NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3333 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 110

موضوع: طراحی و ساخت کنترل کننده همزمان دمای داخل دستگاه جوجه کشی وسالن

کاربر علاقه مند HGH آواتار ها
    تشکر شده 13 بار در 11 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط raminrayat نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.احتمال اینکه تو سایت قرارش بدم کمه

چون ممکنه با یکم ارتقاع بزارمش برای فروش

اگه هنوز نتونستی قبلی رو راه اندازی کنی مشکلاتی که الان باهاش مواجهی رو اینجا بگو تا باهم حلش کنیم
    سلام
    خوب پس برمیگردیم سراغ همون اولیه!!
    می دونی آقا رامین یه لقمه بزرگ تر از دهنم برداشتم تو گلوم گیر کرده !!! اما پشیمونی در کار نی پس ...........!!نمی دونم چی کار کنم!!!(چون:اینجا رو خوندین دیگه؟!!http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=10683 )(پس می دونی که از تحلیل مدار و تست قطعات و عیب یابی مدار چیزی سرم نمیشه !! شما می تونی راهنمایی کنی که از کجا شروع کنم برا حل مشکل ؟؟؟
    من خودم فعلا نظرم رو همون مقاومت آجری هست چون فرستادن برام و دوباره نتونستم جورش کنم یعنی: به جای 5wr15j که شما گفتی5w15rj رو برام فرستاده بود و من هم خسته شده بودم از سفارش دادن به این و اون ،همون رو برداشتم منتاژ کردم نظر شما چیه می تونه مشکل از اون باشه؟(شاهکار کردم!!)
    چیا رو چک کنم احتمال داره عیب از اونا باشه؟
    ممنون از صبر و حوصله تون!!!

- - - Updated - - -

اولین جوجه امروز صبح به دنیا اومد
    در یخچال تقریبا همیشه بستست غیر از مواقعی که خودم بهش سر میزدمو باز میکردمش واسه چند ثانیه اما برای تهویه
    پایین یخچال و بالای یخچال سوراخ تقریبا با قطر 8 سانت قرار دادم که خروجی هواش قابل تنظیمه (دستی)
    مبارکه آقا !!
    شیرینی نمیدی؟!!
    انشاالله همه شون ازتخم در بیان!

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

مبارکه آقا!
    چندتا سوال دیگه هم داشتم:
    1- دمای محیط تخم مرغها باید حداکثر و حداقل چقدر باشه؟ ایده آل چقدره؟
    2- اگه 2، 3 ساعت برق قطع بشه (المنت خاموش بشه) مشکلی پیش میاد؟ تا چند ساعت مجازه که برق قطع بشه؟
    3- من قصد ساخت یکی رو دارم، البته کوچیک با تعداد 10، 15 تخم مرغ. به نظر شما به جای یخچال از چی استفاده کنم؟ نمیخوام حرفه های باشه، برای خودمونه، این مرغ های ما عشقی روی تخم ها میخوابن! از آخر هم 6،7 تا بیشتر تبدیل به جوجه نمیشه. میخوام همزمان با مرغ چندتا تخم توی دستگاه بذارم و جوجه ها رو بدم به مرغ که به فرزندی قبول کنه!

کاربر دائمی raminrayat آواتار ها
    نام
    رامین چمن ارا
    تشکر شده 608 بار در 256 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط HGH نمایش پست ها
    سلام
    خوب پس برمیگردیم سراغ همون اولیه!!
    می دونی آقا رامین یه لقمه بزرگ تر از دهنم برداشتم تو گلوم گیر کرده !!! اما پشیمونی در کار نی پس ...........!!نمی دونم چی کار کنم!!!(چون:اینجا رو خوندین دیگه؟!!http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=10683 )(پس می دونی که از تحلیل مدار و تست قطعات و عیب یابی مدار چیزی سرم نمیشه !! شما می تونی راهنمایی کنی که از کجا شروع کنم برا حل مشکل ؟؟؟
    من خودم فعلا نظرم رو همون مقاومت آجری هست چون فرستادن برام و دوباره نتونستم جورش کنم یعنی: به جای 5wr15j که شما گفتی5w15rj رو برام فرستاده بود و من هم خسته شده بودم از سفارش دادن به این و اون ،همون رو برداشتم منتاژ کردم نظر شما چیه می تونه مشکل از اون باشه؟(شاهکار کردم!!)
    چیا رو چک کنم احتمال داره عیب از اونا باشه؟
    ممنون از صبر و حوصله تون!!!

- - - Updated - - -

مبارکه آقا !!
    شیرینی نمیدی؟!!
    انشاالله همه شون ازتخم در بیان!
    سلام داداش ممنون
    الان یه چی بگم داغ میکنی
    اگه این همه مدت فقط به خاطر اون مقاومته کم اهم منتظر فرج بودی بهم میگفتی تا بهت یه کار بهتر بگم انجام بدی
    میتونستی جای اون مقاومت یه سیم بزاری

یا اگه احتمال میدی قسمت تغذیه مدارت که قسمت چپ عکسی که گذاشتم هست (اونجایی که ترانزیستور قابلمه ای mj2955 هست)
    مشکل داره بیا وو یکدفعه به انتهای خروجی تغذیه ولتاژ 12 ولت رو وصل کن
    اینم عکسشبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 11.JPG
مشاهده: 38
حجم: 45.5 کیلو بایت

5. تشکرها از این نوشته :

HGH

نام
    رامین چمن ارا

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan537 نمایش پست ها
    مبارکه آقا!
    2- اگه 2، 3 ساعت برق قطع بشه (المنت خاموش بشه) مشکلی پیش میاد؟ تا چند ساعت مجازه که برق قطع بشه؟
    3- من قصد ساخت یکی رو دارم، البته کوچیک با تعداد 10، 15 تخم مرغ. به نظر شما به جای یخچال از چی استفاده کنم؟ نمیخوام حرفه های باشه، برای خودمونه، این مرغ های ما عشقی روی تخم ها میخوابن! از آخر هم 6،7 تا بیشتر تبدیل به جوجه نمیشه. میخوام همزمان با مرغ چندتا تخم توی دستگاه بذارم و جوجه ها رو بدم به مرغ که به فرزندی قبول کنه!
    سلام داداش .تشکر
    1)زیر مرغ من اندازه گرفتم 40 درجه بود .اما طبق گفته ی همه ی پرورش دهنده های مرغ و اطلاعاتی که راجع به دستگاههای جوجه کشی دیگه دارم و خودم هم رعایت کردم دما بین 37.5 تا 37.7 تنظیم باید بشه
    2)اینکه المنت قطع بشه یا اصلا برق بره بستگی به میزان عایق بودن دستگاهتون داره.تو نمونه ی اولی که من ساخته بودم اگه درست یادم باشه اینجا نزدیک به 10 ساعت شایدم بیشتر برق رفتو نیومد اما خدارو شکر چیزی نشد
    اگه بتونی سیستمی درست کنی که دریچه های تهویه هوا رو این مواقع سریع ببندن یا خودت متوجه شیو ببندی تا چند ساعتی گرما رو میتونه نگه داره وو مشکلی پیش نمیاد. همونطور که خانم مرغه هر روز دوبار میره بیرون غذا بوخوره وو تخماش یخ میکنن اما بازم تخماش درمیان
    3) اگه توی اتاق میخوای نگه داشته باشیو دماش معتدل هست با کارتن چندلایه هم میشه که من پیشنهاد نمیکنم
    اگه میخوای خوب درست کنی میتونی از تخته های نازک و پهنی که واسه در استفاده میشه بگیرو بینش رو یونولیت بزار یا اصلا دولایه بزار و بینشون هیچی نزار.ولی پیشنهاد بهتر من اینه که بری ازین یخچالای کوچولوی خراب بگیری قیمتش فک نکنم 10 تومن بیشتر باشه.البته اگه طرف با انصاف باشه

- - - Updated - - -

راستی رطوبت فوق العاده مهمه اگه نمیخوای خیلی خرج کنی یه کاسه اب بزار جلوی فن و توش پارچه پشمی یا جنس حوله ای نصفشو بزار توی اب نصفش بیرون باشه تا رطوبت رو تامین کنه.واسه چرخشش هم باز اگه نمیخوای خرج کنی بهتره روزی چندبار پشتو روش کنی

7. تشکرها از این نوشته :

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

مبارکه آقا!
    با سلام.
    دوستان لطف کنید توجه کنید که اینجا فروم الکترونیک هستش نه جوجه کشی! لطفا در صورت علاقه یک تاپیک در بخش گفتگوی آزاد با نام دستگاه جوجه کشی ایجاد کنید.من هم فرصت کنم سعی می کنم تجربه 10-15 ساله خودم رو در این زمینه در اختیار دوستان علاقه مند قرار بدهم.این بخش هم در مورد همان سنسور و ... می تواند ادامه پیدا کند.
    در ضمن سوالات شما جای بحث فراوان دارند و صرف باز شدن جوجه نمی تواند معیار خوبی برای دستگاه باشد.مهمتر کیفیت جوجه هستش!
    با تشکر فراوان.
    ویرایش توسط dariush_ab : 27-03-2014 در ساعت 14:58

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    رامین چمن ارا

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    با سلام.
    دوستان لطف کنید توجه کنید که اینجا فروم الکترونیک هستش نه جوجه کشی! لطفا در صورت علاقه یک تاپیک در بخش گفتگوی آزاد با نام دستگاه جوجه کشی ایجاد کنید.من هم فرصت کنم سعی می کنم تجربه 10-15 ساله خودم رو در این زمینه در اختیار دوستان علاقه مند قرار بدهم.این بخش هم در مورد همان سنسور و ... می تواند ادامه پیدا کند.
    در ضمن سوالات شما جای بحث فراوان دارند و صرف باز شدن جوجه نمی تواند معیار خوبی برای دستگاه باشد.مهمتر کیفیت جوجه هستش!
    با تشکر فراوان.
    با تشکر از شما.حق با اقا داریوش هست.اگه میخواید دستگاه جوجه کشی خونگی بسازید بحث ساخت دستگاه جوجه کشی رو ازین تاپیک جدا کنید
    فک کنم تجربه اقا داریوش خییلی برا هممون مفید باشه .مخصوصا که من در مورد کیفیت جوجه ها اطلاعات خاصی ندارم

تو لینک پایین در این مورد گفت و گو میکنیم

دستگاه جوجه کشی و تاثیر اون روی کیفیت جوجه ها
    ویرایش توسط raminrayat : 27-03-2014 در ساعت 15:35

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما raminrayat برای ارسال این پست سودمند:

Talking

الان یه چی بگم داغ میکنی
    اگه این همه مدت فقط به خاطر اون مقاومته کم اهم منتظر فرج بودی بهم میگفتی تا بهت یه کار بهتر بگم انجام بدی
    میتونستی جای اون مقاومت یه سیم بزاری
    این که داغ کردن نداره خودم مقصرم که نگفتم شما که علم غیب نداری!! البته این کار هم جواب نداد!!
    یا اگه احتمال میدی قسمت تغذیه مدارت که قسمت چپ عکسی که گذاشتم هست (اونجایی که ترانزیستور قابلمه ای mj2955 هست)
    مشکل داره بیا وو یکدفعه به انتهای خروجی تغذیه ولتاژ 12 ولت رو وصل کن
    این کار هم جواب نداد!!
    یه سوال ،داخل این عکس می خواستم بدونم این قطعات داخل حلقه یه شماره ی1 چه قطعاتی هستن و دقیقا کارشون در این مدار چیه؟
    و قسمت دو اون دو خط وسط به جایی وصل نمی شن؟؟
    راستی برای منبع تغذیه بهترین پیشنهادتون جیه؟
    ممنون!!!
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1shemat.jpg
مشاهده: 27
حجم: 59.1 کیلو بایت  

نام
    رامین چمن ارا

نقل قول نوشته اصلی توسط HGH نمایش پست ها
    این که داغ کردن نداره خودم مقصرم که نگفتم شما که علم غیب نداری!! البته این کار هم جواب نداد!!

این کار هم جواب نداد!!
    یه سوال ،داخل این عکس می خواستم بدونم این قطعات داخل حلقه یه شماره ی1 چه قطعاتی هستن و دقیقا کارشون در این مدار چیه؟
    و قسمت دو اون دو خط وسط به جایی وصل نمی شن؟؟
    راستی برای منبع تغذیه بهترین پیشنهادتون جیه؟
    ممنون!!!
    1)توی حلقه ی 1 که کشیدی، اون وسطی که با مستطیل زرد مشخص شده جای پل دیود هست.واسه این قرار دادمش که اگه از مدار تغذیه قسمت چپ مدار استفاده نکردیم ،مستقیما همونجا ترانس 12 ولت رو به مدار وصل کنیم .سمت راست توی همین حلقه جای خازن 2200 میکرو الکترولیت و سمت چپی جای خازن 104 پلی استر هست
    که بازم اگه از مدار سمت چپ که قسمت تغذیه مدار هست استفاده نکردی اینارو بزار

اون دوتا خط رو واسه این گذاشتم که اگه خواستیم از پایه های دیگه ی میکرو واسه ارسال به کامپیوتر استفاده کنیم راحت تر بتونیم از پایه های c.0 , c.1 به جای d.0 , d.1 استفاده کنیم

بیا یه کاری کنیم.تو به من بگو نیاز به ارتباط با کامپیوتر داری؟ اگه نداری بگو من بگم کجای مدار رو اصلا بیخیال شی تا زودتر به راه حل واسه تعمیر مدارت برسیم
    در ضمن اگه یه ترانس 12 ولت و یا منبع تغذیه 12 ولت داری بهم بگو

نگا کن واسه این مدار یه منبع تغذیه ac یا dc 12 ولت نیاز داری و اگه فقط از رله ها استفاده میکنی (که بهتر هم همینکاره) ترانست نهایتا 2 امپر باشه کافیه

Red face

سلام اون سوال رو برای این پرسیدم چون داخل مداری که تو فایل پروتئوس بود این دایره اولیه وجود نداشت و مستقیم وصل شده بود درست مثل عکس زیر !! برا همین می خواستم بدونم مهم که نیست؟
    خب اگه راحت تر راه می شه انداخت از اتصال به کامپیوتر صرف نظر می کنم !!
    منبع تغدیه رو برای این پرسیدم که من از پاور ایفون استفاده کردم که acهست و 1 امپره!!
    یه منبع تغدیه dc 12 v هم دارم که اون هم یک امپره!!! می خواستم ببینم کدوم بهتره؟؟
    ممنون از پاسخ هاتون!!!
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2shemat.PNG
مشاهده: 25
حجم: 66.9 کیلو بایت  

نام
    رامین چمن ارا

همون منبع تغذیه 1 امپر مناسبه

همونطور که گفتم اون قسمتی که الان نشون دادیو جاش خالیه..... بودو نبودش مهم نیست
    اون قسمتی که با دو تا خط زرد مشخص کردم وصل کن و لحیم بزن
    اما الان چون میخوای از اون منبع تغذیه 12 ولت 1 امپر استفاده کنیبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 31
حجم: 60.4 کیلو بایت

فقط یه چیزاییرو قبل از تست مدار بهم بگو
    1- منبع تغذیه 12 ولت 1 امپرت در برابر اتصال کوتاه خودش ولتاژ رو قطع میکنه دیگه؟ازین منبع تغذیه های معمولی نیست دیگه ؟درسته؟

ثانیا اینکه بهم بگو وقتی منبع رو به مدار وصل میکنی چه اتفاقی میفته ؟چقدر جریان میکشه؟چی داغ میکنه؟

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما raminrayat برای ارسال این پست سودمند:

همون منبع تغذیه 1 امپر مناسبه

همونطور که گفتم اون قسمتی که الان نشون دادیو جاش خالیه..... بودو نبودش مهم نیست
    اون قسمتی که با دو تا خط زرد مشخص کردم وصل کن و لحیم بزن
    اما الان چون میخوای از اون منبع تغذیه 12 ولت 1 امپر استفاده کنیبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

مشاهده: 31
حجم: 60.4 کیلو بایت

فقط یه چیزاییرو قبل از تست مدار بهم بگو
    1- منبع تغذیه 12 ولت 1 امپرت در برابر اتصال کوتاه خودش ولتاژ رو قطع میکنه دیگه؟ازین منبع تغذیه های معمولی نیست دیگه ؟درسته؟

ثانیا اینکه بهم بگو وقتی منبع رو به مدار وصل میکنی چه اتفاقی میفته ؟چقدر جریان میکشه؟چی داغ میکنه؟
    این نکته رو فراموش کردم بگم که خودتون یاد آوری کردین اون منبع 1آمپر ac دفعه ی اول مشکل نداشت اما بعد از تعویض مقاومت سوخته فیوزش سوخت بعد اون فیوز رو عوض کردم دومی هم سوخت و الان یکسره اش کردم که بازم مدار جواب نداد!!!
    یعنی مشکل رو پیدا کردین ؟؟؟!!!
    یه چیز دیگه اون سویچ داخل عکس که نیاز نیست دستکاری بشه؟؟
    ویرایش توسط HGH : 27-03-2014 در ساعت 21:54

نام
    رامین چمن ارا

متوجه نشدم بلاخره منبعتون ac هست یا dc ?
    منظورتون کدوم سویچه؟سویچ ریست وسط عکس یا اون سه تای سمت راست؟یا اون سویچ 3 پایه سمت راست عکس؟هرکدوم ازینارو که گفته باشین بازم نیاز به دستکاری ندارن
    .تا بهم اطلاعات کافی ندی نمیتونم مشکل رو برات پیدا کنم
    بهم بگو منبعت ولتاژ و جریان رو نمایش میده؟فیوز منبع تغذیت رو یکسره نکن اگرم فیوز نداری با یک رشته از سیم افشان برق جای فیوز رو به هم وصل کن
    فقط یک یا دو رشته از اونهمه رشته سیم داخل سیم برق

حتما از مدارت دوتا عکس برام بزار یکی از زیر فیبر یکی از روی فیبر

نام
    رامین چمن ارا

راستی به این عکس نگا کن .اونجایی که مشخص کردمو قطع کن و اگه منبعت dc هست بدون قرار دادن پل دیود شبیه عکس قبلی 12 ولت رو با همون پلاریته وصل کن.اگه منبعت ac هست بازم اونجایی که نشون دادم حتما قطع کن و پل دیود و خازن 2200 میکرو یا یه خازن ظرفیت بالا رو طبق شکل قرار بدهبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: sd.PNG
مشاهده: 29
حجم: 22.8 کیلو بایت

منبع دو تا دارم هم acهم dc که هر دوتا شون یک آمپره!!هیچ کدوم هم ولتاژ و جریان رو نشون نمی ده!!
    منظورم همون سه پایه بود!
    چشم!!

نام
    رامین چمن ارا

پس بعد از قطع کردن اون قسمت مدار همون منبع dc رو وصل کن که دردسرش کمتره
    اگه مولتی متری امپرمتری چیزی داری هم استفاده کن .
    پیشنهاد میکنم اول بزار من عکسو نگاه کنم بعد تست کن مدارتو شاید جایی از مدارت اشتباه باشه
    فیبر مسی مدارت رو خودت منتاژ کردی یا دادی بیرون برات از روی pcb زدن؟
    منتظر عکس ها هستم با کیفیت بزار تا بتونم بهتر مدارتو چک کنم

مولتی متر هست !!
    کار خودم بوده !!
    باشه عکسا رو میذارم!!

سلام آقا رامین ببخشید دیر شد اینم عکس های مداری که سر هم کردم (تازه کاری !1عیب زیاد داره!!)
    عکس ها از دو طرف مدار و وسط هست !!البته اون دوتا سیم رو دیشب وصل کردم ولی امتحان نکردم منتظرم فرمان بدی تا وصل کنم

نام: 20140328_194144.jpg
مشاهده: 42
حجم: 147.0 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20140328_194157.jpg
مشاهده: 39
حجم: 139.3 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20140328_194139.jpg
مشاهده: 35
حجم: 146.4 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20140328_194124.jpg
مشاهده: 35
حجم: 146.9 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20140328_194101.jpg
مشاهده: 48
حجم: 145.5 کیلو بایت  

24. تشکرها از این نوشته :

نام
    رامین چمن ارا

سلام .نه اتفاقا به نظر خوب درست کردی.اگه تازه کاری که به قول بچه ها دمت گرم داری
    دارم نگاه میکنم بهت خبر میدم

26. تشکرها از این نوشته :

HGH

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

سلام.
    دوستان یک نکته :
    سعی کنید به جای رله از ترایاک استفاده کنید. استفاده از رله فقط برای خروجی تایمر پیشنهاد می شود.
    وقتی نمونه اول جواب گرفتید در نمونه های بعدی از ترایاک و اپتو استفاده کنید.
    موفق باشید.

28. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما dariush_ab برای ارسال این پست سودمند:

نام
    رامین چمن ارا

خب حالا کارایی که میگم انجام بده تا با هم قدم به قدم بتونیم به هدفمون برسیم

1)اول از همه واسه منبع تغذیت یه فیوز بزار یا همونطور که قبلا گفتم جای فیوز یه رشته سیم از رشته های سیم برق بزار
    2)طبق عکسی که میزارم از فیبرت توی حلقه ی زرد رنگ اون دوتای مسیری که علامت زدم رو قطع کن
    3)توی اون حلقه های قرمز رنگ چک کن ببین اتصال کوتاه بین خطها یا نقطه های انتهایی خط وجود داره یا نه.چون من نتونستم از رو عکس خوب ببینم
    4)بقیه ی خطوط روی فیبرت رو هم چک کن تا مطمن شی که اتصال کوتاهی وجود نداره
    5)حالا میکرو رو از برد جدا کن
    6) دیود های 4 تایی که تو خروجی گذاشتی چک کن که درست گذاشتی.اگه دیدی بازم اتصالی میکنه مدارت درشون بیار
    7)احتمال داره که l298 هات سوخته باشن که بعدا اونارو هم چک میکنیم
    فعلا 6 تا مورد اول رو انجام بده و بزن به منبع تغذیه و نتیجه رو بهم اطلاع بده برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20140328_1941244.jpg
مشاهده: 36
حجم: 139.6 کیلو بایت

30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما raminrayat برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین