NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3834 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: درخواست کمک

عضو جدید
    نام
    حامد برآبادی
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

پیش فرض درخواست کمک

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. من میخوام که شبیه سازی مدارات الکترونیکی را با یک نرم افزار خوب شروع کنم و همون نرم افزار رو خوب یاد بگیرم. از شما میخوام که یک نرم افزار عالی و با امکانات بالا به من معرفی کنید که شناخته شده باشه و در جوامع دانشگاهی و تجاری از اون استفاده بشه. منظورم اینه که اگه من کار با این نرم افزار رو یاد بگیرم هر جایی که برم بدردم بخوره و خلاصه نرم افزار کاملی باشد. خیلی ممنون.

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

ناظم انجمن vahidasm آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 881 بار در 470 پست

سلام
    برای شبیه سازی نرم افزار پروتیوس خوبه معمولا زیاد ازش استقاده میشه که آخرین ورژنشم تو همین سایت هست و میتونید دانلود کنید
    این نرم افزار (proteus) برای شبیه سازی عالیه چون محیطی بسیار ساده و کاربردی داره حتی قابلیت ساخت قطعه جدید داره که تو یکی از مجله ها بهش پرداخته شده.این برای شبیه سازی بود(البته میشه باهاش کارهای دیگه هم انجام داد مثل طراحی برد مدار چاپی و ...)
    ولی من خودم شخصا از پروتیوس برای شبیه سازی استفاده میکنم و بقیه کارهامو (مثل طراحی برد و تحلیل مدارو ... ) رو با نرم افزار altium یا همون protel dxp انجام میدم چون معتقدم برای این کار بهتره و حرفه ای تره.
    نرم افزار های دیگه ای هم هستن مثل ewb و ... که میتونید راجع بهشون بیشتر تحقیق کنید ولی در کل این دو نرم افزاری که گفتم معمولا زیاد استفاده میشن
    امیدوارم موفق باشید
    اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد . فردوسی خردمند

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 72 بار در 47 پست

سلام.
    اگه میخواهید مدارتون را تحلیل کنید،من pspice را پیشنهاد میکنم.مثلا فرض بگیرید که یک مدار تقویت کننده ساختین و میخواین عملکردش را با نمودارها بررسی کنین و یا اثر تغییرات پارامترهای یه قطعه خاص را در عملکرد مدار بررسی کنین و کارهای از این قبیل.مثلا تمام نمودارهای کتاب میکروالکترونیک صدرا -اسمیت با این نرم افزار کشیده شده.
    اما اگر قصد دارید بیشتر شبیه سازی کنید و عملکرد مدارتون را بصورت گرافیکی ببینین،همون پروتئوس که دوستمون معرفی کردن عالی هست.مخصوصا اگر قصد شبیه سازی میکروکنترلر را دارین.

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

سلام.
    اگه میخواهید مدارتون را تحلیل کنید،من pspice را پیشنهاد میکنم.مثلا فرض بگیرید که یک مدار تقویت کننده ساختین و میخواین عملکردش را با نمودارها بررسی کنین و یا اثر تغییرات پارامترهای یه قطعه خاص را در عملکرد مدار بررسی کنین و کارهای از این قبیل.مثلا تمام نمودارهای کتاب میکروالکترونیک صدرا -اسمیت با این نرم افزار کشیده شده.
    اما اگر قصد دارید بیشتر شبیه سازی کنید و عملکرد مدارتون را بصورت گرافیکی ببینین،همون پروتئوس که دوستمون معرفی کردن عالی هست.مخصوصا اگر قصد شبیه سازی میکروکنترلر را دارین.

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما msmut7020 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    وحید

سلام
    فرمایش شما متین.
    ولی این نرم افزار (pspice) فقط برای تحلیل و نمودار و این جور چیزا خوبه.
    دلیل من برای معرفی altium این بود که :
    1 . دوستمون گفته بودن که میخوان حدالامکان از یه نرم افزار استفاده کنن و همونو جلو برن
    2 . من خودم خیلی با altium کار کردم دیدم جز تو دانشگاه میتونی تو شغل آینده هم ازش استفاده کنی چون خیلی حرفه ای و قویه کمی کار کردن در ابتدای کار باهاش سخته ولی خداییش ارزششو داره
    3. altium علاوه بر کارهای تحلیلی امکانات زیادی داره مثل طراحی pcb و تحلیل برد pcb و ...
    البته نرم افزار های دیگه هم این امکان رو دارن ولی تو صنعت بیشتر از protel استفاده میشه
    البته نمیشه از قابلیتهای pspice چشم پوشی کرد کتابای زیادی از جمله و تحلیل مهندسی مدار تالیف ویلیام هیت و ... از این نرم افزار تو آموزشهاشون استفاده کردن
    با تشکر
    ویرایش توسط vahidasm : 08-11-2011 در ساعت 04:00
    اولین مرحله شناخت آفرینش همانا خرد است چشم و گوش و زبان سه نگهبان اویند که لاجرم هر چه نیکی و شر است از همین سه ریشه می گیرد .و افسوس که بدنبال کنندگان خرد اندکند باید که به سخن دانندگان راه جست و باید جهان را کاوش نمود و از هر کسی دانشی آموخت و یک دم را هم برای آموختن نباید از دست داد . فردوسی خردمند

11. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

پروتئوس رو نمیشه با pspice و altium مقایسه کرد. اصلا دو تا دنیای متفاوت در نوع تحلیل و عملکردشون هستن. پس در هر نوع کاری باید از یکیشون استفاده کرد.
    تفاوت اصلی اینها:
    اگه موقع کار با پروتئوس توجه کنین میبینین که به صورت همزمان و زنده تحلیل میکنه. این یک خوبی داره یک بدی. خوبیش اینه که برای کار های شبیه سازی مثل میکرو کنترلر میتونی دقیقا ببینی چه اتفاقی میافته. بدیش اینه که برای اینکه خودش رو همزمان نگه داره تو یک مدار نسبتا پیچیده به یک ابر کامپیوتر نیاز داریم. خفنه نه. برای یک مدار ساده فقط در فرکانسهای کمتر از 1 کیلو هرتز میتونه همزمان باقی بمونه
    اما در نرم افزار هایی مثل pspice همزمانی وجود نداره پس میشه تا هر فرکانسی تحلیل کرد. من خودم یک گیرنده سوپر هتروداین am طراحی کردم با فرکانس کریر 1 مگاهرتز و فرکانس خبر 10 کیلوهرتز. برای اینکه فقط دو تا سیکل از فرکانس خبر مدوله شده رو مشاهده کنم با cpu core2duo 2.67ghz بیش ز 10 ثانیه پردازش میکرد. اونوقت به نظر شما میشه با پروتئوس که برای کار با میکروکنترلر و کارای منطقی عالی جواب میده ، این کار رو انجام داد

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

نام
    وحید

نقل قول نوشته اصلی توسط esisafa نمایش پست ها
    پروتئوس رو نمیشه با pspice و altium مقایسه کرد. اصلا دو تا دنیای متفاوت در نوع تحلیل و عملکردشون هستن. پس در هر نوع کاری باید از یکیشون استفاده کرد.
    تفاوت اصلی اینها:
    اگه موقع کار با پروتئوس توجه کنین میبینین که به صورت همزمان و زنده تحلیل میکنه. این یک خوبی داره یک بدی. خوبیش اینه که برای کار های شبیه سازی مثل میکرو کنترلر میتونی دقیقا ببینی چه اتفاقی میافته. بدیش اینه که برای اینکه خودش رو همزمان نگه داره تو یک مدار نسبتا پیچیده به یک ابر کامپیوتر نیاز داریم. خفنه نه. برای یک مدار ساده فقط در فرکانسهای کمتر از 1 کیلو هرتز میتونه همزمان باقی بمونه
    اما در نرم افزار هایی مثل pspice همزمانی وجود نداره پس میشه تا هر فرکانسی تحلیل کرد. من خودم یک گیرنده سوپر هتروداین am طراحی کردم با فرکانس کریر 1 مگاهرتز و فرکانس خبر 10 کیلوهرتز. برای اینکه فقط دو تا سیکل از فرکانس خبر مدوله شده رو مشاهده کنم با cpu core2duo 2.67ghz بیش ز 10 ثانیه پردازش میکرد. اونوقت به نظر شما میشه با پروتئوس که برای کار با میکروکنترلر و کارای منطقی عالی جواب میده ، این کار رو انجام داد
    سلام آقا احسان
    اگه دقت کنی ما هم نظرمون این بود که با پروتیوس میشه فقط شبیه سازی های میکرو و ... رو انجام داد.
    حالا بحث سر altium , pspice بود که کدوم بهتره نظر شما چیه مهندس؟؟
    ویرایش توسط vahidasm : 08-11-2011 در ساعت 04:20

15. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidasm نمایش پست ها
    حالا بحث سر altium , pspice بود که کدوم بهتره نظر شما چیه مهندس؟؟
    من دیشب خسته شدم دیگه ادامه ندادم. ساعت 2 شب بود
    تو صنعت همه altium رو قبول دارن البته برای طراحی pcb ولی حرفی در مورد orcad نیست
    پس برای طراحی pcb بهتره که فقط بریم سراغ altium
    حالا اگه فکر میکنید شبیه سازی altium به اندازه ی pspice قوی هست دیگه حرفی باقی نمیمونه. من با altium تا حالا شبیه سازی نکردم که نظر بدم. تو ذانشگاه ما اصلا خبری از altium نبود و همه کارای تحلیلی با orcad و کارهای میکرو با پروتئوس انجام میشد. دلیلش قدمت نرم افزار pspice تو شبیه سازی بود. ولی protel مثل اینکه فقط برای طراحی برد بود

من اسم های زیادی به کار بردم امیدوارم دوستان بدونن چه ربطی به هم دارن
    ویرایش توسط esisafa : 08-11-2011 در ساعت 11:31

17. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال medadnoki آواتار ها
    نام
    پژمان قاسمی
    تشکر شده 102 بار در 77 پست

proteus خیلی ساده و کاربردیه.........پیشنهاد میکنم با این نرم افازر کار کنید.

19. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

نقل قول نوشته اصلی توسط medadnoki نمایش پست ها
    proteus خیلی ساده و کاربردیه.........پیشنهاد میکنم با این نرم افازر کار کنید.
    مشکل پروتئوس اینه که اگه بخوای یک مدار 100مگاهرتز رو طراحی کنی به هیچ دردی نمیخوره. ولی برای طراحی pcb خوبه البته صنعتی نیست

21. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال

من با آقای صفامنش هم عقیده هستم.توی دانشگاهها زیاد به پروتئوس اهمیت نمیدن.البته نه این که نرم افزار بدی باشد.به نظر من برای کارهای سبک خوبه.البته من همون اول هم گفتم که pspice به درد تحلیل مدارها و رسم نمودارها میخوره..من با آلتیوم فقط برای طراحی pcb کار میکنم و نه برای شبیه سازی و تحلیل مدار ها.ولی فکر نکنم قدرت pspice را داشته باشه.

23. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال alimicro آواتار ها
    نام
    علی غلامی
    تشکر شده 102 بار در 55 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedb3269 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. من میخوام که شبیه سازی مدارات الکترونیکی را با یک نرم افزار خوب شروع کنم و همون نرم افزار رو خوب یاد بگیرم. از شما میخوام که یک نرم افزار عالی و با امکانات بالا به من معرفی کنید که شناخته شده باشه و در جوامع دانشگاهی و تجاری از اون استفاده بشه. منظورم اینه که اگه من کار با این نرم افزار رو یاد بگیرم هر جایی که برم بدردم بخوره و خلاصه نرم افزار کاملی باشد. خیلی ممنون.
    سلام دوست عزیزپروتیوس خیلی خوبه مرجع آموزش زیادی هم داره برای یادگیری. پیشنهادمی کنم استفاده ازاین نرم افزارراازدست ندهید.موفق باشید

نام
    وحید

سلام
    hamedb3269 عزیز نظر همه دوستان درسته
    هر نرم افزاری یه سری خوبی داره یه سری بدی باید خودتون بینشون یکیو انتخاب کنید
    البته اگه نظر منو بخواین باید از همه بدونید.
    من خودم altium رو انتخاب کردم چون کاملا کارمو راه میندازه.
    البته پیش میاد که بعضی وقتا به نرم افزار های دیگه هم یه سرکی میکشم
    مثلا اگه بخوام یه فیلتر طراحی کنم میرم سراغ ewb
    بازم تصمیم با خود شماست و ما فقط نظرمون رو گفتیم

26. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش

بازم میگم هر چیز را بهر کاری ساختند
    پروتئوس برای کار با میکرو و فرکانسهای پایین خوبه
    orcad برای تحلیل مدارها خوبه
    altium برای طراحی pcb خوبه

28. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

پروتیوس خوبه ولی نه برای حرفه ای ها
    خودمم بعد از پروتل 99 با پروتیوس pcb رو میکشیدم ولی الان دیگه فقط با آلتیوم دیزاینر میکشم چون واقعا سادست و امکاناتش خیلی بالاتر از پروتیوس هستس

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما armstk برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام نرم افزارwincc را چگونه دانلود كنيم