NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4017 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 25

موضوع: cortex a9

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 22 بار در 11 پست

پیش فرض cortex a9

سلام بچه ها
    می خواستم ببینم کسی با تراشه های کرتکس a کار کرده
    آیا توی بازار پیدا میشوند
    آیا تگرا 2 را میشه توی بازار پیدا کرد
    اگر کسی از نحوه تهیه آنها طلاعی دارد ممنون میشه بگه
  2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

با سلام
    دوست عزيز ميتوني بيشتر توضيح بدي كه اين تراشه پرقدرت ARM‌ براي چه كاري ميخواي استفاده كني؟
    البته اين تراشه كه نه اما انواع مشابه اين وجود داره كه البته به صورت بردهاي آموزشي( يا Development) تو بازار ميتوني پيدا كني.

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

دایی جان این میکرو رو برای چه کاری میخوای البته میکرو نیست بلکه یه CPU خیلی قدرت مند هست و ازش کار های شاقی بر میآد طبق اطلاعاتی که توسط سایت ARM در اختیار گذاشته فهمیدم که سرهت پردازش اون 2 گیگا هست و مولتی کور هست یعنی یه آیسی متشکل از 4 تا هسته آرم هست!

انرژی مصرفیشم 1.9 وات هست
    اینم لینک مستقیم سایت آرم
    Cortex-A9 Processor - ARM

7. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

دایی جان این میکرو رو برای چه کاری میخوای البته میکرو نیست بلکه یه CPU خیلی قدرت مند هست و ازش کار های شاقی بر میآد طبق اطلاعاتی که توسط سایت ARM در اختیار گذاشته فهمیدم که سرهت پردازش اون 2 گیگا هست و مولتی کور هست یعنی یه آیسی متشکل از 4 تا هسته آرم هست!

انرژی مصرفیشم 1.9 وات هست
    اینم لینک مستقیم سایت آرم
    Cortex-A9 Processor - ARM

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

یه تاپیک من چند روز پیش ساختم برای cortex a9 که میکروکنترلرش رو samsung ساخته بود . امکاتانش وحشتناکه !
    لینک:
    http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=5854

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

میشه گفت این سری از میکروکنترلر ها تا این لحظه پرسرعت و پیشرفته ترین میکروکنترلر های دنیا هستن که فوق العاده سریع هستن يادم نيست كجا خوندم اين میکرو OMAP4440 دارای 2 تا CPU هستن یک پردازنده با هسته Cortex-A9 با فرکانس کاری عادی 1GhZ که وظیفه پردازش کلی رو داری و یک پردازنده DSP دیگه از سری TMS320با فرکانس کاری 530Mhz که اختصاصا برای پردازش اصوات دیجیتالی قرار گرفته است. یک قسمت مهم دیگه هم توی این میکرو قرار گرفته به نام ISP Image Signal Processor که وظیفه پردازش تصاویر رو دارد.
    همچنین یک قسمت مهم دیگه هم به نامGPU داره که وظیفه رند کردن تصاویر یا ویدیو های 3 بعدی رو داشته و به زبون ساده میشه گفت یه کارت هم گرافیک هم دارد. این میکرو در جدیدترین گوشی های موبایل مثله N900 NOKIA استفاده شده که هنوز چند ماه از تاریخ تولیدش نگذشته در گوشی های سونی اریکسون هم با نام جدید ST-ERICSSON (دو تا شرکت STMICRO و ERICSSON دو تایی این میکرو رو برای گوشی های موبایل درست میکنن) هم از معماری کرتکس آ8 استفاده شده که گوشی جدید U8500 کی از اونا هستش. جالبه بدونین قیمت OMAP4440 زیاد با میکرو های ARM11 یا Cortex-A8 تفاوت اون چنانی نمیکنه
    البته تو ايران پردازنده خالي گيرت نمياد مگر...
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

13. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

سلام
    ممنون از پاسخ هاتون ولی من فکر میکنم بشه توی موبایل فروشی ها پیداشون کرد
    امروزه موبایل ها توی مرز فناوری هستند
    اون تایپیکی هم که دوستمون اشاره کرد یکی از همین پردازنده های سری کرتکس a آرم هستند اخیرا هم سامسونگ داره مدل 5220 رو میزنه با دو هسته a15 که تا آخر سال میلادی توی بازار میاد تبلت های سامسونگ و تلفن ها کلکسی هم با همین پردازنده 4210 تولید میشوند
    تگرا 3 هم که توی محصول جدید ایسوس منظورم تبلتش هست و اچ تی سی هست
    من درام سعی میکنم ببینم توی موبایل فروشی ها میشه سی پی یو اینها رو گیر آورد من قبلا تعمیرات موبایل داشتم اونهایی که موبایل کار میکنن خیلی جلوتر از الکترونیکی ها هستن

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط do...loop نمایش پست ها
    میشه گفت این سری از میکروکنترلر ها تا این لحظه پرسرعت و پیشرفته ترین میکروکنترلر های دنیا هستن که فوق العاده سریع هستن يادم نيست كجا خوندم اين میکرو OMAP4440 دارای 2 تا CPU هستن یک پردازنده با هسته Cortex-A9 با فرکانس کاری عادی 1GhZ که وظیفه پردازش کلی رو داری و یک پردازنده DSP دیگه از سری TMS320با فرکانس کاری 530Mhz که اختصاصا برای پردازش اصوات دیجیتالی قرار گرفته است. یک قسمت مهم دیگه هم توی این میکرو قرار گرفته به نام ISP Image Signal Processor که وظیفه پردازش تصاویر رو دارد.
    همچنین یک قسمت مهم دیگه هم به نامGPU داره که وظیفه رند کردن تصاویر یا ویدیو های 3 بعدی رو داشته و به زبون ساده میشه گفت یه کارت هم گرافیک هم دارد. این میکرو در جدیدترین گوشی های موبایل مثله N900 NOKIA استفاده شده که هنوز چند ماه از تاریخ تولیدش نگذشته در گوشی های سونی اریکسون هم با نام جدید ST-ERICSSON (دو تا شرکت STMICRO و ERICSSON دو تایی این میکرو رو برای گوشی های موبایل درست میکنن) هم از معماری کرتکس آ8 استفاده شده که گوشی جدید U8500 کی از اونا هستش. جالبه بدونین قیمت OMAP4440 زیاد با میکرو های ARM11 یا Cortex-A8 تفاوت اون چنانی نمیکنه
    البته تو ايران پردازنده خالي گيرت نمياد مگر...
    بله Ti داره omap5 رو هم با دو هسته ی a15 میزنه اینها همه soc هستن System on Chip
    یک چیزی فراتر از میکروکنترلر دارای سیستم جی پی اس دیکدر صدا و تصویر با قابلیت فول اچ دی جی چی یو های هشت هسته ای و دارای انواع خروجی ها یک چیزی منل سندی برج یا ایو وی بریج اینتل البته فقط در قرار دادن سی پی یو و جی پی یو کنار هم وگرنه خیلی امکانات گسترده داره که دلیل اصلی استفاده در موبایل ها همین است

نام
    سعید شریفیان

اونی که تو موبایل فروشی پیدا کنی دیگه از این footprint ها نیست . تو خانواده QFN هست که پایه هاش از زیره ! لحیم کردن اونا خودش یه داستان داره !

17. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    اونی که تو موبایل فروشی پیدا کنی دیگه از این footprint ها نیست . تو خانواده qfn هست که پایه هاش از زیره ! لحیم کردن اونا خودش یه داستان داره !
    فکر نکنم ازفوت پرینتی های اینها باشه این ها همه برای موبایل و تبلت تولید میشن
    در ضمن من که گفتم کارم موبایل بوده لحیمش هم می کنیم برد هم میشه برای اون ها زد

نام
    سعید شریفیان

اگه بشه استفاده کرد ، مگه ما بدمون میاد !!

20. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    اگه بشه استفاده کرد ، مگه ما بدمون میاد !!
    شدن که میشه من فعلا دارم گوشی هایی که پردازنده آنها از هسته ی a9 استفاده کردن لیست میکنم اما استفاده از پردازنده های شرکت های سامسونگ و اپل سخت تره چون اونها حتی هسته های پردازنده و دستوراتش رو برای خودشون شخصی سازی کردن استفاده از پردازنده های انویدیا و تگزاس بهتره هر چند که کمیاب تره بهترین راه استفاده چند باره برای اینها اینه که برایشان برد بزنی که به دفعات بشه استفاده کرد وگرنه استفاده از اونها مشکل میشه و برای هر بار باید پایه سازی بشوند و امکان از دست رفتن پردازنده وجود داره

22. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

سلام

فقط اینو بگم که به هیچ وجه به این فکر نکنین که راه اندازی یک میکرو omap3530 با هسته cortex-a8 معمولی هست ! خیلی خیلی فرق داره با هسته های cortex-m3
    و اگر بخاین این برد ها رو خودتون از 0 بسازین واقعا هزینه بالایی داره

فقط بهتون قیمت 2 جزو اصلیش رو بهتون میدم خودتون یه حساب سر انگشتی بکنین

چیپ omap3530 قیمت --------------------- 120 هزارتومن
    برد 4 رو متالیزه اندازه 10*10 ----------------- 400 هزارتومن
    تازه این قیمت ها رو من حدود 2 ساله پیش گرفته بودم !!! که الان با این قیمت دلار حتما 2 برابری شده
    اون زمان برد omap3530 حدودا 240 تومن بود !

من که میگم کلا انقدر جو گیر نشیم , همین که میتونیم با هسته cortex-m3 هم کار کنیم عالیه
    و همیشه سر بلند هستیم به نسبت اون کسی که داره با Avr کار میکنه

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armstk برای ارسال این پست سودمند:

سلام

فقط اینو بگم که به هیچ وجه به این فکر نکنین که راه اندازی یک میکرو omap3530 با هسته cortex-a8 معمولی هست ! خیلی خیلی فرق داره با هسته های cortex-m3

تازه این قیمت ها رو من حدود 2 ساله پیش گرفته بودم !!! که الان با این قیمت دلار حتما 2 برابری شده

من که میگم کلا انقدر جو گیر نشیم , همین که میتونیم با هسته cortex-m3 هم کار کنیم عالیه

.

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط armstk نمایش پست ها
    سلام

من برد پردازنده های سامسونگ 4210 و دیدم 199 دلار زده من omapo کرتکس a8 رو دارم ولی با هاشون کار نکردم من با پردازنده های کرتکس A کار نکردم و ایجاد چالش همیشه لذت بخشه و کلنجار رفتن با اون همین طور یک تجربه گرانبها از نظر من ارزش ور رفتن رو داره

27. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ahnor برای ارسال این پست سودمند:

مهندس شما از کدوم مدل برد هایی omap رو داری؟؟
    چند گرفته بودی؟

.

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

همیشه سر بلند هستیم به نسبت اون کسی که داره با Avr کار میکنه
    دمت گرم حالا به ما تیکه میندازی
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

30. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 107 بار در 62 پست

به نظر شما بهتر نیست که عوض این که بریم میکرو کنترلر های خرکی بیاریم کلی خرجشون کنیم بشینیم باهم طریقه ساخت سیستم های توزیع شده توسط دو یا چند تا میکرو کنترلر m3 رو یاد بگیریم؟

32. تشکرها از این نوشته :

به نظر شما بهتر نیست که عوض این که بریم میکرو کنترلر های خرکی بیاریم کلی خرجشون کنیم بشینیم باهم طریقه ساخت سیستم های توزیع شده توسط دو یا چند تا میکرو کنترلر m3 رو یاد بگیریم؟
    حقیقتش مهندس اصلا امکان پذیر نیست که ما بیایم با یه میکرو BGA بشینیم کار کنیم ! خودتون هم میدونین که میکرو هایه بالاتر از cortex-m همشون bga هستن و بدون برد 4 لایه هم نمیشه روتش کرد.
    قیمت برد 4 لایه 10*10 سانت هم که من قیمت کردم جدیدا , حدود 170 تومن بود (فقط 1 دونه برد)

پس با این وضعیت عقل میگه که باید سراغ میکرو هایی بریم که اولا بشه با برد 2 لایه متالیزه راش انداخت ثانیا هم یه سیستم عامل بلادرنگ پورت شده هم قبلا براش نوشته باشن
    من که با اصل حرف شما موافق هستم

پس میفهمیم که خرید برد های پیشرفته ای با میکرو هایی مثله omap خیلی به صرفه تره و اگر بخایم خودمون براش برد بزنیم واقعا حماقته , ما که پشتیبان د*و*ل*ت*ی نداریم و باید از جیب خرج کنیم
    و من سر انگشتی میگم فقط برای راه اندازی یه برد S3C2440 حداقل 1 تومن باید خرج کنیم در صورتی که برد های Frindlyarm حدود 200 تومنه

.

34. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 107 بار در 62 پست

حقیقتش مهندس اصلا امکان پذیر نیست که ما بیایم با یه میکرو bga بشینیم کار کنیم ! خودتون هم میدونین که میکرو هایه بالاتر از cortex-m همشون bga هستن و بدون برد 4 لایه هم نمیشه روتش کرد.
    قیمت برد 4 لایه 10*10 سانت هم که من قیمت کردم جدیدا , حدود 170 تومن بود (فقط 1 دونه برد)

پس با این وضعیت عقل میگه که باید سراغ میکرو هایی بریم که اولا بشه با برد 2 لایه متالیزه راش انداخت ثانیا هم یه سیستم عامل بلادرنگ پورت شده هم قبلا براش نوشته باشن
    من که با اصل حرف شما موافق هستم

پس میفهمیم که خرید برد های پیشرفته ای با میکرو هایی مثله omap خیلی به صرفه تره و اگر بخایم خودمون براش برد بزنیم واقعا حماقته , ما که پشتیبان د*و*ل*ت*ی نداریم و باید از جیب خرج کنیم
    و من سر انگشتی میگم فقط برای راه اندازی یه برد s3c2440 حداقل 1 تومن باید خرج کنیم در صورتی که برد های frindlyarm حدود 200 تومنه
    برد پیشرفته به چه کار ما میاد وقتی که نمیتونیم از مرحله برنامه نویسی گذر کنیم بریم سمت پروژه تجاری؟

ای اقا دولت ما خودش یه کاری که میخاد برای خودش انجام بده به هزار تا تحریم و فلان و بیسار کاراشو انجام میده.
    من میگم ما بریم برنامه نویسیمونو کار کنیمکه بتونیم با همین هایی که تو کشور موجود داریم یا یهسری چیزیهایی که موجود نداریم و تو دنیا هست وبه درد ما میخوره حرفه ای حرفه ای شیم.

خیلی پردازنده ها هستن که تو پکیج tqfp میشه پیدا کرد قدرتشونم بالاست در حد 400-500 mips .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین