NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1798 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 32 از 83 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 621 به 640 از 1645

موضوع: سوالات و مشکلات sim900 و sim800

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanta نمایش پست ها
    سلام مهندس kmh
    یه چیزی گفتید من همینطور تو ذهنم مونده که گفتید اگه ماژول به برد بورد وصل کرد سوخته من ماژول رو روی یک برد لحیم کردم بعد پایه هاشو به برد بورد وصل کردم که بعد از جواب گرفتن کلا ببرمش روی pcb به نظر شما اگه کاملا دقیق هم کار کنم باز ممکنه مشکل از برد بورد باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    حدس خودم مداره نه نحوه بد وصل کردن
    مهندس sobhan537 کاملآ درست می فرمایند...فقط منم یه چیز رو اضافه کنم که این ماژول حتی به الکتریسیته ساکن هم حساسه...
    یعنی اگه تو دستتون الکتریسیته ساکن جمع شده باشه و به ماژول بزنین (نه فقط خودش..حتی پایه هاش) احتمال داره ماژولتون بسوزه..
    پس نتیجه ی اخلاقی: pcb بهترین راهه

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط khavaninzadeh نمایش پست ها
    1- مشکل وقفه داره.. من یه ال سی دی گرافیکی دارم که داره کار خودشو میکنه.... میخوام وقتی وقفه سریال خورد بره و از پورت سریال بخونه اطلاعات ماژول رو...

انگار وقفه نمیخوره یا من درست فعالش نکردم...
    2-
    وقتی زبان گوشی انگلیسی هست هر مقداری که میاد رو عدد نشون میده
    مثلا #2# شده 0032
    نمیدونم چرا....
    ممنون
    به نظر من بهترین کار اینه که پایه ی وقفه ی پورت سریال رو به وقفه ی میکرو وصل کنین...(دقیقآ یادم نیست کدوم پایش بود ولی اسم پایه هارو ببینی میفهمی..)اینجوری کاملآ جواب میده..
    توی ماژول حتمآ کد AT+CMGF=1 رو وارد کردین دیگه؟؟اگه آره باید تو تنظیمات گوشیتون دنبال فرمت sms بگردین..به ماژول ربطی نداره

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

سلام مهندس. دوتا سوال داشتم:
    1- شما گفتید به جای آی سی smf05c از دیودهای زنر 5ولت استفاده کنید. ولی الآن وقتی دیتاشیت آی سی smf05c رو خوندم؛ نوشته که ولتاژ شکستش 6.2 ولت هست. مهندس از دیود زنر 5 ولت استفاده کنم یا 6.2 ولت؟
    2- قضیه این قسمت از مدار تغذیه؛ که دورش خط قرمز کشیدم چیه؟
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 60
حجم: 47.4 کیلو بایت  

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan537 نمایش پست ها
    سلام مهندس. دوتا سوال داشتم:
    1- شما گفتید به جای آی سی smf05c از دیودهای زنر 5ولت استفاده کنید. ولی الآن وقتی دیتاشیت آی سی smf05c رو خوندم؛ نوشته که ولتاژ شکستش 6.2 ولت هست. مهندس از دیود زنر 5 ولت استفاده کنم یا 6.2 ولت؟
    2- قضیه این قسمت از مدار تغذیه؛ که دورش خط قرمز کشیدم چیه؟
    سلام مهندس...
    1. مهندس اگه دقیقآ smf05 رو نگاه کنی ولتاژ کاریش 5ولت هست...ولی فرق زیادی نمیکنه..مهم اینه که محافظت بشه...همون 5 ولت بذاری بهتره
    2.معمولآ هرجا 1خازن بزرگ بذارن،1خازن در حد 100n هم میذارن پیشش که نویزشو بگیره...حالا این 220n گذاشته...فرق زیادی نمیکنه...تو مدارهای حساس حتی 4و5تا خازن 100n موازی هم میکنن..
    اونیکی رو هم که خواسته مقدار خازن زیاد باشه دیگه...میتونی 1000u رو فقط بذاری...و 2200u رو حذف کنی..,ولی 1خازن 100n یا 220n اینا موازی 1000u بذار..

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 18 بار در 14 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط KHM نمایش پست ها
    به نظر من بهترین کار اینه که پایه ی وقفه ی پورت سریال رو به وقفه ی میکرو وصل کنین...(دقیقآ یادم نیست کدوم پایش بود ولی اسم پایه هارو ببینی میفهمی..)اینجوری کاملآ جواب میده..
    توی ماژول حتمآ کد AT+CMGF=1 رو وارد کردین دیگه؟؟اگه آره باید تو تنظیمات گوشیتون دنبال فرمت sms بگردین..به ماژول ربطی نداره
    سلام..
    دستور enable urxc برای فعال کردن وقفه سریال..
    هر وقت به پایه rx میکرو اطلاعاتی رسید وقفه عمل میکنه..
    نمیدونم چرا وقفه عمل نمیکنه.. بدجور درگیرم کرده..
    ممنون

ناظم سایت KHM آواتار ها

سلام..
    دستور enable urxc برای فعال کردن وقفه سریال..
    هر وقت به پایه rx میکرو اطلاعاتی رسید وقفه عمل میکنه..
    نمیدونم چرا وقفه عمل نمیکنه.. بدجور درگیرم کرده..
    ممنون
    خوب از روشی که من گفتم استفاده کنین..پایه مربوط به وقفه رو وصل کنین..اینجوری مشکلی هم ندارین...البته اگه یکی از پایه های وقفه میکروتون خالیه...

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    عربعامری
    تشکر شده 92 بار در 60 پست

بچه ها من این برنامه که در اول تاپیک هست رو به سیم 908 وصل کردم.و چند تا مشکل دارم.اول روی ال سی دی فقط ساعت میاد و چیزی دیگه نمیاد.دوم اینکه بعد از تنظیم تایم یک اس ام اس شرایط گل خانه میاد و تمام.دستور #1111و#2222 کاری انجام نمیده.این دستور باید داخل "" باشد؟ من از هردو نوع استفاده کاردم کاری انجام نمیده.دستورات 908 رو هم با 900 مقایسه کردم فرقی نداره.چرا مشکل داره؟

نام
    عبدالملکی

سلام
    بعد از اینکه ماژول قبلیم رویه بورد برد سوخت؛ یه ماژول SIM900A دیگه و یه آنتن مخصوص GSM از فروشگاه کویر سفارش دادم و خودم به روش اتو یه pcb زدم. امروز ماژول به دستم رسید. مدار و ماژول رو روی pcb لحیم کردم. حالا وقتی آداپتور رو به مدار وصل میکنم و پایه PWRKEY رو به پایه PWRKEY_OUT وصل میکنم؛ چراغ NETLIGHT شروع میکنه به چشمک زدن و چراغ STATUS هم روشن میشه و روشن میمونه. حالا چندتا مشکل دارم. مهندس اگه میشه لطفا راهنمایی کنید:
    1- نمیدونم ماژول شبکه رو شناخته یا نه؟ چجوری باید فهمید؟
    2- ماژول SIM900A قبل از آپدیت شبکه رو میشناسه یا حتما باید آپدیتش کنیم تا شبکه رو بشناسه؟
    3- تو اتصال آنتن شک دارم. پایه باریکی که از وسط آنتن اومده پایین رو به پایه RF_ANT (پایه 60) ماژول وصل کردم و فلز دور آنتن رو هم با سیم مفتولی به پایه های GND(ANT) (پایه های 59 و 61) وصل کردم. مهندس اتصال آنتن درسته یا نه؟
    4- ماژول رو به کمک بافر ترانزیستوری به MAX232 و MAX232 رو به کامپیوتر وصل کردم. ولی وقتی ماژول رو روشن میکنم هیچ اطلاعاتی داخل TERA TERM نشون داده نمیشه و هر کاری میکنم هیچی تو محیط TERA TERM تایپ نمیشه. مثل اینکه ارتباط بین ماژول و کامپیوتر برقرار نشده. خودم حدس میزنم به خاطر ولتاژ اعمالی به MAX232 باشه. چون تو دیتاشیت آی سی MAX232 نوشته که حداقل ولتاژ کاریش 4.5 ولته. ولی من ولتاژ کل مدار رو روی 4.15ولت تنظیم کردم. (هرچی گشتم سری A یا .. این آی سی رو پیدا نکردم که شاید با ولتاژ کمتری کار کنن.) مهندس چرا نمیتونم تو TERA TERM چیزی بنویسم؟ چیکار کنم؟
    5- اگه اتصالات مربوط به MAX232 درست باشه، ولی ماژول شبکه رو نشناخته باشه، میشه داخل TERA TERM چیزی تایپ کرد و به ماژول فرستاد؟ یا حتما باید ماژول شبکه رو بشناسه بعد دستور براش فرستاد؟
    6- مهندس ولتاژ 4.15 ولت کم نیست؟ اگه ولتاژ رو دقیق روی 4.5ولت تنظیم کنم که MAX232 هم بتونه کار کنه خطر داره؟؟
    ببخشید سوالاتم طولانی شد.

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan537 نمایش پست ها
    سلام
    بعد از اینکه ماژول قبلیم رویه بورد برد سوخت؛ یه ماژول SIM900A دیگه و یه آنتن مخصوص GSM از فروشگاه کویر سفارش دادم و خودم به روش اتو یه pcb زدم. امروز ماژول به دستم رسید. مدار و ماژول رو روی pcb لحیم کردم. حالا وقتی آداپتور رو به مدار وصل میکنم و پایه PWRKEY رو به پایه PWRKEY_OUT وصل میکنم؛ چراغ NETLIGHT شروع میکنه به چشمک زدن و چراغ STATUS هم روشن میشه و روشن میمونه. حالا چندتا مشکل دارم. مهندس اگه میشه لطفا راهنمایی کنید:
    1- نمیدونم ماژول شبکه رو شناخته یا نه؟ چجوری باید فهمید؟
    2- ماژول SIM900A قبل از آپدیت شبکه رو میشناسه یا حتما باید آپدیتش کنیم تا شبکه رو بشناسه؟
    3- تو اتصال آنتن شک دارم. پایه باریکی که از وسط آنتن اومده پایین رو به پایه RF_ANT (پایه 60) ماژول وصل کردم و فلز دور آنتن رو هم با سیم مفتولی به پایه های GND(ANT) (پایه های 59 و 61) وصل کردم. مهندس اتصال آنتن درسته یا نه؟
    4- ماژول رو به کمک بافر ترانزیستوری به MAX232 و MAX232 رو به کامپیوتر وصل کردم. ولی وقتی ماژول رو روشن میکنم هیچ اطلاعاتی داخل TERA TERM نشون داده نمیشه و هر کاری میکنم هیچی تو محیط TERA TERM تایپ نمیشه. مثل اینکه ارتباط بین ماژول و کامپیوتر برقرار نشده. خودم حدس میزنم به خاطر ولتاژ اعمالی به MAX232 باشه. چون تو دیتاشیت آی سی MAX232 نوشته که حداقل ولتاژ کاریش 4.5 ولته. ولی من ولتاژ کل مدار رو روی 4.15ولت تنظیم کردم. (هرچی گشتم سری A یا .. این آی سی رو پیدا نکردم که شاید با ولتاژ کمتری کار کنن.) مهندس چرا نمیتونم تو TERA TERM چیزی بنویسم؟ چیکار کنم؟
    5- اگه اتصالات مربوط به MAX232 درست باشه، ولی ماژول شبکه رو نشناخته باشه، میشه داخل TERA TERM چیزی تایپ کرد و به ماژول فرستاد؟ یا حتما باید ماژول شبکه رو بشناسه بعد دستور براش فرستاد؟
    6- مهندس ولتاژ 4.15 ولت کم نیست؟ اگه ولتاژ رو دقیق روی 4.5ولت تنظیم کنم که MAX232 هم بتونه کار کنه خطر داره؟؟
    ببخشید سوالاتم طولانی شد.
    مهندس قبلآ بارها گفته شده که ماژول sim900a حتمآ باید آپدیت بشه وگرنه شبکه رو نمیشناسه...اگه بشناسه سرعت چشمک زدن ماژول کم میشه
    3.درسته ولی همه ی زمین ها رو به هم وصل کن و همچنین همه ی vbat هارو
    4.خوب بستگی به خیلی چیزا داره.حالا یه 5ولت به max بده...
    5.میشه..ربطی به شناختن شبکه نداره..
    6.مهندس ولتاژ تغذیه max حداقل باید 4.5 ولت باشه...
    تغذیه ماژول رو زیاد نکن...تغذیه max رو جدا کن و 5ولت بده بش...اگه آداپتور 5ولت هم نداری از usb کامپیوتر بگیر..
    خواهش مهندس

15. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    عربعامری
    تشکر شده 92 بار در 60 پست

ای اقا شما چه حوصله ای دارید.شما که تو سخت افزار انقدر مشکل داری بجای چیپ یک ماژل اماده میخریدی انقدر تاپیک رو طولانی نمیکردی و این اقا رو از کرده خود پشیمان نمیکردی .شما میخواید تو همین تاپیک کلا الکترونیک یاد بگیری ؟بعد از این همه سوال و سوختن سیم تازه میگی چجوری بفهمم شبکه شناخته؟ای وای به اون روز که ماژلت راه بیفته بری تو قسمت نرم افزار.دوستان باید برنا مه نویسی هم از اول یادت بدن.

نام
    عبدالملکی

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin2009 نمایش پست ها
    ای اقا شما چه حوصله ای دارید.شما که تو سخت افزار انقدر مشکل داری بجای چیپ یک ماژل اماده میخریدی انقدر تاپیک رو طولانی نمیکردی و این اقا رو از کرده خود پشیمان نمیکردی .شما میخواید تو همین تاپیک کلا الکترونیک یاد بگیری ؟بعد از این همه سوال و سوختن سیم تازه میگی چجوری بفهمم شبکه شناخته؟ای وای به اون روز که ماژلت راه بیفته بری تو قسمت نرم افزار.دوستان باید برنا مه نویسی هم از اول یادت بدن.
    داداش، خوشبختانه من تو ضمینه برنامه نویسی مشکلی ندارم. ولی قبول دارم که در ضمینه سخت افزار مبتدی هستم، که به یاری خدا و با راهنمایی های جناب مهندس KHM ، تونستم امروز ماژول sim900a رو راه اندازی کنم. درضمن من با نظر شما مخالفم. به چند دلیل:
    1- وقتی مهندس های عزیز و باتجربه ای همچون مهندس KHM هستند و تجربیاتشون رو بدون هیچ منتی دراختیار ما قرار میدن چه لزومی داره 100هزار تومن بیشتر پول بدیم و یه برد آماده بخریم درحالیکه ما فقط میخوایم اسمس بفرستیم.
    2- اگه خودمون مدارشو طراحی کنیم، علاوه بر GSM در خیلی از ضمینه های دیگه تجربه های با ارزشی کسب میکنیم.
    3- من عمدا بعضی از سوال ها رو ابتدایی می پرسم، که اگه کس دیگه ای مانند من تو سخت افزار مبتدی بود دیگه نیاد دوباره سوالاشو بپرسه و جوابهاشو از داخل همین سوالات بدست بیاره.

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sobhan537 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

سلام مهندس
    sobhan537
    شما لقمه رو دور سرت نچرخون از همون مدار تغذیه که دادمت استفاده کن هم ولتاژ مکس داری هم ماژول و هم ای وی ار با یه ولتاژ خیلی سخته
    با این مدار هم 4 ولت داری هم 5 اگه مشکلی داره بگو برا آپدیت هم که نمیخاد سیم کارت وصل کنی آنتن هم نمیخای دیتا با تغذیه کافیه

20. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanta نمایش پست ها
    سلام مهندس
    sobhan537
    شما لقمه رو دور سرت نچرخون از همون مدار تغذیه که دادمت استفاده کن هم ولتاژ مکس داری هم ماژول و هم ای وی ار با یه ولتاژ خیلی سخته
    با این مدار هم 4 ولت داری هم 5 اگه مشکلی داره بگو برا آپدیت هم که نمیخاد سیم کارت وصل کنی آنتن هم نمیخای دیتا با تغذیه کافیه
    هیچ وقت ماژول رو بدون آنتن و سیمکارت روشن نکنین...حتی برا آپدیت...چون احتمال داره ماژول بسوزه..

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    عبدالملکی

آقا بلاخره من تونستم ماژول sim900a رو راه بندازم و با اون اسمس ارسال و دریافت کنم. البته اگه استاد کهرم (KHM) نبودن؛ صد سال دیگه هم نمی تونستم این ماژول رو راه بندازم. من مدیون راهنمایی های ایشونم.
    فقط یه مشکل کوچیک دارم: بعد از اینکه ماژول رو آپدیت کردم، دیگه چراغ STATUS روشن نمیشه درحالیکه قبل از آپدیت، STATUS روشن میشد. درضمن ماژول به خوبی کار میکنه. دلیلش چی میتونه باشه؟ (LED هم سالمه)
    ویرایش توسط sobhan537 : 03-02-2013 در ساعت 22:17

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sobhan537 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

سلام..
    مشکل من در اینتراپت سریال بود که حل شد بدین صورت که
    من یه حلقه اصلی دارم که میکرو توی اون حلقه هست و کارش رو میکنه... خوب هر وقت وقفه سریال زد میپره به یک زیر برنامه و اونوقت باید اینتراپت غیر فعال بشه تا به ترتیب مقادیر دریافت م کار ها انجام بشه...چطور حل شد؟
    هر جا که خواستیم وقفه رو غیر فعال کنیم
    disable interrupts و سپس disable urxc و هر وقت که خواستیم فعال کنیم هر دوی اینها رو فعا میکنیم..
    مین فقط وقفه سریال رو فعال و غیر فعال میکردم.. به همین خاطر کار نمیکرد.. وقتی هر دو رو فعال و غیر فعال کردم کار کرد..
    ممنون...

26. تشکرها از این نوشته :

KHM

کاربر علاقه مند

من چون وقت کافی ندارم باید مدار رو روی فیبر سوراخ دار ببیندم...
    1-در مورد تغذیش من از ای سی lm2576t استفاده کردم.. در مورد تغذیش اگر نکاتی هست بفرمایین..
    چون من در تایپیک ها دیدم که گفته بودن مدار تغذیه مازول باید از میکرو و خود مازول دور تر باشد(یا اینکه من بد متوجه شدم)
    3-پایه vrtc رو باید به باطری 3 ولت بدم؟؟و کار این پایه همون ساعت داخلیه مازوله؟؟؟
    4-ایا همه gnd ها رو به زمین و چه پایه هایی رو به خروجی ولتاژlm2576t بدم؟
    5-فرموده بودین که برای اینکه مداری اگر طولانی مدت قرار کار کنه باید دیود زنر بزران من متوجه نشدمه کدوم پایه مد نظرتون بود؟
    6-یه پایه است که در صورتی که نگه داریم مازول به حالت powerdown میره و دوباره اگر بزنیم به حالت شروع به کار میره.. اون پایه کدومه و اگر من بخوام این کارارو با میکرو انجام بدم به چه صورته؟؟
    خیلی ممنون
    ویرایش توسط khavaninzadeh : 04-02-2013 در ساعت 14:03

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 5 پست

با سلام ...
    من به سیم900 یک میکروفن خازنی که قبلش با یک lm386 تقویت شده وصل کردم .
    همینطور یک اسپیکر که اونم با lm386 تقویت شده .
    اما وقتی تماس برقرار میشه به شدت نویز داره و صدای هوم و سوت و ... میاد . البته صدا منتقل میشه اما این مشکل هم هست .
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر

نام
    عبدالملکی

من چون وقت کافی ندارم باید مدار رو روی فیبر سوراخ دار ببیندم...
    1-در مورد تغذیش من از ای سی lm2576t استفاده کردم.. در مورد تغذیش اگر نکاتی هست بفرمایین..
    چون من در تایپیک ها دیدم که گفته بودن مدار تغذیه مازول باید از میکرو و خود مازول دور تر باشد(یا اینکه من بد متوجه شدم)
    3-پایه vrtc رو باید به باطری 3 ولت بدم؟؟و کار این پایه همون ساعت داخلیه مازوله؟؟؟
    4-ایا همه gnd ها رو به زمین و چه پایه هایی رو به خروجی ولتاژlm2576t بدم؟
    5-فرموده بودین که برای اینکه مداری اگر طولانی مدت قرار کار کنه باید دیود زنر بزران من متوجه نشدمه کدوم پایه مد نظرتون بود؟
    خیلی ممنون
    1- آی سی lm2576 برای تغذیه خوبه. مدار تغذیه رو مطابق مداری که ضمیمه کردم ببند. فقط نکته اش اینه که باید حتما از سلف بشکه ای که بتونه 3آمپر جریان رو تحمل کنه استفاده کنی. از سلف های مقاومتی استفاده نکن.
    من مدار تغذیم و ماژول و مبکرو روی یک pcb و کنار هم هستند. و مشکلی نداره. شاید بخاطر نویز گفتن...
    3- آره، این پایه برای ساعت ماژوله.
    4- همه GNDها رو به زمین و پایه های VBAT (و 55 و 56 و 57) رو به خروجی منبع تغذیه (4.2ولت) وصل کن.
    5- پایه های سیمکارت.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: منبع تغذیه.jpg
مشاهده: 64
حجم: 142.7 کیلو بایت  

30. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sobhan537 برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط h_zaman06 نمایش پست ها
    با سلام ...
    من به سیم900 یک میکروفن خازنی که قبلش با یک lm386 تقویت شده وصل کردم .
    همینطور یک اسپیکر که اونم با lm386 تقویت شده .
    اما وقتی تماس برقرار میشه به شدت نویز داره و صدای هوم و سوت و ... میاد . البته صدا منتقل میشه اما این مشکل هم هست .
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    با تشکر
    سلام مهندس...یکی از عمده دلیل های نویز اینه که میکروفون و اسپیکر نزدیک هم هستند...به خاطر همین بهترین کار اینه که به هدفون وصل کنین...اینجوری کیفیتش خیلی بهتر میشه..
    همچنین نزدیک میکروفون و اسپیکر باید تعدادی خازن قرار بگیره...
    شماتیک همه رو ضمیمه کردم...برا اینکه ببینی از نردیک بودنه میکروفون و اسپیکر هست یا نه اینکارو بکن:
    1سری اسپیکر ماژول رو دربیار و فقط میکروفونش بذار باشه و ارتباط برقرار کن..یه سری هم میکروفون رو دربیا و اسپیکر بذار بمونه..
    چیزهای دیگه ای هم میتونه تاثیر گذار باشه..از جمله مسیرهای pcb ات..تقویت کننده ات..
    خلاصه اینکه برا بهترین کیفیت مدار آخری رو ببند و به هدفون وصل کن..

نام: 15.jpg
مشاهده: 53
حجم: 66.1 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 16.jpg
مشاهده: 59
حجم: 79.8 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 17.jpg
مشاهده: 55
حجم: 71.1 کیلو بایت  

32. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 6 بار در 5 پست

خوب من اون بلندگو 8 اهمی 1وات را با همین خازن ها بهش زدم اکی هست و اصلا نیازی هم به تقویت کننده نداشت .
    اما میکروفن خیلی صداش کم میشه ، یک مدار ساده و تر و تمیز ندارید که بشه سریع بست برا میکروفن ؟
    یه چندتا امتحان کردم جواب مناسبی نداد .

با تشکر

صفحه 32 از 83 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182 ... آخرینآخرین