NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4636 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 80 از 133

موضوع: ساخت برد آموزشی برای lpc1768

مدیر باز نشسته alireza10471 آواتار ها
    تشکر شده 368 بار در 63 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi8888 نمایش پست ها
    باتشکر از زحمات همه دوستان
    خود آی سی lpc1768 از کجا میشه تهیه کرد
    از فروشگاه جوان الکترونیک
    http://www.javanelec.com

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alireza10471 برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند amir9297 آواتار ها
    نام
    امیر محمد آذرمهری
    تشکر شده 25 بار در 15 پست

از لینک زیر :
    LPC1768

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما amir9297 برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته shayanmelody آواتار ها
    نام
    شایان نیکزاد
    تشکر شده 1,038 بار در 473 پست

سلام به همگی.
    آقا قضیه این برد چی شد ؟بیخیالش شدید یا یک داستان های دیگه قراره پیش بیاد که اگر اینطور باشه ما خوشحال میشیم !

بعد از چند وقت برگشتم

کاربر علاقه مند
    نام
    علی سعید
    تشکر شده 81 بار در 37 پست

سلام من الان 1 سال هست که از این میکرو استفاذه میکنم. و تا حالا هیچ مشکلی باهاش نداشتم.اگه دنباله اظلاعات بیشتری هستین به سایت nxp سر بزنین.کلی کتابخونه توش هست. توی لینک زیر کتابخونه و مثال ها رو واستون upload کردم http://s07.uploadfa.com/files/9/o6cy..._KEIL_17xx.zip

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alisaeed برای ارسال این پست سودمند:

نام
    شایان نیکزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط alisaeed نمایش پست ها
    سلام من الان 1 سال هست که از این میکرو استفاذه میکنم. و تا حالا هیچ مشکلی باهاش نداشتم.اگه دنباله اظلاعات بیشتری هستین به سایت nxp سر بزنین.کلی کتابخونه توش هست. توی لینک زیر کتابخونه و مثال ها رو واستون upload کردم 404 not found
    سلام دوست عزیز.
    ممنون از بابت مثال ها و هدر هایی که گذلشتید.فعلا اولین و مهمترین مشکل ما اینه که بردی نداریم روش کار کنیم ! اول باید این مشکل رو حل کنیم.از دوستان با تجربه و مدیران سایت هم خبری نیست که که ما بدونیم باید چیکار کنیم.خیلی وقته معطلیم.
    اگر یک برد ارزون با امکانات اولیه سراغ داشتی حتما به ما بگو،ثواب داره.
    ویرایش توسط shayanmelody : 27-06-2011 در ساعت 02:38

بعد از چند وقت برگشتم

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanmelody نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    ممنون از بابت مثال ها و هدر هایی که گذلشتید.فعلا اولین و مهمترین مشکل ما اینه که بردی نداریم روش کار کنیم ! اول باید این مشکل رو حل کنیم.از دوستان با تجربه و مدیران سایت هم خبری نیست که که ما بدونیم باید چیکار کنیم.خیلی وقته معطلیم.
    اگر یک برد ارزون با امکانات اولیه سراغ داشتی حتما به ما بگو،ثواب داره.
    سلام
    دوستان از اینکه خیلی توی سایت نیستیم ببخشید
    درگیر امتحان هستیم تا 14 تیر ماه و خیلی عجله نکنید در نمونه زنی برد اگر یکم صبور باشید تا بعد دارم چند تا برد خوب بررسی می کنم از اونور بیارم البتهب رای دوستانی که فعال هستند و قراره باشند بدون درصد حساب میشه
    خوب

1. مورد اول اینه سری lpc یا stm?
    2. مورد بعدی که تجربه خودم و دوستان هست بهترین گزینه اینه که بردی باشه که راحت بتونیم کار کنیم این نباشه هفته ای یکی هدر بنویسیم و آخرش نمیه کاره رها بشه
    3. چینی ها 90 درصد روی stm مانور دادند و بردهای خوبی دیدم ازشون و نمونه از که یکی از بچه ها آورده بود گرفتم خیلی عالی
    4. مورد بعدی که دوستان پیشنهاد دادند برد lpc1768 هست که فرمودندبا lpc2368 یکی هست که وقت چک کردنش نشده
    5. لطفا دوستانی که 100 درصد وقت آزاد در تابستان دارند و قراره همکاری کنند اگر لطف کنند به این ایمیل من خبر بدند خیلی ممنون میشمkavirelectronic.com@gmail.com

یا شماره 03527730313 موبایل بگیرین بهتره این چند روز 09135130598
    ویرایش توسط kavir : 27-06-2011 در ساعت 04:08
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

11. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته masoodhashemy آواتار ها
    نام
    بوشهر - نام: علیرضا.غ
    تشکر شده 593 بار در 145 پست

در بازار ایران lpc1769 و برد آموزشی مربوطه هست؟ با چه قیمتی و از کجا میشه خرید؟
    با تشکر
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من.........ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت
    وبلاگ شخصی

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir نمایش پست ها
    سلام
    دوستان از اینکه خیلی توی سایت نیستیم ببخشید
    درگیر امتحان هستیم تا 14 تیر ماه و خیلی عجله نکنید در نمونه زنی برد اگر یکم صبور باشید تا بعد دارم چند تا برد خوب بررسی می کنم از اونور بیارم البتهب رای دوستانی که فعال هستند و قراره باشند بدون درصد حساب میشه
    خوب

1. مورد اول اینه سری lpc یا stm?
    2. مورد بعدی که تجربه خودم و دوستان هست بهترین گزینه اینه که بردی باشه که راحت بتونیم کار کنیم این نباشه هفته ای یکی هدر بنویسیم و آخرش نمیه کاره رها بشه
    3. چینی ها 90 درصد روی stm مانور دادند و بردهای خوبی دیدم ازشون و نمونه از که یکی از بچه ها آورده بود گرفتم خیلی عالی
    4. مورد بعدی که دوستان پیشنهاد دادند برد lpc1768 هست که فرمودندبا lpc2368 یکی هست که وقت چک کردنش نشده
    5. لطفا دوستانی که 100 درصد وقت آزاد در تابستان دارند و قراره همکاری کنند اگر لطف کنند به این ایمیل من خبر بدند خیلی ممنون
    با تشکر از مدیریت محترم که جای خالیشون واقعا احساس میشه و تو این زمینه ها واقعا میتوانند راه گشا برای سایر دوستان باشند.
    در مورد اینکه LPC یا STM باید بگم که اگر مورد به مورد بررسی کنید سری های LPC یک سر و گردن از همه میکروکنترلرهای مشابه بالاتر هستند. به شخصه نظرم LPC1768 هست که تو بازار ایران هم موجوده و دوستان در مدارات خودشان میتوانند از این میکرو استفاده کنند.
    بردهای آموزشی زیادی برای LPC1768 موجود هست اما اکثرا قسمتهایی ناقصه و هر بردی یک سری کمبودهای اساسی داره. اگر برد بخصوصی مد نظر دارید، اعلام کنید تا همه بررسی کنیم و بهترین را انتخاب کنیم.
    اگر مثل برد lpc2378 خودمان یک برد طراحی کنیم با کمترین هزینه می توانیم یک برد کامل طراحی کنیم، ضمن اینکه امکان تعمیر چنین بردی هم برای خودمان وجود داره.
    چند نمونه از بردهای موجود برای LPC1768 :
    برد اول
    کمبود ها:
    1- سوکت بخصوصی در مدار بکار نرفته و فقط پایه ها از مدار خارج شده است. حداقل یک سوکت برای JTAG موجود نیست.
    2- کریستال ساعت برای مدار RTC ندارد و بالطبع باتری هم ندارد.
    3- فقط پایه های بخصوصی از مدار خارج شده است.
    برد دوم
    برد خوب اما قیمت بالا
    برد سوم
    کامل ترین مدار موجود می باشد و امکانات بسیار خوبی دارد.
    برد چهار
    برد کاملی است اما کمبود سوکت برای کار کردن راحت تر با مدار را دارد.

همچنان تصورم این هست که خود ما توانایی ساخت برد با هزینه کمتر و کاملتر را داریم، به امکانات اضافی بعضی از این بردها هم نیازی نیست چون وقتی همه پایه ها از مدار خارج شود عملا امکان اضافه کردن هر المانی وجود داره. به همت دوستان میتوانیم نقاط ضعف مدار lpc2378 را کامل کنیم و مدار lpc1768 با امکانات بهتر ایجاد کنیم.
    ویرایش توسط alireza10471 : 27-06-2011 در ساعت 14:34

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alireza10471 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    شایان نیکزاد

سلام.
    در تایید حرف دوست عزیز یک نکته ای رو هم من بگم.
    نیاز من به این میکرو مثل خیلی های دیگه سرعت و توانایی پردازش اونه،پس ماها یک بردی میخواهیم که حداقل امکانات رو داشته باشه(به خاطر هزینه کمتر) و تمام i\o در دسترس باشه.برای اینکه جنبه آموزشیش هم حفظ بشه،میشه این برد رو هم مثل سایر برد های فروشگاه طراحی کرد تا به برد اصلی وصل شود.
    همونطور که دوستان اشاره کردند با طراحی این برد،به دلیل پایه های مشابه میکرو ها برد lpc2368 هم به مجموعه های فروشگاه اضافه میشه.
    با تشکر.

بعد از چند وقت برگشتم

نام
    زارعی

سلام
    ممنون از دوستان
    من نظرم اینه که ابتدا با خود میکرو کار کنیم و خوب که دستمون اومد و مثالهایی کهب راش هست میتونیم یک برد جامع براش بزنیم
    مثلا یو اس بی هاست در نظر بگیرید انگشت شمار شاید کار کرده باشند این یک امکانی هست بسیار بسیار کاربردی که کلی وقت گیره راه انداریش من چکیده حرفم اینه که وقت بذاریم روی برنامه نویسیش تا طراحی بعد وقتی همه چیز آماده شد بردش بزنیم
    تا چشم به هم بزنیم مهر شده و مثل سالهای قبل خواهد شد
    پس بهتره حداکثر استفاده از وقتمون رو بکنیم
    من دوبرد میذارم یکی برای lpc1768و یکی برای stm
    دوستان سری های stm رو دست کم نگیرد
    جالبه بدونید میکروهای بسیار ارزان تری نسبت به lpc هستند و کاملا صنعتی هم هستند
    چند وقت پیش یکی مینی پی ال سی از شرکت تکو باز کردم فقط یکی میکرو stm32f100 مستقیم گذاشته بود و خیلی جالبه بدونید اون همه بحث نویز گیر و.. خبری نبود
    برای موجود بودن درایران شما نگران نباشید هرچیزی کار کنیم ایسیش رو مستمر قول میدم وارد کنیم پس نگرانی نداره
    خوب مورد اول برد بسیار کاملی هست' lcd 32 داره و امکاناتش هم با ترجمه گوگل برایتون میذارم
    A wealth of on-board resources:
    2-way RS232 serial interface (using the straight-through serial cable, serial port support them all the way ISP download)
    2,2 Road, CAN bus communication interface (CAN transceiver: SN65VHD230)
    3, RS485 communication interface (485 transceiver: SP3485)
    4, RJ45-10/100M Ethernet network interface (Ethernet PHY: DP83848)
    5, DA output interface (USB sound card can do experiments on-board speaker and speaker output driver)
    6, AD input (adjustable potentiometer input)
    7 color LCD display interface (which can take 2.8-inch or 3.2-inch color TFT 320X240)
    8, USB2.0 Interface, USB host and USB Device interface.
    9, SD / MMC card (SPI) interface (available with FAT12, FAT16, FAT32 file system)
    10, IIC Interface (24LC02)
    11, SPI serial FLASH interface (AT45DB161D)
    12,2 user keys, 2 function keys and INT0 Reset button, 8 LED lights
    13.1 Five keys to enter the joystick (Joystick)
    14, serial ISP download (no need to set jumpers), the standard JTAG download, simulation debugging interface.
    15, integrated USB emulator: emulator debug features such as online support, support KEIL, IAR and other mainstream development environment.
    16, optional external 5V power supply or USB 5V input supply.
    17, leads all the IO, user-friendly external circuit to the secondary development of other applications.

مورد بعدی
    این برد نمونه من ازش دارم برد بسیار خوبی هست خیلی میشه روش مانور داد برای stm
    تقریبا همه قسمت هاش راه اندازی شده و خیلی راحت میشه روش مسلط شد

از اینجا امکانات و فیلم اموزشیش ببینید
    ALIENTEK MiniSTM32开发板 利用OLED播放视频. - STM32/STM8专区 - OpenEdv-开源电子网
    ویرایش توسط kavir : 27-06-2011 در ساعت 14:54
    کویر ویدئو راه اندازی شد

17. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال pooriya آواتار ها
    نام
    پوریا علیزاده
    تشکر شده 676 بار در 217 پست

سلام
    ممنون از دوستان
    من نظرم اینه که ابتدا با خود میکرو کار کنیم و خوب که دستمون اومد و مثالهایی کهب راش هست میتونیم یک برد جامع براش بزنیم
    مثلا یو اس بی هاست در نظر بگیرید انگشت شمار شاید کار کرده باشند این یک امکانی هست بسیار بسیار کاربردی که کلی وقت گیره راه انداریش من چکیده حرفم اینه که وقت بذاریم روی برنامه نویسیش تا طراحی بعد وقتی همه چیز آماده شد بردش بزنیم
    چند وقت پیش یکی مینی پی ال سی از شرکت تکو باز کردم فقط یکی میکرو stm32f100 مستقیم گذاشته بود و خیلی جالبه بدونید اون همه بحث نویز گیر و.. خبری نبود
    برای موجود بودن درایران شما نگران نباشید هرچیزی کار کنیم ایسیش رو مستمر قول میدم وارد کنیم پس نگرانی نداره
    خوب مورد اول برد بسیار کاملی هست' lcd 32 داره و امکاناتش هم با ترجمه گوگل برایتون میذارم
    A wealth of on-board resources:
    2-way RS232 serial interface (using the straight-through serial cable, serial port support them all the way ISP download)
    2,2 Road, CAN bus communication interface (CAN transceiver: SN65VHD230)
    3, RS485 communication interface (485 transceiver: SP3485)
    4, RJ45-10/100M Ethernet network interface (Ethernet PHY: DP83848)
    5, DA output interface (USB sound card can do experiments on-board speaker and speaker output driver)
    6, AD input (adjustable potentiometer input)
    7 color LCD display interface (which can take 2.8-inch or 3.2-inch color TFT 320X240)
    8, USB2.0 Interface, USB host and USB Device interface.
    9, SD / MMC card (SPI) interface (available with FAT12, FAT16, FAT32 file system)
    10, IIC Interface (24LC02)
    11, SPI serial FLASH interface (AT45DB161D)
    12,2 user keys, 2 function keys and INT0 Reset button, 8 LED lights
    13.1 Five keys to enter the joystick (Joystick)
    14, serial ISP download (no need to set jumpers), the standard JTAG download, simulation debugging interface.
    15, integrated USB emulator: emulator debug features such as online support, support KEIL, IAR and other mainstream development environment.
    16, optional external 5V power supply or USB 5V input supply.
    17, leads all the IO, user-friendly external circuit to the secondary development of other applications.

مورد بعدی
    این برد نمونه من ازش دارم برد بسیار خوبی هست خیلی میشه روش مانور داد برای stm
    تقریبا همه قسمت هاش راه اندازی شده و خیلی راحت میشه روش مسلط شد

ALIENTEK MiniSTM32开发板 利用OLED播放视频. - STM32/STM8专区 - OpenEdv-开源电子网
    سلام.

من با هر دوتاش موافقم و میکرو های stm نیز به نظر خوب میان فقط دو چیز رو در نظر بگیریم:

1-هر میکروئی که کار بکنیم نسبتا به روز باشه یعنی حداقل هسته cortex m0 به بالا داشته باشه.
    2-بشه زود تهیش کرد تا تابستون بصورت قوی روش کار کرد.

19. تشکرها از این نوشته :

سلام
    ممنون از دوستان
    جناب آقای زارعی از شما تشکر میکنم. بردی که برای lpc1768 قرار دادید کامل هست و مدار بسیار عالی ای هست. به شخصه نظرم روی سری های lpc هست. اون مداری که شما قرار دادید روش یک سیستم عامل نصب شده و کلیه امکاناتش راه اندازی شده، چون اطلاعات در مورد اون مدار دارم میدونم که کار زیادی برای انجام دادن نداره و برنامه هاش همه آماده است ولی از طرفی اضافه کردن موارد جدید به این برد کار آسونی نیست و از لحاظ آموزشی هیچ بار علمی نداره. مشابه این مدار، برد mini2440 هست شما این مدار را با اون مدار مقایسه کنید و اگر کسی دوست داره از چنین مدارهایی استفاده کنه مدار mini2440 خیلی کاملتر از این مدار است. تمام برنامه هایی که برای برد stm نوشته شده تحت کرنل های سیستم عاملی هست که روش وجود داره، نه خود امکانات پایه ای میکرو. اونجا شما برای کار با پورت سریال با واحد UART کار نمی کنید بلکه با کرنل و برنامه نویسی کامپیوتری سر و کار دارید. ضمن اینکه LPC1768 از میکروکنترلر مدار stm که قرار دادید مشخصات بالاتری داره. اگر هدف آموزش ARM باشه بایستی با اجزای اولیه میکروکنترلر کار کرد و از این لحاظ آموزشها و مسایل فراگرفته شده در انواع طراحی ها کاربرد خواهد داشت.
    خواهش میکنم بحث این مدار را با LPC1768 ادغام نکنید چون قابل مقایسه هم نیستند و هر کدام سرجای خودشان میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند و مدار stm چیزی برای آموزش نداره و دوستان میتوانند خود این برد را خریداری کنند و برنامه های آماده ای که دارد راه اندازی کنند.
    بسیار مداری که برای LPC1768 معرفی کردید جالب هست و اگر امکان خرید و فروش آن با قیمت مناسب در فروشگاه را دارید ممنون میشم اگر این امکان را برای همه دوستان علاقه مند ایجاد کنید تا بنده به همراه دوستان بحث های آموزشی مربوط به lpc1768 را آغاز کنیم. از توجهات شما سپاسگزارم

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alireza10471 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    شایان نیکزاد

من چکیده حرفم اینه که وقت بذاریم روی برنامه نویسیش تا طراحی بعد وقتی همه چیز آماده شد بردش بزنیم

فکر کنم از صحبت های آقای زارعی اینطور بربیاد که ما اول بیایم آموزشهارو شروع کنیم بعد بیایم برد بزنیم،درسته ؟
    اگه اینطور باشه چطوری باید از صحت برنامه مطمئن شیم ؟
    با تشکر.

بعد از چند وقت برگشتم

23. تشکرها از این نوشته :

نام
    زارعی

سلام
    از اینکه دوستان علیرضا و شایان و پوریااینطور پیگیر هستید خوشحالم
    خوب @alireza10471
    جناب آقای زارعی از شما تشکر میکنم. بردی که برای lpc1768 قرار دادید کامل هست و مدار بسیار عالی ای هست. به شخصه نظرم روی سری های lpc هست. اون مداری که شما قرار دادید روش یک سیستم عامل نصب شده و کلیه امکاناتش راه اندازی شده، چون اطلاعات در مورد اون مدار دارم میدونم که کار زیادی برای انجام دادن نداره و برنامه هاش همه آماده است ولی از طرفی اضافه کردن موارد جدید به این برد کار آسونی نیست و از لحاظ آموزشی هیچ بار علمی نداره. مشابه این مدار، برد mini2440 هست شما این مدار را با اون مدار مقایسه کنید و اگر کسی دوست داره از چنین مدارهایی استفاده کنه مدار mini2440 خیلی کاملتر از این مدار است.
    من هم LPC دوست دارم هم STM و lpc ها در ایران شناخته شده تر هستند و حرف شما قابل قبول هست
    و اما در مورد سیستم عامل
    بردی که من برای lpc قرار دادم طرف فقط استارت ucos زده و همونطور که میدونید این بخواین بخرید به صرفه نیست
    این بردی که معرفی شده برای همه بخش هاش مثال داره. من منظورم اینه تجربه ای که در lpc شد نمی خوام بشه
    ما آرم رو در حد تایمر و pwm و چند تا بخش جزئیی راه میندازیم و تموم تا حالا نشد توی یکی سایت ایرانی بریم درست حسابی usb راه انداخته باشند و یا usb host و یا بخش های کاربردی
    من هدف اینه که دوستان بخش های عمومی که همیشه راه مینداختیم با مثالهایی که هست مسلط بشند و بیان روی لایه های بالاتر کار کنیم مثلا usb host برای u flash و...
    mini 2440 کلا سیستم عامله و فقط بحث نرم افزاری هست و اون مسئلش فرق می کنه
    این مثالهایی هست که همراهشه

خواهش میکنم بحث این مدار را با LPC1768 ادغام نکنید چون قابل مقایسه هم نیستند و هر کدام سرجای خودشان میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند و مدار stm چیزی برای آموزش نداره و دوستان میتوانند خود این برد را خریداری کنند و برنامه های آماده ای که دارد راه اندازی ک
    دقیقا متوجه نشدم منظورتون چی هست
    ولی stm که معرفی شد دقیقا یک برنامه حرفه ای هست که طرف نوشته و مستقیم با پایه ها و .. در ارتباط هستید و مثل سیستم عامل هایی که دیدین نیست اگر منظورتون این بود...
    بسیار مداری که برای LPC1768 معرفی کردید جالب هست و اگر امکان خرید و فروش آن با قیمت مناسب در فروشگاه را دارید ممنون میشم اگر این امکان را برای همه دوستان علاقه مند ایجاد کنید تا بنده به همراه دوستان بحث های آموزشی مربوط به lpc1768 را آغاز کنیم. از توجهات شما سپاسگزارم
    بله امکانش هست فعلا تا چند روز دیگه بگردم ببینم از این بهتر و ارزون تر هست یا نه بهتون خبر میدم کدومش قراره وارد کنیم
    ویرایش توسط kavir : 27-06-2011 در ساعت 18:46
    کویر ویدئو راه اندازی شد

25. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

از جناب آقای زارعی همچنان سپاسگزاری میکنم. جالب هست که تا خود ایشان تو مسایل وارد نشوند هیچ کاری به نتیجه نمی رسه. انشاله خدا به شما توفیق و سلامتی بده. بنده که شاگرد شما هستم و هر تصمیمی که اتخاذ کنید پیرو.

27. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    سید مهدی میری زاده
    تشکر شده 115 بار در 33 پست

با سلام خدمت مدیر سایت و همه دوستان و تشکر از تلاشهایتان
    به نظر من lpc1768 به چند دلیل بهتر می باشد
    CPU 100mhz 512kb FLASH 64KB RAM
    که در حدود این مشخصات توی STM ها با هسته CORTEX M3
    STM32F107VC می باشد که مشخصاتش
    CPU 72 MHZ 256KB FLASH 64KB RAM
    و محم تر از همه قیمت
    که با سرچ توی سایت ALIBABA
    روی تعداد برای STM32F107VC زده بود 15 دلار
    برای LPC 1768 زده بود 3 دلار
    البته من شناخت کاملی از STM ندارم ولی به نظر من LPC از همه لحاض کامل است
    فقط اونهایی که با LPC کار کردن باید بگن از لحاض کار صنعتی و پارازیت گرفتن چطوی هست

29. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mahdi8888 برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته t.o.e آواتار ها
    تشکر شده 122 بار در 60 پست

سلام و خسته نباشید:
    من لازم میدونم یه سری نکات رو بگم:
    اول اینکه من از خودم شروع میکنم:
    همت ندارم...وقت نمیزارم و فقط یه سری مسائل معمولی رو دنبال می کنم.من با فلان میکرو یا FPGA یا هر نرم افزاری که فکرشو بکنید کار کنم و کاملا مسلط باشم هنر نیست.
    اینکه من تمام قسمت های یک نرم افزار رو بلد باشم مهم نیست.
    اینکه من بیام و بردی رو راه اندازی کنم و تمام مثال ها رو روش پیاده کنم و بدم بیرون باز هم بدرد نمیخوره.
    من یکبار این حرف رو زدم. و الان هم میزنم:
    مهم اینه که شما فکر مهندسی و پایه و الگوریتم نویسی رو بلد باشید.
    باور کنید دکتر دیدم که از لحاظ سوادی صفر ولی حرف زدن عالی.
    دانشجوهای فوق لیسانس دانشگاه های معروف که خودشون رو نخبه میدونند..در حرف پر ادعا، در عمل صفر.من چون دلم می سوزه میگم واگرنه برام هیچ اهمیتی نداره و خیلی راحت از کنارش میگذرم.من الان دارم با dspic30f4013 کار میکنم و تا الان همه جوابامو داده.مهم اینه که شما تو یه زمینه ای متخصص بشید.
    الان قسمت fpga سایت خالیه.قسمت lpc تقریبا تعطیل شده.هنوز بحث lpc به اتمام نرسیده میخواهید یه بخش دیگه ای رو استارت بزنید!
    اینکه من بیام از اینترنت و سایت های خارجی برنامه بردارم و بنویسم و کامپایل کنم هنر نیست.مهم اینه که اون برنامه رو بفهمم و تمام قسمت هاشو یاد بگیرم.من آرم بلد نبودم!
    Avr کار کرده بودم،دیدم اینم زبان C. اومدم همون کارایی رو کردم که تو زخیثرهسهخد انجام میدادم ولی با یه مقدار تغییرات.

من نظرم اینه که برد اضافی نزنید.قبلا موافق بودم ولی الان نیستم.اگر هدف برد آموزشی هست،برد lpc2378 هست.ما وقتی بتونیم usb و قسمت های دیگه رو تو این میکرو راه اندازی کنیم.دیگه برامون فرقی نمیکنه که device عوض بشه یا نه.هر کس بسته به نیازش یه میکرویی انتخاب میکنه.هدف اینه که طرفی که داره اینکار رو میکنه با اصول و راهکار ها آشنا بشه و بفهمه.
    الان شما می خواهید یه led رو روشن و خاموش کنید تو تمام میکروها و کامپایلر ها ..اصل فرق نمیکنه...الگوریتم فرقی نمیکنه.فقط نوع نوشتن و توابع ممکنه فرق کنه که این رو راحت میشه یاد گرفت که مثلا فلان نرم افزار برای اینکه این کار رو بکنه فلان دستور رو باید اجرا کرد!

ما اگر بتونیم تو این سایت به طور جامع و مفید بحث usb و ... رو برای بچه ها جا بندازیم کار بسیار بزرگی انجام دادیم.
    یه نکته دیگه اینکه usb به درد کارای حساس و دقیق نمیخوره.95 درصد باگ داره و در عمل بارها دیدم که چه شکلی من رو سر کار گذاشته.

من نظرم این بود.چون دلم برای این سایت می سوزه و خودمم عضوی از این سایت هستم.حقیقت پنهانی که با خودم داشتم رو گفتم.هر کس بسته به کار و ....تصمیم بگیره و بگید که در نهایت قراره چی کار کنیم.تا منم اگر تونستم کمک کنم.
    در پایان قصد بی احترامی یا به هیچ شخص یا شرکتی رو نداشتم!!!!
    من کوچیک همتونم هستم.

موفق وموید باشید.
    __________________________________________________ __________________
    تا اطلاع ثانوی خیلی خیلی کم میتونم بیام سایت.سعی میکنم که هفته ای یکبار به سایت سر بزنم.
    خدمت مقدس سربازی تا 4 سال متاسفانه!!!!!

31. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما t.o.e برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط t.o.e نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید:
    عرض ادب و احترام
    با صحبت های شما موافقم اما لازم میدونم چند تا نکته را اشاره کنم:
    با همه تلاشهای با ارزش و قابل احترامی که برای طراح های برد lpc2378 قایل هستم از همان ابتدا معتقد بودم میکروی مناسبی انتخاب نشده و برد معایب اساسی داره که کار با برد را خیلی محدود میکنه. درست میفرمایید اگر از جایی شروع نکنیم همیشه ساکن باقی میمونیم. اما این مورد را در نظر بگیرید که هسته های cortex ساختمان کاملا متفاوتی از سایر میکروکنترلرها دارند و برنامه نویسی خاصی لازم هست که داشته باشیم و از این لحاظ نمیشه هسته های مختلف را با یک دید فرض کرد، هر چند اصول یکسان هست.
    فکر نمیکنم هیچ کدام از دوستان قصد داشته باشند که مانع فعالیت سایرین بشوند، اما اجازه بدید همه حق انتخاب داشته باشند و میکروکنترلر مورد علاقه خودشان را انتخاب کنند و این امکان برای همه فراهم بشه تا جمع همه سلیقه ها را در کنار هم داشته باشیم.
    قسمت lpc واقعا ضعیفه اما حالا که دوستان بسیار فعالی مثل شما اینجا همکاری میکنند مسلما از سایر قسمتهای arm فعالتر خواهیم بود.
    نکته آخر اینکه هرچقدر اطلاعات بیشتری در اختیار دیگران قرار بدیم، به دانش خودمان نیز افزوده میشه، پس همه دوستان همکاری خودشان را آغاز کنند.

33. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alireza10471 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    سید مهدی میری زاده
    تشکر شده 115 بار در 33 پست

[QUOTE=t.o.e;25752]سلام و خسته نباشید:

باسلام خدمت همه دوستان.
    من هم باصحبتهای شما موافقم
    ولی پیشنهاد میکنم که ما که می خواهیم برنامه نویسی وکار با lpc را یاد بگیریم چرا تکنولوژی بالاتر آن را یاد نگیریم.
    هسته cortex یک سرو گردن از هسته معمولی arm7 بالاتره،
    یکی از برتریهاش دستور العملهای thumb-2 می باشد.
    مجموع دستور العمل thumb-2 سیکلهای دستور العمل و اندازه برنامه را کاهش می دهد و دیگر نیازی به تغییر وضعیت به بین وضعیت arm (بیت32) و thumb (بیت16) نمی باشد . این ویژگی ، توسعه نرم افزاری را ساده تر کرده.
    این دستور العملها در کل باعث میشود که ، بسیاری از عملیاتهای داده ها با استفاده از کدهای کمتری اجرا شود . درنتیجه سرعت اجرا بالاتر میرود و حجم کدها کمتر می شود و توان کمتری مصرف میشود.
    در هسته cortex -m3 تاخیر وقفه به کمک بهینه سازیهای خاص کاهش یافته.
    سرعت اجرای دستور العملها در حد اکثر فرکانس کاری ، lpc1768 حدودا دو برابر lpc2368 می باشد
    و مزیتهای دیگر...
    من میگم شاید این فرکانس کاری و سرعت عمل مورد نیاز کارهای ما نباشد . ولی حالا که ما میخواهیم تلاش کنیم و وقت بزاریم چرا بهتر و جدیدتر در همان رده را انتخاب نکنیم که با این پیشرفت روز به روزه الکترونیک چهار روز بیشتر بدرد بخورد.
    باتشکر از همه دوستان.

35. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mahdi8888 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    علی سعید
    تشکر شده 81 بار در 37 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi8888 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیر سایت و همه دوستان و تشکر از تلاشهایتان
    به نظر من lpc1768 به چند دلیل بهتر می باشد
    CPU 100mhz 512kb FLASH 64KB RAM
    که در حدود این مشخصات توی STM ها با هسته CORTEX M3
    STM32F107VC می باشد که مشخصاتش
    CPU 72 MHZ 256KB FLASH 64KB RAM
    و محم تر از همه قیمت
    که با سرچ توی سایت ALIBABA
    روی تعداد برای STM32F107VC زده بود 15 دلار
    برای LPC 1768 زده بود 3 دلار
    البته من شناخت کاملی از STM ندارم ولی به نظر من LPC از همه لحاض کامل است
    فقط اونهایی که با LPC کار کردن باید بگن از لحاض کار صنعتی و پارازیت گرفتن چطوی هست
    از لحاظ قیمت که شما گفتید من هر دو رو خردیداری کردم ولی دقیقا عکس قیمت شما بود lpc1768 رو 9 دلار و stm32f103 رو 2.5 دلار خریدم.از لحاظ کیفیت هم هردو خوبن و من تا حالا باهاشون مشکل نداشتم.

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین