NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4241 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 66

موضوع: نحوه آپدیت فایرور J Link

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmehdi نمایش پست ها
    آقا یه موردی که پیش اومده اینه من میام با ج فلش کل حافظه رو پاک میکنم. برا چک کردنش هم حافظه رو میخونم و کاملا خالی است.چیزی که میخونه:یعنی دقیقه میام
    target---->connect---->ok
    target--->erase chip---->ok
    بعد که تغذیه میکرو رو قطع و وصل میکنم میام حافظه رو میخونم:
    target--->connect--->ok
    target---->read back---->entire chip
    رو میزنم میبینم حافظه این بار خالی نیست!!!!
    یچیز هایی توی حافظش هست ...
    یعنی تقریبا 1/3 داده است که هرسری هم ثابت است!!!
    دلیلش چیه هرچندبار هم که تکرار کردم همینطور بود!!!!!
    آقا شما چیکار داری تا خاموش روشن می کنی یه چیزی تو حافظه هست یا نه؟ چه فایده داره. میگم اگه خطای قبلی را داد یک بار پاک کن تا دوباره بشه با کیل پروگ کرد. همین
    ببین با تغییر موارد گفته شده باز هم موقع پروگرام با کیل ایراد میده؟

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 37 بار در 14 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mzarkoob نمایش پست ها
    آقا شما چیکار داری تا خاموش روشن می کنی یه چیزی تو حافظه هست یا نه؟ چه فایده داره. میگم اگه خطای قبلی را داد یک بار پاک کن تا دوباره بشه با کیل پروگ کرد. همین
    ببین با تغییر موارد گفته شده باز هم موقع پروگرام با کیل ایراد میده؟
    داداش نزن
    به جون جفتمون کامل اریز کردم،چک کردم(خوند حافظه رو) بعد از ج لینک هم دیسکانک کردم.رفتم سراغ کیل باز همین پیغام ها اومدن.تمام کارهایی که اون دوستمون در مورد کپی کردن ج لینک و دی ال ال رو مو به مو انجام دادم.بخدا گیج شدم من هنگم یا میکرو نمیدونم.

کاربر علاقه مند

آقا بازهم همون فالت فلش تایم اوووت -ریست تارگت اند ترای اگین...

کاربر فعال arm-mohsen-avr آواتار ها
    نام
    محسن جودی
    تشکر شده 149 بار در 101 پست

دوستان سلام
    من داشتم LPC رو پروگرم می کردم به راحتی دیروز پروگرم شد ولی امروز اومدم پروگرم کنم LED جلینک قرمز شد ، بعد USB رو از کامپیوتر جدا کردم دوباره زدم ولی دیگه چراغش روشن نمیشه و خطای usb device not reqez رو میده حالا از مراحلی که در بالا بود واسه پروگرم کردن انجام میدم ولی دوباره usb device not req رو میده .نکنه ای سی سوخته باشه و جلینک خراب بشه اخه 10 روزه که خریدم . اگه میشه منو راهنمایی کنید .
    باتشکر

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

سلام
    کلید tst رو 10 ثانیه بزارین , erase هم کنین
    ببینین درست نمیشه؟!

منم خیلی با این sam-ba لعنتی مشکل داشتم .... اعصابه آدم رو داغون میکنه , مخصوصا s64 که ستمه واقعا

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

نام
    محسن جودی

حل شد

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmehdi نمایش پست ها
    آقا بازهم همون فالت فلش تایم اوووت -ریست تارگت اند ترای اگین...
    عزیز این مورد ربطی به جیلینک نداره و لطفا موضوع رو کش دار نکنید و صالا شما جیلینک از ما خریدین یا خیر؟
    تا یادمون هست داریم با جیلینک و ulink2 کار میکنیم ممکنه مشکل از جای دیگه باشه
    شما همون ورژنی که هست داخل DVD فایلهای گفته شده رو کپی کن حل میشه
    مشکل تایم اوت هم بخاطر همین هست که من خودم ورژن 4.22a داشتم و با کیل حطای تایم اوت داشتم که با کپی کردن فایلهای جیلینک داخل مسیر نصب کیل حل شد
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 89 بار در 25 پست

سلام
    به یک نکته در سخت افزار جیلینک های غیر اوریجنال میخواهم اشاره کنم چرا در مدل های چینی گاهی اوقات فیرمور انها تغییر میکند ولی در اوریجنال ها به اینصورت نیست؟؟ و حتی اگر یک پروب اهمتر را بتنهایی به پایه tst بزنیم چراغ سبز خاموش میشود.در اوریجینال ها این پایه و پایه erase هر دو به زمین وصل هستند ولی در مدلهای چینی این پایه ها به جایی وصل نیستند (دقیقا پایه ها رو هوا هستند )و با کوچکترین نویز فیرمور ان یا پاک می شود یا تغییر میکند حال اگر هر کدام از این پایه ها را با یک مقاومت 1.5k به زمین وصل کنیم احتمال خراب شدن فیرمور به حداقل ممکن خواهد رسید.
    نکته دوم که در فروم سایت segger به ان اشاره شده ازورژن 4.42c به بعد فیرمور اپدیتمیشود ولی نرم افزار روی مدلهای چینی کار نخواهند کرد و همان در ابتدا هنگ میکند البته در ورژن های 4.42c و 4.42d اگر از فایل JLinkARM.dll ورژن 4.42a استفاده کنید نرم افزار اجرا خواهد شدولی در ورژن های بالاتر این باگ را هم رفع کرده و حتی نرم افزاراجرا نمیشود.در کل فعلا ورژن های بالاتر هیچ فرقی با ورژن 4.42a نمیکنند و به احتمال قوی تا چند ماه اینده فیرمور فیکس شده را برادران چینی منتشر خواهند کرد.

موفق باشید
    ویرایش توسط poya22 : 28-03-2012 در ساعت 22:21

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما poya22 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    عزیز این مورد ربطی به جیلینک نداره و لطفا موضوع رو کش دار نکنید و صالا شما جیلینک از ما خریدین یا خیر؟
    تا یادمون هست داریم با جیلینک و ulink2 کار میکنیم ممکنه مشکل از جای دیگه باشه
    شما همون ورژنی که هست داخل dvd فایلهای گفته شده رو کپی کن حل میشه
    مشکل تایم اوت هم بخاطر همین هست که من خودم ورژن 4.22a داشتم و با کیل حطای تایم اوت داشتم که با کپی کردن فایلهای جیلینک داخل مسیر نصب کیل حل شد
    سلام
    آقای زارعی جلینک رو از سایت شما خریداری کردم ام(عکس فاکتور رو قرار بدم)بعد من صحبتی از مشکل دار بودن جیلینک فروشگاه شما نکردم فقط دچار یه مشکل عجیب شدم که دوست داشتم دوستانی که کار کردن کمک کنن رفع شه.
    اگه واقعا باور ندارید که همچین مشکلی وجود داره برای بنده و فکر میکنید قصد تخریب محصول فروشگاه شما رو دارم،من معذرت میخوام از ینکه وفت باارزش شما تلف شد بابت خوندن و جواب دادن.قصد،کش دار کردن موضوع نیست...
    این مشکل بالاخره حل میشه حالا دیر و زود داره ولی حل نشدنی نیست.
    انتظار همچین جوابی نبود از جانب مدیریت سایت.میتونستید توی یه پیغام خصوصی بنده رو مطلع می نمودید.
    فکر کنم ادامه پرسیدن مشکلات توی این تاپیک دیگه درست نباشه تا با اخطار کتبی و درج در پرونده مواجه نشدیم...
    موفق و پیروز باشید.

نام
    زارعی

مورد که هست دوستان جیلینک دم دست ترین و بهترین دیباگر هست(ولی به پای ulink2نمی رسه) و با IAR هم که مچ هست عالیه و این پروگرام کردن میکرو نسبت به قیمتش واقعا ارزش داره
    من خودم شخصا روی این مسئله خیلی زوم شدم مخصوصا خطای تایم اوت که معمولا برای میکروهای اتمل بود و این کاملا نرم افزاری بود که جای جای انجمن توضیح دادم و اصلا سخت افزاری نبود

من ورژن 4.22c ندارم و نیازی هم نمی بینم دوستان مدام روی اون زوم بشن چون نیازی نیست اصلا فرقی نمی کنه خوب با ورژنی کار کنید که جواب میده

د رمورد سخت افزار هم یک توضیحی که لازمه بدم
    ما تا الان از چندین تولید کننده چینی گرفتیم که الان جیلینکی که به فروش میره با بالاترین کیفیت هست و ورژن 8 هست متاسفانه خیلی دوستان هنوز فرق بین ورژن 7 و 8 نمی دونند که کلی بگم در ورژن 7 برای cortex-m3 و arm11 مشکل وجود داشت برای تشخیص اینکه بفهمین ورژن جیلینک چند توی مسیر نصب فایل jlink.exe رو اجرا کنید
    سلام
    آقای زارعی جلینک رو از سایت شما خریداری کردم ام(عکس فاکتور رو قرار بدم)بعد من صحبتی از مشکل دار بودن جیلینک فروشگاه شما نکردم فقط دچار یه مشکل عجیب شدم که دوست داشتم دوستانی که کار کردن کمک کنن رفع شه.
    اگه واقعا باور ندارید که همچین مشکلی وجود داره برای بنده و فکر میکنید قصد تخریب محصول فروشگاه شما رو دارم،من معذرت میخوام از ینکه وفت باارزش شما تلف شد بابت خوندن و جواب دادن.قصد،کش دار کردن موضوع نیست...
    این مشکل بالاخره حل میشه حالا دیر و زود داره ولی حل نشدنی نیست.
    انتظار همچین جوابی نبود از جانب مدیریت سایت.میتونستید توی یه پیغام خصوصی بنده رو مطلع می نمودید.
    فکر کنم ادامه پرسیدن مشکلات توی این تاپیک دیگه درست نباشه تا با اخطار کتبی و درج در پرونده مواجه نشدیم...
    موفق و پیروز باشید.
    دوست عزیز این بخش فقط مربوط به خود جیلینک هست نه پروگرام کردن میکرو که مشکل دارین شما
    متاسفانه افراد فرصت طلبی هستند که تا کوچکترین موضوع رو بوق کنند که بله جیلینک های کویر مشکل داره نه باید هینجا عرض کنم این جیلینک وارداتی هست با بهترین کیفیت داره فروش میره وگرنه ما اگر اینو تولید میکردیم 25 فروشش بود
    نه توی بخش مربوط به ارم مطرح کنیداصلا مشکلی نیست این بخش چون لینک فروشگاه هست برای خریداران جدید ممکنه سوءتفاهم پیدا بشه که شاید مشکل داره سخت افزار
    موفق باشید
    ویرایش توسط kavir : 29-03-2012 در ساعت 01:28
    کویر ویدئو راه اندازی شد

13. تشکرها از این نوشته :

نام
    محسن جودی

من که تازه این جلینک رو خریدم ازش راضیم
    جنس جلینک واقعا عالی مثل اصلش می مونه ، برد مدار چاپی هم که عالی زدن .
    در کل من از خریدم راضیم
    از آقای زارعی هم واسه وارد کردن جلینک تشکر می کنم

15. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

سلام
    من هم از جیلینک های فروشگاه 3 تا گرفتم راضی بودم و هیچ مشکلی نداشته تا الان , حتی فری ور هم مشکل دار نشده

نسبت به قیمت ارزونی که داره عالیه
    توجه داشته باشین که جیلینک اوریجینال رو جوان الکترونیک یه دفعه اورده بود , فکر میکنم 600 هزار تومن قیمتش بود !!
    این نکته رو هم در نظر داشته باشین این جیلینک از پروتکل جدید swd پشتیبانی میکنه , برعکس پروگرمر جیلینک eca که فقط jtag رو ساپورت میکنه
    ویرایش توسط armstk : 29-03-2012 در ساعت 02:28

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armstk برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

سلام
    یک مقاومت 1k یا 1.5k مطابق شکل به جیلینک های وارداتی وصل کنید تا در اثر نویز اضافی
    فریمور ان تغییر نکند
    قصد تبلیغ ندارم ولی انصافا برد خیلی عالی دارد
    به via پایه های 47 و 48 دقت کنید قطر انها کمتر از 25mil و سوراخ ان کمتر از 15mil هست
    که تو ایران امکان زدن این برد نیست
    با تشکر
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_4723aa.jpg
مشاهده: 219
حجم: 95.8 کیلو بایت  
    ویرایش توسط poya22 : 29-03-2012 در ساعت 16:20

19. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما poya22 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط poya22 نمایش پست ها
    سلام
    یک مقاومت 1k یا 1.5k مطابق شکل به جیلینک های وارداتی وصل کنید تا در اثر نویز اضافی
    فریمور ان تغییر نکند
    قصد تبلیغ ندارم ولی انصافا برد خیلی عالی دارد
    به via پایه های 47 و 48 دقت کنید قطر انها کمتر از 25mil و سوراخ ان کمتر از 15mil هست
    که تو ایران امکان زدن این برد نیست
    با تشکر
    این دلیل کاملا منطقی هست و امیدوارم حل بشه
    قبلا که ما فریم ور های اولیه بود حدودا یک ونیم سال قبل با چینیه صحبت کردیم گفتند تمامی اینا بخاطر برنامه ای هست که طرف هک کرده و به صورت رندم پاک میشه حتی توی دی وی دی ها هم نحوه پروگرام کردن مجدد فرستادن
    این دلیلی که poya22 آوردن به نظرم منطقی هست و ممکنه کلا به این دلیل باشه
    ویرایش توسط kavir : 29-03-2012 در ساعت 20:35
    کویر ویدئو راه اندازی شد

نام
    محسن جودی

من که یه مقاومت 1.2 کیلو pulldown کردم مشکلی نداره و به خوبی کار می کنه با تشکر از آقای poya22

کاربر علاقه مند

سلام
    در انتها را اول خدمتان عرض میکنم -البته این نظر شخصی من هست به نظر من هک کردن این میکروکنترول غیر ممکن هست و تنها راه منطقی هک به روش زیر باشد
    تو ضییح مختصری در مورد هک این محصول لازم دیدم که اینجا عنوان کنم و قصد فاش کردن اسرار شرکت
    مزبور (se.. )را ندارم تا حالا شده فکر کنید که چرا در ابتدای پروگرام نباید ای سی را قفل کنید؟چون در موقع اپدیت فریمور این میکرو کنترول erase نمیشود و فقط در یک قسمت حافظه از ای سی فریمور جدید نوشته میشود و در قسمت های دیگر که لایسنس هست باید دست نخورده باقی بماند و امکان اضافه شدن لایسنس های جدید هم از طریق خود برنامه هست و کافی هست یک بار لایسنس را وارد کرده و برای همیشه در حافظه میکرو ذخیره شود.بنابراین میکرو قفل نیست و فقط از طریق فریمور پورت جیتک ان را بسته اند.(البته اطلاعاتم در مورد این میکرو خیلی کم هست و در تخصص من نیست تنها راه منطقی که به نظرم میرسد را بیان میکنم )
    یکی از وظایف فایل JLinkARM.dll این هست که داءم حافظه میکرو را بخواند هم برای لایسنس و هم ******* و هم برای وارد کردن لایسنس جدید به حافظه میکرو ( دلیل دوم که نباید ای سی قفل باشد )
    همانطور که میدانیم فایل JLinkARM.dll چهار قفله شده تا دیس اسمبل نشود ولی در ورژن اولیه امنیت کمتری داشت و توانستن ان را دیس اسمبل کنند و با اضافه کردن چند دستور ساده که از حافظه *****تا
    **** بخوان و دریک فایل log بنویس .از این طریق متاسفانه به فریمور دست پیدا کردند.
    از ورژن 4.42 شرکت مزبور متوجه شد که *****
    بهتره هست که دیگر ادامه ندهم چون عمل غیر انسانی هست
    به نظر من شرکت مزبور باز مرتکب اشتباه شده که اول فریمور را اپدیت میکند و بعد چک میکند که ایا اوریجینال هست یا نه در هر صورت ممکنه که برایشان اهمیت نداشته باشد بنابراین من هم روی جیلینکهای وارداتی مشکل را حل کردم تا نه تنها با اخرین ورژن بلکه با ورژن های بعد هم به راحتی کار کنند
    با جناب اقای زارعی هماهنگ میکنم تا کسانی که از سایت خریداری کردن هم بتوانند این تغییرات را داده و از اخرین ورژن ها و ورژن های بعد ی استفاده کنند

با تشکر
    ویرایش توسط poya22 : 31-03-2012 در ساعت 02:16

23. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما poya22 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

poya22@
    ممنون مهندس واقعا به ما لطف داری
    انشاءالله بعد تعطیلات تماس خواهم گرفت
    با تشکر
    کویر ویدئو راه اندازی شد

کاربر علاقه مند HoaX آواتار ها
    نام
    بسطام بیرامی
    تشکر شده 8 بار در 3 پست

سلام منم همین مشکلو داشتم بعد از راهنمایی دوستان ورژن قدیمی رو گرفتم راحت آپ دیت میشه و با Keil کار میکنه
    اینم لینک ورژن های پایین تر

SEGGER Microcontroller - Embedded Software Solutions - Older versions

ولی مشکل دیگه دارم که توی پست زیر نوشتم اما کسی جوابی نداد

WARNING: RESET (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware - ایـــــــــران میـــــــکرو ™

نام
    زارعی

نقل قول نوشته اصلی توسط hoax نمایش پست ها
    سلام منم همین مشکلو داشتم بعد از راهنمایی دوستان ورژن قدیمی رو گرفتم راحت آپ دیت میشه و با keil کار میکنه
    اینم لینک ورژن های پایین تر

segger microcontroller - embedded software solutions - older versions

ولی مشکل دیگه دارم که توی پست زیر نوشتم اما کسی جوابی نداد

warning: Reset (pin 15) high, but should be low. Please check target hardware - ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    سلام
    در مورد مشکل شما من نوشتم کلا مشکل از مونتاژ هست دقیا نمیتونی دنبال پین فلان بگردی
    من تجربه عملی خودم گفتم که زیاد این خطا دیدم با یک بار چک کردن و لحیم مجدد ایسی حل میشه
    یا حق
    کویر ویدئو راه اندازی شد

مدیر انجمن Aghaeifar آواتار ها
    نام
    علی آقائی فر
    تشکر شده 975 بار در 440 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط arm-mohsen-avr نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من داشتم LPC رو پروگرم می کردم به راحتی دیروز پروگرم شد ولی امروز اومدم پروگرم کنم LED جلینک قرمز شد ، بعد USB رو از کامپیوتر جدا کردم دوباره زدم ولی دیگه چراغش روشن نمیشه و خطای usb device not reqez رو میده حالا از مراحلی که در بالا بود واسه پروگرم کردن انجام میدم ولی دوباره usb device not req رو میده .نکنه ای سی سوخته باشه و جلینک خراب بشه اخه 10 روزه که خریدم . اگه میشه منو راهنمایی کنید .
    باتشکر
    این چطور حل شد؟ امروز دقیقا همین بلا سر من اومد. تا دیروز پروگرام میشد هااا امروز همینی که شما میگید شد
    ما در انتظار رویت خورشیدیم ...

اللهم عجل لولیک الفرج

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین