NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1798 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 49 از 83 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 961 به 980 از 1645

موضوع: سوالات و مشکلات sim900 و sim800

کاربر علاقه مند ali_rostami_7 آواتار ها
    تشکر شده 54 بار در 36 پست

سلام دوستان کسی اطلاعی در خصوص اینکه ایا sim900 دارای dtmf decoder هست یا باید بصورت یک ای سی جدا در مدار اورده شود و اگه اینجوریه چه جوری و به چه پایه ای وصل باید بشه؟
    این باتوجه به این موضوعه که سیم 900 دارای dtmf generator هست.

2. # ADS
    Circuit advertisement

نقل قول نوشته اصلی توسط Romax نمایش پست ها
    دوستان من برای دومین بار ماژولم سوخت! سر یه لحظه غفلت ولتاژ بالا به ماژول وصل شد و درجا سوخت. خیلی راحت میسوزه!! یه فکری به ذهنم رسیده با دیود زنر محافظ ولتاژ بزارم واسش ولی نمیدونم چه نوعی. باید ولتاژ شکستش 5 باشه که دیگه از این بیشتر شد ولتاژ نیاد رو ماژول. شما چی پیشنهاد میدین؟
    دوست عزیز اگه از ولتاژ رگولاتور سویچی lm2576 استفاده کنی میتونی همیشه در خروجی 4ولت داشته باشی .و نیازی به زنر نیست.اگه هم می خوای خیالت راحت باشه یه فیوز رو در خروجی سری کن تا اگه جریان از 2امپر بیشتر شد فیوز بسوزه .البته این پیشنهاد منه شاید دوستان راه بهتری مدنظرشون باشه.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 8 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_rostami_7 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه از ولتاژ رگولاتور سویچی lm2576 استفاده کنی میتونی همیشه در خروجی 4ولت داشته باشی .و نیازی به زنر نیست.اگه هم می خوای خیالت راحت باشه یه فیوز رو در خروجی سری کن تا اگه جریان از 2امپر بیشتر شد فیوز بسوزه .البته این پیشنهاد منه شاید دوستان راه بهتری مدنظرشون باشه.
    اتفاقا من lm2576 میزارم ولی اشکال کار اینجاس که کافیه یه لحظه پایه 4 این رگولاتور به پایه 3 یا 5 اتصال کوتاه شه (یعنی R1 صفر میشه!) تا مثل من در یک لحظه همه چیز مدارتون مرخص شه!!!
    بعد هم فیوز سری کردن هم فکر نکنم دردی دوا کنه چون اولا خود ماژول جریان بالا میخواد موقع راه اندازی که با همین جریان ولی تو ولتاژ بالا ماژول میسوزه!
    اما زنر فکر خوبیه فقط دارم فکر میکنم که وقتی رگولاتور ما 2 آمپر میده رو زنر 5 ولت زنر توانایی 10 وات رو نداره و قطعا میسوزه!

5. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1369 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان و مهندسان
    من یه مشکل دارم تو دریافت اس ام اس
    میخام میکرو با دریافت یک پیام خواص از شماره خواص یک رله رو وصل کنه هرکاری کردم نشد بد جور گیرم لطفا کمک کنید من c بلد نیستم لطفا با بسکام توضیح بدید

تو ارسال مشکلی ندارم
    بسکام رو در حد اینکه بتونم برای مثلا برای ربات تعقیب خط برانه بنویسم بلدم ولی در اون حد حرفه ای نیستم که بتونم محتوای پیام رو از هم جدا کنم
    شما یک زحمتی بکش اون قسمت که مربوط به جدا کردن شماره و اس ام اس از بقیه پیام هست رو برام توضیح بده
    با سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط Romax نمایش پست ها
    اتفاقا من lm2576 میزارم ولی اشکال کار اینجاس که کافیه یه لحظه پایه 4 این رگولاتور به پایه 3 یا 5 اتصال کوتاه شه (یعنی R1 صفر میشه!) تا مثل من در یک لحظه همه چیز مدارتون مرخص شه!!!
    بعد هم فیوز سری کردن هم فکر نکنم دردی دوا کنه چون اولا خود ماژول جریان بالا میخواد موقع راه اندازی که با همین جریان ولی تو ولتاژ بالا ماژول میسوزه!
    اما زنر فکر خوبیه فقط دارم فکر میکنم که وقتی رگولاتور ما 2 آمپر میده رو زنر 5 ولت زنر توانایی 10 وات رو نداره و قطعا میسوزه!
    نه .چیزی که میسوزونه توان غیر قابل تحملی که در ماژول مصرف میشه که این توان هم i*v هست که اگر جریان کم باشه حالا می خواد ولتاژ زیاد باشه باعث سوختن نمیشه .در واقع توان قابل تحمل r*i^2 هست که حداکثر جریان 2 امپر می تونه باشه و مقاومت ورودی سیم هم تقریبا ثابته.(تقریبا چون ممکنه به خاطر عناصر غیر خطی اش متغیر باشه)اگه ولتاژتون بالا میره و باعث سوختن میشه چون ولتاژ بیشتر جریان بیشتر میده .

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 8 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_rostami_7 نمایش پست ها
    نه .چیزی که میسوزونه توان غیر قابل تحملی که در ماژول مصرف میشه که این توان هم i*v هست که اگر جریان کم باشه حالا می خواد ولتاژ زیاد باشه باعث سوختن نمیشه .در واقع توان قابل تحمل r*i^2 هست که حداکثر جریان 2 امپر می تونه باشه و مقاومت ورودی سیم هم تقریبا ثابته.(تقریبا چون ممکنه به خاطر عناصر غیر خطی اش متغیر باشه)اگه ولتاژتون بالا میره و باعث سوختن میشه چون ولتاژ بیشتر جریان بیشتر میده .
    همین نکته مهمیه که مقاومت ورودی ماژول ثابته یا نه.اگه ثابت باشه حرف شما درسته درغیر این صورت با ولتاژ بالا و جریان کمتر هم امکان داره بسوزه.
    نکته دیگه این که فیوزی که میگید باید چند آمپر باشه.چون جریان راه اندازی ماژول من تا سه آمپر هم یه جا خوندم که هست....

تازه وارد
    نام
    الهام نورانی
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

خوب من رفتم uart بیسیک خوندم و بعدشم متوجه شدم که چطور کار کنم.
    ولی الان نمیدونم مثلا sms که اومد چطور تو میکرو بیارم و جداشون کنم.
    میخوام بخش بخشش جدا کنم . تاریخ . ساعت.متن.

الان من دستور دام به uart که sms برام بفرسته به rx میکرو چطور میاد . آیا یکدفعه همش میاد و منم میریزم تو یک آرایه؟
    ویرایش توسط El-norani : 19-07-2013 در ساعت 02:16

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1369 نمایش پست ها
    شما یک زحمتی بکش اون قسمت که مربوط به جدا کردن شماره و اس ام اس از بقیه پیام هست رو برام توضیح بده
    چشم رفیق:
    چندتا روش برای این کار وجود داره. مثلا یه روش برای جدا کردن شماره، اینه که کاراکترهایی که ماژول به میکرو میفرسته رو یکی یکی بگیری و شرط بذاری هر وقت عدد 9 اومد یعنی اینکه شماره شروع شده و 12 رقم بعد از عدد 9 رو بگیری.
    برای جدا کردن متن هم میتونی شرط بذاری که هر وقت ماژول کد اسکی 10 (مربوط به کاراکتر مربوط به رفتن به خط بعدی) رو فرستاد از اون به بعد متن پیام هست تا کاراکتر 10 بعدی.

یه کم سربذاری سرش؛ جزئیاتش دستت میاد...

11. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط el-norani نمایش پست ها
    خوب من رفتم uart بیسیک خوندم و بعدشم متوجه شدم که چطور کار کنم.
    ولی الان نمیدونم مثلا sms که اومد چطور تو میکرو بیارم و جداشون کنم.
    میخوام بخش بخشش جدا کنم . تاریخ . ساعت.متن.

الان من دستور دام به uart که sms برام بفرسته به rx میکرو چطور میاد . آیا یکدفعه همش میاد و منم میریزم تو یک آرایه؟
    چندتا روش برای این کار وجود داره. مثلا یه روش برای جدا کردن شماره، اینه که کاراکترهایی که ماژول به میکرو میفرسته رو یکی یکی بگیری و شرط بذاری هر وقت عدد 9 اومد یعنی اینکه شماره شروع شده و 12 رقم بعد از عدد 9 رو بگیری.
    برای جدا کردن متن هم میتونی شرط بذاری که هر وقت ماژول کد اسکی 10 (مربوط به کاراکتر مربوط به رفتن به خط بعدی) رو فرستاد از اون به بعد متن پیام هست تا کاراکتر 10 بعدی.

یه کم سربذاری سرش؛ جزئیاتش دستت میاد...

13. تشکرها از این نوشته :

"همین نکته مهمیه که مقاومت ورودی ماژول ثابته یا نه.اگه ثابت باشه حرف شما درسته درغیر این صورت با ولتاژ بالا و جریان کمتر هم امکان داره بسوزه.
    نکته دیگه این که فیوزی که میگید باید چند آمپر باشه.چون جریان راه اندازی ماژول من تا سه آمپر هم یه جا خوندم که هست...."

تا اونجایی که من می دونم و تو دیتاشیت نوشته حداکثر جریانی که می کشه 2امپره.من فکر میکنم اگه فیوز 2 امپر بذارید مشکلتون حل بشه .
    ویرایش توسط ali_rostami_7 : 19-07-2013 در ساعت 19:35

"سلام دوستان کسی اطلاعی در خصوص اینکه ایا sim900 دارای dtmf decoder هست یا باید بصورت یک ای سی جدا در مدار اورده شود و اگه اینجوریه چه جوری و به چه پایه ای وصل باید بشه؟
    این باتوجه به این موضوعه که سیم 900 دارای dtmf generator هست."

اقا کسی نیست جواب این سوال ما رو بلد باشه ؟بابا حرفه ای ها کجان؟
    ویرایش توسط ali_rostami_7 : 19-07-2013 در ساعت 19:37

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 7 بار در 5 پست

سلام به مهندسان عزیز،من یک مشکلی برام پیش اومده می خواستم ببینم علتش رو کسی می دونه.وقتی سیم کارتو به ماژول وصل می کنم بعضی وقتا میگه خاموشه و بعضی وقتا هم اشغال می زنه اس ام اس هم دلیور نمیشه قبلا با sim900 کار کرده بودم به این مشکل بر نخورده بودم متشکر میشوم کمکم کنید.

کاربر فعال safavism آواتار ها
    نام
    سیدمحمدصفوی
    تشکر شده 245 بار در 132 پست

سلام
    احنمالا بخاطر اینکه آنتن نمیده ..زمانیکه روشن می کنی ماژول آنتن نمیده و هنوز وارد شبکه نشده و میگه خاموشه ..من همچین مشکلی برام پیش آومد

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما safavism برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 4 پست

سلام عزيزان .
    من يه سيم 908 داشتم كه باهاش كار ميكردم و همه چي خوب بود .
    امروز ديدم روشن نميشه و كار نميكنه .
    نگاه كردم وقتي به تغذيه وصل ميكنم جريان زياد ميكشه و ولتا‍ژ تغذه رو تا 3 ولت مياره پاييين
    مقاومت ورودي بين پايه مثبت و منفي رو در حالت آزاد كه به جايي وصل نباشه اندازه گرفتم : 3 اهم!!!
    يعني سوخته؟
    چرا؟

نام
    سیدمحمدصفوی

با سلام
    شاید یه جایی پایه های تغذیه ماژول اتصال کوتاه شده باشه اگر دیدی همچین موردی نیس پس سوخته من خودم تویه مدت یک ماه گذشته دوتا رو سوزندم البته بدلیل بی احتیاطی بود محل کارم rf زیاده همین باعث شده که هر دو ماژول به پین های tx وrx آسیب وارد بشه و متاسفانه دیگه نمیتونم در پروژه ها ازش استفاده کنم.

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما safavism برای ارسال این پست سودمند:

با سلام
    اگه در محل rf وجود داشته باشه چه مشکلی پیش میاد ؟ممکنه سیم میسوزه یا از کار بیفته؟

نام
    سیدمحمدصفوی

نزدیکهای منبع تولید rf مثل فرستنده ها مقدار rf زیاده که به وسایل و قطعات حساس الکترونیکی در صورتیکه ایزوله نشن آسیب میزنه..مثلا در کنار فرستنده های در حد چند ده کیلو وات قدرت دارند همچین مشکلی وجود داره...

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما safavism برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

با سلم خدمت دوستان و اساتید گرامی
    دوستان من با کامپایلر بسکام این برنامه رو برای خواندن پیام نوشتم که با صفر شدن پایه r1 ولتاژ پین c.4 میکرو صفر شده و برنامه به قسمت خواندن اس ام اس هدایت میشود .
    حالا میخوام برنامه رو طوری طراحی کنم که با رسیدن اس ام اس بصورت خودکار پیام رو باز کنه و بخونه (بوسیله دستور cnmi و برای خواندن پیام از پایه r1 ماژول استفاده نکنم)
    دوست اگه لطف کنن برنامه کاملی برای بسکام در اختیار این حقیر بگذارند ممنون میشم .

اینم از برنامه
    locate 1 , 1
    lcd "waiting.. Sms"

locate 1 , 16
    lcd p

do
    if pinc.4 = 0 then exit do
    loop
    wait 4

print "at+cmgr=1"
    sms = ""
    g = 0
    a = 0

do
    b = inkey()
    select case b
    case 0:
    Case 13:
    Incr g
    if sms <> "" then
    a = 1
    exit do
    end if
    case 10:
    If sms <> "" then
    a = 1
    exit do
    end if
    case else
    if g = 3 then
    sms = sms + chr(b)
    end if
    end select
    loop
    cls
    locate 2 , 1
    lcd sms

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

با سلم خدمت دوستان و اساتید گرامی
    دوستان من با کامپایلر بسکام این برنامه رو برای خواندن پیام نوشتم که با صفر شدن پایه r1 ولتاژ پین c.4 میکرو صفر شده و برنامه به قسمت خواندن اس ام اس هدایت میشود .
    حالا میخوام برنامه رو طوری طراحی کنم که با رسیدن اس ام اس بصورت خودکار پیام رو باز کنه و بخونه (بوسیله دستور cnmi و برای خواندن پیام از پایه r1 ماژول استفاده نکنم)
    دوست اگه لطف کنن برنامه کاملی برای بسکام در اختیار این حقیر بگذارند ممنون میشم .

اینم از برنامه
    locate 1 , 1
    lcd "waiting.. Sms"

locate 1 , 16
    lcd p

do
    if pinc.4 = 0 then exit do
    loop
    wait 4

print "at+cmgr=1"
    sms = ""
    g = 0
    a = 0

do
    b = inkey()
    select case b
    case 0:
    Case 13:
    Incr g
    if sms <> "" then
    a = 1
    exit do
    end if
    case 10:
    If sms <> "" then
    a = 1
    exit do
    end if
    case else
    if g = 3 then
    sms = sms + chr(b)
    end if
    end select
    loop
    cls
    locate 2 , 1
    lcd sms

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

کسی نیست جواب مارو بده

صفحه 49 از 83 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین