NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4617 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 36

موضوع: میکروکنترلر lpc13xx

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

پیش فرض میکروکنترلر lpc13xx

به نام خدا سلام چند وقته(حدود یکساله) این خانواده میکروکنترلر به بازار عرضه شده با هسته cortexm3 و32بیتی و سرعت پردازشی 72 مگا هرتز میکروکنترلر خاص مد نظر ما lpc1313 که امکانات و قیمت همین میکرو را هم بررسی میکنیم 32 کیلو بایت حافظه فلش و 8 کیلو حافظه ram ویک رابطuart با امکانات عالی ویک رابط ssp مثل نمونه lpc2378 و یک رابط i2c و خروجی جریان روی هر پین خروجی به مقدار 20 میلی آمپر !! و دارای 2 تامر 16 بیتی و 2 تایمر 32 بیتی با امکانات عالی و قابلیت پروگرام با flashmagic(پورت سریال) و دیباگ و اسیلاتور داخلی 12 مگا و 48 پین پایه و 42 پین io و البته میکروکنترلر های دیگه از این خانواده هستند که امکانات بیشتر از این میکرو دارند مثل رابطusb و.. که من فعلا چون میخواهیم یک مقایسه قیمتی هم داشته باشیم کاری به اونها ندارم اول این رو بگم که قیمتهائی که میدم با توجه به قیمتهای سایت digikey و البته تک فروشی دوستان خودشون هم میتونند مقایسه کنند قیمت میکروکنترلر مورد نظر ما (lpc1313) 3.5 دلار در مقایسه با atxmega32 که قیمتش 5.8 دلار با اون امکانات که دوستان خودشون در جریان هستند و atmega32خودمون با قیمت 5.25 در مدل smd حالا شما بگید از نظر صنعتی هم avr 8بیتی از شرکت atmel که الان در همین ایران جنسهای قلابیش الا ماشا.. زیاد شده چقدر صنعتی و lpc13xx که 32 بیتی و با هسته cortexm3 که تازه اومده و هنوز خیلی مونده جنس قلابیش بیاد چقدر صنعتی انصافا قیمتها رو هم مقایسه بکنید واقعا حالا دیگه وقت اون نرسیده که دیگه avr رو با یک میکرو کنترلر جدید جایگزین کنیم الیته من یک جای دیگه با آقای زارعی یک مقدار در این مورد بحث کردم آقای زارعی هم حرفهای واقعا قشنگی زدند شما همین الان ببینید به یکباره تقریبا عید سال پیش یکدفعه قیمت avrچقدر گرون شد من یادم توی شهری که من زندگی میکنم فروشنده ها یکدفعه هم avr هارو مخفی کردند بعد هم اگه خیلی اصرار میکردی به قیمت خون پدرشون میخواستند بهت قالب کنند تهران هم از دست کمی نداشت متاسفانه ما یک رویه ای رو از خیلی وقت پیش گرفتیم و ول کن هم نیستیم atmel هم نه در ایران بلکه در خیلی جاهای دیگه هم داره کمال سو استفاده رو میکنه شما توجه داشته باشید avr در همون تایوان که تولید کننده اصلی avr گرون شد من یک مثال میزنم که شما بفهمی atmel چقدر گرون فروش atmega2560 را داره در تک فروشی میده 17.97 دلار با 100 پین واون امکانات ضعیف ولی nxp میکرو lpc1788 رو روی قیمت تک با هسته cortexm3 32bit و سرعت در عمل مثالهائی که خودش داده 120 مگا و4 کیلو eeprom و 208پین وکلی امکانات uعالیش مثل امکان پشتیبانی سخت افزاری از lcd tft24bit مثل همون lcd psp که د وستان خوبمون آقایون زارعی مدیریت محترم سایت و آقای اینانلو عزیز دنبالش هستند و خیلی امکانات دیگه 15.3 دلار تازه چند وقت پیش 13و خورده ای بود این واقعا خنده آور نیست این یک دلیلش قدیمی بودن تکنولوژی تولید یک دلیلش هم سو استفاده atmel در مورد قدیمی بودن تکنولوژی هم در مورد nxp هم تصدیق میکنه مثلا lpc2478 که قدیمی شده و امکاناتش و سر عتش از 1788 واقعا پایینتر 19.69 دلار خوب این نشون دهنده اینه که تکنولوژی تولید اون قدیمی شده ولی ما تو ایران فکر میکنیم عجب میکروکنترلر جدیدی ... در حالی که در جریان نیستیم اینها هم حتی قدیمی شده و البته شاید بشه گفت این کهنه پرستی ما شاید یک مقدار به این سیستم آموزشی هم برمیگرده البته من براتی اساتید ارزش قائلم دیگه حتما خیلی زحمت میکشند چند وقت پیش یکی از دوستان به من زنگ زده بود گفت پروژه برای8086نداری استادمون گفته باید از همین پروژه بیاری واگرنه نمیشه ... حالا سرتون رو بیشتر درد نیارم lpc سری 12و11 هم چیزهای خوبی داره با قیمتهای پایینتر ولی سری 13 خیلی بهتره من نظرم اینه که دوستانی که مایلند جمع بشند تعداد که بالا رفت قیمت واردات میاد پایینتر البته آقای زارعی خیلی بهتر از بنده میدونند ولی lpc1788 هم جای بحث داره lpc سری 18 و 43 هم تقریبا داره عرضه میشه من سعی میکنم همیشه سایت digikey رو چک کنم ببینم جدیدا چی عرضه شده تا ببینیم خدا چه میخواهد باز هم عذز میخواهم که مطلبم یک مقدار طولانی شد منتظر نظر دوستان هم هستیم خداحافظ...
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    اتفاقا من دو سه شب پیش همه سری های میکروهای آرم رو داشتم مقایسه می کردم میکروهای stرونمیدونم چی شده چی شده قیمتشون خیلی رفته بالا مثلا stm32f103rbt6 که 3 دلار بوده شده 6 دلار
    برای اتمل که من خیلی وفته خط دورش کشیدم ولی چون درخواست داریم مجبوریم هم بردش بزنیم هم ایسیش بیاریم
    برای lpc بهترین گزینه هست و بهترین بهترین هاش همین سری lpc13 هست قیمت کم کارایی بسیار بالا و بهترین میکرو برای کارهای عادی و ساده که دوستان میخوان کار کنند
    و بهترین گزینه هم همین lpc1313 هست که دوست خوبمون معرفی کردند اگر یک مقایسه با lpc21xx کنیم می بینیم که بسیار عالی هستند
    مهمترین مشکل ما توی ایران اینه که فعلا همه دنبال ایسی های دیپ هستند باید آموزش ها فعالیت ها در زمینه smd زیاد کنیم و ما هم انشاأالله بعد ما ه مبارک قطعات کاربردی smd میاریم
    برای واردات هم باید حداقل 3 تا 4 درخواست بشه و یا دوستان تائید کنند تا وارد کنیم
    ویرایش توسط kavir : 07-08-2011 در ساعت 19:15
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

نام
    مهدی عبدالهی

Thumbs up

سلام مجدد من هم سعی میکنم به موقعش اگر خدا بخواهد روی کشیدن یک مدار آموزشی برای همین lpc1313 که همه دوستان بتونند کار کنند با البته فیبر یکرو که ساختش هم مشکلی نداشته باشه و یک آموزش درست و حسابی کار کنم فعلا با یکی از دوستهام که کارهای کلی انجام میده صحبت میکنم ببینم اون هم سفارش داره یا نه به امید اینکه lpc13xx حداقل جایگزین xmega بشه و یک انجمن جدا برای خودش داشته باشه انشاا...
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

نام
    زارعی

سلام برای شروع و تعداد کم میتونیم تا 5500 بدیم برای lpc1313 دوستان اگر تمایل داشتند خبر بدن وارد کنیم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

8. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی عبدالهی

ممنون تعدادکم یعنی چند تا البته من lpc1788 رو هم میخواهم البته خودم 2 تا دوستم هم ممکنه بخواهد اگر قیمت اون را هم بگید خیلی عالی میشه... حالا ببینم اینکه شما میگید از کدوم نوعه LPC1313یا LPC1313/01 چون این یکی دومی دو تا SSP داره و من برای یک کاری به دو تا SSP احتیاج دارم اگر بشه دومی را وارد کنید خیلی بهتره...
    ویرایش توسط M.ABDOLLAHI : 09-08-2011 در ساعت 11:12

نام
    زارعی

سلام
    برای 1313 باز می پرسم
    برای 1788 فعلا موجود نبود و قیمت ندادن
    کویر ویدئو راه اندازی شد

11. تشکرها از این نوشته :

نام
    مهدی عبدالهی

خوب lpc1778 که همون lpc1788 فقط رابط lcd نداره قیمتش هم ارزونتر(13.8) و lpc1777 برای جایگزینی lpc2378 البته نوع 144 پینش اینها رو چی اینها رو هم نداره ...؟ یا lpc1776 اون هم قیمت 208 پینش ؟؟؟

نام
    زارعی

سلام
    قیمت برای lpc1313/01 میتونیم 6 تومن بدیم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

نام
    مهدی عبدالهی

باز هم من نفهمیدم روی چه تعدادی حالا اون آیسی های دیگه چی اونها هم لازم دارم کدومهاش رو میتونید پیدا کنید آقای زارعی..؟

نام
    زارعی

سلام
    ببینید هر چی موجود باشه در هر کجای دنیا امکانش هست ولی قیمت ها شاید اونقدر بالا بره که برای شما نصرفه پس همیشه ما از کانال یک استفاده میکنیم تا قیمت ها پایین باشه
    یعنی کل بازار ایران از همون شنژن چین داره تامین میشه مثلا فرض کنید اونجا نباشه از کشور دیگه بگیریم هزینه ارسال و ... خیلی خیلی میشه پس اصلا بصرفه نیست
    پس یک مورد روش دست بذارید دست یابی بهش اسون تر باشه و مثلا اگر سفارشتون قطعی هست ما تامین میکنیم
    تقریبا سه شرکت هستند ما کار میکنیم که کانال 1 و2 و3 که میگم منظور همونه
    کویر ویدئو راه اندازی شد

مدیر باز نشسته shayanmelody آواتار ها
    نام
    شایان نیکزاد
    تشکر شده 1,038 بار در 473 پست

آقا ما اگر این 1313 رو دوتا بخوایم باید پیش پرداخت بدیم یا موقعی که اومد باید مبلغش رو بدیم ؟
    این میکرو ها هم با اون برد آموزشی میرسه یا ... ؟

بعد از چند وقت برگشتم

عضو جدید jadogar آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

حد اقل تعداد سفارش چقدره ؟

نام
    زارعی

در کل 10 تا ولی ما این میکرو رو تائید کردیم و وارد میکنیم البته به تعداد کم و اگر درخواست ها زیاد شد بیشتر میاریم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

19. تشکرها از این نوشته :

نام
    زارعی

این سفارش تائید شد و وارد میشه
    کویر ویدئو راه اندازی شد

21. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

این میکرو وارد شد
    با توجه به اینکه تعداد محدودی وارد شده قیمت هم با تخفیف گذاشتیم
    اگر استقبال شد تعداد بالا ارائه خواهیم کرد
    با تشکر
    http://kavirelectronic.ir/eshop/prod...roduct=1200052
    کویر ویدئو راه اندازی شد

23. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

نام
    زارعی

این میکرو وارد شد
    با توجه به اینکه تعداد محدودی وارد شده قیمت هم با تخفیف گذاشتیم
    اگر استقبال شد تعداد بالا ارائه خواهیم کرد
    با تشکر
    http://kavirelectronic.ir/eshop/prod...roduct=1200052
    کویر ویدئو راه اندازی شد

25. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

نام
    شایان نیکزاد

سلام ، با تشکر از شما.
    کسی از دوستان میتونه یک هدر برد برای این میکرو بزنه ؟ مثل اونهایی که eca میزنه.

بعد از چند وقت برگشتم

نام
    زارعی

eca هدر میزنه که به درد نمیخوره از ابتکار شرکت کویرالکترونیک استفاده کنید همون din میگم
    خواستین تووی فروشگاه هم برای فروش میذاریم
    کویر ویدئو راه اندازی شد

28. تشکرها از این نوشته :

نام
    شایان نیکزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    eca هدر میزنه که به درد نمیخوره از ابتکار شرکت کویرالکترونیک استفاده کنید همون din میگم
    خواستین تووی فروشگاه هم برای فروش میذاریم
    سلام.
    مثل اینکه منظورم رو بد رسوندم ! هدف من کانکتور نبود که بگیم din بهتره یا پین هدر !
    منظور من بردی بود که حداقل امکانات لازم برای راه اندازی این میکرو روش باشه.
    مثل پورت usb ، پورت سریال برای پروگرم کردن ، کریستال و یه راه ارتباطی مثل پین هدر یا به قول شما din .
    با تشکر.

بعد از چند وقت برگشتم

مدیر بخش STM32 sigma-mx آواتار ها
    نام
    سعید شریفیان
    تشکر شده 2,520 بار در 978 پست

سلام.
    دوستانی که می خوان برد بزنن. خواهشا اترنت رو هم بزارین ، متاسفانه تو کمتر هدر بردی می بینم . خیلی کارها میشه باهاش کرد. پورتش هم که دیگه وارد شد ... با تشکر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین