NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4021 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 39 از 39

موضوع: تعمير فلش مموري

عضو جدید
    تشکر شده 11 بار در 6 پست

با سلام به همه اساتید
    اون فلش 2 گیگ که داغ میکنه و......
    آی سی 4 طرفه ورودی از خانواده Skymedi هستش
    به شماره sk6202 که رابط بین حافظه اصلی فلش مموری که معمولاْ Nand هستن با پورت USB به کامپیوتره.
    اگه این آیسی داغ میسه به احتمال زیاد سوخته و باید عوض کنیش.علت اصلی سوختن این آیسی استفاده از پورت های جلوی کیس هست که معمولاْ خرابه یا سیم هاش اشتباه به مادربرد وصل شدهو تو اینجور کار میده دستون
    بعد از تعویض آیسی باید با نرم افزار مخصوص از نو پروگرامش کنین تا حافظه رو بشناسه
    اینم لینک دانلود برنامه واسه پروگرم کردن آیسی
    لینک دانلود Skymedi
    .
    در باره فلش 8 گیگ اون یکی دوستمون باید بگم به احتمال زیاد فلش شما از نوع تقلبیه و بعد از در آوردن فلش و اتصال دوباره فلش به سیستمتون توی فلش رو خالی نشون میده
    اگه فلش رو باز کنید حافظه اطلی فلشتون به احتمال زیاد از نوع قیری یا همون چاپی هست.و کاری نمیشه واسش کرد.بهتره بیخیال این فلش بشید.
    امید وارم به دردتون بخوره
    ویرایش توسط meahdi : 08-11-2011 در ساعت 00:55 دلیل: تصحیح لینک دانلود

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال medadnoki آواتار ها
    نام
    پژمان قاسمی
    تشکر شده 102 بار در 77 پست

در مورد انتی ویروس هم بگم که اگه ویروس کار خودش رو کرده باشه دیگه انتی ویروس هم فایده نداره و فقط با فرمت سطح پایین شاید بشه مشکل رو حل کرد و کار عادی نیست
    نترس خیلی آسونه..........
    کارایی که گفتم انجام بده ، نتیجش رو به ترتیب اعلام کن
    منتظرم

5. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

لطفا خطایی که موقع باز کردن و فرمت کردن فلش میده رو نشون بدین تا ببینیم مشکل کجاست
    اگه شد عکس فلشتون هم بزارین با جاهایی که داغ میکنه

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام
    اينم عكس هايي از فلش دو گيگ
    شرمنده اگه كيفيتش پائينه
    ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    ایـــــــــران میـــــــکرو ™
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 4so.JPG
مشاهده: 68
حجم: 21.0 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: rego.JPG
مشاهده: 66
حجم: 26.3 کیلو بایت  
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    حسين

آی سی 4 طرفه ورودی از خانواده Skymedi هستش
    به شماره sk6202 که رابط بین حافظه اصلی فلش مموری که معمولاْ Nand هستن با پورت USB به کامپیوتره.

سلام ممنون از پيگيريتون ولي ايسي 4 طرفه فلش من مشخصاتش فرق ميكنه
    create
    15128-LG
    1723
    CE7539.0

11. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

عزیز من اگه تونستی نرم افزاری حل کنی مشکل رو که خوبه
    ولی اگه فهمیدی که سخت افزاریه بیخیالش شو. برو تخصصت رو زیاد کن تا اینکه روی فلش وقت بزاری. 2 گیگ که چیزی نیست.

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما esisafa برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال medadnoki آواتار ها
    نام
    پژمان قاسمی
    تشکر شده 102 بار در 77 پست

سلام!!!!!
    کسی میدونه علت گرم شدن آی سی زیر چیه؟؟؟؟اصلا طبیعیه؟؟؟
    create
    15128-LG
    1723
    CE7539.0
    من data sheet شو گیر نیاوردم!!!!!
    اصلا چه ic هست؟
    ((مربوط به کاربر do...loop میشه؟))
    ویرایش توسط medadnoki : 20-11-2011 در ساعت 09:25

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری
    تشکر شده 21 بار در 12 پست

مداد نوکی عزیز با سلام

میدونید که دمای دست شما 35 است و دمای 37 برای شما گرم است و دمای 45 برای شما داغ و بالای آن احساس سوختن میکنید حالا از طرفی برای یک سی پی یو دمای 50 یک دمای نرمال کاریست .
    بهتره دوستان برای گرم کردن یه آزمایش ساده انجام بدن اکثر آی سی ها معمولا در حالت عادی که فشار رویشان نباشد گرمای زیادی تولید نمی کنند به عبارت دیگرجریان مصرفی این قبیل ای سی ها در زمان کار عادی بدون بار حدود 5 تا 40 میلی آمپر است. که این مصرف جریان با ولتاژ نهایتا 5 ولت 5*5../. تا 5*.4./. می تواند ماکزیمم حدود 2/. ولت آمپر توان ایجاد کند . که با راندمان 7/. گرمایی حدود 14/. وات ماکزیمم گرماییست که ایجاد می شود این گرما به راحتی از دست شما دفع می شود پس اگر انگشت خود را روی آی سی بگذارید برای حدود 60 ثانیه نباید افزایش گرمای محسوسی داشته باشد. ولی اگر انگشت شما بعد از چند ثانیه احساس گرما و بعد از آن احساس سوختن میکند بدین معناست که انرژی گرمایی زیادی در آی سی تولید می شود که معقول نیست و احتمال سوختن آی سی را به شدت بالا می برد.یک ای سی سالم که تحت شرایط بی باری باشد هرگز دست شما را نمی سوزاند.

چند وقت پیش یک دیتا شیت مربوط به ایسی درایور فلش موموری های nand را مطالعه میکردم ولی متاسفانه اصلا یادم نیست کجا بود فقط همین قسمتش یادم هست که:
    در این دیتا شیت گفته بود ای سی می تونه از 1 گیگا تا 8 گیگا را ساپورت کنه بعد توی صفحه دیگه ای گفته بود که ولتاژی که چیپ برای خوندن حافظه تامین میکنه برای 1 گیگا ( اگه در ست یادم باشه دارم از ته تهای حافظه ام یک اطلاعات مرده را بیرون می کشم اگه اشتباهی کردم ... دیگه ببخشید) حدود 1.38 ولت بود برای 2 گیگا حدود 1.25 ولت بود برای 4 گیگا حدود 1.12 ولت و برای 8 گیگا حدود 1.036 ولت بود و از طرفی دیتا شیت نند فلش حافظه میگفت حداقل ولتاژ برای خواندن حافظه 1 ولت بود اینجا بود که میشد حدس زد با کوچکترین فشاری به سیستم و افت آنی ولتاژ بخشی از اطلاعات از بین می رفت. در واقع اگه من می خواستم این چیپو ببندم برای ماکزیمم 4 گیگا استفاده میکردم. حالا فرض کن یه شرکت به اصطلاح چینی تصمیم داره به علت ارزان تر بودن از این آیسی برای درایو کردن یک فلش 8 استفاده کنه این شرکت میتونه یکم ولتاژ ورودی را بالا ببره مثلا به جای 3.3 از 3.6 استفاده کنه حالا این فلش به احتمال زیاد کار میکنه ولی کمی گرم میکنه خوب طبیعتا عمرش هم کمتر میشه و............
    بدین ترتیب شما می بیند که اکثر فلشهای استاندارد با اسم رسم خیلی کم گرم میشن ولی اکثر فلشهای بی نام و نشان گرم میکنند.
    البته این مطالب همه فرضیات است . دو فرضیه دیگر هم وجود دارد که به علت طولانی بودن حوصله نوشتن نیست.

با آرزوی موفقیت روز افزون
    ویرایش توسط afshin2001 : 07-12-2011 در ساعت 18:57

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما afshin2001 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری

با سلام مجدد برای دوستان عزیز
    دوست عزیز برد فلش شما یکم عجیب میزنه بدیندلیل که یکه از علل گرم شدن جریان کشیدن که خوب جریان کشیدن هم یعنی افت ولتاژ پس مطمئنید 3.3 دقیق بود!!!!! میشه یه بار دیگ چک کنید ببینید دقیقا چقدر است تا یه تصمیم بهتر بگیریم بعد اگه زحمتی نیست این دو کارم انجام بده اول در حالت میلی آمپر متر (اهم مترتون) جریان مصرفی مدارو بگیر ببینم چقدر است. بعد در ضمن زیاد به خروجی ولتاژ روی اهم مترتون اعتماد نکن برای اطمینان کامل ولتاژ 3.3 را برای یه ال ای دی بایاس کن ببین روشن میکنه بعد جریانی که ال ای دی میکشه را با ولتاژ خوروجی هنگام اتصال ال ای دی رو هم برامون بخون.
    میدونی که تعمیرات پله پله است قدم اول را میزاریم صحت و سلامت رگولاتور پس تست کن و بعدش بگو تا همه ببینیم چی میشه گفت.
    با آرزوی سلامت برای فلش مموری شما.

نام
    حسين

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin2001 نمایش پست ها
    با سلام مجدد برای دوستان عزیز
    دوست عزیز برد فلش شما یکم عجیب میزنه بدیندلیل که یکه از علل گرم شدن جریان کشیدن که خوب جریان کشیدن هم یعنی افت ولتاژ پس مطمئنید 3.3 دقیق بود!!!!! میشه یه بار دیگ چک کنید ببینید دقیقا چقدر است تا یه تصمیم بهتر بگیریم بعد اگه زحمتی نیست این دو کارم انجام بده اول در حالت میلی آمپر متر (اهم مترتون) جریان مصرفی مدارو بگیر ببینم چقدر است. بعد در ضمن زیاد به خروجی ولتاژ روی اهم مترتون اعتماد نکن برای اطمینان کامل ولتاژ 3.3 را برای یه ال ای دی بایاس کن ببین روشن میکنه بعد جریانی که ال ای دی میکشه را با ولتاژ خوروجی هنگام اتصال ال ای دی رو هم برامون بخون.
    میدونی که تعمیرات پله پله است قدم اول را میزاریم صحت و سلامت رگولاتور پس تست کن و بعدش بگو تا همه ببینیم چی میشه گفت.
    با آرزوی سلامت برای فلش مموری شما.

از پاسختون متشكرم
    ولي كاري كه خواستيد سخته چون ابعاد فلش خيلي كوچيكه و المان هاشم خيلي ريزن نميشه به اين راحتيام اين كار ها رو كرد ولي سعيم رو ميكنم و نتيجه رو ميگم
    در مورد ولتاژ هم بايد بگم دقيقا 3.3 ولت است ولي جريانشو نميدونم.

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری

با سلام دوست عزیز
    به دلیل کوچک بودن است که کمتر کسی دنبال تعمیر فلش می رود . ولی شما می توانید با استفاده از یک کابل کمکی usb وقطع آن برای اتصال به اهم متر استفاده کنید. و برای ولتاژ و led هم می توانید با سیم ها روکش دار نازک از سطح برد دو کانکشن گرفته و بر روی برد بورد کارها را انجام دهید . منتظر جواب شما هستم.

با آرزوی موفقیت شما دوستان عزیز

20. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری

با سلام
    بهتره دوستان برای گرم کردن یه آزمایش ساده انجام بدن اکثر آی سی ها معمولا در حالت عادی که فشار رویشان نباشد گرمای زیادی تولید نمی کنند به عبارت دیگرجریان مصرفی این قبیل ای سی ها در زمان کار عادی بدون بار حدود 5 تا 40 میلی آمپر است. که این مصرف جریان با ولتاژ نهایتا 5 ولت 5*5../. تا 5*.4./. می تواند ماکزیمم حدود 2/. ولت آمپر توان ایجاد کند . که با راندمان 7/. گرمایی حدود 14/. وات ماکزیمم گرماییست که ایجاد می شود این گرما به راحتی از دست شما دفع می شود پس اگر انگشت خود را روی آی سی بگذارید برای حدود 60 ثانیه نباید افزایش گرمای محسوسی داشته باشد. ولی اگر انگشت شما بعد از چند ثانیه احساس گرما و بعد از آن احساس سوختن میکند بدین معناست که انرژی گرمایی زیادی در آی سی تولید می شود که معقول نیست و احتمال سوختن آی سی را به شدت بالا می برد.یک ای سی سالم که تحت شرایط بی باری باشد هرگز دست شما را نمی سوزاند.

چند وقت پیش یک دیتا شیت مربوط به ایسی درایور فلش موموری های nand را مطالعه میکردم ولی متاسفانه اصلا یادم نیست کجا بود فقط همین قسمتش یادم هست که:
    در این دیتا شیت گفته بود ای سی می تونه از 1 گیگا تا 8 گیگا را ساپورت کنه بعد توی صفحه دیگه ای گفته بود که ولتاژی که چیپ برای خوندن حافظه تامین میکنه برای 1 گیگا ( اگه در ست یادم باشه دارم از ته تهای حافظه ام یک اطلاعات مرده را بیرون می کشم اگه اشتباهی کردم ... دیگه ببخشید) حدود 1.38 ولت بود برای 2 گیگا حدود 1.25 ولت بود برای 4 گیگا حدود 1.12 ولت و برای 8 گیگا حدود 1.036 ولت بود و از طرفی دیتا شیت نند فلش حافظه میگفت حداقل ولتاژ برای خواندن حافظه 1 ولت بود اینجا بود که میشد حدس زد با کوچکترین فشاری به سیستم و افت آنی ولتاژ بخشی از اطلاعات از بین می رفت. در واقع اگه من می خواستم این چیپو ببندم برای ماکزیمم 4 گیگا استفاده میکردم. حالا فرض کن یه شرکت به اصطلاح چینی تصمیم داره به علت ارزان تر بودن از این آیسی برای درایو کردن یک فلش 8 استفاده کنه این شرکت میتونه یکم ولتاژ ورودی را بالا ببره مثلا به جای 3.3 از 3.6 استفاده کنه حالا این فلش به احتمال زیاد کار میکنه ولی کمی گرم میکنه خوب طبیعتا عمرش هم کمتر میشه و............
    بدین ترتیب شما می بیند که اکثر فلشهای استاندارد با اسم رسم خیلی کم گرم میشن ولی اکثر فلشهای بی نام و نشان گرم میکنند.
    البته این مطالب همه فرضیات است . دو فرضیه دیگر هم وجود دارد که به علت طولانی بودن حوصله نوشتن نیست.

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما afshin2001 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    حسين

سلام
    اون كاري كه گفتيد(فرمت فلش با لينوكس) رو دادم به يكي از دوستانم انجام بده.
    در جواب گفت كه پيغام خطا ميده و ميگه نميتوني فرمت كني
    يه نكته رو هم اون به من گفت:

گفت سيستم اصلا حافظه فلش رو نميشناسه يعني وقتي ميخاي ظرفيت فلش رو مشاهده كني 0 byte نشون ميده.
    نظر اون اين بود كه فلشم مرخصه.
    شما چي ميگيد؟

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

خوب دایی جون فلشت نمیشه مرخصه !
    مرخص نیست چون درایو دیتکت میشه ! و این نشون میده پردازنده داره کار می کنه ولی خوب گیج میزنه و نمیدونه چی به کجاس!
    این نقص وقتی به وجود میاد که فریمو فلشت پاک بشه ، بر اثر شوک - ضربه و یا هر چیز ممکن دیگه ای این اتفاق می افته ، در مواقع فریمور همون نرم افزاری هست که توسط شرکت سازنده برای کار کرد درست تو میکروی داخلش پروگرام میشه، و اگه بتونی اینو براش تهیه کنی درست میشه ،
    یادم میآد یکی از دوستان میگفت همچین مشکلی داشته ، نمیدونم گفت فریمور رو از یه سایت روسی گیر آورده و پروگرام کرده درست شده ، فلشش هم کینگستون بوده ، حالا تا کجاش رو راست میگفت نمیدونم
    الانم دسترسی بهش ندارم که ازش بپرسم !

25. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام.منم مثل این دوستمون این مشکل برا فلشم ÷یش اومده.فلشمم hp 16gb v220w هست.راهی واسش وجود داره؟؟؟!!!!!

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام.من یه فلش hp v220w 16GB دارم که وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم ایکون دیه درایو توی مای کامپیوتر ایجاد میشه اما وقتی روش کلیک میکنم مینویسه insert disk memoy kard با تموم نرمافزارهایی هم که معرفی شده بود نزدیک به 30 نوعش رو امتحان کردم اما جواب نگرفتم.راه آخر رو این دیدم که بازش کنم و ببینم شماره ic چیپش چی هست با توجه به پست اول که دوستمون گذاشته بود مموری رو باز کردم و فقط یه چیپ مستطیل شکل داره که هر دو طرفش تخت هست و هیچ ic یا خازن و چیزی روش نداره.فقط روش به ترتیب این عبارات رو نوشته :

Fab16GHSTi2sl2b
    1711c105l16AF
    Made in Korea

الان این عبارات معنیشون چی هست؟نوع ic استفاده شده در این مدل رو با توجه به عباراتی که روش نوشته بود میشه فهمید و پروگرامر مربوط به چیپش رو بدست آورد و درستش کرد؟

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

کسی نمیخواد جواب مارو بده؟

همکار علمی sarbaz13 آواتار ها
    نام
    محمد قاسمی
    تشکر شده 425 بار در 230 پست

من اگر پيامبر بودم، رسالتم شادمانى بود بشارتم آزادى و معجزه‏ام خنداندن كودكان...نه از جهنمى مى ترساندم و نه به بهشتى وعده ميدادم...تنها می‏آموختم انديشيدن را و "انسان" بودن را...

"چارلي چاپلين"

سلام آقای medadnoki
    من یکم برای شما متاسفم که همچین نوشته ای رو شما به عنوان یک نوشته و شعار در آخر پست خودتون قرار دادین
    این یعنی چی؟من از تمام دوستان خواهش می کنم.به مسائلی که وارد نیستند سخن نگن و حرفی هم نزنند.مخصوصا که دینی باشد.
    چارلی چاپلین به جای خود محترم ولی این حرفش چرت هست و جز اینکه نشون می دهد که هنوز مغزشون بوی قرمه سبزی نپخته میده چیز دیگه ای نیست.
    من پیشنهاد من به شما این است که شما سخنان خدا و پیغمبر (ص) رو گوش کنید و پیروی کنید.
    امام علی (علیه السلام ) می فرمایند : به چیزی که بدان علم ندارید صحبت نکنید.(یعنی نه وارد قضیش بشین نه فتوا های صد من یک غاز بدهید.)

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

medadnoki
    من اگر پيامبر بودم، رسالتم شادمانى بود بشارتم آزادى و معجزه‏ام خنداندن كودكان...نه از جهنمى مى ترساندم و نه به بهشتى وعده ميدادم...تنها می‏آموختم انديشيدن را و "انسان" بودن را...

"چارلي چاپلين"

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    انه هو اضحک و ابکی
    اوست که میخنداند و میگریاند

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12