NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4625 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: نمیدونم کایل احمقه یا من!

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

پیش فرض نمیدونم کایل احمقه یا من!

سلام به همه دوستان گل و گلاب !
    آقا یه روز از وقت من سوخت نمی دونمن به خاطر حماقت کایل بود یا من - البته هنوز نفهمیدم، امیدوارم با کمک شما بفهمم !
    مشکل از اینجا شروع شد که من میخواستم یه برنامه خیلی ساده چشمک زن بسازم {برای طراحی کتابخونه تاخیر } صفر و یک کردن پورت حل شد و مشکلی نداشت ولی نمیدونم چرا میکرو توی کلاک دلخواه کار نمی کنه به مستندات زیر دقت کنید:
    تنظیمات استارت آپ میکرو:

این تنظیمات یعنی این که کلاک رو از خروجی pll بگیر و بر دو تقسیمش کن !
    کلاک PLL هم میشه میزان اکسترنال کلاک (که فعال هست) ضربدر 26 (MUL+1) تقسیم بر 5 که خالصش میشه mainclock = 48 مگاهرتز! تا اینجا همه چیز به ظاهر درسته !
    از اونجایی که آرم یه ماشین RICS هست یعنی هر کلاک اجرای یک فرمان هست پس برای ایجاد تاخیر یک میکرو ثانیه ای باید یه حلقه درست کنیم که 48 تا پالس سیستم رو مصرف کنه اون موقه میشه mainclk/48 که میشه یک میکرو ثانیه و اگر این 48 رو در 1000 ضرب کنیم میشه یک میلی ثانیه و اگر باز در 200 ضرب میشه میشه 200 میلی ثانیه که نتیجه برابر 9600000 هست یعنی اگه خوش بینانه ببینیم قضیه رو یه حلقه اگر این مقدار رو شمارش کنه نتیجش میشه 200 میلی ثانیه تاخیر !
    خوب در نتیجه من این کد رو نوشتم:
    کد:
    #include  <AT91SAM7X256.h>
    #include  "lib_AT91SAM7X256.h"
    #include  "pio.h"

void delay_200ms(){
    unsigned long i;
       for(i=0;i<9600000;i++);
    }

int main(void)
      {
    //    PORTB  Direct < input or output >
    *AT91C_PIOB_OER = PB19;
    //    Active Pullup PORTB Pins 
    *AT91C_PIOB_PPUER = PB19;
    //       Set Output PORTB Pins
    *AT91C_PIOB_SODR = PB19;

while(1)
       {
         RST_PORTB = PB19;
            delay_200ms();
         SET_PORTB = PB19;
             delay_200ms();
       } 

}
    بعد از پروگرام کردن میکرو نتیجه این شد که ال ای دی که روی پورت 19 نصی کردم مدام خاموش شده و دیگه روشن نشد!
    وقتی مقدار حلقه فور رو به 1000 تغییر دادم و دوباره پروگرام کردم نتیجه شد چشمک زدن پورت با سرعت تقریبا 150 میلی ثانیه !
    این یعنی این که کلاک سی پی یو اصلا 48 مگ نیست و در حدود کمتر از یک مگاهرتز است
    گفتم شاید فایل استارت آپ مشکل داشته باشه - رفتم سرغ دیتا شیت و رجیستر های PLL , PMC رو در اوردم و مقدار ها رو دستی توی مسیر برنامه دادم بهش
    کد:
    AT91C_BASE_CKGR->CKGR_MOR=0xF01;
    AT91C_BASE_CKGR->CKGR_PLLR = 0x2903FFC;
    AT91C_BASE_PMC->PMC_MCKR=0x3;
    AT91C_BASE_PMC->PMC_SCER=0x1;
    ولی اینم فایده ای نداشت !
    نمیدونم دیگه مشکل از کجا میتونه باشه حالا نظر شما چیه ؟ مشکل کجاست و چطور حلش کنم - حتی کار به جایی رسید که کایل رو پاک کردم و دوباره نصب کردم بازم اتفاقی نیفتاد که نیفتاد!
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: sam.s.JPG
مشاهده: 17
حجم: 42.3 کیلو بایت  

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

از کدوم برد استفاده کردین ؟
    برد یکی از شرکتها متاسفانه به دلیل استفاده از میکروکنرترل های مورد دار، به این شکل بود، البته چک کنین ببینین حوالی 15 ثانیه 1 بار هم ریست میشه یا نه ؟

5. تشکرها از این نوشته :

نام
    Zeus

نقل قول نوشته اصلی توسط modj.ir نمایش پست ها
    از کدوم برد استفاده کردین ؟
    برد یکی از شرکتها متاسفانه به دلیل استفاده از میکروکنرترل های مورد دار، به این شکل بود، البته چک کنین ببینین حوالی 15 ثانیه 1 بار هم ریست میشه یا نه ؟
    از بورد های کویر !
    فکر نمیکنم مشکل از بورد باشه چون یه مثال از HID موس بود ریختم روش کار کرد و یه موس به سیستم اضافه شد!

7. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    pmm5 رو دانلود کنید و برنامه lcd رو ببینید و نحوه کانفیگ توی سورس lcd رو بررسی کنید و کتابخانه delay هم همراهشه
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    نام
    مرتضی مجتهدی
    تشکر شده 358 بار در 203 پست

تا جایی که می دونم با توجه منبعی که شرکت کویر برای تهیه قطعاتش ازش استفاده می کنه، نیازی به اینکه جنس نا مناسب تهیه کنن تا با قیمت پایین دستشون برسه ندارن.
    با توجه به اینکه اکثر محصولاتشون رو هم دارم و تا جایی که صواطم اجازه داده چک کردم و اینکه موردی توو طراحی هم ندیدم، منطقی هست که دنبال ایراد جایی دیگه بگردین.
    مواردی در مورد مشکل بعضی کرک های این برنامه شنیدم، اما چون اکثر کرک ها ثابت هستن که روو اکثر ورژن ها کار می کنن هنوز کامل باور نکردم.
    با وجود این اول hex های آماده رو چک کنین که ظاهرا این کار رو کردین و جواب گرفتین. بعد اگر تونستین ورژن دیگه ای از کیل رو بگیرین و تست کنین.
    یک راه هم این هست که hex تولید شده اتون رو اینجا بگذارن تا هر کسی وقت کرد روی بورد های خودش تست کنه ببینه همین مشکل هست یا نه.

نام
    Zeus

نقل قول نوشته اصلی توسط modj.ir نمایش پست ها
    تا جایی که می دونم با توجه منبعی که شرکت کویر برای تهیه قطعاتش ازش استفاده می کنه، نیازی به اینکه جنس نا مناسب تهیه کنن تا با قیمت پایین دستشون برسه ندارن.
    با توجه به اینکه اکثر محصولاتشون رو هم دارم و تا جایی که صواطم اجازه داده چک کردم و اینکه موردی توو طراحی هم ندیدم، منطقی هست که دنبال ایراد جایی دیگه بگردین.
    مواردی در مورد مشکل بعضی کرک های این برنامه شنیدم، اما چون اکثر کرک ها ثابت هستن که روو اکثر ورژن ها کار می کنن هنوز کامل باور نکردم.
    با وجود این اول hex های آماده رو چک کنین که ظاهرا این کار رو کردین و جواب گرفتین. بعد اگر تونستین ورژن دیگه ای از کیل رو بگیرین و تست کنین.
    یک راه هم این هست که hex تولید شده اتون رو اینجا بگذارن تا هر کسی وقت کرد روی بورد های خودش تست کنه ببینه همین مشکل هست یا نه.
    آقا مشکل مرطفع شد!
    مشکل از ورژن کایل بود فکر مکینم
    چون وقتی ورژن جدید رو نصب کردم (همون پروژه رو که با ورژن قبلی بود رو باز میکردم) کار نمی کرد ولی وقتی یه پروژه جیدی ساختم {با ورژن جدید!} کار کرد! و انگار که خدا رو شکر مشکلی نداره
    یه روز سر کار بودم به خاطر کرک ناقص کایل {تقصیر خودمونه که همیشه تقلب کاریم}
    ولی خیلی عجیب بود همه چی درست بود و جواب نمیداد
    پروژه رو قرار میدم شمام تست کنید ببیند همینطوره؟
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    مشکلی نیست
    خوشحالم حل شد
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

کاربر علاقه مند meh1011 آواتار ها
    تشکر شده 11 بار در 7 پست

سلام . کیل منم یه مشکل داره که هر وقت میخوام build رو بزنم باید اول فایل هایی رو که به پرژه اضافه شده رو پاک کنم مثل فایل های. bin. , .axf, .d, .tra و... اینارو پاک میکنم اگه پاکشون نکنم همون برنامه قبلی که کامپایل شده وارد میکرو میشه !!!!!!!!