NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3615 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 49

موضوع: پروگرامر stk 200/300

کاربر علاقه مند wiki آواتار ها
    تشکر شده 32 بار در 15 پست

پیش فرض پروگرامر stk 200/300

سلام
    من يك سئوال دارم يك پروگرامر stk 200/300‌دارم كه ميخوام يك ايسي atmega 8 a را پروگرام كنم با كامپايلر بسكام ، اما دائم ايراد ميگيره كه ميكرو شناسايي نشد پروگرامر سالمه چون اتمگا 16 را پروگرام كرد نميدونم مشكل ماله اينكه ميكروهاي مدل atmega xx a در بسكام شناخته نميشن؟
    در ضمن من ميخواستم از كامپايلر avr studio استفاده كنم اما تو پروگرامر اون نرم افزار stk200/300 وجود نداشت .
    كسي ميتونه كمكم كنه كلافه شدم

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال amiray آواتار ها
    نام
    عباس یکانلو
    تشکر شده 360 بار در 187 پست

سلام
    من يك سئوال دارم يك پروگرامر stk 200/300‌دارم كه ميخوام يك ايسي atmega 8 a را پروگرام كنم با كامپايلر بسكام ، اما دائم ايراد ميگيره كه ميكرو شناسايي نشد پروگرامر سالمه چون اتمگا 16 را پروگرام كرد نميدونم مشكل ماله اينكه ميكروهاي مدل atmega xx a در بسكام شناخته نميشن؟
    در ضمن من ميخواستم از كامپايلر avr studio استفاده كنم اما تو پروگرامر اون نرم افزار stk200/300 وجود نداشت .
    سلام
    شما می تونید از نرم افزار سلام( usbprog(progisp استفاده کنین اگه سرج کنین میتونین پیداش کنین
    درمورد بسکام هم من با بسکام زیاد اشنا نیستم
    و من اکثرا با این برنامه کار میکنم
    در ضمن ایا از سالم بودن میکرو تون مطمئن هستین شاید میکروتون قفل کرده که پروگرم نمیشه
    موفق باشین
    ویرایش توسط amiray : 26-08-2011 در ساعت 01:22

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما amiray برای ارسال این پست سودمند:

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

با سلام
    شما با پروگرامري غير از STK200 هم atmega8a رو پروگرم كردين؟
    خوب اگه با پروگرمر ديگه هم ميكرو شناسايي نشه يا ميكرو تقلبيه يا سوخته يا ميكرو قفل شده؟

ویرایش توسط sadmonew : 26-08-2011 در ساعت 00:10

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما sadmonew برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط amiray نمایش پست ها
    سلام
    در ضمن ایا از سالم بودن میکرو تون مطمئن هستین شاید میکروتون قفل کرده که پروگرم نمیشه
    موفق باشین
    سلام راستش من با پروگرامر stk500‌هم كه تست كردم همينجور بود شناسايي نميشد از سالم بودنشون كه مطمئنم چون هردو نو هستن حتي يكيشون را دادم بيرون پروگرام كردن اما نميدونم قفل كرده يعني چي؟از كجا بفهمم؟چجوري درش بيارم؟ميشه لطفا بگيد

9. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته shayanmelody آواتار ها
    نام
    شایان نیکزاد
    تشکر شده 1,038 بار در 473 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط wiki نمایش پست ها
    سلام
    كسي ميتونه كمكم كنه كلافه شدم
    شما قبلا با این پروگرمر مگا 8 رو برنامه ریزی کرده بودید ؟
    اگر نه ، شما اول بیاد با مولتی متر تست کنید که پایه های مورد نیاز پروگرم کردن به میکرو اتصال داه یا نه.

یه احتمال ضعیف هم هست و اون اینکه شما میکرو رو به طور صحیح داخل شیار قرار نداده باشید.

بعد از چند وقت برگشتم

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما shayanmelody برای ارسال این پست سودمند:

نام
    عباس یکانلو

سلام راستش من با پروگرامر stk500‌هم كه تست كردم همينجور بود شناسايي نميشد از سالم بودنشون كه مطمئنم چون هردو نو هستن حتي يكيشون را دادم بيرون پروگرام كردن اما نميدونم قفل كرده يعني چي؟از كجا بفهمم؟چجوري درش بيارم؟ميشه لطفا بگيد

معمولا رو برد اکثر پروگرمر ها پایه ها mosi , miso sck rst رو بیرون میکشن و از اون طریق هم میشه برنامه رو پروگرم کرد(که اکثرامیکرو های smd رو پروگرم می کنن) و شما می تونید از طریق این پایه هاهم میکرو تو نو پروگرم کنین. شما یه امتحانی با این پایه ها بکنین
    و همونطور که جناب shayanmelody گفتن این احتمال که شما میکرو رو درست رو شیار ها قرار نمیدین هم وجود داره

در مورد قفل کردن اگه میکرو قفل بشه با stk500 میشه پروگرمش کرد البته من یه زمانی یه دونهstk500 که با مگا 8 این جوری میکرد که بعدا فهمیدم که اتصالش با بقیه میکرو ها فرق داره البته دقیقا حضور ذهن ندارم که کجاش متفاوت بود ولی یه فرق کوچیک داشت

موفق باشین

13. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما amiray برای ارسال این پست سودمند:

سلام
    دوستان اينكاري كه شما ميگيد را كردم من مطمئنم پايه هاي مربوط را درست قرار ميدم چون پروگرامر من جوري كه بايد دستي اين سيم هارا به پايه ها وصل كنم درضمن من با همين پروگرامر تونستم اتمگا 16 را پروگرام كنم .
    ممكنه مربوط به اين باشه كه بسكام نميتونه atmega 8 a را شناسايي كنه يعني اصلا اين مدل نوع a را پشتيباني نكند؟
    سئوال ديگر : اينكه در نرم افزار avr studio امكان استفاده از پروگرامر stk200/300 وجود دارد؟چون من نتونستم اين مدل را در اين نرم افزار استفاده كنم.

نام
    عباس یکانلو

سلام
    دوستان اينكاري كه شما ميگيد را كردم من مطمئنم پايه هاي مربوط را درست قرار ميدم چون پروگرامر من جوري كه بايد دستي اين سيم هارا به پايه ها وصل كنم درضمن من با همين پروگرامر تونستم اتمگا 16 را پروگرام كنم .
    ممكنه مربوط به اين باشه كه بسكام نميتونه atmega 8 a را شناسايي كنه يعني اصلا اين مدل نوع a را پشتيباني نكند؟
    سئوال ديگر : اينكه در نرم افزار avr studio امكان استفاده از پروگرامر stk200/300 وجود دارد؟چون من نتونستم اين مدل را در اين نرم افزار استفاده كنم.
    در این صورت یا ایراد از میکرو تون هس که ممکن هست تقلبی باشه یا ایراد داره چون تا جایی که من میدونم سری a با مگا8 خالی زیاد فرق نمیکنه به جز ولتاژکاریشون پس نباید بسکام نتونه اونو بشناسه چون تو هم بسکام هم کدویژن برای هر سه سری مگا 8 ها یه کتابخونه دارن

یه احنمال هم هست که اونم اینه که اکثرا این پروکرمر ها که شما گفتید پایه های spi که داره فقط برا مگا32 و 16 به طور مستقیم کار میکنن چون تمام پایه های rst , mosi , miso , sck تو این میکرو ها پشت سر هم هستن ولی تو مگا8 پایه mosi , miso و sck پشت سر هم هستن ولی پایه rst کنار اینا نیس یعنی پایه شماره 1 هست که باید جدا وصل بشه (با سبم) شما این نکته رو مد نظر میگیرید؟

من به شما یه پیشنهاد میکنم
    شما این برنامه usbprog رو دانلود کنین ببینید مشکلتون حل میشه
    اگه مقدور باشه میکرئ تونو هم عوض کنین
    programmer software.zip (1.13 مگابایت)
    موفق باشید
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما amiray برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته shayanmelody آواتار ها
    نام
    شایان نیکزاد
    تشکر شده 1,038 بار در 473 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط wiki نمایش پست ها
    سلام

سلام.
    یه احتمال ضعیف دیگه هم وجود داره و اون این هست که میکروتون رو کریستال خارجی پروگرم شده باشه که شما برای تست این حالت چند تا کریستال مختلف رو به میکرو وصل کنید و دوباره امتحان کنید،یا اگرم روز جمعه ای به کریستال مختلف دسترسی ندارید ، با همون مگا 16 که میشناسه و پروگرم میکنه یک موج مربعی با فرکانس بالا تولید کنید و بدید به پایه ورودی کلاک میکرو ، فرکانس های مختلف رو تست کنید و ناامید نشید !.

در ضمن امیرجان :
    usbasp یک پروگرمر جداست و سخت افزار مخصوص خودش رو داره ، اما این دوستمون سخت افزارش سالمه پس usbasp بکارش نمیاد.در ضمن ، وقتی که نمیتونه مگا8 رو پروگرم کنه ، چطوری یه پروگرمر بسازه که هستش مگا 8 هست ؟!

با تشکر.

بعد از چند وقت برگشتم

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما shayanmelody برای ارسال این پست سودمند:

سلام
    ممنون مشكل من حل شد وهمونطور كه اقاي shayanmelody گفتند ميكروهاي من روي فركانس خارجي تنظيم شده بودن كه توسط يكي از دوستان با پروگرامر خاصي كه داشت تونست تنظيماتشو عوض كنه .از همه دوستان ممنونم

20. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 5 بار در 3 پست

من مشکل مشابهی دارم با پروگرامر stk200/300 میکروهای mega8 پروگرام میشند ولی mega8a نمیشه
    ولی با پروگرامر usbisp هردو جواب میده

تفاوت مهمی هست بین این دو؟

22. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال sky_man847 آواتار ها
    نام
    محمد
    تشکر شده 269 بار در 147 پست

با سلام به مهندسین
    من این پروگرمر رو ساختم از یه سایتی طرحشو ورداشتم که سوکت پرینتر هم داشت رفتم گرفتم مدارشم بستم الان موندم اینو کجا بزنم آخه لپ تاپم جایی شبیبه این نداره که بزنم بهش

کاربر فعال M_GH آواتار ها
    نام
    م. غیور
    تشکر شده 367 بار در 177 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط susmaz نمایش پست ها
    من مشکل مشابهی دارم با پروگرامر stk200/300 میکروهای mega8 پروگرام میشند ولی mega8a نمیشه
    ولی با پروگرامر usbisp هردو جواب میده

تفاوت مهمی هست بین این دو؟
    نچ هیچ فرقی نمی کنه (فرق های جزیی زیاد مهم نیستن)

با سلام به مهندسین
    من این پروگرمر رو ساختم از یه سایتی طرحشو ورداشتم که سوکت پرینتر هم داشت رفتم گرفتم مدارشم بستم الان موندم اینو کجا بزنم آخه لپ تاپم جایی شبیبه این نداره که بزنم بهش
    آخه برادر من، از همون اول باید دنبال یک پروگرمر میگشتی که بشه به لپ تاپ بخوره
    الانم 3تا راه چاره داری
    1-یک پورت مجازی برا کامپیوتر بخر یا بساز (پورت پرینتر<->یو اس بی) {من اینو توصیه نمی کنم}
    2-یکی دیگه بساز که یو اس بی باشه (این یکی رو هم بفروش!)
    3-یک پروگرمر خوب بخر که علاوه بر AVR ایکسمگا رو هم ساپورت کنه (قیمتش حدودا 30 هزار تومنه) {من اینو توصیه می کنم}

موفق باشی

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M_GH برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

سلام مهندس
    یعنی اول رفتی ساختی بعد چک کردی ببینی لپ تاپت ساپورتش میکنه یا نه !!!
    عجب کاری کردی این با پورت پارالل کار میکنه که روی اکثر PC ها هست
    حالا PC نداری...؟
    خوب باید بگم حالا بری دنبال پروگرمر USBASP که از اولشم باید این کارو میکردی
    عیبی نداره 5 ، 6 تومن که بیشتر خرجش نکردی فدای سرت تا باشه از این تجربه ها

موفق با...
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

27. تشکرها از این نوشته :

نام
    محمد

Icon2008

نقل قول نوشته اصلی توسط do...loop نمایش پست ها
    سلام مهندس
    یعنی اول رفتی ساختی بعد چک کردی ببینی لپ تاپت ساپورتش میکنه یا نه !!!
    عجب کاری کردی این با پورت پارالل کار میکنه که روی اکثر PC ها هست
    حالا PC نداری...؟
    خوب باید بگم حالا بری دنبال پروگرمر USBASP که از اولشم باید این کارو میکردی
    عیبی نداره 5 ، 6 تومن که بیشتر خرجش نکردی فدای سرت تا باشه از این تجربه ها

موفق با...
    ممنون رفتم تو pc پیدا کنم الان از کجا بدونم کار میکنه راستی تو مدار یه قسمتی بود که باید زمین میکردم اون قسمتو چیکار کنم

کاربر فعال nima_zeus آواتار ها
    نام
    نیما
    تشکر شده 230 بار در 116 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_man847 نمایش پست ها
    ممنون رفتم تو pc پیدا کنم الان از کجا بدونم کار میکنه راستی تو مدار یه قسمتی بود که باید زمین میکردم اون قسمتو چیکار کنم
    سلام

زمین در مدار های الکترونیک یعنی همون منفی مدار.

موفق باشید

30. تشکرها از این نوشته :

نام
    محمد

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_zeus نمایش پست ها
    سلام

زمین در مدار های الکترونیک یعنی همون منفی مدار.

موفق باشید
    ببخشین تو اون مدار که 5تا سیم از سوکت پرینتر به اون قسمت آیسی وصله منفی و مثبت کدومه.من فقط سیمارو به هم لحیم کردم از مقاومت و چیزی هم استفاده نکردم.گیج شدم شرمنده

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

رفیق برا این پروگرمر باید منبع تغذیه هم وصل کنیا...5ولت...که معمولآ از پورت usb میگیریم این تغذیه رو...
    یعنی کنار کانکتور موازی، 1کانکتور usb هم استفاده میکنیم که تغذیه تامین بشه...که پایه ی گراند رو به منفی usb وصل میکنی...
    البته این تنها راهش نیست..میتونی از usb استفاده نکنی و وقتی به میکرو تغذیه رو وصل کردی،پروگرم کنی

33. تشکرها از این نوشته :

نام
    محمد

نقل قول نوشته اصلی توسط crz_boy نمایش پست ها
    رفیق برا این پروگرمر باید منبع تغذیه هم وصل کنیا...5ولت...که معمولآ از پورت usb میگیریم این تغذیه رو...
    یعنی کنار کانکتور موازی، 1کانکتور usb هم استفاده میکنیم که تغذیه تامین بشه...که پایه ی گراند رو به منفی usb وصل میکنی...
    البته این تنها راهش نیست..میتونی از usb استفاده نکنی و وقتی به میکرو تغذیه رو وصل کردی،پروگرم کنی
    اهان یعنی وقتی atmega32رو وصل میکنیم پایه های gnd وvccرو به یه تغذیه وصل کنیم؟؟؟؟؟؟مرسییییییییییی
    فقط یه سوال از کجا بفهمیم کار میکنه مثلا میشه یجاییش ledبزنیم ببینم کارمیکنه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

آره پایه miso و mosi رو با یه LED به زمین وصل کن که این فقط ارسال و دریافت دیتا رو نشون میده
    اگه میخای مطمئن شی ÷روگرمر درست کار میکنه به میکرو وصل کنی اگه توسط کامپایلر میکرو شناخته بشه درسته
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

36. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین