NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4386 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: آشکار کردن طول دندانه موج

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

Exclamation آشکار کردن طول دندانه موج

سلام
    من یه خروجی از یک مدار دارم که یا کاملا صفر هست برای مدت طولانی یا در حالا ارسال موج مربعی هست با طول سه طول موج 250 و 750 میکروثانیه و 7 میلی ثانیه که موج 7 میلی ثانیه در مقایسه با دو موج دیگه بسیار بزرگتر هست و نیاز به آی سی یا مداری دارم که هر موقع موج 7 میلی ثانیه به اون برسه یک خروجی یک به من نشون بده
    در واقع مدار یا آی سی نیاز دارم که طول دندانه 7 میلی ثانیه یا بزرگتر را به صورت یک خروجی مشخص کنه و کوچکتر از اون را بهش واکنش نشون نده و خروجی صفر نشون بده
    خواهش میکنم راهنماییم کنید

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند wiki آواتار ها
    تشکر شده 32 بار در 15 پست

سلام
    دوست عزيز ميتوني از ايسيهاي pll استفاده كني كه يك ايسي آن 4046‌هست .ميتوني ديتا شيتش را مطالعه كني.

pll=phase lock loop

4. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

میتونی از یه فیلتر پایین گذر مناسب و اشمیت تریگر استفاده کنی !

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند SaeidJorablo آواتار ها
    نام
    سعید جورابلو
    تشکر شده 783 بار در 80 پست

به نظر من بهترین مدار، استفاده از آی سی 555 در مود منواستابل و یک فلیپ فلاپ D هست. بدین صورت که مدار مونو استابل با لبه بالارونده سیگنال مورد نظر تریگر شود و عرض پالس آن برابر حداقل زمان مورد نیاز باشد. بعد خروجی مونواستابل را بدید به کلاک فلیپ فلاپ D و ورودی D فلیپ فلاپ هم باز به سیگنال ورودی داده شود. فلیپ فلاپ باید به لبه پایین رونده کلاک حساس باشه. بعد اینکه خروجی مونواستابل صفر شد فلیپ فلاپ مقدار سیگنال را به خروجی خود منتقل می کند، اگر قبل از زمان حداقل صفر شده باشد، خروجی فلیپ فلاپ صفر می شود و اگر بعد آن صفر بشود که خروجی یک خواهد شد.
    و یا اینکه همین مدار را معکوس ببندید، یعنی جای کلاک و دیتای فلیپ فلاپ را عوض کنید و مدار مونواستابل هم به گونه ای باشد که با هر بار تریگر دوباره تحریک شده و زمان صفر شود. در این صورت خروجی وارون فلیپ فلاپ جواب شما است.
    مدار پروتئوس ضمیمه را ببینید.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

8. تشکرها از این نوشته :

کاربر دائمی alghasi آواتار ها
    نام
    سعيد القاصي
    تشکر شده 519 بار در 265 پست

چرا از تايمر ميكرو واسه اندازه گيري طول پالس استفاده نميكني؟ كافيه تو لبه بالا رونده تايمر رو روشن كني و لبه پايين رونده خاموش كني و وقفه هم ايجاد كني. مقدار تايمر مشخص كننده عرض پالسه. اگه اون پالس 7ms اود كه تايمر سر ريز ميكنه.
    استفاده از Mono A stable هم روش خوبيه. كه دوستان گفتند فقط من به جاي 555 آيسي 74HC123 رو پيشنهاد ميدم. 3 تا منو استابل واسه سه عرض پالس.
    يه روش ديگه هم هست كه ميتوني عرض پالس رو تبديل به دامنه كني و دامنه رو بخوني. كه تو تاپيك الكترونيك هسته اي بهش اشاره كردم. اگه ميتوني دامنه رو بخوني و از اين روش ميخواي استفاده كني Time to amplitude رو سرچ كن

10. تشکرها از این نوشته :