NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1796 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 14 از 83 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 280 از 1645

موضوع: سوالات و مشکلات sim900 و sim800

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 34 بار در 24 پست

سلام بر رفقا مخصوصا سباستین عزیز.مفتخرم خدمتتون عارض شم که کار کرد . ایراد از فرکانس بود . سباستین (crz_boy( برنامه تورو دستکاری کردم تو فرکانس و... دیدم برزیلی مینویسه و برنامه خودم رو با فرکانس داخلی دوباره نوشتم و جدا سیو کردم . با فرکانس داخلی کار کرد .جالبه که من قبلا هم برای پیدا کردن ایراد فرکانس رو تغییر داده بودم ولی دقت کردم دیدم تغییرات رو که اعمال میکنیم . codevision یکی در میون و دل به خواه عوض میکنه .این کدویژنهای کرک شده ما همچین اعتباری ندارن.نمیدونم چرا تو پروتئوس وقتی کریستال خارجی هم میذاریم و تنظیماتشم انجام میدیم باز کار نمیکنه .ولی رو داخلی خوبه .برنامه ام کار میکنه فقط یه چند تا ایراد داره .زنگ که میزنیم رو ال سی دی نشون میده یا روشن شدن و.... رو نشون میده میمونه همونجا گیر میکنه .مثلا بعدش اس میدم رو ال سی دی نشون میده که اس ام اس کجا ذخیره شده و با at+smgr="محل ذخیره " رو میفرسته ولی جوابی نمیاد . انگار هنگ میکنه .برنامه استخراج متن رو ننوشتم .اگه تونستم بنویسم و کار کرد. اینجا میگم.

2. # ADS
    Circuit advertisement

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

at+smgr
    این مطمئنی درسته؟تا اونجایی که من یادمه:
    at+cmgr
    بود هاااا...
    2تا چیزو چک کن...اولی اینکه آیا بعد فرستادن دستور، اینتر رو هم میفرستی؟این مورد رو میتونی تو برنامه ای که فرستادم، آخر دستورات چک کنی و ببینی..
    دومی هم اینکه اصولآ اینجوری خیلی بهتره که 1تابع تعریف کنی که دستور ورودی از پورت سریال رو دریافت کنه و بسته به اون کارای مورد نظر رو انجام بده بعد اینکه کارا تموم شد،دوباره برگرده اول اون تابع و منتظر دستور ورودیه بعدی باشه...امیدوارم منظورمو رسونده باشم...
    به اینم توجه کن که تو برنامه بعد اینکه تابع get_com اجرا شد،من دریافت پورت سریال رو غیر فعال کردما...با دستور UCSRB.4=0
    اگه میخوای فعالش کنی،مساوی 1 قرارش بده...
    موفق باشی..

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط crz_boy نمایش پست ها
    at+smgr
    این مطمئنی درسته؟تا اونجایی که من یادمه:
    at+cmgr
    بود هاااا...
    2تا چیزو چک کن...اولی اینکه آیا بعد فرستادن دستور، اینتر رو هم میفرستی؟این مورد رو میتونی تو برنامه ای که فرستادم، آخر دستورات چک کنی و ببینی..
    دومی هم اینکه اصولآ اینجوری خیلی بهتره که 1تابع تعریف کنی که دستور ورودی از پورت سریال رو دریافت کنه و بسته به اون کارای مورد نظر رو انجام بده بعد اینکه کارا تموم شد،دوباره برگرده اول اون تابع و منتظر دستور ورودیه بعدی باشه...امیدوارم منظورمو رسونده باشم...
    به اینم توجه کن که تو برنامه بعد اینکه تابع get_com اجرا شد،من دریافت پورت سریال رو غیر فعال کردما...با دستور UCSRB.4=0
    اگه میخوای فعالش کنی،مساوی 1 قرارش بده...
    موفق باشی..
    اره cmgr درسته اشتباه لپی بود .ببین من برنامه شمارو زیاد سر به سرش نذاشتم .برنامه خودم رو تغییر دادم . ولی چیزی که متوجه شدم اینه که مثلا نوشتم که اگر شماره 0912xxxxxxx زنگ زد رو ال سی دی شماره رو نشون بده و یه اس ام اس بفرست به شماره مثلا 0936xxxxxxx ومتن اس ام اس هم سلام باشه .
    وقتی بهش زنگ میزنم شماره رو نشون میده رو ال سی دی و شروع میکنه رو پنجره ارسال نوشته میشه
    at+cmgf=1
    at+cmgs="0936xxxxxxxxx".a
    salam
    و اس ام اسی دریافت نمیشه از اون شماره .
    و رو پنجره دریافت میکرو در طی این پروسه هیچ چیزی از ماژول نمیاد . مگه نباید بعد از at+cmgf=1 یه ok بیاد .یا بعد از at+cmgs="0936xxxxxxxxx".a یه < بیاد. پس چرا نمیاد ؟ وقتی رو پنجره ارسال پورت تو پروتئوس این نوشته ها میاد یعنی فرستاده به ماژول دیگه . ولی چرا اون اوکی نمیده؟ این در حالیکه برنامه شما اس ام اس رو درست میفرستاد .

ناظم سایت KHM آواتار ها

رفیق اولآ که هر دفعه لازم نیست که at+cmgf=1 رو وارد کنی...1بار وارد کنی تا عوضش نکردی،حله...
    در ثانی چون بعد دستورت اینتر رو نمیفرستی،کار نمیکنه...بعد هر دستور r\ رو بفرست ببین چی میشه...

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

رفیق اولآ که هر دفعه لازم نیست که at+cmgf=1 رو وارد کنی...1بار وارد کنی تا عوضش نکردی،حله...
    در ثانی چون بعد دستورت اینتر رو نمیفرستی،کار نمیکنه...بعد هر دستور r\ رو بفرست ببین چی میشه...
    من تو رو نداشتم چیکار میکردم . ؟؟؟ من یه تابع نوشته بودم که اینتر رو بفرسته ولی گویا تابع بیمصرف این کارو نمیکرده !!!!!! الان به صورت کاملا صادقانه همونجور که گفتی \r رو گذاشتم تو برنامه .اس فرستاد . دمت گرم . خدا دوستان با مرام و البته کاردرست رو از ما نگیره .

9. تشکرها از این نوشته :

KHM

کاربر علاقه مند

سلام.من برنامه ام رو تکمیل کردم ولی چندتا سوال دارم .اول اینکه برنامه رو با فرکانس 16مگ نوشتم .و وقتی با پروتئوس که تنظیماتشش رو گذاشتم رو فرکانس خارجی یعنی CKSEL FUSE رو گذاشتم رو 1111 و نیز CLLOCK FREQUENCY رو روی 16000000 ولی همچنان جای کاراکترها مربع میذاره و برنامه کار نمیکنه. اما وقتی cksel رو میذارم رو 0011int rc 4Mhz درست کار میکنه . در حالیکه تو برنامه 16مگ فرکانس رو نوشتم .کریستال هم گذاشتم واسه میکرو تو پروتئوس .چرا اینجوریه؟(ببینم مگه تو کدویزارد بغیر از اون اولش که مقدار فرکانس و نوع تراشه رو میخواد جای دیگه ای هم باید فرکانس و تنطیم کنیم؟)
    دوم اینکه من یه پسورد تعریف کردم تو حافظه eeprom که اگه تو اس ام اس دریافتی مطابقت داشت رله ای رو کار بندازه .یعنی eeprom char[]="1234".a که وقتی اینطوری تعریف میکنم و اس ام اس با متن 1234 میفرستم برنامه پیغام عدم تطبیق میده ولی وقتی eeprom رو حذف میکنم و به صورت معمولی تعریف میشه برنامه مثل بنز کار میکنه . پروتئوس انگار با eeprom مشکل داره وقتی حالت رله ها رو هم میخوام تو eeprom ذخیره کنم کل برنامه مشنگ میشه و فرامین رو درست اجرا نمیکنه.حالا من موندم تو پروگرم کردن میکروم بیخیال کریستال خارجی بشم؟ و نیز حافظه eeprom؟ یا تو واقعیت درست کار خواهد کرد؟
    یه مشکل دیگه اینه که led مربوط netlight کار نمیکنه دیگه .اتصالات و ال ای دی رو تست کردم سالمه ولی نمیدونم چرا کار نمیکنه .at command ی چیزی داره که بدیم netlight رو از کار بندازه؟
    خلاصه برنامه ای که نوشتم واسه متن اس ام اس اینجوریه
    if(rx[i-2]==13 && rx[i-1]==10).a
    { rx[i-1]='\0';.a
    rx[i-2]='\0';.a
    i=0;.a
    if(strncmpf(rx,"+CMGR",5)==0){.a
    // m=0;.a
    for(n=21;n<34;n++){.a
    number[m]=rx[n];.a
    m++;}.a
    sprintf(string, "sms number<<%s <<" ,number);.a
    lcd_puts(string);.a
    flag=1;}.a
    else if(flag){readsms(rx);}.a
    void read sms(*pass).a
    if(strncmp(pass,password,4)==0){ .a
    relay=1}.a
    lcd_puts(rx);.a

بنظرم برنامه کاملا واضحه حالا مشکل اینجاست که من وقتی قسمت استخراج شماره رو تو برنامه میذارم شماره رو در میاره و رو ال سی دی نمایش میده ولی فقط دو تا کاراکتر اول اس ام اس رو نشون میده . بعضی اوقات دو کاراکتر اخر و کلمه ok رو .ولی وقتی اون قسمت استخراج شماره اس ام اس رو پاک میکنم کاملا دقیق متن smsرو نشون میده .ترکیب دیتای ارسال اینجوریه
    ox0D OX0A OX0A +CMGR:.........................................OX0 D OX0A OX0A SMS OX0D OX0A OX0A OX0D OX0A OX0A OK OX0D OX0A OX0A....a

دقت کردم یه چیزایی دست گیرم شد ولی نمیتونم درست توجیهش کنم ا ز خیر شماره اس ام اس دهنده گذشتم .حالا سوال اینجاست که از خیر eeprom .led netlight .کریستال خارجی هم بگذرم؟
    ویرایش توسط kourosh431 : 03-07-2012 در ساعت 03:19

ناظم سایت KHM آواتار ها

رفیق این رو هم به برنامت اضافه کن و نتیجه رو ببین
    #define xtal 16000000
    واسه eeprom هم 1فایل دیگه میده (با پسوند eep) که باید تو شرایط اولیه ی پروتئوس اون رو هم add کنی..که البته بعضی ورژن های پروتئوس مشکل دارن باهاش..
    تو میکروی اصلی هم کریستال بذار و هم از eeprom استفاده کن..واسه پروگرم کردن میکرو هم، هم باید برنامه ی اصلی رو add کنی و هم برنامه ی مربوط به eeprom رو...
    من که تا حالا دستوری ندیدم که netlight رو از کار بندازه...از جهت led مطمئنی؟با وصل کردن led و مقاومت دیگه و با سیم دوباره چک کن..
    تو واقعیت کریستال و eeprom خیلی خوب کار میکنن پس بیخیالشون نشو و یادت نره که برای کریستال،2تا خازن 22p هم بذاری...
    اون متغیری که باهاش از پورت سریال میخونی رو volatile تعریف کن....تو برنامه ی من نگا کنی متوجه میشی...
    موفق باشی...
    ویرایش توسط KHM : 03-07-2012 در ساعت 15:40

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

رفیق این رو هم به برنامت اضافه کن و نتیجه رو ببین
    واسه eeprom هم 1فایل دیگه میده (با پسوند eep) که باید تو شرایط اولیه ی پروتئوس اون رو هم add کنی..که البته بعضی ورژن های پروتئوس مشکل دارن باهاش..
    تو میکروی اصلی هم کریستال بذار و هم از eeprom استفاده کن..واسه پروگرم کردن میکرو هم، هم باید برنامه ی اصلی رو add کنی و هم برنامه ی مربوط به eeprom رو...
    من که تا حالا دستوری ندیدم که netlight رو از کار بندازه...از جهت led مطمئنی؟با وصل کردن led و مقاومت دیگه و با سیم دوباره چک کن..
    تو واقعیت کریستال و eeprom خیلی خوب کار میکنن پس بیخیالشون نشو و یادت نره که برای کریستال،2تا خازن 22p هم بذاری...
    اون متغیری که باهاش از پورت سریال میخونی رو volatile تعریف کن....تو برنامه ی من نگا کنی متوجه میشی...
    موفق باشی...
    voltile گذاشتم فرقی نکرد .پروتئوس من فایل با پسوند eep نمیاره.پروتئوس اخرین وزژنم نصب کردم نشد . اینکه xtal 16000000 #defineهم گذاشتم تو برنامه فرق نداره یعنی جز 4 مگ داخلی با هیچی دیگه کار نمیکنه . میخواد تو برنامه هر فرکانسی هم تعریف کرده باشی واسش فرق نداره کار نمیکنه که نمیکنه مگر با 4 مگ .

14. تشکرها از این نوشته :

KHM

ناظم سایت KHM آواتار ها

خوب رفیق منکه گفتم تو بعضی ورژن ها گیر میده...اتفاقآ تو ورژن های قدیمی بهتر کار میکنه با eeprom...
    رفیق قرار نیس که تو پروتئوس باشه...تو باید کم کم دیگه رو میکرو پروگرم کنی و کار کنی...شاید میکرو 1مشکلای دیگه داشته باشه...
    1سوال متغیر رشته ایتو برای دریافت sms چند کاراکتر تعریف کردی؟اگه تعدادش کم باشه،مشکل پیدا میکنه هااا...

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 5 پست

با عرض سلام و خسته نباشید
    آقا از پایه ی RI ماژول میشه به عنوان اینتراپت موقع اومدن sms استفاده کرد؟و اگه میشه عملکردش چطوریه؟
    ممنون

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

بله میشه . اگه تو دیتاشیت نگاه کنید نوشه برای حالت زنگ خوردن و sms چه تغییراتی میکنه . اگه اشتباه نکنم برای sms حدود 100 میلی ثانیه روشن و خاموش میشه ...

19. تشکرها از این نوشته :

KHM

ناظم سایت KHM آواتار ها

کلآ این پایه برای اعلام هشداره...هروقت sms بیاد یا زنگ بخوره، صفر میشه...یعنی همینجوری مستقیم وصل میکنی به پایه ی وقفه ات...
    بعد بسته به دستور دریافتی از پورت سریال،تشخیص میدی که چه اتفاقی افتاده...

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

بله ، یادم میاد موقع اتصال به یک سایت در gprs هم این پایه تغییراتی داشت ...

23. تشکرها از این نوشته :

KHM

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 5 پست

یعنی نیازی نیست که اول بره به max232 تا سطحش ttl بشه و بعد بره به میکرو؟میشه مستقیم وصل کرد به میکرو؟بعد دستوری که رو پورت سریال قرار میگیره CMTI+ هستش دیگه درسته؟
    ویرایش توسط mamal00 : 07-07-2012 در ساعت 07:05

25. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها

بله مستقیم میتونین وصل کنین...وقتی که متن sms رو نشون میده که CDS+ بود...
    وقتی با کامپیوتر تست میکنین،خودتون متوجه میشین دیگه دستوراتش چیان..

27. تشکرها از این نوشته :

RAH

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 5 پست

بله مستقیم میتونین وصل کنین...وقتی که متن sms رو نشون میده که cds+ بود...
    وقتی با کامپیوتر تست میکنین،خودتون متوجه میشین دیگه دستوراتش چیان..
    رفیق دمت گرم...ممنون که جواب سوالای پیش پا افتاده منو میدی......تازه کارم دیگه شرمنده

29. تشکرها از این نوشته :

KHM

ناظم سایت KHM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mamal00 نمایش پست ها
    رفیق دمت گرم...ممنون که جواب سوالای پیش پا افتاده منو میدی......تازه کارم دیگه شرمنده
    خواهش میشه رفیق..موفق باشی...

31. تشکرها از این نوشته :

RAH

مدیر انجمن javad naderi آواتار ها
    نام
    جواد نادری زاده
    تشکر شده 1,334 بار در 602 پست

سلام دوستان بالاخره من ماژول sim900 رو خریدم اگه میشه یه کمک عجله ای کنید باید واسه یه دستگاه راش بندازم.میخام با میکرو راش بندازم دستورات رو از میکرو به ماژول بدم و ترجیحا با بسکام میخام راش بندازم. اگه ممکنه مداره بستنش و دستورات بسکامش رو بهم بدین.ممنون میشم

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 5 بار در 5 پست

سلام....آقا من ماژولو راه اندازی کردم ولی netlightش حالتی هستش که شبکه رو پیدا نمیکنه(64ms روشن و 800ms خاموش) ......میدونید مشکلش از چی میتونه باشه؟منبعشو با lm317 بستم...ولتاژ خروجیش 4.5 ولت و جریانش 1آمپر

نام
    سعید شریفیان

منبع ولتاژت چیه ؟ باید بتونه لحظه ای تا 3 آمپر هم بده .........

35. تشکرها از این نوشته :

صفحه 14 از 83 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293031323364 ... آخرینآخرین