NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4702 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: Eprom

کاربر فعال safavism آواتار ها
    نام
    سیدمحمدصفوی
    تشکر شده 245 بار در 132 پست

پیش فرض Eprom

با سلام خدمت دوستان ..جهت نوشتن و خواندن یه متغیر در eprom میکرو چگونه باید عمل کرد؟مقدار متغیری که در eprom مینویسم بعد ازفراخوا ندن مقداری غیر از اون مقدار واقعی که خیلی با هم تفاوت دارند روی lcd نمایش میده!!! چرا؟ متشکرم

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال jn_1983 آواتار ها
    نام
    جواد .ن
    تشکر شده 356 بار در 137 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط safavism نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان ..جهت نوشتن و خواندن یه متغیر در eprom میکرو چگونه باید عمل کرد؟مقدار متغیری که در eprom مینویسم بعد ازفراخوا ندن مقداری غیر از اون مقدار واقعی که خیلی با هم تفاوت دارند روی lcd نمایش میده!!! چرا؟ متشکرم
    تو چه كامپايلري؟؟

آيا زمان 4 ميلي ثانيه براي نوشتن اطلاعات رو رعايت ميكني؟؟

4. تشکرها از این نوشته :

نام
    سیدمحمدصفوی

با عرض سلام.... bascom compiler. حقيقتش اولين بار كه ميخوام از eprom استفاه كنم !!!

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

استفاده از ایپی رام توی بیس کام خیلی راحته
    اول باید یه متغییر درست کنی و محل ذخیره سازی اون رو توی ایپیرام قرار بدی - و بعد دیگه کار خیلی راحته مثل کار با متغییر معمولی که چطور ازش داده میخونی یا توش داده مینویسی
    کد:
    Dim A As Eram Byte

A = 100    ' save 100 in Eram Byte
    B= A ' read of Eram Byte

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

با سلام
    می خواستم بدونم خافظه ی eram چقدره؟
    من به یه چیزی نیاز دارم که توش بشه چندتا عکس و یه فیلم چند ثانیه ای ذخیره کرد. لطفا بهم کمک کنید.

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    جواد .ن

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi12i نمایش پست ها
    با سلام
    می خواستم بدونم خافظه ی eram چقدره؟
    من به یه چیزی نیاز دارم که توش بشه چندتا عکس و یه فیلم چند ثانیه ای ذخیره کرد. لطفا بهم کمک کنید.
    همونطور كه agape عزيز فرمودند كار با ايپرام راحت!!

اون چيزي كه شما ميخوايد با ايپرام ميكرو جوابگو نخواهد بود!! ميكروي شما حداكثر 1 كيلوبايت حافظه داره نه بيشتر (با مراجعه به ديتا شيت و يا پروتئوس ميتوني اين رو براحتي پيدا كني)

براي اينكار بايد از حافظه با حجم بالا بهره بگيري!! مثل MMC‌ و SD كارتها!!

11. تشکرها از این نوشته :

نام
    سیدمحمدصفوی

متشكرم بس دستورwriteeeprom و readeeprom جه جوري ميشه استفاده كرد؟

نام
    جواد .ن

اين دستورات براي نوشتنو خواندن در يك آدرس از خافظه eeprom بكار ميره!!
    دستور آقاي Agape يك متغير از نوع Eeprom تعريف ميكنه و مقدار رو در eeprom ذخيره ميكنه ولي اين دستورات به آدرسي كه خود شما دستور ميديد ميره و ميخونه و يا مينويسه!!

يك خواهشي دارم اينه كه اگه شما به HELP خود بسكام مراجعه كني تمام اينها رو بصورت روان و ساده توضيح داده و يا اينكه كتاب علي كاهه رو دوباره مطالعه كني، تمام مشكلاتت برطرف ميشه!!

خيلي چيزاي ديگه هم دستگيرت ميشه كه شايد تو كتابها هم توضيح داده نشده!!

موفق باشي!

WRITEEEPROM var , address
    READEEPROM var , address
    ویرایش توسط jn_1983 : 30-06-2011 در ساعت 15:22

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سیدمحمدصفوی

با سلام خدمت دوستان ..متشکرم از اینکه به سئوالات پاسخ میدید ..کتاب کاهه رو دارم علاوه بر آن کتاب های دیگری در مورد avrها نیز دارم ولی بعضی اوقات مفهوم موضوعات بنظر آسان برای بعضیا مثل بنده شاید مشکل باشه لذا بنظر این بنده سئوال کردن خیلی بهتره چون موضوعات را بهتر درک میکنی و واقعا جوابهای شما بسیار برای اینجانب مفید و کارآمد بوده ...حالا یه سئوال : چرا در بعضی جاها پین های d0,d1,d2,d3 ال سی دی ، زمین میکنن ولی بعضی جاها آزادند؟و همچنین VEE پایه شماره 3 ال سی دی در بعضی از مدارها به یه پتانسیومتر در حد یک کیلو وصل شده ولی بعضی اوقات مستقیما به VCC؟

نام
    جواد .ن

سلام
    اصلا قصد جسارت نداريم و نخاوهيم داشت! فقط از روي رفاقت و دوست داشتن همه اعضا اين توصيه رو كردم!
    نسبت به همه دوستان ارادت ويژه دارم!!
    اين وظيفه همه افراد هست كه تمامي مسائل رو در حيطه علمي خودشون پاسخگو باشند!

تو توليد و صنعتي سازي دستگاهها يكسري استانداردها و مقرارت هست كه بايد اونها رو رعايت كرد. در محيط آزمايشگاي لزوم و اجباري نيست كه اين مسائل رعايت بشه(بيشتر به هدف اصلي تمركز ميشه)

لذا يكي ازين قوانين و اصول اين هست كه پايه هايي كه به جائي وصل نيست جهت جلوگيري از نويزپذيري و مصونيت از موارد مختلف اخلال توسط نويز ، با توجه به حالت پايه(ورودي يا خروجي و ولتاژ پايه) Pull down و يا Pull Up ميكنند. در مورد LCD هم اين امر صادقه!!

پايه VEE براي كنترل كنتراست LCD طراحي شده كه ميتونه عمق رنگ مشكي و يا ... رو زياد و كم كنه!! در موارد آزمايشگاهي اين مورد رعايت نميشه و يا اينكه LCD در حالت معمول بدليل عملكرد مناسب با اين پايه كاري ندارند!!

موفق باشي!

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    سیدمحمدصفوی

بی نهایت سپاسگزارم تنها سایتی که تونستم ازعلم و تجربه ی مفید اعضاش استفاده ببرم این سایت بوده من قصد و غرضی از بیان اون مسایل نداشتم و ندارم من کوچک شما و کل اعضای سایت هستم..یا حق..سئوال:دماسنجی با میکرو atmega32 درست کرده ام ولی برای دیدن دما یا بهتر بگم اطلاعات نمایش داده شده توسط (2*16 lcd) باید مایل به آن نگاه کنم بصورت مستقیم نمیشه اطلاعات رو دید کارکترهای lcd همه یکدست تیره دیده میشن ، میکرو و ال سی دی هر دو عوض کردم ولی باز وضع به همون منواله..آیا ممکنه از کنتراست lcd باشه؟

نام
    سیدمحمدصفوی

بینهایت سپاسگزارم..جا داره ازدوست گرامی و دیگر دوستان سایت تشکر کنم..من موضوع رو از روی رفاقت بیان کردم قصد و غرضی نبود ...کوچک شما دوستان هستم..حالا این چه میشه: چرا ال سی دی (2*16) در هنگام نمایش اطلاعات تمام کارکترهای آن کاملا تیره هستند یعنی نمیشه از رو صفحه ال سی دی اطلاعات رو خواند باید بصورت مایل به صفحه ی ال سی دی نگاه کرد تا آنچه رو صفحه است ببنی(از میکرو atmega32برای ساختن دماسنج استفاده شده و lcd 16*2 )

نام
    جواد .ن

نقل قول نوشته اصلی توسط safavism نمایش پست ها
    بی نهایت سپاسگزارم تنها سایتی که تونستم ازعلم و تجربه ی مفید اعضاش استفاده ببرم این سایت بوده من قصد و غرضی از بیان اون مسایل نداشتم و ندارم من کوچک شما و کل اعضای سایت هستم..یا حق..سئوال:دماسنجی با میکرو atmega32 درست کرده ام ولی برای دیدن دما یا بهتر بگم اطلاعات نمایش داده شده توسط (2*16 lcd) باید مایل به آن نگاه کنم بصورت مستقیم نمیشه اطلاعات رو دید کارکترهای lcd همه یکدست تیره دیده میشن ، میکرو و ال سی دی هر دو عوض کردم ولی باز وضع به همون منواله..آیا ممکنه از کنتراست lcd باشه؟
    اصلا مسئله اي نبود!! مگه چيزي بود؟؟ بهيچوجه ناراحتي بوجود نيومده! پاسخگويي وظيفه است!!!!

LCD مشكلي نداره اين دقيقا بر ميگرده به همون موضوعي كه تو پست قبل بهش اشاره كردم!! دقيقا مربوط به كنتراست LCD است. مشكل حادي نداره!! دقيقا همون مدار پتانسيومتر رو با يك پتانسيل منفي VEE ميتوني تنظيمش كني!!

21. تشکرها از این نوشته :

نام
    سیدمحمدصفوی

متشکرم .موفق باشید jn_1983