NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1799 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 29 از 83 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474879 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 561 به 580 از 1645

موضوع: سوالات و مشکلات sim900 و sim800

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط boodaghi نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال: آیا راهی هست که بشه از طریق sim900 شماره سیم کارت رو فهمید؟
    البته غیر از اینکه یه پیامک بفرستیم و شماره رو روی یک دستگاه دیگه ببینیم.
    سلام.فک نکنم...ذاتآ با موبایل هم نمیشه...

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند
    نام
    ---
    تشکر شده 27 بار در 23 پست

برای اتصال sim900 به میکرو یک دیود زنر 3 ولت گذاشتم ولی جواب نمیده.
    بعضی ها میگن باید زنر 4.6 بزاریم.
    من که گیج شدم.
    ایشالله خودم این پروژه رو تموم کنم صفر تا 100 ش رو اینجا میذارم تا همه ی این حرف و حدیث ها رو تموم کنم.

5. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanup2006 نمایش پست ها
    برای اتصال sim900 به میکرو یک دیود زنر 3 ولت گذاشتم ولی جواب نمیده.
    بعضی ها میگن باید زنر 4.6 بزاریم.
    من که گیج شدم.
    ایشالله خودم این پروژه رو تموم کنم صفر تا 100 ش رو اینجا میذارم تا همه ی این حرف و حدیث ها رو تموم کنم.
    هرکی گفته 4.6 اشتباه گفته..چون نباید بیشتر از 3ولت بیافته رو پایه ی ماژول...به خاطر همی اون 3ولت باید باشه...من خودم 3ولت گذاشتم،کاملآ هم جواب میده..
    احتمالآ برعکس گذاشتی دیود زنر رو...
    دیود زنر برعکس بایاس میشه...

7. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

سلام مهندس جان. خسته نباشی.
    من همه این انجمن رو از اول تا آخر با دقت خوندم و چندتا سوال درمورد راه اندازی اولیه ماژول برام پیش اومد که اگه جواب بدی ممنونت میشم:
    1- اینطور که من فهمیدم برای کنترل ماژول و دادن دستورات به ماژول از طریق کامپیوتر، بهتره از برنامه tera term استفاده کنم. متاسفانه من تاحالا با ماژول و هیچکدوم از برنامه های tera term و hyper terminal کار نکردم و آشنایی باهاشون ندارم. سوالم اینه که وقتی برای اولین بار ماژول رو به پورت سریال کامپیوتر وصل کردم (با استفاده از MAX232 و شیفت دهنده DC)، وارد برنامه tera term بشم و یه کانکشن جدید بسازم و بدون هیچ تنظیماتی شروع کنم به نوشتن دستورات؟ یا باید قبل از ایجاد کانکشن و یا بعد از ایجاد کانکشن، تنظیماتی انجام بدم؟
    2- من درمورد نحوه روشن کردن ماژول دچار سردرگمی شدم. یکی میگه باید پایه PWRKEY رو به برای چند لحظه به زمین وصل کنی. یکی میگه باید پایه PWRKEY همیشه به زمین وصل باشه. یکی میگه باید پایه PWRKEY چند لحظه به پایه PWRKEY_OUT وصل باشه. لطفا کار پایه های PWRKEY و PWRKEY_OUT و نحوه استفاده از این پایه ها رو توضیح بدید.
    3- یه جایی تو همین انجمن نوشته بود که برای خاموش کردن ماژول اگه تغذیه اونو جدا کنی، امکان داره ماژول بسوزه. لطفا بگید برای خاموش کردن ماژول اول باید چیکار کنیم و بعد از اون تغذیه رو قطع کنیم تا به ماژول آسیب وارد نشه؟
    4- یه جای دیگه نوشته بود که باید پایه NRESET به +VCC وصل بشه. آیا این درسته یا باید این پایه آزاد بمونه و به هیچی وصل نشه؟ کدومش بهتره؟
    5- اگه میشه لطفا کاربرد پایه VDD_EXT (پایه 15) رو توضیح بدید.
    با تشکر

9. تشکرها از این نوشته :

KHM

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan537 نمایش پست ها
    سلام مهندس جان. خسته نباشی.
    من همه این انجمن رو از اول تا آخر با دقت خوندم و چندتا سوال درمورد راه اندازی اولیه ماژول برام پیش اومد که اگه جواب بدی ممنونت میشم:
    1- اینطور که من فهمیدم برای کنترل ماژول و دادن دستورات به ماژول از طریق کامپیوتر، بهتره از برنامه tera term استفاده کنم. متاسفانه من تاحالا با ماژول و هیچکدوم از برنامه های tera term و hyper terminal کار نکردم و آشنایی باهاشون ندارم. سوالم اینه که وقتی برای اولین بار ماژول رو به پورت سریال کامپیوتر وصل کردم (با استفاده از MAX232 و شیفت دهنده DC)، وارد برنامه tera term بشم و یه کانکشن جدید بسازم و بدون هیچ تنظیماتی شروع کنم به نوشتن دستورات؟ یا باید قبل از ایجاد کانکشن و یا بعد از ایجاد کانکشن، تنظیماتی انجام بدم؟
    2- من درمورد نحوه روشن کردن ماژول دچار سردرگمی شدم. یکی میگه باید پایه PWRKEY رو به برای چند لحظه به زمین وصل کنی. یکی میگه باید پایه PWRKEY همیشه به زمین وصل باشه. یکی میگه باید پایه PWRKEY چند لحظه به پایه PWRKEY_OUT وصل باشه. لطفا کار پایه های PWRKEY و PWRKEY_OUT و نحوه استفاده از این پایه ها رو توضیح بدید.
    3- یه جایی تو همین انجمن نوشته بود که برای خاموش کردن ماژول اگه تغذیه اونو جدا کنی، امکان داره ماژول بسوزه. لطفا بگید برای خاموش کردن ماژول اول باید چیکار کنیم و بعد از اون تغذیه رو قطع کنیم تا به ماژول آسیب وارد نشه؟
    4- یه جای دیگه نوشته بود که باید پایه NRESET به +VCC وصل بشه. آیا این درسته یا باید این پایه آزاد بمونه و به هیچی وصل نشه؟ کدومش بهتره؟
    5- اگه میشه لطفا کاربرد پایه VDD_EXT (پایه 15) رو توضیح بدید.
    با تشکر
    سلام مهندس...سلامت باشی...
    1.من توصیه میکنم از tera term استفاده کنی...اول ماژول رو در حالت خاموش وصل کن به pc...بعد کانکشن بساز...سرعتشم بذاری رو 9600 بهتره..بعد ماژول رو روشن کن..بعد اینکه ماژول روشن شد، یکم صبر کن و اگه چیزای چرت و پرت هم فرستاد کاری نداشته باش.. بعدش دستور ثابت کردن baud rate روی 9600 رو بده...
    2.اونایی که میگن پایه pwrkey رو به زمین لحیم کن برای اینه که هروقت تغذیه ی ماژول وصل شد،ماژول خودش روشن بشه...که من با اینکار مخالفم...اینکار باعث میشه بعدآ نتونی ماژول رو خاموش کنی..
    این پایه رو میتونی یا به زمین یا pwrkey-out وصل کنی.هیچ فرقی نمیکنه...البته تو 900 پایه pwrkey-out وجود نداره و فقط در 900a هست...
    برا وصل کردن هم بهتره مستقیم به زمین وصل نکنی و تو راهش مقاومت بذاری.حتمآ تو پست های قبلی دیدی..و همچنین اینکه بهتره pwrkey رو با مقاومت 1k به vcc هم وصل کنی..اگه نکنی هم میشه ولی بهتره که وصل کنی..برا اطمینان هرچه بیشتر حتی میتونی خازن 100n هم بین این پایه و زمین قرار بدی..(اینم اجباری نیست ولی خوبه)
    3.برای خاموش کردن ماژول بهترین راه اینه که با دستور ماژول رو خاموش کنی. روش بعدی اینه که همون پایه ی pwrkey رو دوباره برا چند ثانیه به زمین وصل کنی...و بدترین روش اینه که مستقیم تغذیه رو جدا کنی. که اگه زیاد تکرار بشه ماژول میسوزه..
    4.به نظر من بهتره با مقاومت 1k به vcc وصل شه..چون شاید در آینده به دردت خورد...اگه ام که به دردت نمیخوره میتونی همون مستقیم هم به vcc وصل کنی...ولی نذار تو هوا باشه..
    5. این پایه ولتاژ ثابت 2.8 ولت بهت میده که کاربردش تو همون شیفت dc با استفاده از ترانزیستور هست..چون پایه های دیتای ماژول نباید از 3ولت ولتاژ بیشتری بهشون وارد بشه، روی ماژول این ولتاژ رو گذاشتن که اگه لازم بود واسه بافر استفاده بشه..اگه از این پایه استفاده نکنی،بذا همونجوری تو هوا بمونه..
    موفق باشی

11. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    عبدالملکی

نقل قول نوشته اصلی توسط khm نمایش پست ها
    1.برا وصل کردن بهتره مستقیم به زمین وصل نکنی و تو راهش مقاومت بذاری.و همچنین اینکه بهتره pwrkey رو با مقاومت 1k به vcc هم وصل کنی..اگه نکنی هم میشه ولی بهتره که وصل کنی..برا اطمینان هرچه بیشتر حتی میتونی خازن 100n هم بین این پایه و زمین قرار بدی..(اینم اجباری نیست ولی خوبه)

3.برای خاموش کردن ماژول بهترین راه اینه که با دستور ماژول رو خاموش کنی.
    یعنی من پایه pwrkey رو با مقاومت 1k هم به زمین و هم به vcc وصل کنم؟!!

اگه میشه لطفا دستوری که ماژول رو خاموش میکنه، بگید.

ناظم سایت KHM آواتار ها

یعنی من پایه pwrkey رو با مقاومت 1k هم به زمین و هم به vcc وصل کنم؟!!

اگه میشه لطفا دستوری که ماژول رو خاموش میکنه، بگید.
    مقاومت به زمین رو که مستقیم وصل نمیکنی که...بین کلید و پایه ماژول بذار و اونیکی سر کلید رو بزن به زمین...
    اگه میخوای جفت مقاومت ها رو بذاری باید مقاومتی که قراره بین زمین و پایه ماژول باشه، کمتر از مقاومت pull up باشه...مثلآ اگه پایینی رو 150 اهم بذاری، بالایی رو 1.5K بذار...
    البته برای راحتی، اگه تو محیط صنعتی نمیخوای استفاده کنی، میتونی مقاومت بین ماژول و vcc رو حذف کنی...تو محیط های معمولی مشکلی پیش نمیاد...
    تا اونجایی که یادمه دستورش اینجوری بود:
    AT+CPOWD=1

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    عبدالملکی

مهندس جان ببخشید من یه کم گیراییم ضعیفه و دوباره گیج شدم. من پروژم یه طوریه که باید ماژول تو محیطهای پرنویز و صنعتی هم بخوبی کار کنه و همچنین بتونم بوسیله میکروکنترلر ماژول رو خاموش و روشن کنم. لطفا در دوحالت زیر راهنمایی کنید که باید پایه pwrkey با چه مقاومتهایی یا چه خازنی و به چی وصل بشه؟
    1- حالتی که با وصل شدن تغذیه، ماژول روشن بشه.
    2- حالتی که با وصل شدن تغذیه، ماژول روشن نشه و بگید که تو این حالت برای روشن شدن ماژول باید چیکار کنیم؟
    با تشکر فراوان از زحمات بی دریغ شما دوست عزیز

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 54 بار در 16 پست

دوست عزیز این پایه یه ورودی به cpu sim900 که مثل پایه های میکرو تابع منطق دیجتال و در حالت آدی اگر نسبت به زمین بسنجیش 2.8 ولت چون یک مقاومت پلاپ داخلی 100 کیلو اهم داره با زمین کردن این پایه (اتصال به زمین ) ماژول روشن میشه و بعد باید دوباره از زمین قطع بشه -بعد وقتی ماژول روشنه دوباره با تکرار عمل قبلی یعنی همون زمین کردن ماژول خاموش میشه مثلا دکمه power موبایل
    بهترین روش استفاده از ترانزیستور که تو دیتاشت ماژول ه هست که اینجوی با میکر راحت میتونی روشن خاموش کنی یه روش ساده ترم من میتونم بهت پیشنهاد بدم اونم اینکه بیاری با یه دیود 1n41848 به شکلی که آند دیود به این پایه و کاتاد دیود به میکرو متصل بشه کنترولش کنی . در مورد مقاومت 1 کیو هم نسبت به vcc فقط پلاپ پایه رو افزایش میدن که 1 کیلو یکم کمه به نظر من و برای کار تو محیط صنعتی 4.7 کیلو بهترین گزینه میتونه باشه .موفق باشین

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما maxn برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها

مهندس جان ببخشید من یه کم گیراییم ضعیفه و دوباره گیج شدم. من پروژم یه طوریه که باید ماژول تو محیطهای پرنویز و صنعتی هم بخوبی کار کنه و همچنین بتونم بوسیله میکروکنترلر ماژول رو خاموش و روشن کنم. لطفا در دوحالت زیر راهنمایی کنید که باید پایه pwrkey با چه مقاومتهایی یا چه خازنی و به چی وصل بشه؟
    1- حالتی که با وصل شدن تغذیه، ماژول روشن بشه.
    2- حالتی که با وصل شدن تغذیه، ماژول روشن نشه و بگید که تو این حالت برای روشن شدن ماژول باید چیکار کنیم؟
    با تشکر فراوان از زحمات بی دریغ شما دوست عزیز
    مهندس توکه میخوای با میکرو کنترل کنی بهترین مدار همونه که تو دیتاشیت هست...همونجوری که مهندس maxn هم گفتن...یعنی استفاده از ترانزیستور..مقادیرش هم تو دیتاشیت هست.
    یه خازن 100n هم بین پایه و زمین بذار...و مقاومت 1k یا 4.7k هم بین ماژول و vdd-ext...
    وصل کردن به vdd-ext بهتر از vcc هست...(همون پایه 15)

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

اقا من وضعم خیلی خرابه
    فایل codevision دارید که فقط 1مسیج بفرسته
    میخام راه بیافتم

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض استفاده از این ماژول برای کاربرد sam برای کارت های هوشمند

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    این پروژه رو دوست خوبمون مهندس صفامنش برای سایت ایران میکرو ارسال کردند که پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید
    خرید ماژول:
    خبر خوب اینکه این ماژول هم اکنون از خارج وارد شده و با قیمت ویژه برای فروش آماده است
    برای توضیحات بیشتر و خرید کلیک کنید

یوزر ایشان توی انجمن ایران میکرو esisafa می باشد

بررسی ماژول sim 900 .................................................. .............................................. 2
    دستورات at command
    دستورات عمومی .................................................. .................................................. ...... 7
    تنظیم زمان .................................................. .................................................. ................. 8
    ذخیره ی شماره ی تلفن .................................................. ............................................... 8
    ایجاد تماس صوتی .................................................. .................................................. .... 8
    تنظیمات برای sms .................................................. .................................................. .. 9
    تنظیمات ماژول برای gprs .................................................. ....................................... 10
    متصل شدن با gprs به عنوان client .................................................. ....................... 10
    متصل شدن با gprs به عنوان server .................................................. ....................... 11

شرح پروژه
    سخت افزار و عملکرد مدار .................................................. .......................................... 12
    تحلیل برنامه ی میکروکنترلر .................................................. ........................................ 21

امکانات عمومیsim900
    چهاز باند 850 / 900 / 1800 / 1900
    gprs کلاس 8/10
    ایستگاه مبایل gprs کلاس b
    مطابق با gsm phase 2/2+
    class 4 (2 w @850/ 900 mhz)
    class 1 (1 w @ 1800/1900mhz)
    ابعاد : 24 در 24 در 3 میلی متر
    وزن : 3.4 گرم
    کنترل از طریق atcommands (gsm 07.07,07.05
    وsimcom enhanced atcommands)
    محدوده ی ولتاژ کاری : 3.1 تا 4.8 ولت
    برنامه ی ابزار سیم کارت
    امکانات توان مصرفی پایین : 5/1 میلی آمپر در حالت خواب
    دمای کارکرد : 45- تا 85 درجه ی سانتیگراد
    مشخصات برای پیام کوتاه
    نقطه به نقطه ی mo و mt
    سلول منتشر کننده ی پیامک
    حالت text و pdu
    مشخصات برای صدا
    کد کننده های
    half rate (hr)
    full rate (fr)
    enhanced full rate (efr)
    عملکرد هندس فری (echo suppression)
    amr
    half rate (hr)
    full rate (fr)
    مشخصات برای دیتا
    gprs کلاس 10 : دریافت تا 85.6 kbps
    رابط ها (interfaces)
    رابط سیم کارت خارجی sim 3v/ 1.8v
    رابط صدای آنالوگ
    rtc backup
    رابط ارتباط سریال برای کنترل و دیباگ ماژول
    رابط های spi ، i2c
    پایه های ورودی خروجی قابل برنامه ریزی
    pwm و adc
    امکانات نرم افزاری
    پروتکل 0710 mux
    پروتکل tcp/udp
    ftp/http
    fota

نرم افزار نوشته شده با vb.net و استفاده از هسته mcore جهت کنترل و بهره گرفتن

از تمامی امکانات مودم ها و ماژول های gsm .

با سلام آیا میشه از این ماژول برای sam نیز استفاده کرد. آیا استاندارهای iso7816 در این ماژول وجود داره ؟ با تشکر

نام
    عبدالملکی

سلام مهندس. خسته نباشی
    من به کمک رگولاتور LM2576 و MAX232 و شیفت دهنده DC (با مقاومت 120 اهم و دیود زنر 3 ولت) مدار راه انداز ماژول SIM900A رو پیاده سازی کردم و طبق مدار خودتون سیمکارت و آنتن رو وصل کردم و VCC کل مدار رو هم برابر 4.2 ولت قرار دادم و کانکتور DB9 رو به پورت COM1 وصل کردم.
    1- وقتی آداپتور (12ولت و 2 آمپر) رو به منبع تغذیه وصل میکنم؛ درحالیکه پایه PWRKEY به زمین وصل نیست، ال ای دی NETLIGHT خاموشه و ال ای دی STATUS روشن میشه و روشن میمونه. وقتی که پایه PWRKEY رو به زمین وصل میکنم، ال ای دی STATUS خاموش میشه و ال ای دی NETLIGHT شروع میکنه به چشمک زدن. بعد از چند تا چشمک زدن وایمیسه و دوباره ال ای دی STATUS روشن میشه. یکی دو ثانیه بعد دوباره STATUS خاموش میشه و NETLIGHT شروع میکنه به چشمک زدن. این کار همینطور ادامه داره. می خواستم لطف کنید توضیح بدید که هر کدام از حالات ال ای دی های STATUS و NETLIGHT چه معنی ای دارن؟ و این حالتی که الآن گفتم چرا اتفاق میفته و چطوری میشه درستش کرد؟
    2- داخل برنامه Tera Term نمیتونم چیزی تایپ کنم. دلیلش چیه؟

ناظم سایت KHM آواتار ها

سلام مهندس. خسته نباشی
    من به کمک رگولاتور LM2576 و MAX232 و شیفت دهنده DC (با مقاومت 120 اهم و دیود زنر 3 ولت) مدار راه انداز ماژول SIM900A رو پیاده سازی کردم و طبق مدار خودتون سیمکارت و آنتن رو وصل کردم و VCC کل مدار رو هم برابر 4.2 ولت قرار دادم و کانکتور DB9 رو به پورت COM1 وصل کردم.
    1- وقتی آداپتور (12ولت و 2 آمپر) رو به منبع تغذیه وصل میکنم؛ درحالیکه پایه PWRKEY به زمین وصل نیست، ال ای دی NETLIGHT خاموشه و ال ای دی STATUS روشن میشه و روشن میمونه. وقتی که پایه PWRKEY رو به زمین وصل میکنم، ال ای دی STATUS خاموش میشه و ال ای دی NETLIGHT شروع میکنه به چشمک زدن. بعد از چند تا چشمک زدن وایمیسه و دوباره ال ای دی STATUS روشن میشه. یکی دو ثانیه بعد دوباره STATUS خاموش میشه و NETLIGHT شروع میکنه به چشمک زدن. این کار همینطور ادامه داره. می خواستم لطف کنید توضیح بدید که هر کدام از حالات ال ای دی های STATUS و NETLIGHT چه معنی ای دارن؟ و این حالتی که الآن گفتم چرا اتفاق میفته و چطوری میشه درستش کرد؟
    2- داخل برنامه Tera Term نمیتونم چیزی تایپ کنم. دلیلش چیه؟
    سلام.سلامت باشی...
    قبل اینکه pwrkey رو به زمین وصل کنی هر دو led باید خاموش باشن...ببین کجارو اشتباه وصل کردی که اونجوری میشه...
    خازن و سلف و دیود شاتکی خروجی 2576 رو چند گذاشتی؟فک کنم اونجا مشکل داره..
    حتمآ آنتن وصل کن و بعد ماژول رو روشن کن هاا...

24. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    عبدالملکی

نقل قول نوشته اصلی توسط khm نمایش پست ها
    خازن و سلف و دیود شاتکی خروجی 2576 رو چند گذاشتی؟فک کنم اونجا مشکل داره..
    مدار منبع تغذیه رو طبق مدار زیر بستم. مشکل داره؟
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: منبع تغذیه.jpg
مشاهده: 42
حجم: 137.7 کیلو بایت  

نام
    عبدالملکی

بعد از اینکه سوال قبل رو خدمت شما مطرح کردم، کانکتور db9 رو از کامپیوتر قطع کردم، و آداپتور رو به مدار تغذیه وصل کردم، ولی به محض اینکه آداپتور رو به مدار وصل کردم، سلف مربوط به مدار منبع تغذیه به شدت داغ شد و ازش دود بلند شد. منم فورا آداپتور رو قطع کردم. سلف رو عوض کردم و کانکتور db9 رو هم دوباره به کامپیوتر وصل کردم. ولی از اون به بعد با وصل کردن تغذیه؛ هر دوتا ledهای netlight و status روشن میشن و روشن میمونن و سلف به شدت داغ میشه. منم مجبورم فورا آداپتور رو قطع کنم. ولی ماژول داغ نمیشه. ماژول سوخته؟ چطور باید بفهمم که ماژول سوخته یا نه؟ (مولتی مترم قابلیت تعیین اتصال کوتاه شدن دو نقطه رو نداره.) لطفا راهنمایی کنید که چرا این اتفاق افتاده؟ آیا به خاطر جدا کردن کانکتور db9 بوده یا به اون ربطی نداره؟ آخه من مدار رو موقتا روی بورد برد بسته بودم و مقاومتهای مربوط به مدار منبع اغذیه یه کم شُل بودن، میگم شاید وقتی کانکتور رو از کامپیوتر جدا کردم، بورد برد تکون خورده باشه و یه لحظه مدار منبع تغذیه ولتاژ زیادی رو به ماژول اعمال کرده باشه و ماژول سوخته باشه. لطفا راهنمایی کنید چه موارد امنیتی رو رعایت کنم که از این به بعد دوباره این مشکل برای ماژول جدیدم پیش نیاد؟!!

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

مي خواستم ببينم چه طور مي شود از طريق سرور به sim900 دستور بدهم كه داده از ميكرو بگيره و به سرور بفرسته من الان با ارسال داده از ميكرو به sim900 و از sim900 به سرور مشكلي ندارم.با#c برنامه ي روي سرور نوشتم

ناظم سایت KHM آواتار ها

بعد از اینکه سوال قبل رو خدمت شما مطرح کردم، کانکتور db9 رو از کامپیوتر قطع کردم، و آداپتور رو به مدار تغذیه وصل کردم، ولی به محض اینکه آداپتور رو به مدار وصل کردم، سلف مربوط به مدار منبع تغذیه به شدت داغ شد و ازش دود بلند شد. منم فورا آداپتور رو قطع کردم. سلف رو عوض کردم و کانکتور db9 رو هم دوباره به کامپیوتر وصل کردم. ولی از اون به بعد با وصل کردن تغذیه؛ هر دوتا ledهای netlight و status روشن میشن و روشن میمونن و سلف به شدت داغ میشه. منم مجبورم فورا آداپتور رو قطع کنم. ولی ماژول داغ نمیشه. ماژول سوخته؟ چطور باید بفهمم که ماژول سوخته یا نه؟ (مولتی مترم قابلیت تعیین اتصال کوتاه شدن دو نقطه رو نداره.) لطفا راهنمایی کنید که چرا این اتفاق افتاده؟ آیا به خاطر جدا کردن کانکتور db9 بوده یا به اون ربطی نداره؟ آخه من مدار رو موقتا روی بورد برد بسته بودم و مقاومتهای مربوط به مدار منبع اغذیه یه کم شُل بودن، میگم شاید وقتی کانکتور رو از کامپیوتر جدا کردم، بورد برد تکون خورده باشه و یه لحظه مدار منبع تغذیه ولتاژ زیادی رو به ماژول اعمال کرده باشه و ماژول سوخته باشه. لطفا راهنمایی کنید چه موارد امنیتی رو رعایت کنم که از این به بعد دوباره این مشکل برای ماژول جدیدم پیش نیاد؟!!
    مهندس شرمنده دیر جواب دادم..سرم خیلی شلوغ بود...
    سلف حتمآ باید بتونه حداقل 2آمپر جریان رد کنه که فک کنم مال تو ازین مقاومتیا بوده که نمیتونه...سلف رو از نوع بشکه ای بذار..
    به در آوردن db9 ربطی نداره...
    من که قبلآ چندبار گفتم که رو برد بورد نبندین چون تغییرات کوچیک حتی دست زدن به ماژول میتونه باعث سوختن ماژول بشه...
    برا چک کردن سالم بودن ماژول اینجوری چک کن بعد وصل کردن تغذیه با ولتمتر ورودی رو اندازه بگیر ببین چند ولته..اگه ولتاژ پایین بیاد یعنی ماژول سوخته...
    بعدشم حتمآ pcb کن...

29. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pesaroone نمایش پست ها
    مي خواستم ببينم چه طور مي شود از طريق سرور به sim900 دستور بدهم كه داده از ميكرو بگيره و به سرور بفرسته من الان با ارسال داده از ميكرو به sim900 و از sim900 به سرور مشكلي ندارم.با#c برنامه ي روي سرور نوشتم
    منظورتون از سرور چیه؟؟؟؟نفهمیدم قراره چیکار کنین
    ویرایش توسط KHM : 24-01-2013 در ساعت 12:20

31. تشکرها از این نوشته :

RAH

نام
    عبدالملکی

نقل قول نوشته اصلی توسط KHM نمایش پست ها
    سلف حتمآ باید بتونه حداقل 2آمپر جریان رد کنه که فک کنم مال تو ازین مقاومتیا بوده که نمیتونه...سلف رو از نوع بشکه ای بذار..
    آره؛ سلف من از این مقاومتیا بود. چشم، سلف رو از نوع بشکه ای میذارم و رو pcb دوباره تست میکنم.
    ممنون که با اینکه سرتون شلوغه باز هم جواب ما مبتدی ها رو میدی...

33. تشکرها از این نوشته :

KHM

صفحه 29 از 83 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474879 ... آخرینآخرین