NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4246 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 30

موضوع: windows 8

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

دوستان الان دارم با ویندوز 8 کار میکنم و اینترنت اکسپلورر 10 و این متن رو مینویسم. دارم قاطی میکنم. این منوی استارت چی نعمتی بود که قدرش ندانستم.
    یک مشکل اساسی که دارم اینه که میتونم برنامه ها رو اجرا کنم ولی نمیدونم که چطور ببندمشون. هیچ ضربدر و close و همچین چیزایی نمیبینم. کسی کار کرده
    داخل همین کادر که میارم ماوس رو خیلی چشمک میزنه و رو مخمه.
    به نظرم ماکروسافت با این کاری که کرده باید کلی تغییرات بده که مشکلاتش حل بشه. چون یک کار جدیده تقریبا

داشتم یک فیلم نگاه میکرد و بعدش ویندوز رو ری استارت کردم و بعد از اینکه اومد بالا اون فیلمه هنوز آماده پخش بود!!!!!!!!!!!
    همین حالا نمیدونم چطور اینترنت اکسپلورر رو ببندم. نمام صفحه شده و حتی نوار ابزارش رو تا حالا پیدا نکردم. فقط اون گوشه میشه رفت استارت
    ویرایش توسط esisafa : 11-09-2012 در ساعت 18:04

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال sajjad_AD آواتار ها
    نام
    سجاد
    تشکر شده 471 بار در 181 پست

سلام به همه و آقای هاشمی عزیز که انقدر از ویندوز 8 ایراد گرفتن که من با همشون مخالفم و به ترتیب نظرمو در مورد نظراتشون میدم که شاید ابهامات هم بیش از پیش رفع شه:

1- رابط کاربری کاملا متفاوت با ویندوز 7 : به گونه ای که باید کلیه صفحات رو جستوجو میکردید تا کنترل پانل رو پیدا کنید .
    رابط کاربری اصلا فرق نکرده و فقط یه منوی استارت خیلی متفاوت شده اونم از نظر گرافیک
    ولی همون منو استارته و فقط یکم واسه استفاده ی اول ممکنه آدمو سر درگم کنه ولی همونه
    کنترل پانل هم توی همون منوی استارته مثه همیشه
    ولی در عوض وقتی باهاش آشنا بشید خیلی از این ویژگی جدید لذت می برید,به عنوان مثال
    میشه برنامه های مترو رو یه سمت صفحه و دسکتاپ رو به صورت کاملا جدا در نصفه ی دیگه داشت.
    با این ویژگی سرعت مانور بین نرم افزارها خیلی افزایش پیدا می کنه.

2- وجود ایکون های خیلی بزرگ : فکر کنم این مورد بیشتر برای تبلت ها طراحی شده بود
    منظورتونو نمی فهمم,از این نظر هیچ فرقی با 7 نداره,مثه همونه میشه آیکون ها هم بزرگ باشن و یا کوچیک.

3- چیدمان نا مناسب منو ها در تم پیشفرص : ماکروسافت بر روی این سیستم عامل دوتا تم داره که یکی برای تبلت ها و دیگری برای PC به کار میره .
    خب چیدمان منو ها فرق کرده ولی نمیشه اسمشو عیب یا هر چیز دیگه ای گذاشت,در عوض
    قشنگ تر شده

4- مشکل در نصب نرم افزار ها : که یکی از موارد شایع در محصولات ماکروسافت هست .
    این مشکل به راحتی با نسب دات نت 3.5 به صورت آنلاین توسط ویندوز رفع میشه,تو نت یه سرچ بزنین.

در مورد کرک هم بگم که p30download یه کرک آفلاین گذاشته که فعلا بهترینه
    ولی بعد از اکتیو کردن ویندوز هنوز بعضی از امکانات رو نمیشه استفاده کرد وباید منتظر کرک بهتر باشیم.

موفق باشید.
    ویرایش توسط sajjad_AD : 11-09-2012 در ساعت 19:00

4. تشکرها از این نوشته :

KHM

نام
    سجاد

سلام آقای صفا منش

برای بستن نرم افزار های مترو کافیه نشانگر موس رو بالای بالا بیارین تا نشانگر به شکل یه دست بشه بعد چپ کلیک رو بگیرید و نرم افزار رو بکشید به پایینه پایین و حالا چپ کلیک رو رها کنید.

و یا موس رو ببرید به گوشه ی بالا سمت چپ تا عکس بندانگشتی دسکتاپ نمایان شه و کلیک کنید که برید به دسکتاپ

با این کار نرم افزار رو نبستید و می تونید با بردن موس به همون گوشه که گفتم ببینیدش,

حالا روش راست کلیک کنید...جالبه نه!
    ویرایش توسط sajjad_AD : 11-09-2012 در ساعت 18:36

6. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjad_ad نمایش پست ها
    برای بستن نرم افزار های مترو کافیه نشانگر موس رو بالای بالا بیارین تا نشانگر به شکل یه دست بشه بعد چپ کلیک رو بگیرید و نرم افزار رو بکشید به پایینه پایین

و یا موس رو ببرید به گوشه ی بالا سمت چپ تا عکس بندانگشتی دسکتاپ نمایان شه و کلیک کنید که برید به دسکتاپ

با این کار نرم افزار رو نبستید و می تونید با بردن موس به همون گوشه که گفتم ببینیدش,

حالا روش راست کلیک کنید...جالبه نه!
    ممنون
    ولی بد نبود یک ضربدر هم میزاشتن. بستن برنامه ها کند شده با این کار. با ماوس لپ تاپ که خودکشیه

نام
    سجاد

به نظر من شما باید سرعت پوینتر رو بالا ببرید(و به این سرعت عادت کنید)

9. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

این ویندوز 2 تا اینترنت اکسپلورر مختلف داره.
    یکی که همون 10 هست و فقط رابط مترو استایل داره که الان از سافت گذر دانلود نمیکنه. قضیه چیه؟؟؟؟؟
    یکی هم در محیط دسکتاپ داره و مثل همون ورژن 9 هست

فکر کنم که ورژن 10 هیچ پلاگین و اد وانی قبول نمیکنه. درسته یا نه؟؟؟؟

----------------

نه دانلود میکنه با دانلود منیجر هم سازگاره فقط چیز جالبش اینه که دانلود منیجر در محیط دسکتاپ میاد بالا نه در خود اینترنت اکسپلورر مترو
    ویرایش توسط esisafa : 11-09-2012 در ساعت 19:53

نام
    سجاد

سافت گذر رو تست کردم دانلود می کنه اخه من خودم از WaterFox استفاده می کنم و تا الان امتحان نکرده بودم.

در مورد باز نشدن دانلود منیجر تو کادر اینترنت اکسپلورر مترو هم بگم که مترو و دسکتاپ دو بخش مجزا هستن و قابل ادغام نیستن

به غیر از Task manager که احتمالا به علت ضرورت براش استثنا قائل شدن تو محیط مترو هم نمایش داده میشه

اینطور که در ظاهر به نظر میاد اصل کار منوی استارته و Desktop هم مثه بقیه ی نرم افزار های مترو,یکی از زیر مجموعه هاست

و دقیقا:

1-مثه همونا تو نوار سمت چپ مانیتور نمایش داده میشه(شاید بشه اسمشو MetroBar گذاشت)
    (یه چیزی مثه taskbar دسکتاپ ولی با این تفاوت که نرم افزار های متروی در حال اجرا رو لیست کرده)

2-مثه همونا میشه بالاشو گرفت و به پایین درگش کرد و بستش

3-مثه همونا میشه کنار یه نرم افزار مترو استایل دیگه تو صفحه نمایشش داد

و ...

اینایی که گفتم فقط بر اساس 20 روز تجربه بود و ظواهر کار که اینطور نشون میده
    ویرایش توسط sajjad_AD : 15-09-2012 در ساعت 22:01

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

در نهایت
    ویندوز 8 با نرم افزار های 7 مشکلی نداره
    ولی محیط جدیدش هیچ ربطی به محیط قدیمی نداره و 180 درجه با هم فرق دارن.
    ماکروسافت فقط میخواد که این ویندوز یک رابط بین برنامه های قدیمی و جدید شرکتش باشه. مثل اینکه ویندوز 7 و اندروید با هم قاطی شده باشن. در ئاقع یکی شدن پی سی ها و تبلت ها باید هدفش باشه
    هنوز خیلی مونده که نرمافزار های جدید زیاد بشن و باید از همون محیط دسکتاپ استفاده کنیم و چون ظاهر این محیط هیچ جلوه ی گرافیکی نداره پس فعلا بهتره از همون 7 استفاده کنیم.
    کاری که با ویستا انجام دادم. از xp استفاده کردم تا 7 اومد و حتی یکبار با ویستا کار نکردم. بعد از اینکه نرم افزار ها هم گیر شدن رفتم سراغ 7 فوق العاده.
    مطمئنا ماکروسافت تغییراتی رو خواهد داد مگر اینکه نرم افزار ها خیلی سریع با ساختار جدید خودشون رو هماهنگ کنن.
    با یک فکر هوشمندانه منوی استارت تغییر کرد و شد این. مطمئنا در آینده محیط دسکتاپ حذف میشه و فقط قسمت جدید باقی میمونه.
    من که رفتم همون 7
    الان نرم افزار های تبلت روی این اجرا میشن یا نه؟؟؟؟؟
    ویرایش توسط esisafa : 11-09-2012 در ساعت 21:14

13. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

در ضمن فکر کنم که محیط دسکتاپ درواقع یک شبه ساز ویندوز 7 هست. البته مطمئن نیست.
    با یک روش میشه فهمید. اینکه روی یک cpu که قابلیت virtualization نداره هم نصب میشه یا نه
    اگه به این قابلیت نیاز داشته باشه قطعا شبیه سازه

در ساختار جدید چون نرم افزار ها از html5 و جاوا اسکریپت استفاده میکنن پس قطعا روی هر پلتفرمی میتونن اجرا بشن مثل برنامه های تحت وب
    ویرایش توسط esisafa : 11-09-2012 در ساعت 21:25

نام
    سجاد

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    در ضمن فکر کنم که محیط دسکتاپ درواقع یک شبه ساز ویندوز 7 هست. البته مطمئن نیست.
    با یک روش میشه فهمید. اینکه روی یک cpu که قابلیت virtualization نداره هم نصب میشه یا نه
    اگه به این قابلیت نیاز داشته باشه قطعا شبیه سازه
    فکر نکنم چنین کاری کرده باشن به نظر من مترو فقط یه ظاهر سازیه که قابلیت های ویندوز آینده رو نشون داده, و هنوز پایه و اساس همون دسکتاپه

در ضمن فراموش نکنید که مترو ظاهر عوض شده ی ویندوز هست,
    پس چرا باید برای اجرای دسکتاپ از شبیه ساز ویندوز استفاده شه!!!
    ویرایش توسط sajjad_AD : 11-09-2012 در ساعت 22:03

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12