NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4680 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل عجیب

مدیر باز نشسته t.o.e آواتار ها
    تشکر شده 122 بار در 60 پست

Icon16 مشکل عجیب

سلام:
    من یه برنامه با یکی از ورژن های codevision نوشتم. و با پروگرامر stk200/300 برای اولین بار روی فرکانس داخلی 8 l'hivjc پروگرام کردم.بعد از 2 ماه اومدم برنامه رو تو یه pc دیگه بهینه اش کردم و proteus هم تست کردم، جواب داد و بعدش بردم تو کامپیوتر قدیمی که پورت پرینتر داره پروگرام کنم.پروگرام میشود.....ولی برنامه درست کار نمی کند.
    یه قسمت از برنامه اسکن صفحه کلید....که ستون اولش کلا میریزه بهم....در صورتی که منطق برنامه درسته و با پروتئوس هم چک شده....ولی تو عمل که پروگرام میکنم...درست کار نمیکنه.

فقط یه فایل hex هست که درست کار میکنه...اونم همون نسخه اولییه که نوشتم.برنامه رو دوباره از نو نوشتم بازم جواب نداد.

کسی تا الان به این مشکل برخورد کرده یا راهکاری داره که راهنمایی کنه.

با تشکر.

2. # ADS
    Circuit advertisement

آقا مشکل برطرف شد.یه نکته ریز داشت .اونم این بود که چون پروتئوس ایدهآل هست و در عمل هیچ وقت مداری که تو پروتئوس بسته میشه از یه سری جهات درست کار نمیکنه و مشکل منم به این خاطر بود که نرم افزاری درستش کردم.

4. تشکرها از این نوشته :

پیش فرض .....

سلام:
    این طوری هیچ کسی نمیتونه بگه که مشکل کجاست و همش احتمالات هست.
    شما همان برنامه ای که نوشتید رو تو پروتئوس چک بکنید.اگر جواب داد و تمام نکات برنامه نویسی رعایت شده بود با علم به اینکه پروتئوس محیطی ایزوله هست.90 درصد مشکل سخت افزاری دارید.اگر روی برد برد بستید دوباره ببندید.اگر برد مدار چاپی زدید با مولتی متر تست اهمی و اسکوپ چک کنید.مثلا ببینید تغذیه درسته؟نویز نداره؟
    هزار و یک دلیل ممکنه بوجود آمده باشد. و اکثرا هم سخت افزاری هستند.
    من فکر میکنم اگر دوباره مدار رو بررسی کنید به نتیجه خواهید رسید.
    موفق و موید باشید.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 34 بار در 26 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mmmmohamad نمایش پست ها
    هر کسی میتونه به این سوال من جواب بده که دارم دیوانه میشم.
    من یک پروژه خیلی ساده طراحی کردم که به کمک ای دی سی و ال ام 35 دما را به صورت باینری روی ال ای دی نشون میداد خیلی خوب کار میکرد بعد سشوا با باد گرم را نزدیک سنسور که بغل ای سی بود گرفتم همه چیز
    خوب بود که یه مرتبه ای سی اتمگا 8 از کار افتاد و دیگه کار نکرد گفتم شاید اتفاق بوده همون وقت همین پروژه
    را با اتمگا 32 بستم تمام اتفاقاتی که برای ای سی قبلی افتاد دوباره تکرار شد و 32 هم که اولش عالی کار میکرد یک مرتبه از کار افتاد و دیگه کار نکرد(حتی پروگرام هم نمی شوند) من با اینکه خیلی پروژه کار کردم ولی هیچ وقت یه همچین چیزی را ندیده بودم واقعا کی میدونه علت این اتفاق چیه؟
    اقا اصلا اين اي سي هاي اي وي ار واقعا در مواردي واقعا مزخرفن.
    منم يه بار يه مداري با اي وي ار بستم جالبه با فركانس 1 خوب كار ميكرد اما همينكه فركانسو زياد ميكردم پاك قاطي ميكرد.حالا جديدا فركانس atmeg16 اي رو روي 16mhz تنظيم كردم ديگه اصلا پروگرام نميشه با اينكه به پايه هاي xtal1&2 سيگنال خارجي وصل كردم.تا الان 3 تا اينجوري انداختم دور ديگه جرات ندارم از فركانس 16 استفاده كنم