NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1791 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 72 از 83 نخستنخست ... 2253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,421 به 1,440 از 1645

موضوع: سوالات و مشکلات sim900 و sim800

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام به همه!!
    اولین جایی هست که میبینم مدیران محترم و دوستان اینقدر خوب به سوالات بچه ها از همون ابتدای تشکیل این تاپیک جواب میدن.
    واقعا دستتون درد نکنه!اگه منم کمک کنین دعاتون می کنم
    من دانشجو رشته رباتیکم سال اخر با یکی از اساتید کار میکنم ایشون گفتن یه المانی رو اندازه میگیری(مثلا دما یا رطوبت یا هرچی دیگه) بهد باید اینو اس ام اس کنه و کنترل بشه (حالا بعدا براش برنامه اندروید هم میزنیم) من تا الان اصلا دانشی نسبت به همچین ماژول هایی نداشتم(البته تاکید استاد که گفته از ماژول اماده استفاده نکنیم مثل برد های راه انداز فروشگاه های مختلف)حالا من گشتم یک سری پیدا کردم مثل sim 900,sim900A,sim 908 و شاید یه سری دیگه باشه که من ندیدم(چون برا استاد هزینه بشدت مهمه ) از دوستان میخوام اول کمک کنن بگن فرق اینا چیه(من با یه سیم ایرانسل فقط اس ام اس میزنم و میگیرم) دوم من یه سری دیتا شیت هایی گرفتم از سایت sim میخوام خودم پیاده کنم این ماژول رو و رو pcb به صورت smd بزنم.کسی از بزرگواران نقشه اش رو داره؟؟جایی میشناسین تو تهران که بران smd لحیم کنن؟
    قراره خیلی مزاحم بشم دستتون درد نکنه!
    انصافا به همون اندازه که یاد بگیرم کار تازه واردا رو تو انجمن راه میندازم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند dmco آواتار ها
    نام
    محسن م
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

ظاهرا کسی از دلیوری اطلاعی نداره. درسته؟

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط h_dalily نمایش پست ها
    من گشتم یک سری پیدا کردم مثل sim 900,sim900a,sim 908 و شاید یه سری دیگه باشه که من ندیدم(چون برا استاد هزینه بشدت مهمه ) از دوستان میخوام اول کمک کنن بگن فرق اینا چیه(من با یه سیم ایرانسل فقط اس ام اس میزنم و میگیرم)
    دوم من یه سری دیتا شیت هایی گرفتم از سایت sim میخوام خودم پیاده کنم این ماژول رو و رو pcb به صورت smd بزنم.کسی از بزرگواران نقشه اش رو داره؟؟
    برای کار شما بهتره که از sim900a استفاده کنید که قیمتش از همه پایینتره
    شما باید باتوجه به مطالب دیتاشیت و نیاز خودتون، برد مناسبتون رو طراحی کنید. یه سرچ کنید چیزای خوبی پیدا میکنید....

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط dmco نمایش پست ها
    ظاهرا کسی از دلیوری اطلاعی نداره. درسته؟
    دوست عزیز داخل فایل AT COMMAND شرکت SIMCOM جستجو کنید، دستورش هست. متاسفانه بنده در حال حاضر دستورش رو فراموش کردم...

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sobhan537 برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته behnam6500 آواتار ها
    تشکر شده 899 بار در 390 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط h_dalily نمایش پست ها
    سلام به همه!!
    اولین جایی هست که میبینم مدیران محترم و دوستان اینقدر خوب به سوالات بچه ها از همون ابتدای تشکیل این تاپیک جواب میدن.
    واقعا دستتون درد نکنه!اگه منم کمک کنین دعاتون می کنم
    من دانشجو رشته رباتیکم سال اخر با یکی از اساتید کار میکنم ایشون گفتن یه المانی رو اندازه میگیری(مثلا دما یا رطوبت یا هرچی دیگه) بهد باید اینو اس ام اس کنه و کنترل بشه (حالا بعدا براش برنامه اندروید هم میزنیم) من تا الان اصلا دانشی نسبت به همچین ماژول هایی نداشتم(البته تاکید استاد که گفته از ماژول اماده استفاده نکنیم مثل برد های راه انداز فروشگاه های مختلف)حالا من گشتم یک سری پیدا کردم مثل sim 900,sim900A,sim 908 و شاید یه سری دیگه باشه که من ندیدم(چون برا استاد هزینه بشدت مهمه ) از دوستان میخوام اول کمک کنن بگن فرق اینا چیه(من با یه سیم ایرانسل فقط اس ام اس میزنم و میگیرم) دوم من یه سری دیتا شیت هایی گرفتم از سایت sim میخوام خودم پیاده کنم این ماژول رو و رو pcb به صورت smd بزنم.کسی از بزرگواران نقشه اش رو داره؟؟جایی میشناسین تو تهران که بران smd لحیم کنن؟
    قراره خیلی مزاحم بشم دستتون درد نکنه!
    انصافا به همون اندازه که یاد بگیرم کار تازه واردا رو تو انجمن راه میندازم
    سلام
    اگر اولین کار را جستجو در نظر میگرفتید تا الان هم شماتیک هم pcb هم سورس پیدا کرده بودید...

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما behnam6500 برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته behnam6500 آواتار ها
    تشکر شده 899 بار در 390 پست

برای فعال و غیر فعال کردن delivery:

لیست دستورات ماژول های خانواده SIm (SIM900 - SIM908)

9. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما behnam6500 برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با عرض سلام و خسته نباشید<br>لطفاً در مورد امکانات نرم افزاری ماژول sim900 و پرووتکل هایی مثل 0710 mux توضیح دهید یه کم عجله دارم

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

سلام دوستان
    یه مشکل عجیب با sim900a دارم
    روی سیستمی که دارم یه مدت از سیمکارت اعتباری همراه اول استفاده میکردم اما قسمت جالبش اینجاس که هر سیمکارتی(اعتباری - دائمی) غیر از این روش قرار میدم و بهش زنگ میزنم یعنی شماره سیمکارت را میگیرم میگه خاموشه!!!!!
    اما با سیمکارتی که مدت زیادی ازش استفاده میکردم همچین مشکلی ندارم.
    به نظر شما آیا کامند AT داریم که باعث بشه فقط سیمکارت اولی رو سیستم برای همیشه مچ بشه اما به سیمکارت دیگه ای اجازه کار نده؟؟؟
    البته یه سوال هم دارم: آیا Sim900a قابلیت ID caller داره؟ یا کامندی هست که بتونیم شماره تماس گیرنده را ببینیم؟
    آیا نیازی با آپدیت Sim900a هست؟
    پیشاپیش از پاسخ هاتون ممنوم
    ویرایش توسط sadmonew : 09-05-2015 در ساعت 18:12

نام
    عبدالملکی

نقل قول نوشته اصلی توسط sadmonew نمایش پست ها
    روی سیستمی که دارم یه مدت از سیمکارت اعتباری همراه اول استفاده میکردم اما قسمت جالبش اینجاس که هر سیمکارتی(اعتباری - دائمی) غیر از این روش قرار میدم و بهش زنگ میزنم یعنی شماره سیمکارت را میگیرم میگه خاموشه!!!!!
    اما با سیمکارتی که مدت زیادی ازش استفاده میکردم همچین مشکلی ندارم.
    به نظر شما آیا کامند AT داریم که باعث بشه فقط سیمکارت اولی رو سیستم برای همیشه مچ بشه اما به سیمکارت دیگه ای اجازه کار نده؟؟؟
    سلام مهندس
    نه همچین AT COMMANDی نداریم. من یک پیشنهاد برای رفع این مشکلتون دارم: اگه سیمکارت رو با مقاومت های 22اهم به ماژول وصل کردید، مقدار مقاومت ها رو کاهش بدید. همچنین اگه روی سیمکارت خازن 100nf گذاشتید، اونو با خازن 220nf عوض کنید. ببینید مشکل شناسایی سیمکارت های دیگه حل میشه یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sadmonew نمایش پست ها
    آیا Sim900a قابلیت ID caller داره؟ یا کامندی هست که بتونیم شماره تماس گیرنده را ببینیم؟
    بله مهندس جان. دستور AT+CLIP=1

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sobhan537 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال hamid69 آواتار ها
    نام
    حمید لطفعلی زاده
    تشکر شده 266 بار در 49 پست

سلام،
    دوستان کسی آنتن میکرو استریپ برای sim900 درست کرده تاحالا؟

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام دوستان
    لطفا کمک کنید کمککککککککککک
    من خیلی سایت ها و پی دی اف ها رو خوندم ولی هنوز دقیقا متوجه نشدم سیستم چجوریه

یعنی من از نظر برنامه نویسیش هیچ مشکلی ندارم ولی نمی دونم دقیقا برنامه چی رو بنویسم
    لظفا کمک کنید//

مثلا اگه یه پیام برای ماژول بیاد خود ماژول به صورت خودکار یه پیام به میکرو میده (یا پایه خاصی تغییر وضعیت میده) ؟؟ تنظیمات خاصی داره ؟؟

نام
    عبدالملکی

نقل قول نوشته اصلی توسط لاوازیه نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا کمک کنید کمککککککککککک
    من خیلی سایت ها و پی دی اف ها رو خوندم ولی هنوز دقیقا متوجه نشدم سیستم چجوریه

یعنی من از نظر برنامه نویسیش هیچ مشکلی ندارم ولی نمی دونم دقیقا برنامه چی رو بنویسم
    لظفا کمک کنید//

مثلا اگه یه پیام برای ماژول بیاد خود ماژول به صورت خودکار یه پیام به میکرو میده (یا پایه خاصی تغییر وضعیت میده) ؟؟ تنظیمات خاصی داره ؟؟
    وقتی پیام برای ماژول بیاد، پایه ri ماژول برای یک لحظه low میشه. از روی این پایه میتونید بفهمید که پیام اومده. البته راههای دیگه ای هم داره...

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan537 نمایش پست ها
    وقتی پیام برای ماژول بیاد، پایه ri ماژول برای یک لحظه low میشه. از روی این پایه میتونید بفهمید که پیام اومده. البته راههای دیگه ای هم داره...
    خیلی ممنون بابت پاسخگویی.
    یعنی میشه با نوشتن یک وقفه خروجی برای پایه ri دستورات لازم رو پس از اومدن پیام بررسی کرد؟؟
    با دستور getchar() میشه؟؟ یعنی وقتی پیامی بیاد به صورت خودکار ماژولم یه پیام به میکرو میده؟؟؟؟

نام
    عبدالملکی

خیلی ممنون بابت پاسخگویی.
    یعنی میشه با نوشتن یک وقفه خروجی برای پایه ri دستورات لازم رو پس از اومدن پیام بررسی کرد؟؟
    با دستور getchar() میشه؟؟ یعنی وقتی پیامی بیاد به صورت خودکار ماژولم یه پیام به میکرو میده؟؟؟؟
    بله میشه...

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan537 نمایش پست ها
    بله میشه...
    واقعا منورمون گردین با توضیحات جامع و کاملتون . دستتون درد نکنه و امیدوارم انگشتان مبارکتونم خسته نشده باشن

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

خواهش میکنم یه نفر جواب بده.......

بعد از رسیدن پیام آیا خود ماژول sim900 به صورت خودکار یه پیام برای میکرو میفرسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام
    عبدالملکی

خواهش میکنم یه نفر جواب بده.......

بعد از رسیدن پیام آیا خود ماژول sim900 به صورت خودکار یه پیام برای میکرو میفرسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بله هم پیام cmti+ میفرسته، هم پایه ri برای یک لحظه صفر میشه...

22. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

این ماژول به طور مداوم چقدر میتونه کار کنه؟ مشکلی با کار کرد در زمان های طولانی نداره؟
    و اینکه جریان کشی اون چقدره؟ حالت sleep داره که بشه تنظیم کرد زمانی که sms اومد فعال بشه؟
    ممنون

نام
    عبدالملکی

نقل قول نوشته اصلی توسط rezamahzoonie نمایش پست ها
    این ماژول به طور مداوم چقدر میتونه کار کنه؟ مشکلی با کار کرد در زمان های طولانی نداره؟
    و اینکه جریان کشی اون چقدره؟ حالت sleep داره که بشه تنظیم کرد زمانی که sms اومد فعال بشه؟
    ممنون
    اگه سخت افزارش بصورت استاندارد طراحی بشه و برنامه ش هم بصورت اصولی نوشته بشه، مشکلی براش پیش نمیاد...
    جریان کشی بستگی به مد کاری ماژول داره. بله حالت sleep هم داره. لطفا دیتاشیت ماژول رو مطالعه کنید. اونجا کامل مدهای کاری و جریان هرکدوم رو توضیح داده...

25. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 87 بار در 54 پست

سلام
    من ميخوام از s900 استفاده كنم براي جايي كه واقعا دور هست تقريبا 300 كيلومتر و چند تا سوال دارم
    ايا واقعا ميشه به اين ماژول اطمينان كرد كه مثلا هنگ نكنه و مدت هاي طولاني روشن باشه و مشكلاتي مثل خاموش شدن و يا هنگ كردن و غيره را نداشته باشه .
    ايا تا الان كسي از اين ماژول استفاده كرده كه مدتي باشه كار كرده باشه و موردي نداشته باشه .
    ايا خودم برد راه اندازش را بسازم بهتره يا بخرم شما كدوم را پيشنهاد ميدين .
    با توجه به اين كه مسير نصب واقعا طولانيست و در صورت خرابي به صرفه نيست كه اين مسير را طي كنم براي رفع مشكل از دوستان خواهش ميكنم كه به سوالاتم جواب بدن .
    ممنون

نام
    عبدالملکی

نقل قول نوشته اصلی توسط CINAPA نمایش پست ها
    سلام
    من ميخوام از s900 استفاده كنم براي جايي كه واقعا دور هست تقريبا 300 كيلومتر و چند تا سوال دارم
    ايا واقعا ميشه به اين ماژول اطمينان كرد كه مثلا هنگ نكنه و مدت هاي طولاني روشن باشه و مشكلاتي مثل خاموش شدن و يا هنگ كردن و غيره را نداشته باشه .
    ايا تا الان كسي از اين ماژول استفاده كرده كه مدتي باشه كار كرده باشه و موردي نداشته باشه .
    ايا خودم برد راه اندازش را بسازم بهتره يا بخرم شما كدوم را پيشنهاد ميدين .
    با توجه به اين كه مسير نصب واقعا طولانيست و در صورت خرابي به صرفه نيست كه اين مسير را طي كنم براي رفع مشكل از دوستان خواهش ميكنم كه به سوالاتم جواب بدن .
    ممنون
    بنده 3 ساله بصورت مداوم ماژولم روشنه و هیچ مشکلی پیدا نکرده....
    بردش رو خودم طراحی کردم و مونتاژ کردم...
    مهم برنامه نویسی پروژه هست که فکر همجاشو بکنید...

28. تشکرها از این نوشته :

صفحه 72 از 83 نخستنخست ... 2253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283 آخرینآخرین