NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4189 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مشکل در راه اندازی و پروگرم کردن با ulink2

کاربر فعال
    تشکر شده 51 بار در 27 پست

Icon16 مشکل در راه اندازی و پروگرم کردن با ulink2

سلام
    بعد ار داشتن مشکلات فراوان در پروگرم کردن برد AT91SAM7X256 با ویندوز سون به روش SAM-BA ، تصمیم گرفتم یک ULINK2 از فروشگاه خریداری کنم که امروز به دستم رسید. اما دو تا خطای درست حسابی میده که نتونستم حلشون کنم. ممنون اگه راهنمایی کنید.

خطا ها:
    1-flash timeout. Reset the Target and Try it Again
    2- Flash Download Failed - ARM7TDMI

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    تنطیماتی که انجام دادین لطفا دقیق بنویسید
    در ضمن ulink2 استفاده میکنید حتما باید یکی ورژن کیل بیشتر روی سیستم نباشه
    ویرایش توسط kavir : 28-12-2011 در ساعت 21:22
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    سلام
    تنطیماتی که انجام دادین لطفا دقیق بنویسید
    در ضمن ulink2 استفاده میکنید حتما باید یکی ورژن کیل بیشتر روی سیستم نباشه
    1-ابتدا کیل قبلی را uninstall کردم و اخرین ورژن را که در دی وی دی همراه پروگرمر بود نصب کردم. بعد پروگرمر و برد را به usb وصل کردم. و کابل jtag را به برد زدم.

2- طبق معمول یک پروژه برای led چشمک زن ایجاد و اضافه کردم و خروجی hex را هم فعال کردم. در منوی flash گزینه configure flash tools را کلیک کردم.

3- در تب utilies گزینه use target driver for for flash programming را فعال و گزینه ulink arm debugger را از منو انتخاب کردم و تیک update target before debugging را فعال کردم. در همین مرحله دکمه setting را زدم و در صفحه جدید در قسمت download function فقط گزینه reset and run را فعال کردم. و با دو تا ok پنجره ها بسته شد.
    3- از دوباره از قسمت flash configure tools تب debug را زدم و در ستون سمت راست صفحه جدید گزینه use: ulink arm debugger فعال کردم. دکمه setting زدم ولی تغییری ایجاد نکردم اما مشخصات به صورت زیر بود.

IDCODE:0x3f0f0f0f
    device name : ARM7TDMI CORE
    IR len:4
    بعد با دو تا ok صفحات را بستم. برنامه را built کردم و در منوی flash گزینه download را زدم که خطاهای که ذکر کردم را نشان داد.
    ویرایش توسط m-arm : 28-12-2011 در ساعت 22:52

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط m-arm نمایش پست ها
    1-ابتدا کیل قبلی را uninstall کردم و اخرین ورژن را که در دی وی دی همراه پروگرمر بود نصب کردم. بعد پروگرمر و برد را به usb وصل کردم. و کابل jtag را به برد زدم.

2- طبق معمول یک پروژه برای led چشمک زن ایجاد و اضافه کردم و خروجی hex را هم فعال کردم. در منوی flash گزینه configure flash tools را کلیک کردم.

3- در تب utilies گزینه use target driver for for flash programming را فعال و گزینه ulink arm debugger را از منو انتخاب کردم و تیک update target before debugging را فعال کردم. در همین مرحله دکمه setting را زدم و در صفحه جدید در قسمت download function فقط گزینه reset and run را فعال کردم. و با دو تا ok پنجره ها بسته شد.
    3- از دوباره از قسمت flash configure tools تب debug را زدم و در ستون سمت راست صفحه جدید گزینه use: ulink arm debugger فعال کردم. دکمه setting زدم ولی تغییری ایجاد نکردم اما مشخصات به صورت زیر بود.

IDCODE:0x3f0f0f0f
    device name : ARM7TDMI CORE
    IR len:4
    بعد با دو تا ok صفحات را بستم. برنامه را built کردم و در منوی flash گزینه download را زدم که خطاهای که ذکر کردم را نشان داد.
    3.مورد سوم شما این کار بکنید تیک update target before debugging بردارید(تیو فروم کیل نوشته بود همین خطا :باگ: ولی نمیدونم رفع شده یا نه) وقتی تیک بردارید اول Download باید بزنید
    در تب utilies روی setting کلیک کنید تیک earse full بزنید (reset and run )هم باشه بهتره و مهمتر از اون اینه روی Add کلیک کنید و اینو انتخاب کنید
    At91sam7 256kb flash انتخاب کنید و به جز این چیزی نباشه هر مورد دیگه بود پاک کنید
    فکر میکنم شماx512 از ما خرید کردین درسته؟ اگر بله بجاش اسم ایسی رو درست تغییر بدین
    موفق باشید
    کویر ویدئو راه اندازی شد

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

-سلام اقای زارعی
    ممنون از کمکتون.
    علاوه بر نکات شما من دو کار دیگه هم انجام دادم تا تقریبا راه افتاد.
    اول اینکه سرعت کلاک jtag را زیر 20khz گذاشتم. با بالا تر از این مقدار خطا هایی که گفتم میدهد.
    دوم ، قبل از زدن دانلود ، از منوی فلش حتما باید اریز را بزنم تا اول برد پاک شه بعد پروک کنم. بطور میانگین از هر 10 بار 3-4 بار خطا را می دهد که در این صورت باید برد حتما یک بار خاموش روشن کنم کیل را از دوباره اجرا کنم تا موقع برنامه ریزی خطا ندهد.

نام
    زارعی

سلام
    در کل من این مشکلات رو قبلا داشتم و همونطور که گفتم حل کردم . انشاءالله تا شنبه مجدد یک چم کلی میکنم بهتون خبر میدم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

سلام دوستان.
    من هم دقیقا همین مشکل time out رو با ulinkدارم.
    برای با برنامه های حجم کم پایین اوردن فرکانس ulink به زیر 20k جواب میده ولی حجم برنامه که زیاد میشه باز ارور میده.
    چجوری میشه حلش کرد؟