NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1768 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 10 از 83 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 181 به 200 از 1645

موضوع: سوالات و مشکلات sim900 و sim800

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

شارژر موبایل رو اگه باز کنید میبینید که هیچ خبری از آیسی کنترلر داخلش نیست. شایدم همون ترانزیستورش در واقع آیسی باشه. اگه آیسی در کار نباشه من فکر میکنم که شارژر موبایل رو بدون فیدبک طراحی کردن. تمام شارژرهای باطری معمولی هم بدون فیدبک هستن. ولی یه چیزی در اونها رعایت شده که رابطه ی ولتاژ و جریان خروجی اونا مطابق نمودار شارژ باطری مورد نظر باشه. به خاطر همین هم هست که برای هر باطری یه مدل شارژر هست.
    هم شارژر ترانسی و هم شارژر موبایل هیچکدومشون فکر نکنم خروجی دقیق بدن و این ولتاژ وابسته به جریانشون هست. اگه نتیجه گیریام اشتباه هست یکی لطف کنه و اعلام کنه تا از اشتباه هممون بیایم بیرون

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 82 بار در 29 پست

سلام
    حرف های من زیاد ربطی به بحث نداره ولی خوب می تونید ازش نتیجه گیری کنید

در ارتباط به نظر احسان عزیز باید بگم بحث باتری خیلی پیچیدگی داره مخصوصا در 2 نسل Li-ion , Li-pol که Li-pol خیلی جنگولک بازی داره ونمی شه همینطوری نظر داد ولی به طورقطع در نسل جدید تجهیزات شارژی هیچ نظارت واقعی رو باتری قرار نمی گیره مخصوصا در Smart Phone ها چون یه جورایی قرار به هر روشی که امکان داره شارژ بشن با ولتاژ استاندارد 5V مثلا یک Smart Phone هم با شارژر اصلیش شارژ می شه هم با USB ولی USB روی شارژ نظارت داره ؟ جواب نه ولی یک سری مادر برد ها مثلا نظارت بر شارژ رو دارن که بدک کار نمی کنه ولی خوب حواس خود گوشی به همه چیز هست به طور مثال در یک Smart phone شما با یک سری App می تونید کل گوشیتونو آنالیز کنید از جریان کشی هر بخش و ولتاژ تا دما و ..... حتی ولتاژ Core رو هم می تونه نمایش بده ( در حال حاظر برنامشو ندارم که یه اسکرین شات براتون بزارم )
    از بحث دور شدیم دوباره برگردیم رو بحث :
    در مدل ion شما در یک مدل می تونید باتری رو با ولتاژ بالا تر از خودش شارژ کنید به طور مثال گوشی من 3.7 ولت باتری داره ولی در شارژ کامل 4.6 ولت در بار ارائه میده و ولتاژ شارژش هم 5 ولت 1 آمپر (البته شارژر دقیقا 5.025 ولت رو ارائه میده ) و خود گوشی تصمیم می گیره کی شارژ قطع کنه ( یعنی شما می تونید با تغییر در Kernel کاری کنید که مثلا بخش مدیریت شارژ در 5% اعلام کنه باتری 100% یعنی الکی اعلام کنیه (البته این برنامه جزء برنامه های مخرب محسوب میشه ) و باتری خودرو که میگه 12 ولته به حدود 13.4 ولت میرسه حتی ممکنه بیشتر بشه .
    البته چند روش شارژی وجود داره و مدل فوق یکی از مدل ها هست که شارژ سریع رو تضمین می کنه
    li-pol رو هم بی خیال چون بیش از حد طولانی
    البته یک سری شارژر های حرفه ای هم هستن که هر چیزی رو که شما فکر کنید در نظر می گیرن و حدود قیمت اونا از 80 هزار تومن شروع می شه حتی در یک مدل من دیدم خودش مدل باتری رو تشخیص میداد ..... ولی خوب 300$ بود
    زیاد حرف زدم ببخشید
    موفق باشید
    ویرایش توسط User : 11-06-2012 در ساعت 14:03

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما User برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

رفیق تا اونجایی که من میدونم،معمولآ آیسی شارژر که مقدار جریان ورودی رو تعیین میکنه،روی خود گوشی هست..نه روی شارژر.
    مثلا اگه باطری گوشی رو در بیارین و مستقیم به شارژر وصل کنین،در عرض چند دقیقه باطری کاملآ شارژ میشه...یکی از دوستای من اینکار رو میکرد و بعد چنبار شارژ کردن،باطریش منبسط شد و خراب..

7. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

بله این که میگین کنترل شارژ موبایل داخل خودشه صحیحه. بحث من اینه که چرا با اینکه روی شارژر گوشی نوشته 5 ولت ولی ولتاژش 5 ولت نیست و گفتم به خاطر اینه که مدارش حلقه باز طراحی شده و فیدبکی داخلش طراحی نشده. به خاطر همین حلقه باز بودن مدار ، در خروجی حدودی از ولتاژ مورد نظر قرار میگیره و با تغییر جریان هم، ولتاژ تغییر میکنه.
    در همین سایت دوستان مدار هایی برای باطریهای مختلف قرار دادن که در اونا از آیسی کنترلری استفاده نشده. و هرکدوم از مدارها فقط برای یک باطری خاص طراحی شده.

9. تشکرها از این نوشته :

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

دقیقا همینطوره .... آیسی شارژر ، روی خود برد موبایل هست ... وگرنه باطری LiPo جزو حساسترین باطریها از لحاظ شارژه و باید تو دو سه مرحله شارژ بشه ... در مرحله آخر شارژ باید ولتاژ ثابت روی 4.2 نگه داشته بشه و جریان ثابت چند ده برابر کمتر تزریق بشه . اگه ولتاژ از 4.2 بالاتر بره باطری منبسط یا منفجر میشه .... همین مرحله آخر شارژش بیشتر طول میکشه چون جریان خیلی کمی تزریق میشه .. شما ملاحظه میکنید که شاید با 30 دقیقه شارژ موبایلتون شارژش بالای 90 یا اصلا 100 شده ولی هنوز شارژ قطع نشده و این مرحله خودش ممکنه 30 دقیقه دیگه طول بکشه تا شارژ کامل و قطع بشه ....
    روی بعضی ماژولهای GSM نظیر Sim548 و Sim300 هم این مدار شارژ وجود داره .. و با اتصال 5 ولت به پایه CHG باطری متصل به VBAT شروع به شارژ شد میکنه و از طریق AT Command میشه در صد باطری و وضعیت شارژ رو نمایش داد .

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 34 بار در 24 پست

سلام . بحث به کجا ها کشیده .از شارژر بیاید بیرون .اصلا شارژر من از کره گی سیم نداشت .
    بنا به فرموده آقای صفا منش (پدر معنوی sim900 در این سایت) مقاومت 1 کیلو گذاشتم .با کلی سلام صلوات و با رمز مقدس یا زینب وصلش کردم . با نهایت تعجب دیدم که نسوخت !!!!!! روشن شد و کار کرد .شبکه رو هم شناخت . قربون led یش که داره چشمک میزنه برم . فکر نمیکردم آخر عمری از روشن شدن یه led فکستنی انقد خوشحال بشم . روزگار چها بر سر آدم که نمی یاره . به سیم کارتم زنگ میزنم بوق میخوره . خلاصه داره کار میکنه مثل بنز ( البته برای حمایت از تولید داخلی باید بگم کار میکنه مثل پیکان )
    واما بعد ....
    رسیدیم به هایپر ترمینال و اتصال به کامپیوتر . من از ماژول max232 که مادگی db9 داره و تبدیل usb to db9 استفاده کردم . rx و tx مازول max232رو به ترتیب زدم به tx و rx ماژول sim900 و gnd مکس 232 رو هم به gnd مدار .پایه های rtx .ctx . vcc ماژول max232 رو هواست .(درست مثل نمره پروژه من ) . نرم افزار هایپر ترمینال واسه windows 7 دانلود کردم . از چندین جا .یه ساعتی علافش بودم .اگه تست شده اش و دارین لطف کنین بدین . بعد از کلی کلنجار .یکیشو نصب کردم . من تو هیپر مینویسم دیده نمیشه ولی اینتر میزنم ok برمیگردونه . و وقتی چیزی جز at مینویسم مثلا at+crsl? یا at+cmgr اینتر میزنم error برمیگردونه . و من هرچی مینویسم دیده نمیشه .بعد hyper terminal private edition رو نصب کردم که اصلا دیگه نه تو محیط هایپر نه میتونم بنویسم نه اون ok error داخوش کنک هم نمیاد . تو codvision و با putty هم نتونستم ارتباط برقرار کنم . یه چیز دیگه که نشد بیشتر تست کنم .وقتی sim900 رو خاموش کردم هم . at میزدمم باز ok برمیگردوند . !!!!! گویا ok های قبلی هم کشکی بوده .(کشک دیگه تولید ملی هس و میشه اسمشو برد )یه جا خوندم rtx .ctx رو بهم وصل کنیم باید . وصل کردم فایده ای نداشت .چیکار کنم ؟ کلی این ور اون ور چیز میز خوندم رو تنظیمات هایپر که انجام دادم که گفتنش ار حوصله بحث خارجه (البته تا همین جاش هم از حوصله خارج بودما)که در مجموع فایده ای نداشت . یه روزه دارم ور میرم باهاش .وقتمم کمه واسه تحویل . متشکر از راهنماییاتون مخصوصا crz_boy .(رفیق بدون اینجا یدونه فدایی داری،قشون خواستی بکشی خبرم کن)
    راستی جناب صفامنش نکته lm317t و مقاوت یک کیلو قبلا اینجا توضیح داده نشده بودا .نگاه کردم .البته بعد اینکه پرسیدم ،نگاه کردم ببینم هس یا نه . وممنون از راهنمایی کارگشا تون .

13. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما kourosh431 برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها

خواهش رفیق...از هایپر استفاده نکن...یا از ترمینال code vision استفاده کن..یام از tera term...
    من که از tera term خیلی راضیم...حدود 10M حجمش هست و نرم افزار رایگانه...
    اون پایه ها ام که استفاده نمیشه،بذا رو هوا بمونه و به هم وصل نکن...
    اون تبدیل usb to db9 چیه؟نفهمیدم..
    vcc تو max232 رو باید به ولتاژ 5ولت وصل کنی...و اینکه پایه های rx و tx رو مستقیم به ماژول وصل نکن.مثل شماتیکی که قبلآ گذاشته بودم، وصل کن
    ویرایش توسط KHM : 11-06-2012 در ساعت 23:24

15. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

ببین من از این ماژول این max232 این ریختی استفاده میکنم .عکسشو پیوست کردم .که به usb وصل میشه . شنیده بودم که لازم نیست که vcc وصل شه . آخه من میخام با هایپر ترمینال کار کنم . نمیدونید چرا نوشته های خودم و نشون نمیده؟
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar 14.rar (1.28 مگابایت, 370 نمايش)

17. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها

منکه نمیدونم داخل اون تبدیله چی هست..که به احتمال زیاد باید ft232 باشه..با چه درایوری تبدیله رو میشناسونی به کامپیوتر؟
    به نظر من این کار رو نکن...یا از ft232 استفاده کن که مبدله به usb..یام اگه usb نمیخوای،با max232 وصل کن به پورت سریال کامپیوتر

19. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

اینکه میگه usb به DB9 به نظرم داخلش max هم داره ! یعنی فکر نکنم TTL باشه ٬ فکر کنم مثل پورت سریال واقعی باشه ... فقط دوست عزیز قبلا هر کاری می خوای بکنی اینجا مطرح کن ... حیفه سر بی دقتی ماژول آسیب ببینه ... جدا از هزینه آدم حس و حالش از بین میره ....

21. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما sigma-mx برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

بابا این توش یه max232 داره و یه مادگی db9 و یه سری مقاومت و خازن روشم نوشته
    rs232 to ttl convertor همون چیزیه که شماتیک به روایات مختلف هست .اینا آماده کردنش تو یه ماژول .اونورشم یه مبدل usb به com . فکر نمیکردم این جا هاش چیز مهمی باشه .وگرنه مبسوط میگفتم .ما کلا کارمون مبسوطه . این تبدیل usb to com یه سی دی فسقلی داره که با اون شناسوندمش . به هر usb لب تاپ صاحب مرده ام وصل میکنم تو dvice manager شماره com رو میزنه بغلش.وقتی هایپر ترمینال و باز میکنم اون شماره com رو میدم به نرم افزار . ارتباط برقرار نمیشه . با codvision نتونستم بنظرم خیلی پیچیده است توش atcomand ها نوشته میشد ولی جوابی نیامد . . با tera term هم نشد .نمیشه تو صفحه اش بنویسم .
    اینم لینکش تو سایت eca
    ماژول RS232 to TTL
    اینم لینک مبدل
    http://esfahan.7gardoon.com/esfehan/...A8%D9%87%20COM

از صفحه شون عکسم گرفتم .پیوست میکنم . فکر نمیکنم ایرادی تو ایناش باشه .هر چی هس تو هایپر ترمینال و ارتباطه .بهر حال ممنون از لطفتون . میترسم vccوصل کنم به 5 ولت .بسوزه .
    راستی یه چیز دیگه اینکه حتما باید usb باشه . چون ما فقیریم پول نداریم نون بخریم ،مرغ و خالی خالی میخوریم . کامپیوتر ندارم که com داشته باشه . لپ تاپ دارم که این بیشرفم خروجی hdmi داره ولی com نداره خاک بر سر .
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 12.jpg
مشاهده: 59
حجم: 118.9 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 57
حجم: 89.7 کیلو بایت  
    ویرایش توسط kourosh431 : 12-06-2012 در ساعت 02:39

کاربر علاقه مند

نقل قول نوشته اصلی توسط sigma-mx نمایش پست ها
    ... جدا از هزینه آدم حس و حالش از بین میره ....

فدات شم رفیق
    من داره اعصابم از بین میره . حس و حال که جای خود دارد .من و این ماژول sim900 وارد یه جنگ فرسایشی شدیم .این جهان یا جای منه یا اون .

ناظم سایت KHM آواتار ها

رفیق موقع تایپ at command ها با حروف بزرگ مینویسی دیگه؟؟
    کامپیوتر من com هم داره ولی من با usb کار میکنم.چون راحت تره...به جای اینا آیسی ft232 میگرفتی،هم ارزون تر بود،هم بهتر
    ویرایش توسط KHM : 12-06-2012 در ساعت 03:32

25. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند

حروف بزرگ هم همونجوره . ببینید اصلا ارتباط برقرار نیس انگار .من مازول sim900 خاموش کردمم باز تغیری ایجاد نشد .سیم rx .tx رو هم جدا کردمم فرقی نکرد .یعنی at که مینویسم دیده نمیشه ولی یه ok میاد .و برای چیز دیگه جز at بزنم error میاد و تو اولین پیغام در هر بار no carrier میده. این no carrier یعنی اصلا ارتباطی نیست .درسته؟
    پین vcc این مازول rs232 to ttl که وصفش دربالا گذشت رو باید وصل کنم؟ اگه آره به چند ولت؟
    یه چیط دیگه اینکه با نرم افزار rhydolabz هم استفاده میکنم not found میده .
    و یه چیز دیگه ایینکه ولتاژ rx مازول rs232 to ttl برابر 2.7 ولت و tx برابر با 1.7 ولت هست .و tx sim900 ولتاژش 2.8 ولته وقتی وصل نیست به جایی و ,ولتاژ rx برابر با 0 ولت .
    از بس دیگه عقلم به جایی قد نمیده نشستم ولتاژ همه جارو اندازه میگیرم .مثلا ولتاژ احتمالی دو سر تشتک نوشابه بچه همسایه وقتی ماژول روشن است و..

27. تشکرها از این نوشته :

ناظم سایت KHM آواتار ها

رفیق vcc رو وصل کن به 5ولت...اگه بازم جواب نداد،آیسی ft232 بخر و با اون راش بنداز...
    وقتی هم که میخوای ماژول رو خاموش کنی،کلید پاور رو نگه دار و خاموش کن،بعدآ تغذیه شو جدا کن ها..اگه وقتی روشنه جدا کنی،احتمال داره بسوزه..
    no carrier رو ماژول معمولآ وقتی میفرسته که به کسی زنگ بزنی و آنتن نده...که تو مورد تو به اون هیچ ربطی نداره

29. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سعید شریفیان

راستی مهندس این مبدل rs232 به ttl که عکسشو گذاشتی ... تغذیه ۵ ولتشو وصل میکنی ؟

31. تشکرها از این نوشته :

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام

آقا من از این کوروش خان و نطق های زیباش خوشم اومد! یاد قدیمای خودم افتادم که می خواستم ماژول SIM300cz رو راه بندازم. پدرم در اومده بود ولی در عوض کلی تجربه کسب کردم. اون موقع ها انقدر مطلب راجع به ماژول ها توی اینترنت نبود و ....

موارد احتمالی ایناست کوروش جان :

1. شما در استفاده از مبدل مشکل دارید. برای اینکه از صحت عملکرد اون مطمئن بشید یه برنامه ی ساده برای ارتباط RS232 با AVR بنویسید و اونو با هایپر ترمینال یا سایر موارد تست کنید. مثلا برنامه ای بنویسید که یک عدد از هایپر ترمینال بگیره و دو برابرشو توی هایپر ترمینال نشون بده.

2. بنظر می رسه که باود ریت به درستی تنظیم نشده! وقتی از این مبدل استفاده می کنید و شماره ی پورت ظاهر میشه روش دوبار کلیک کنید و ببینید که باود ریتش روی چه عددی هست؟ بهتره باید ریت روی 9600 باشه.

3. برای کار کردن با هاپر ترمینال بهتره آموزشی که برای ماژول SIM300cz توی همین سایت گذاشتم رو مطالعه کنید.

4. اینکه اون دستورات AT Command توی پنجره ی هایپر ترمینال نشون داده نمیشه علتش اینه که حالت اکوی ماژول خاموشه! که توسط دستور ATE1 می تونید روشنش کنید و برای خاموش کردن مجددش از دستور ATE0 استفاده کنید.

5. چرا برای ایجاد ارتباط سریال از آی.سی PL2303 استفاده نمی کنید که با همکاری شرکت کویر الکترونیک واردش کردیم؟ مدارشم توی سایت گذاشتیم. این ماژول همه ی پایه های پورت سریال رو تبدیل می کنه. نه فقط RXD و TXD از طرفی باودریت هایی تا 128000 رو هم ساپروت می کنه.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

33. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما morteza_rk برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سایت KHM آواتار ها

دادا تو sim900 حالت اکوی ماژول به صورت پیش فرض روشنه و ماژول هر کارکتری رو که دریافت کنه،دوباره اونو میفرسته...مشکل ایشون تو همو مبدله هست...
    ft232 هم همه ی پایه های پورت سریال رو تبدیل میکنه ولی خوب گرونتر از اینه..پس در نتیجه PL2303 بهتره

35. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

دادا تو sim900 حالت اکوی ماژول به صورت پیش فرض روشنه و ماژول هر کارکتری رو که دریافت کنه،دوباره اونو میفرسته
    همه ی ماژول های شرکت simcom اینجوری هستن.

ft232 هم همه ی پایه های پورت سریال رو تبدیل میکنه
    مطمئنی دادا؟! آخه من خودم پایه های pl2303 رو تست کردم. نمونش همین پایه های dtr و rts که دیروز واسشون تاپیک زده بودم.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

ناظم سایت KHM آواتار ها

دادا 1نگاه به این شکل بنداز...
    بعضی از پایه هاشم وصل نشدن
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ft232.jpg
مشاهده: 159
حجم: 133.6 کیلو بایت  

38. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما KHM برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 10 از 83 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282960 ... آخرینآخرین