NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4152 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 20

موضوع: کمک در مورد انتخاب دوربین برای ربات

کاربر فعال
    تشکر شده 72 بار در 47 پست

پیش فرض کمک در مورد انتخاب دوربین برای ربات

سلام.
    من به یه دوربین بیسیم که گیرنده اش به usb کامپیوتر وصل بشه و ترجیحا نرم افزار متلب بتونه اونو شناسایی کنه،نیاز دارم.کسی مدل خاصی سراغ داره؟؟؟ممنون

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

با سلام
    دوست عزيز دوربين بيسيم كه بشه به USB متصل كرد سراغ ندارم اما دوربين بيسيم كه عكسشو اينجا گذاشتم ميتونيد استفاده كنيد كه قيمتش هم مناسبه(خروجي PAL/NTSC). البته دوربيناي تحت شبكه(IP Camera) هم ميتونيد استفاده كنيد كه قيمتشون يه مقدار زياده!!
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Camera.gif
مشاهده: 25
حجم: 12.9 کیلو بایت  

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند crashbandicoo آواتار ها
    تشکر شده 95 بار در 20 پست

سلام
    همان طور که آقای محمدی گفتند می تونید از این دوربین ها بگیرید من هم همین کار را انجام دادم ولی این دوربین ها به تنهایی نمی توانند به USB وصل شوند برای این کار می تونید یک digital tv tuner USB که پورت ورودی AV داشته باشه بگیریدو خروجی گیرنده ی دوربینتون رو به ورودی tv tuner تون وصل کنید بقیش با نرم افزار خودشه . البته دوربین من این نبود این دوربین های که قیمتش حدودا 34 تومن هستش بوردش outdoor در بهترین حالت 50 متر هست .من یک دوربین سیم دار گرفته بودم و یک فرستنده گیرنده ی تصویر جدا برایش قرار داده بودیم .نمی دونم که این دوربین این بالا خروجی AV دارد یا نه اگر هم BNC بود براش می تونی نبدیل بگیری . این digtal TV tuner هم که USB باشه و این قابلیت رو داشته باشه رو می تونی از پاساژ فرقانی طبقه همکف راحت گیرش بیاری قیمتش هم حدودا 50 تومنه .

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما crashbandicoo برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

ممنون از توجه دوستان.
    اینجوری که من متوجه شدم بهتره که یکی از این دوربین هایی که آقای محمدی معرفی کردن بگیرم به همراه تبدیلی که جناب crashbandicooمعرفی کردن.
    حالا یه سوال :حالا اگر تبدیل را به پورت usbمتصل کنم،نرم افزار متلب دوربین را شناسایی میکنه؟؟؟؟میخام پردازش تصویر انجام بده.آیا کسی تا حالا با این دوربین ها و تبدیلش و نرم افزار متلب پردازش تصویر انجام داده؟؟؟؟

یه سوال دیگه :ip camera که جناب محمدی بهش اشاره کردن چی هست؟؟؟قیمتشون چنده؟؟؟؟ولتاژ کاریشون چقدره؟؟؟؟آیا نرم افزار متلب اونو شناسایی میکنه؟؟؟

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

سلام
    من میدونم که قبلا بچه ها با وب کم و متلب پردازش تصویر کرده بودن و ظاهرا کاری هم ندازه
    در مورد ip camera هم باید بگم حدودا قیمتش بالاتر از 50 تومنه , اونایی که من دیدم خروجی اترنت داره و یا بی سیم هستش

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armstk برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

بله.درسته.من خودم هم با وبکم معمولی سیم دار پردازش تصویر با متلب انجام دادم.الان نیاز هست که یه دوربین بیسیم بذارم روی ربات و گیرنده تصاویر را هم به پورت usbوصل کنم و برم توی متلب و پردازش انجام بدم.
    من میخام بدونم که آیا اگر از دوربینی که جناب محمدی معرفی کردن استفاده کنم و گیرنده تصاویر را هم با یه مبدل به usb وصل کنم،آیا در این شرایط متلب دوربین را شناساییی میکنه،اصلا آیا تا حالا کسی این کار را کرده یا نه؟؟؟

نام
    صادق محمدي

با سلام
    همونطور كه وب كم رو به usb وصل كردين و متلب اون رو شناسايي كرده پس ميتونيد اين دوربين رو بعد از اينكه به مبدل وصل كردين. و مبدل رو به usb . متلب ميتونه اين مبدل رو شناسايي كنه!!!

کاربر علاقه مند crashbandicoo آواتار ها
    تشکر شده 95 بار در 20 پست

من خودم بدجور دنبال این بودم که این دوربین ها رو خروجیش رو به matlab بدم .بدیه این مبدل های USB اینه که یک interface خاص خودشون رو دارند و تصویر دوربین رو تو همون interface خودشون نشون میدن .اگر تونستید خروجیش رو به MATLAB بدید لطفا بگید چیکار کردید ( ممنون میشیم :دی )
    در مورد ip camera ها هم همانطور که آقای حسینیا گفتند قیمتش یکم بالاست.من زیر 100 تومن ندیده بودم! تغذیشون هم از طریق همون کابل شبکشون که معمولا CAT5 تامین میشه و من دیده بودم که اصلا هیچ تغذیه ی دیگری بهشون وصل نبود.یه سر به لینک زیر بزن قیمت چندتاشون هست یه سایت قطعات کامپیوتره :
    Networks ― RayanSaba - رایان صبا

کاربر فعال ROBOTICS آواتار ها
    نام
    ایران
    تشکر شده 488 بار در 158 پست

من بهار دنبال این دوربین بودم فقط یک جا و یک مدل پیدا کردم

یک فروشگاه بعد از پاساژ عباسیان هست که اون موقع 240 هزار تومان می داد

یک راه دیگر این است که از گوشی های نوکیا با سیستم عامل سیمبیان سری 60 استفاده کنی

با بلوتوث و یا وای فای اطلاعات را برای کامپیوتر می فرسد و مطلب شناسایی می کند

درست مثل وقتی که وبکم با سیم وصل کردی

با توجه به قیمت دوربین ، من خودم در پروژم از مویایل استفاده کردم
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ROBOTICS برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند mojtaba_sky آواتار ها
    نام
    مجتبی کریمی
    تشکر شده 133 بار در 62 پست

با سلام
    باید بگم که متلب نمیتونه کارت AVI رو باز کنه.برای این کار باید از یک سری کامپوننت اضافه به متلب معرفی کنی که من هرچی گشتم نسخه free یا کرک شده ش رو پیدا نکردم.

و اما برای اتصال دوربین بیسیم به کامپیوتر:
    بهترین و تقریبا بگم از همه ارزون تر و مطمئن تر همون ip-cammera هست که هم امن تر هست و هم متلب میتونه اون رو راحت باز کنه.
    من البته خودم با c++ , c# برنامه مینویسم و تو دات نت هر کاری دلت بخواد رو میتونی انجام بدی ولی تو متلب دست و بالت بسته س و....
    و گزینه دیگه این که اول شما مشخص کنین برای چه کاری میخواین تصویر دوربین رو انتقال بدین و چه قدر هزینه کنین و چند فریم تصویر میخواین و تا چه فاصله ای... تا بتونم بهتر راهنمایی کنم.

موفق باشید.

Object moved

16. تشکرها از این نوشته :

نام
    صادق محمدي

با سلام
    مهندس كريمي وب سايت گروه تحقيقاتي شما رو كه تو زمينه روباتيك هستش ديدم.
    بهتون تبريك ميگم. باعث افتخاره كه با شما آشنا شدم.
    موفق باشيد.

18. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند mojtaba_sky آواتار ها
    نام
    مجتبی کریمی
    تشکر شده 133 بار در 62 پست

ممنون اقای صادق.
    شما لطف دارین. امیدوارم بتونم تو سایت ایران میکرو مفید باشم.

20. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام با عرض خسته نباشید خدمت دوستان
    ببخشید من میخواستم از یه دوربین عکسبرداری دیجیتال غیر از وب کم برای عکس گرفتن توسط متلب استفاده کنم، ممنون میشم اگه بابت خرید، یه دوربین دیجیتال به من معرفی کنید که بتونم توسط متلب باهاش عکس بگیرم؟؟
    با تشکر

کاربر دائمی mj3747 آواتار ها
    نام
    مجید
    تشکر شده 570 بار در 240 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط jij نمایش پست ها
    سلام با عرض خسته نباشید خدمت دوستان
    ببخشید من میخواستم از یه دوربین عکسبرداری دیجیتال غیر از وب کم برای عکس گرفتن توسط متلب استفاده کنم، ممنون میشم اگه بابت خرید، یه دوربین دیجیتال به من معرفی کنید که بتونم توسط متلب باهاش عکس بگیرم؟؟
    با تشکر
    این دوربین به وسیله ارتباط سریال راه اندازی میشه و 4 ماه پیش هم قیمتش 65 تومن بود.
    در ضمن برنامه متلب هم همراش هست.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: cam.JPG
مشاهده: 33
حجم: 26.6 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

23. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mj3747 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

ممنون بابت کمکتون ولی این دوربین مربوط به دوربین های مداربسته است، اما من یه دوربین دیجیتال عکسبرداری نیاز دارم که بتونم تو متلب با اون دوربین عکس بگیرم

کاربر دائمی mj3747 آواتار ها
    نام
    مجید
    تشکر شده 570 بار در 240 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط jij نمایش پست ها
    ممنون بابت کمکتون ولی این دوربین مربوط به دوربین های مداربسته است، اما من یه دوربین دیجیتال عکسبرداری نیاز دارم که بتونم تو متلب با اون دوربین عکس بگیرم
    نه عزیز، این دوربین مدار بسته نیست، یه دوربین که امکان ارتباط با پورت سریال میکرو یا هر وسیله دیگه رو داره، فقط باید یه سری دستورات و تنظیمات براش تعریف بشه، مثل رزولیشن، میزان baude rate و ... که حتما نیاز به برنامه نویسی داری.
    اگه ابعاد و کیفیت تصویر زیاد برات مهم نیست گزینه ی خوبیه.

26. تشکرها از این نوشته :

jij

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

خیلی ممنون دوست عزیز که به من کمک میکینید، دقیقا چیزی رو که واسه پروژم میخوام اینه :
    یه دوربین دیجیتال عکسبرداری با رزولوشن 1mpixel، که بتونم اون رو به متلب وصل کنم و بعد با برنامه متلب مثل وبکم با اون دوربین بتونم تصویر رو به صورت زنده توی متلب فراخوانی کنم و هر وقت که خواستم از تصویر دریافتی عکس بگیرم و بعد از کارای پردازش تصویر عکس دریافت شده رو ذخیره یا حذف کنم
    خیلی دنبالش گشتم ولی نتونستم پیدا کنم اگه یه دوربین عکسبرداری با این مشخصات به من معرفی کنید یک دنیا ممنونتون میشم
    با تشکر

کاربر فعال M_GH آواتار ها
    نام
    م. غیور
    تشکر شده 367 بار در 177 پست

آره که میشه
    چرا نشه
    شما میتونی rgb هر پیکسل رو به صورت 3تا کد اسکی بفرستی و بعد اونطرف دوباره به تصویر تبدیلش کنی
    البته من شک دارم که در مورد کدهای اسکی خاص (10,13,اسپیس,تب و ...)ممکنه مشکلی پیش بیاد یانه

عضو جدید سی شارپ آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

خوب این کارو چه طوری انجام بدم اگه با نمونه کد راهنمایی کنید ممنون میشم.

کاربر فعال yusef110 آواتار ها
    تشکر شده 62 بار در 40 پست

سلام اگه بخوام ip-cammera به لپ تاپ وصل کنم غیر از دوربین چیز دیگه ای هم میخواد ؟
    حداکثر بوردش توی مکان بسته چقدره؟
    الان حدودا قیمتش چنده؟