NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1795 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 19 از 83 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 361 به 380 از 1645

موضوع: سوالات و مشکلات sim900 و sim800

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

آره..درسته..ولی باید حواست به rx و tx باشه...البته فک کنم رو خود برد ماژولت برعکس کرده باشن...حالا بعد اینکه گرفتی،تست کردی معلوم میشه

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    با توجه به اینکه ظاهرا سطح منطقی ماژول با میکرو فرق داره پایه های tx , rx رو چجوری باید وصل کنم تا ماژول آسیب نبینه؟

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط chooooobin نمایش پست ها
    سلام
    با توجه به اینکه ظاهرا سطح منطقی ماژول با میکرو فرق داره پایه های tx , rx رو چجوری باید وصل کنم تا ماژول آسیب نبینه؟
    سلام.بله درسته...باید از مدارهای شیفت دهنده ی DC استفاده کنین..که 2نوع مدار تقسیم مقاومتی و دیود زنر در سایت بررسی شده اند. و بافر ترانزیستوری هم در دیتاشیت مربوط به ارتباط سریال ماژول هست..
    به نظر من که زنر بهتره...
    دیود زنر:
    ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - نکات مهم و حیاتی برای آپدیت کردن ماژول های خانواده Sim900 (شامل تمام مدل ها) +فایل

تقسیم مقاومتی:
    ایـــــــــران میـــــــکرو ™ - مشاهده یک موضوع - [حل شد]sim900aوآپدیت آن

6. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند mr.dion آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط crz_boy نمایش پست ها
    آره..درسته..ولی باید حواست به rx و tx باشه...البته فک کنم رو خود برد ماژولت برعکس کرده باشن...حالا بعد اینکه گرفتی،تست کردی معلوم میشه
    ممنون از راهنماییتون . جواب گرفتم .
    با یه MAX دیگه کار ok شد . از سمت ماژول هم جای RXD و TXD برعکس شده بود قبلا .
    فعلا در Send مشکلی نیست . میرم که رو receive کار کنم که میخوام هم شماره و هم متن فقط خونده بشه ....

پس یه نکته برا دوستانی که ماژول Sim900 رو همراه Rs232 به صورت آماده میخرن :
    1- برای کانکت شدن به میکرو نیاز به یه MAX دیگه دارید
    2-در این صورت نیازی به تقسیم مقاومتی و دیود زنر نیست

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mr.dion برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 3 بار در 2 پست

دوستان بنده هم تونستم با کمک دوستان متن sms و هم شماره فرستنده رو جدا کنم و ازشون استفاده کنم در برنامم
    ولی دو تا مشکل دارم که فعلا یکیشو میگم :
    مدار من کلا یک بار از ارتباط سریال اینتراپت میخوره و وقتی بر میگرده تو Loop اصلی برنامم با آمدن sms جدید دیگه اینتراپت نمیخوره و به sub نمیره !!!! یعنی فقط یه بار این کار انجام میشه :|

ممنون میشم راهنماییم کنید که چرا اینجوری میشه :|
    ویرایش توسط mr.dion : 10-08-2012 در ساعت 16:26

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.dion نمایش پست ها
    دوستان بنده هم تونستم با کمک دوستان متن sms و هم شماره فرستنده رو جدا کنم و ازشون استفاده کنم در برنامم
    ولی دو تا مشکل دارم که فعلا یکیشو میگم :
    مدار من کلا یک بار از ارتباط سریال اینتراپت میخوره و وقتی بر میگرده تو loop اصلی برنامم با آمدن sms جدید دیگه اینتراپت نمیخوره و به sub نمیره !!!! یعنی فقط یه بار این کار انجام میشه :|

ممنون میشم راهنماییم کنید که چرا اینجوری میشه :|
    تبریک دوست عزیز...
    خوب مشکل از برنامه اس دیگه...باید برنامتو بذاری تا دوستانی که بسکام کار هستن کمکت کنن..

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 3 بار در 2 پست

مرسی ...
    آخه خیلی سادست ، در ابتدای برنامم ENABLE Urxc رو مینویسم بعدش هم ON Urxc sms
    یعنی اول اینتراپت سریالو فعال میکنم بعدش هم میگم که با اینترپت خوردن برو به زیربرنامه Sms
    در زیر برنامه SMS در اولین خطش DISABLE Urxc میکنم که دیگه اینتراپت نخوره
    در انتهاش هم قبل از Return مینویسم Enable Urxc تا دوباره اینترپتشو فعال کنم
    متاسفانه جواب نمیده ممنون میشم راهنمایی کنید ....

[PHP]$regfile = "m16def.dat"
    $crystal = 8000000
    $baud = 9600

Config Lcd = 20 * 4
    Config Lcdpin = Pin , Db4 = Porta.4 , Db5 = Porta.5 , Db6 = Porta.6 , Db7 = Porta.7 , E = Porta.1 , Rs = Porta.2
    Enable Interrupts
    Enable Urxc
    on Urxc sms

Config Portb.0 = Input
    Print "AT"
    Waitms 500
    Print "AT+CMGF=1"
    Waitms 500
    Print "AT+CMGDA=" ; Chr(34) ; "DEL ALL" ; Chr(34)
    Wait 2

do
    nop
    loop

sms:
    disable Urxc
    cls
    lcd "SMS RECIEVE"
    wait 2
    enable Urxc
    return

[/PHP]
    ویرایش توسط mr.dion : 10-08-2012 در ساعت 18:48

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

با سلام به تمامی دوستان و تشکر از این مطلب بسیار مفید

من میخوام یک پروژه پیاده سازی کنم که نیازهام اینا هستند

- ارسال sms
    - ارسال اطلاعات gps از طریق gprs و اگه در دسترس نبود gprs از طریق sms اطلاعات gps رو ارسال کنه سمت یک سرور و یا یک شماره اس ام اس رنج 3000 .

در سمت سرور هیچ مشکلی ندارم چون برنامه نویس php هستم و کاملا تحلیل کرده ام اما کلاینت رو باید از کدوم ماژول دقیقا استفاده کنم ؟
    sim900 یا sim908 و همینطور از چه میکرو کنترلری
    ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید ، در صورتی هم که کسی سمت سرور و برنامه نویسیش مشکل داشته باشه با کمال میل کمک و راهنمایی میکنم

موفق باشید

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadonline نمایش پست ها
    با سلام به تمامی دوستان و تشکر از این مطلب بسیار مفید
    من میخوام یک پروژه پیاده سازی کنم که نیازهام اینا هستند
    - ارسال sms
    - ارسال اطلاعات gps از طریق gprs و اگه در دسترس نبود gprs از طریق sms اطلاعات gps رو ارسال کنه سمت یک سرور و یا یک شماره اس ام اس رنج 3000 .
    در سمت سرور هیچ مشکلی ندارم چون برنامه نویس php هستم و کاملا تحلیل کرده ام اما کلاینت رو باید از کدوم ماژول دقیقا استفاده کنم ؟
    sim900 یا sim908 و همینطور از چه میکرو کنترلری
    ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید ، در صورتی هم که کسی سمت سرور و برنامه نویسیش مشکل داشته باشه با کمال میل کمک و راهنمایی میکنم
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز...چون شما gps میخواین،باید از ماژول sim908 استفاده کنین..نوع میکروکنترلر هم مهم نیست،با همش میشه ولی avr یادگیری و کار باهاش راحت تره..

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام من برد راه انداز ماژول sim900 رو خریدم اما نمیتونم راش بندازم
    تغذیه رو وصل می کنم اما led پایه netlight روشن نمیشه خواهش میکنم کمک کنید
    از lm317 برای تغذیه استفاده می کنم

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vmostafa نمایش پست ها
    سلام من برد راه انداز ماژول sim900 رو خریدم اما نمیتونم راش بندازم
    تغذیه رو وصل می کنم اما led پایه netlight روشن نمیشه خواهش میکنم کمک کنید
    از lm317 برای تغذیه استفاده می کنم
    سلام.برد راه انداز؟؟؟چجوریه؟
    بعد اینکه کلید رو نگه داشتین باید چشمک بزنه...رگولاتور داغ میکنه زیاد یا نه؟
    مدارتونم بذارین...

18. تشکرها از این نوشته :

RAH

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mr.dion نمایش پست ها
    مرسی ...
    آخه خیلی سادست ، در ابتدای برنامم ENABLE Urxc رو مینویسم بعدش هم ON Urxc sms
    یعنی اول اینتراپت سریالو فعال میکنم بعدش هم میگم که با اینترپت خوردن برو به زیربرنامه Sms
    در زیر برنامه SMS در اولین خطش DISABLE Urxc میکنم که دیگه اینتراپت نخوره
    در انتهاش هم قبل از Return مینویسم Enable Urxc تا دوباره اینترپتشو فعال کنم
    متاسفانه جواب نمیده ممنون میشم راهنمایی کنید ....
    [/PHP]
    پرچم وقفه ات صفر میشه؟ من فک کنم مشکل ازونجا باشه و پرچم وقفه ات صفر نمیشه که دوباره کار کنه...خودت دستی صفرش کن...
    ولی کلآ نوع برنامت خوب نیستا..مگه هر وقفه ای بیاد یعنی sms اومده؟

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    مهدی هاشمی
    تشکر شده 66 بار در 35 پست

Icon16

سلام دوستان
    یه سوالی در مورد تغذیه این ماژول داشتم:
    من برا تغذیه از رگلاتور lm2576-adj استفاده کردم و مقاومت ها رو بگونه ای قرار دادم که تقریبا ولتاژ 4.5 ولت رو بم میده و ماژول هم راه اندازی میشه
    حالا مشکلم اینجاس که چون تو مدارم یه مبدل یو اس بی به کام و یه دونه سوکت برا پروگرم کردن میکروکنترلر روی بردم دارم،وقتی مثلا سوکت پروگرمر رو میزنم،تغذیه ی 5 ولت میفته روی مدارم و این ممکنه به ماژول صدمه بزنه
    به چند طریق میشه این مشکلو حل کرد،بنظرتون کدومش منطقی تره:
    1-کلا تغذیه ی vcc پروگرمر رو قطع کنم و برا پروگرم کردن میکرو از خود تغذیه ی مدار استفاده کنم که بنا به دلائلی نمیخوام از این روش استفاده کنم
    2-سر راه ورودی vcc پروگرمر و مبدلم دیود بذارم تا 7 دهم ولت افت ولتاژ پیدا کنه
    3-ولتاژ خروجی رگلاتورمو 5 ولت قرار بدم و یه دونه دیود آمپر بالا مثه 5822 بذارم سر راه vcc خود ماژول تا فقط تغذیه ی ماژول هفت دهم ولت افت ولتاژ پیدا کنه
    4-از دو تا رگلاتور تو مدارم استفاده کنم و با هم هم گرانشون کنم،یکی که ولتاژ 4.5 ولت رو بم بده و مستقیم به ماژول وصلش کنم و یکی هم ولتاژ 5 ولت رو بم بده و برای بقیه ی قسمتای مدارم استفاده کنم

من تقریبا همه ی پستای این تاپیکو خوندم ولی نتونستم جواب سوالمو بدست بیارم،ممنون میشم اگه دوستان زودتر نظرشونو بگن

ممنون

22. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    مهدی هاشمی

Gadid

فایلی که اتچ کردم برنامه ی ارسال پیامک توسط ماژول سیم 900 و میکروکنترلر mega32 به زبان سی هست
    توضیحات برنامه:
    در سورس کد برنامه در روبروی آرایه ی TELL بجای کاراکتر های ستاره شماره موبایل مورد نظر جهت ارسال پیامک را وارد نمایید

کدهای ارسال پیامک در داخل وقفه شماره ی صفر و یک یعنی پین های 2 و 3 پورت D نوشته شده ، که از لبه ی پایین رونده جهت تحریک این وقفه ها استفاده میشود یعنی جهت ارسال پیامک باید این پین ها به زمین متصل گردد
    با فشار پین PD2 تکست Input 1 is Actived و با فشار PD3 تکست Input 2 is Actived به شماره موبایلی که در روبروی آرایه ی TELL وارد کردید،ارسال میگردد.

در برنامه از بادریت 9600 جهت به صفر رساندن خطاهای احتمالی در هنگام تبادل اطلاعات بین میکرو و ماژول استفاده شده ، توجه داشته باشید که حتما از کریستال 11.0592 بصورت خارجی استفاده نمایید و فیوزبیتهای میکروکنترلر را هم بر اساس کریستال خارجی تنظیم نمایید
    یعنی فیوز بیت های CKSEL01,CkSEL 1,CKSEL2,CKSEL3 برابر یک باشند.

فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar Send.rar (51.9 کیلو بایت, 149 نمايش)

24. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mehdiit برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها

سلام رفیق..ولتاژ 4.5 زیاده هاا..احتمال از کار انداختن ماژولت رو داره ها...ولتاژ ایده آل 4ولته...
    راحت ترین راه اینه که از سوکتی که برا پروگرم کردن رو بردت زدی، ترک vcc رو جدا کنی...(همون روش اوله خودته ولی روی برد اعمال میشه و نه روی پروگرمر)
    به نظر من این بهترین روشه..
    تغذیه ی میکرو و پروگرمر جدا از هم باشن بهتره..

26. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    مهدی هاشمی

سلام رفیق..ولتاژ 4.5 زیاده هاا..احتمال از کار انداختن ماژولت رو داره ها...ولتاژ ایده آل 4ولته...
    راحت ترین راه اینه که از سوکتی که برا پروگرم کردن رو بردت زدی، ترک vcc رو جدا کنی...(همون روش اوله خودته ولی روی برد اعمال میشه و نه روی پروگرمر)
    به نظر من این بهترین روشه..
    تغذیه ی میکرو و پروگرمر جدا از هم باشن بهتره..
    ممنون مهندس
    ولی همونطور که عرض کردم بنا به دلائلی نمیتونم این کارو بکنم ، از بقیه ی روشا بنظرتون کدوم بهتره؟
    خودم نظرم اینه که یه دونه دیود 5822 بذارم سر راه vcc ماژول،آیا این روش حالا بجز بالا بودن احتمالی ولتاژ کاری (4.3 ولت) مشکل دیگه ای مثه جریان کشی ماژول و یا احیانا نویز ایجاد نمیکنه؟

یه مداری خود آر اف فون داره که از طریق پورت یو اس بی به رایانه متصل میشه و تغذیشم از همون طریق تامین میشد ،متاسفانه من خود مدارشو از نزدیک ندیدم
    شما اطلاع ندارین چطوری تغذیه ی 5 ولت رو به مقدار مناسب برا این ماژول رسونده؟

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdiit نمایش پست ها
    ممنون مهندس
    ولی همونطور که عرض کردم بنا به دلائلی نمیتونم این کارو بکنم ، از بقیه ی روشا بنظرتون کدوم بهتره؟
    خودم نظرم اینه که یه دونه دیود 5822 بذارم سر راه vcc ماژول،آیا این روش حالا بجز بالا بودن احتمالی ولتاژ کاری (4.3 ولت) مشکل دیگه ای مثه جریان کشی ماژول و یا احیانا نویز ایجاد نمیکنه؟

یه مداری خود آر اف فون داره که از طریق پورت یو اس بی به رایانه متصل میشه و تغذیشم از همون طریق تامین میشد ،متاسفانه من خود مدارشو از نزدیک ندیدم
    شما اطلاع ندارین چطوری تغذیه ی 5 ولت رو به مقدار مناسب برا این ماژول رسونده؟
    خواهش رفیق..ولی اصلآ نمیفهمم چرا نمیخوای جدا باشه...
    با استفاده از دیود 1n4007 میتونی اینکار رو بکنی که سر راه vcc ماژول بذاری و به 5ولت وصل کنی...مشکلی نداره ولی با تغذیه ی usb نمیشه..باید حتمآ منبع خارجی داشته باشی..
    رفیق همون مدار هم تغذیه ی خارجی داره..نمیشه با usb مدار رو تغذیه کرد..جریان کم میاره..
    برای اتصال ماژول از طریق usb از آیسی ft232 یا pl2303 استفاده میشه که دومی تو فروشگاه موجوده و از اولی هم ارزون تره..ولی برای رد و بدل کردن اطلاعات و نه تغذیه..

29. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    مهدی هاشمی

خواهش رفیق..ولی اصلآ نمیفهمم چرا نمیخوای جدا باشه...
    با استفاده از دیود 1n4007 میتونی اینکار رو بکنی که سر راه vcc ماژول بذاری و به 5ولت وصل کنی...مشکلی نداره ولی با تغذیه ی usb نمیشه..باید حتمآ منبع خارجی داشته باشی..
    رفیق همون مدار هم تغذیه ی خارجی داره..نمیشه با usb مدار رو تغذیه کرد..جریان کم میاره..
    برای اتصال ماژول از طریق usb از آیسی ft232 یا pl2303 استفاده میشه که دومی تو فروشگاه موجوده و از اولی هم ارزون تره..ولی برای رد و بدل کردن اطلاعات و نه تغذیه..
    ممنون
    من فعلا مجبورم از این مبدل تو مدارم استفاده کنم
    http://www.jamshad.com/PDF/JUSB2-BL_Datasheet.pdf
    آیا اینجا هم مشکلی نداره من تغذیه ی vcc این مبدل رو قطع کنم؟یا از همون دیود استفاده کنم؟

اگه اشتباه نکنم حداکثر جریان عبوری از دیود 4007 یک آمپره و طبق گفته ی کارخونه ی سازنده این ماژول بعضی مواقع ممکنه تا دو آمپرم جریان بکشه ،فک کنم اگه از 5822 که یه دیود شاتکی هست و تا سه آمپرم جریان از خودش عبور میده استفاده کنم بهتر باشه

اون بردم من خودم تعجب کردم چطوری با یو اس بی جریانش تامین میشه ولی طبق گفته ی فروشندشم این برد از تغذیه ی خارجی استفاده نمیکنه
    اینم لینک فروشگاش:
    SIMCom Co.,ltd تنها نمایندگی سیم کام در ایران

یه سوال دیگه دوست عزیز:
    همونطور که خودتون فرمودید الان قیمت pl2303 پایینتره و احتمالا راه اندازیشم ساده تره ولی چرا اکثرا از Ft232 استفاده میکنن؟احیانا pl2303 با درایو شدن داخل ویندوزای مثلا 64 بیتی سون مشکلی نداره؟

31. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها

خواهش رفیق..رفیق این مدار تغذیه ی خودشو از usb میگیره و اگه تغذیه ی مدار تو کلآ از این جدا باشه و فقط GND ها مشترک بشن، هیچ مشکلی نداره و این هم خیلی بهتره...
    ماژول سیم 900 جریان مصرفی اش بالاس و نمیشه از usb گرفت..تو مداراتی که جریان مصرفی پایینی دارن میشه از usb استفاده کرد ولی این دیگه نمیشه..
    رفیق 3آمپر لحظه ایه که به مقدار خازن بستگی داره..3آمپر که دائمی نمیکشه..پس همو 4007 رو میتونی بذاری و بعد دیود، خازن بزرگی در حد حداقل 1000 میکرو...
    خوب این برد چند جا به مشکل میخوره.. تو ارتباط gprs و در حال مکالمه...و مهمتر از همه با همه ی کامپیوترها نمیشه باهاش کار کرد..مخصوصآ بعضی از لپتاپ ها که جریان usb رو کمتر هم کردن...خازن بزرگ هم نذاشته...اگه شک داری خودت بگیر و تست کن ببین به مشکل میخوری یا نه...(راه حلشم اینه که به 2تا usb همزمان وصل کنی..مثل بعضی از هاردها)
    در ثانی خوب واسه میکرو که لازمه تغذیه بذاری..بهترین گزینه اینه که تغذیه ی ماژولت جدا باشه..چون ماژول خیلی حساسیه و ریسک نکنی بهتره...
    ft232 شناخته شده تره فقط وگرنه دوستان تو همین سایت pl2303 رو استفاده کردن و فک کنم تو 64بیتی هم استفاده کردن..مشکلی نداره...Pl2303 سخت تر از ft232 پیدا میشه...
    روی همین بردی که گذاشتین هم از ft232 استفاده شده دیگه...اون مبدل هم که گذاشتین همینطور..اونم ft232 هست...

33. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    نام
    مهدی هاشمی

مجددا ممنون دوست من
    میخواستم ببینم شما تونستید از طریق آموزش و کدای پی اچ پی که تو سایت ceworld نوشته بود ، پروتکل جی پی آر اسو فعال و به اینترنت اطلاعات ارسال کنید
    متاسفانه اطلاعات من در رابطه با هاست خیلی کمه و نمیدونم اون کدای پی اچ پی که گفته باید در قسمت روت وارد شه ، دقیقا کجاشه
    تو یکی از این سایتایی که هاست رایگان میده عضو شدم
    ولی چیزی به عنوان روت پیدا نکردم

شما اطلاع دارین به چه صورتیه؟

صفحه 19 از 83 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373869 ... آخرینآخرین