NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4525 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27

موضوع: شرمنده سوالم مبتدیانس!!

ناظم انجمن vahidasm آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 881 بار در 470 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست ها
    من مشخصات فنی هیچ کدوم از گوشی های سامسونگ رو نخوندم که با این برد که گفتم مقایسه کنم اما یه فرضیه تو ذهنم اومد امیدوارم دوستان خرده نگیرند ، اونم اینکه آیا مثلا بریم یه گوشی 150 تومنی سامسونگ با سیستم عامل اندروید بخریم و به جای میکرو ازش استفاده کنیم به صرفه تر نیست تا خرید این برد؟

و یا مثلا گوشی های پاکت پی سی مثل اچ تی سی؟

پرسیدن که عیب نیست
    بله پرسیدن عیب نیست منم وظیفه خودم میدونم که در حد توانم به سوالات شما جواب بدم
    ببینید گوشی رو نمیشه به جای برد آموزشی استفاده کرد ال سی دی که شما روی این برد میبینید مربوط به راه اندازی ال سی دی های رنگی هست و هییییچ ربطی به گوشی نداره
    داستان اینه که شما خیلی تجربتون کمه به خاطر اینه که میگم شماباید از یه میکروی ساده تر استفاده کنید
    شما باید بیشتر در مورد سیستمهای الکترونیکی تحقیق کنید به نظر من از avr و کتاب آقای هاشمی شروع کنید که بتونید بیشتر در مورد میکرو اطلاعات کسب کنید
    اون کتاب رو دانلود کنید و شروع به یاد گیری کنید بعد از اون مطمین باشید که جواب این سوالات رو بهتر میتونید بدید
    ویرایش توسط vahidasm : 01-12-2011 در ساعت 02:21
    اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد . فردوسی خردمند

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر دائمی
    تشکر شده 128 بار در 102 پست

ممنون که وقت میذارید و به سوالاتم جواب میدید

اما این سوال آخریم اینقدرا هم مبتدیانه نبود ها

منظورم این بود از سیستم عامل این گوشی ها که قابلیت برنامه ریزی دارند استفاده کنیم به جای میکرو و فقط به خاطر ال سی دی روی اون برد آموزشی این حرف رو نزدم

حتی یکی از دوستان توی یک تاپیک دیگه ای که من توی بخش ایده های رباتیک همین سایت زدم اشاره کرده بود که عده ای تونسته بودن یک هلیکوپتر کنترولی رو با گوشی آیفون هدایت کنن

من منظورم این بود که از سیستم عامل-وای فای و سایر امکانات روی گوشی های جدید به جای میکرو آدم استفاده کنه

اینو 2 سال پیش از یه استادمون پرسیدم و در جواب گفت میشه همچین کاری کرد اما هزینه زیادی داره(اونموقع گوشی های سیستم عامل دار خیلی گرون بود) و هم اینکه باید برای همه دیوایس ها که متصل میشن یک درایور توی گوشی تعریف بشه ...همین

گفتم حالا که قیمت گوشی ها خیلی اومده پایین و قیمت این برد هم بالاس به جاش گوشی بخرم
    و از گوشی استفاده کنم

راستی یک جایی هم خوندم که این گوشی ها هم از میکرو های 32 بیتی مثل آرم یا موتورولا استفاده میکنن

واسم سوال شده بود که چه تفاوت هایی داره با این 2 کار کردن ( از لحاظ قدرتشون میگم)
    خواستم ببینم کسی میتونه مقایسه ای انجام بده؟

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

خوشحال میشم به این تاپیک هم سر بزنید و نظرتون رو بگید

هدایت هلیکوپتر کنترولی با کامپیوتر - ایـــــــــران میـــــــکرو ™

7. تشکرها از این نوشته :

ناظم انجمن vahidasm آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 881 بار در 470 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar نمایش پست ها
    منظورم این بود از سیستم عامل این گوشی ها که قابلیت برنامه ریزی دارند استفاده کنیم به جای میکرو و فقط به خاطر ال سی دی روی اون برد آموزشی این حرف رو نزدم
    سلام
    ببخشید دیر جواب دادم اینترنتم قطع شده بود
    من زیاد در این مورد اطلاعات ندارم و لی فک میکنم هر چی هم بخوای استفاده کنی اول و آخر یه جورایی با میکرو(یک کنترلر) کار خواهی داشت.
    ضمنا شما برای کارهاتون حتما لازم نیست از برد آموزشی استفاده کنید
    این برد همونطور که از اسمش پیداست برای آموزش ساخته شده و هدفش اینه که به شما یاد بده که چطور توسط میکرو یه سیستمی رو کنترل کنید
    میتونید خودتون یه برد طراحی کنید که خیلی کوچیکتر باشه و فقط کار مورد نظر شما رو انجام بده
    اصلا اصل کار با میکرو همینه و هدف اصلی ساخت برد های آموزشی هم همینه که این چیزا رو شما یاد بگیرید
    در هر صورت ببخشید که برداشتم اشتباه بود
    اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد . فردوسی خردمند

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی

سلام خدمت شما دوست عزیز

منم فکر کردم این تاپیک دیگه کسی بهش جوابی نداده واسه همین خیلی وقت بود سر نزدم و پست شمارو ندیدم

خب رسیدیم به قسمت شیرین و همانا به نظرم سخت کار که طراحی برد برای میکرو هستش

من چون تا به حال همچین کاری نکردم و هیچی راجع بهش نمیدونم خیلی از این قسمت کار میترسم و از این میترسم که برم یک میکرویی رو انتخاب کنم و برنامه ریزیش رو هم یاد بگیرم و انجام بدم اما .....

اما از اینجا به بعد اصلا نمیدونم چطور باید اون برد رو طراحی کنم و یا چطور بین میکرو و ماژول هایی که میخوام استفاده کنم ارتیاط برقرار کنم؟!!

آیا باید بگردم و برد های آماده پیدا کنم؟

یعنی مثلا من سیستمی میخوام با ماژول های جی-پی-اس و ارتفاع سنج و پردازش تصویر و وای-فای .... و فرضا یک میکرو کنترولر رو هم برای کار با این ماژول ها و همچنین کارهای کلی سیستم پروگرم کردم به وسیله پروگرمر

حالا چطور باید ارتباط بین میکرو و این ماژول ها رو برقرار کنم؟

آیا مثلا شماتیک هایی هستش که مثلا مخصوص اتصال gps به میکرو هست ...بعد همینطور برای اتصال wi-fi به میکرو و ....

بعد بیام اینهارو با هم ترکیب کنم باید و یک مدار واحدکه لازم دارم طراحی کنم و بسازم؟

یا مثلا بیام ببینم ورودی این ماژول ها چیه و همینقدر کافیه؟ یعنی بگم همه ماژول های من ورودی usb دارند ...پس فقط بردی باید طراحی کنم که 4تا ورودی usb داشته باشه؟ (که فکرکنم اینظوری باشه)

و آیا نقشه شماتیک اینها همش موجوده یا باید طراحی بشه؟

اگر باید طراحی شه فکر کنم باید برم کلی کتاب در مورد مدار و الکترونیک و .... بخونم

یکم منو راهنمایی کنید دوستان ... من در این مورد هیچی نمیدونم

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

اما از اینجا به بعد اصلا نمیدونم چطور باید اون برد رو طراحی کنم و یا چطور بین میکرو و ماژول هایی که میخوام استفاده کنم ارتیاط برقرار کنم؟!!
    خوب بسته به نوع پروتوکل ارتباطی ماژول داره , اگه rs232 هستش باید با rs232 وصل بشه الی آخر
    آیا مثلا شماتیک هایی هستش که مثلا مخصوص اتصال gps به میکرو هست ...بعد همینطور برای اتصال wi-fi به میکرو و ....

بعد بیام اینهارو با هم ترکیب کنم باید و یک مدار واحدکه لازم دارم طراحی کنم و بسازم؟
    شما باید اول مطمئن باشی که هر کدوم از این ماژول هایی که داری رو تک تک تست کنی و بدونی دقیقا چطوری راه اندازی میشه (مثلا روی بردبرد راه بندازی)بعد همه این ماژول ها رو در یک شماتیک واحد در بیاری و بعد روتش کنی و بعد هم بسازیش , همین
    و آیا نقشه شماتیک اینها همش موجوده یا باید طراحی بشه؟
    برای بعضی ها وجود داره و برای بعضی ها نه !
    اگر باید طراحی شه فکر کنم باید برم کلی کتاب در مورد مدار و الکترونیک و .... بخونم
    انقدر بابا فشار نیار رویه خودت ! ممکنه که اشتباهی پروفوسور بشیا ))

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armstk برای ارسال این پست سودمند:

کاربر دائمی

چنتا پروتوکل ارتباطی معمول داریم که بیشتر استفاده میشه؟

بعدش ، همشون یک جور طراحی میشه مدارشون دیگه؟ یعنی منظورم اینه که مثلا مدار usb همیشه یک طراحی ثابت داره و ما چه موس رو بهش وصل کنیم چه کیبرد و چه فلاش و چه هر وسیله جانبی فرقی نمیکنه

در مورد ماژول ها هم همینه دیگه؟

یعنی اگه ما مثلا 10 تا پروتوکل ارتباطی داشته باشیم و مدار اینهارو هم داشته باشیم حله دیگه؟ اصلا دیگه نیازی به خوندن هیچ کتاب اضافی هم نمیباشه؟

بعدش همه اینارو هم میچسبونیم به میکرو و ............ تمام

علم جهان در برابر ما تسلیم میشه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12