NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4727 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: کمک فوری جهت بهینه سازی تغذیه مدار

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

پیش فرض کمک فوری جهت بهینه سازی تغذیه مدار

با سلام
    در مدار زیر می خوام موقع فشار دادن هر یک از میکرو سوییچ ها یکی از led ها روشن شده و تغذیه هم که باطری می باشد وصل شود چون وقتی تغذیه میکرو مداوم وصل باشد باطری را خالی می کند.لطفا راهنمایی بفرمایید.
    ویرایش توسط nh2600 : 31-05-2011 در ساعت 18:23

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر باز نشسته هنرفر آواتار ها
    نام
    اصفهان
    تشکر شده 311 بار در 154 پست

ميتوني ميكرو را در مد خواب بزاري تا توان مصرفيش كم بشه.يه كار ديگه هم ميشه كرد.كليدها را pull down كن و از هر كدوم با يه ديود وصل كن به تغذيه ميكرو.بعد توي يه ترازيستور بزار براي تغذيه و وصلش كن به ميكرو.حالا هر وقت يكي از كليد ها را زدي ميكرو روشن ميشه.بعد از روشن شدن ميكرو پايه اي كه بيس ترانزيستور بهش وصله را يك كن تو برنامه.و بعد از يه مدت زماني دوباره صفرش كن كه ميكرو خاموش بشه
    جوان ایرانی زانو نمیزند حتی اگر حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قدش باشد....

iran-ehda.ir

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما هنرفر برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

با تشکر از شما دوست گرامی ،من می خوام بدونم که در انواع مدارات فرستنده ریموت کنترلی این مشکل رو چطوری حل کردن منم همون کار رو بکنم.دوستان در صورت امکان نقشه عملی بدید

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    توی مدارات ریموت کنترلر حرفه ای ( مثل دزدگیر های ماشین های و... ) از ای سی های سری pt ( مثلا PT2242 – PT2262 – PT2260 – PT2240 – PT2292 – PT2282 ) استفاده میشه ، این ای سی ها بسیار کم مصرف هستند و معمولا فقط وقتی کلید های ریموت فشرده میشه کار میکنن ( طبق همون چیزی که اقای هنر فر گفتند ) .

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال saeed210 آواتار ها
    نام
    سعید
    تشکر شده 78 بار در 61 پست

سلام
    در راستای موضوع تایپیک یک سوال دارم
    با سه تا سون سگمنت و یک ولوم هرز گرد یک چیزی مثل ولوم ضبط ساختم که روی یک دستگاهی وصل میشه موقعیت دسته ای که چرخانده میشه رو نشنون میده
    این دستگاه صبح تا شب روشنه و شاید هر 1ساعت یک بار موقعیت دسته تغییر میکنه ولی سون سگمنت ها باید همیشه روشن باشه از نظر مصرف برق ایت درسته که سون سگمنت ها رو مدام با همون میکرو روشن نگه دارم یا راه دیگه ای پیشنهاد میکنید.(نمی دونم شاید مثل لچ یا راه دیگه)

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

با تشکر از شما دوست گرامی . من می خوام بدونم که در طراحی ریموت کنترل ها با میکرو کنترلر ها از نظر سخت افزاری یا نرم افزاری چه کاری انجام دادن که طول عمر باطری آنقدر زیاد هستش؟با توجه به اینکه سایز برد هم کوچیکه!
    من که فکر کردم تغذیه مدار ( حالا یا GND و یا VCC ) موقع فرمان دادن توسط میکرو سوییچ وصل می شه.
    ویرایش توسط nh2600 : 01-06-2011 در ساعت 23:08

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    با تشکر از شما دوست گرامی . من می خوام بدونم که در طراحی ریموت کنترل ها با میکرو کنترلر ها از نظر سخت افزاری یا نرم افزاری چه کاری انجام دادن که طول عمر باطری آنقدر زیاد هستش؟با توجه به اینکه سایز برد هم کوچیکه!
    من که فکر کردم تغذیه مدار ( حالا یا GND و یا VCC ) موقع فرمان دادن توسط میکرو سوییچ وصل می شه.
    همون طور که قبلا هم گفتم ، چیپ های به کار رفته در ریموت کنترلر ها ، مخصوص این کار ساخته شدن و جریان خیلی کمی رو مصرف میکنن . مورد دیگه ای که در مورد ریموت کنترلر ها وجود داره باطری های به کار رفته در اونا هست . این باطری ها که با نام a23 شناخته میشه دارای مشخصات زیر هست :
    http://en.wikipedia.org/wiki/A23_battery
    استفاده کزدن از میکرو کنترلر برای این کار زیاد عاقلانه نیست ، چون خود میکرو کنترلر حتی در حالتی که در مد اسلیپ باشه ، جریانی در حد میکرو آمپر از باطری میکشه که نهایتا باعث دشارژ باطری میشه . اما چیپ ها که برای اینکار ساخته شدن ، فقط وقتی که کلیدی فشرده میشه وارد میشن و...

در راستای موضوع تایپیک یک سوال دارم
    با سه تا سون سگمنت و یک ولوم هرز گرد یک چیزی مثل ولوم ضبط ساختم که روی یک دستگاهی وصل میشه موقعیت دسته ای که چرخانده میشه رو نشنون میده
    این دستگاه صبح تا شب روشنه و شاید هر 1ساعت یک بار موقعیت دسته تغییر میکنه ولی سون سگمنت ها باید همیشه روشن باشه از نظر مصرف برق ایت درسته که سون سگمنت ها رو مدام با همون میکرو روشن نگه دارم یا راه دیگه ای پیشنهاد میکنید.(نمی دونم شاید مثل لچ یا راه دیگه)
    می تونید وقتی که ولوم تغییر میکنه 7 سگمنت ها رو روشن کنید ( مثل موبایل وقتی که کلیدش فشرده میشه )

12. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته t.o.e آواتار ها
    تشکر شده 122 بار در 60 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط nh2600 نمایش پست ها
    با سلام
    در مدار زیر می خوام موقع فشار دادن هر یک از میکرو سوییچ ها یکی از led ها روشن شده و تغذیه هم که باطری می باشد وصل شود چون وقتی تغذیه میکرو مداوم وصل باشد باطری را خالی می کند.لطفا راهنمایی بفرمایید.
    سلام:

چرا زمین رو سوییچ نمیکنی؟
    من خودم تا حالا شخصا تست نکردم.بعضی از دوستان میگفتن که زمین رو تو مدار سوییچ کنیم بهینه تر میشه.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

مقاومتها بالاکش هستن ما هم دقیقا زمین رو سوییچ کردیم

سلام:
    منظور من اینه که کلا زمین تو مدار وصل نباشه و فقط وقتی وصل بشه که میخواهید کار کنید.
    شما مثبت led رو دادی به میکرو.
    من اگر جای شما بودم..کاتد led ها رو میدادم به میکرو!

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 1nafar نمایش پست ها
    سلام

همون طور که قبلا هم گفتم ، چیپ های به کار رفته در ریموت کنترلر ها ، مخصوص این کار ساخته شدن و جریان خیلی کمی رو مصرف میکنن . مورد دیگه ای که در مورد ریموت کنترلر ها وجود داره باطری های به کار رفته در اونا هست . این باطری ها که با نام a23 شناخته میشه دارای مشخصات زیر هست :
    http://en.wikipedia.org/wiki/a23_battery
    استفاده کزدن از میکرو کنترلر برای این کار زیاد عاقلانه نیست ، چون خود میکرو کنترلر حتی در حالتی که در مد اسلیپ باشه ، جریانی در حد میکرو آمپر از باطری میکشه که نهایتا باعث دشارژ باطری میشه . اما چیپ ها که برای اینکار ساخته شدن ، فقط وقتی که کلیدی فشرده میشه وارد میشن و...
    آخه اگه بخواهیم دیتا رو بصورت کد شده انتقال دهیم با اون سیستم ها که نمی شه و اون سیستم ها به سادگی هک می شن

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 4 بار در 4 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط t.o.e نمایش پست ها
    سلام:
    منظور من اینه که کلا زمین تو مدار وصل نباشه و فقط وقتی وصل بشه که میخواهید کار کنید.
    شما مثبت led رو دادی به میکرو.
    من اگر جای شما بودم..کاتد led ها رو میدادم به میکرو!
    دوست عزیز ممنون از پاسخی که دادید ولی همون طور که می بینید من تغذیه میکرو رو وصل نکردم و دنبال راه کار یا مداری هستم که با یک میکرو سوییچ هم فرمان بدم هم مثلا gnd میکرو رو وصل کنم و vcc رو مستقیم بدم که اگر یک کانال کار می کردم می شد ولی در چهار کانال فعلا با دو تا میکروسوییچ دارم این کار رو انجام میدم یعنی یک میکروسوییچ رو پایین نگه می دارم تا gnd کل مدار وصل بشه بعدا میکروسوییچ بعدی رو میزنم تا فرمان بدم

19. تشکرها از این نوشته :

اگر دارید از اینتراپت یا وقفه خارجی استفاده می کنید برای سوییچ هاتون مدار debounce هم بزارید.

دوست عزیز ممنون از پاسخی که دادید ولی همون طور که می بینید من تغذیه میکرو رو وصل نکردم و دنبال راه کار یا مداری هستم که با یک میکرو سوییچ هم فرمان بدم هم مثلا gnd میکرو رو وصل کنم و vcc رو مستقیم بدم که اگر یک کانال کار می کردم می شد ولی در چهار کانال فعلا با دو تا میکروسوییچ دارم این کار رو انجام میدم یعنی یک میکروسوییچ رو پایین نگه می دارم تا gnd کل مدار وصل بشه بعدا میکروسوییچ بعدی رو میزنم تا فرمان بدم
    سلام:

تو اینترنت یه سرچی بکنید...قطعا یه راهکاری پیدا می کنید.این صرفه جویی در تغذیه مدار یه مشکل بسیار بزرگی هست که هنوز...هنوزه نتونستیم درستش کنیم.حداقل تو سیستم های حساس ودقیق میدونم که درست نشده.باطری های خاصی هستند که متاسفانه تحریم هستیم و کسی هم نمیتونه بیاره.

نمیتونی از یه رله کوچیک یا مثلا یه ترانزیستور که طوری طراحی کنید که اگر یه کلید زده شده و یه پالسی اومد خودش بیاد یه جایی از تغذیه رو سوییچ کنه. و بعد از یه مدتی از میکرو یه فرمان بدی که این سوییچ قطع بشه.من این تاپیک رو کامل نخوندم.از چه باطری استفاده
    می کنید؟
    12ولت-سری 23A ؟
    و اینکه چرا یه دکمه on-off کوچیک ساده نمیزاری تا برات کل تغذیه رو قطع و وصل کنه؟
    من ریموت در پارکینگمون رو باز کردم و تمام قطعاتش معلوم بود.توش خبری از avr و... از اینجور چیزا نبود.

اگر برسم...حتما برات یه سرچی میکنم یا از چند نفر که تجربه کاریشون از من خیلی بالاتره می پرسم، ببینم اونا نظری یا طرحی دارند که بهتون کمک کنه یا نه!(البته اگر جواب بدند و من رو دنبال نخود سیاه نفرستند.)
    __________________________________________________ ______________________

موفق و موید باشید.

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما t.o.e برای ارسال این پست سودمند: