NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4499 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: ميكروكنترلر

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض ميكروكنترلر

با سلام
    براي ارتباط دوطرفه ي كامپيوتر و صفحه كليد و lcd كه اين ارتباط از طريق ميكرو انجام ميشودو اتصال كامپيوتر به ميكرو از طريق usb است. و ميكرويي كه استفاده كنم ، avr است. به نظر شما برنامه نويسي ميكرو و كامپيوتر را با چه نرم افزاري ميتوانم انجام دهم كه ساده تر باشد؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال processor آواتار ها
    نام
    محمد صداقتی
    تشکر شده 262 بار در 120 پست

سلام
    خب بیسیک راحت تره
    بستگی داره چه زبانی رو حرفه ای هستید
    زیاد تفاوتی نداره

مدیر باز نشسته shayanmelody آواتار ها
    نام
    شایان نیکزاد
    تشکر شده 1,038 بار در 473 پست

برای ارتباط با پورت USB با ید از آی سی های مبدل USB 2 COM استفاده کنید که معروف ترین آنها FT232 میباشد.

برای برنامه نویسی قسمت میکرو کامپایلرBascom بهترین گزینه است.
    برای برنامه نویسی تحت ویندوز هم Visual Basic را پیشنهاد میکنم.البته با #C نیز میتوانید انجام دهید که این باز بستگی به خود شما دارد.
    اگر نیاز به اطلاعات جزئی تری (مثل نحوه برنامه نویسی یا سخت افزار و...) دارید،لطفا بگویید تا تخصصی تر بحث را پیگیری کنیم.(البته باید بدانم که شما تا چقدر در زمینه میکرو فعالیت داشته اید)

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    من میخوام با یه تراشه FT232rl با پورت USB کار کنم ,درواقع میخوام عکس از کامپیوتر دریافت بشه ور وی یه ال سیدی رنگی نمایش داده بشه,برنامه ای که واسه میکرو نوشتم با کدویژنه...
    واسه برنامه کار با پورت راهنمایی میخوام...
    ممنون

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanmelody نمایش پست ها
    برای ارتباط با پورت USB با ید از آی سی های مبدل USB 2 COM استفاده کنید که معروف ترین آنها FT232 میباشد.

برای برنامه نویسی قسمت میکرو کامپایلرBascom بهترین گزینه است.
    برای برنامه نویسی تحت ویندوز هم Visual Basic را پیشنهاد میکنم.البته با #C نیز میتوانید انجام دهید که این باز بستگی به خود شما دارد.
    اگر نیاز به اطلاعات جزئی تری (مثل نحوه برنامه نویسی یا سخت افزار و...) دارید،لطفا بگویید تا تخصصی تر بحث را پیگیری کنیم.(البته باید بدانم که شما تا چقدر در زمینه میکرو فعالیت داشته اید)
    با سلام
    عزیز بایدی وجود نداره که از مبدل usb to com استفاده کنه از windrive واسه درایور نویسی استفاده کن و برنامشو با c++ بنویس

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

عزیز بایدی وجود نداره که از مبدل usb to com استفاده کنه از windrive واسه درایور نویسی استفاده کن و برنامشو با c++ بنویس
    سلام مجید جان

درسته که برنامه ی windrive می تونه برای وسایل usb فایل های inf و سایر درایورهای مورد نیاز رو بسازه ، اما این در صورتیه که سخت افزار هم بعنوان یک دستگاه usb شناخته بشه. که این خودش یه ترکیب سخت افزاری خاص با میکروکنترلر رو می طلبه. از طرفی برنامه ی میکروکنترلر هم باید به گونه ای باشه که بتونه با پورت usb تبادل اطلاعات کنه.

نتیجه اینکه windriver فقط می تونه فایل های درایور مورد نیاز رو بسازه و دستگاه رو به کامپیوتر معرفی کنه ولی اصل ماجرا که برنامه نویسی usb هست سرجاش می مونه.

بنابراین پیشنهاد شایان جان خیلی خیلی بهتر و راحت تره.
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

8. تشکرها از این نوشته :

نام
    شایان نیکزاد

سلام.
    حرف شما درست ، باید مطلق وجود نداره ! میتونه از همون پروتوکل usb استفاده کنه . اما شما به کسی که میاد همچین سوالی میپرسه میگه برو با خوده usb کار کن ؟!!!!!!!!!!!!!!!

بعد از چند وقت برگشتم

نام
    شایان نیکزاد

یه چیز جالب !
    اتفاقا امروز یه نفر تو دانشگاه اومد ازم سوال پرسید که برای کنترل سون سگمنت با usb چیکار کنم.
    طرف رشتش کامپیوتر بود.بهش گفتم که میتونی از مبدل استفاده کنی و به راحتی کلی از کارات رو جلو بندازی.
    بنده خدا تا الآن با میکرو کار نکرده بود و داشت تحیقات میکرد.منم سریع لپ تاپ رو باز کردم و بهش محیط کدویژن رو نشون دادم و یه برنامه جلوش نوشتم + توضیحات اولیه !
    طرف از تعجب دهنش وا مونده بود ! میگفت من از هرکسی که سوال میکردم بهم میگفتند که برو فلان چیز رو بخون ، یکی دیگه میگفت اول باید بری اونو بخونی ، از یه نفر سورس برنامه پورت سریال خواستم بهم نداد اما تو ...
    تعریف از خود نباشه ، چون من خودم این اخلاق رو از بچه های اینجا یاد گرفتم ، چرا بعضی از مردم اینطوری هستند ؟!

بعد از چند وقت برگشتم

11. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها
    نام
    احسان صفامنش
    تشکر شده 2,261 بار در 1,056 پست

ببینید ما چند نفر که اینجا راحت به سوال همه جواب میدیم یکم خوشی زده زیر دلمون. به خاطر همین اینجوری شده اخلاقمون.(قافیه درست شد)
    من بعد از اینکه پروژم رو تو سایت گذاشتم و به استادم گفتم، استادم قاطی کرد و ناراحت شد!!!!!!!!!
    در مورد خودم فکر میکنم که ساده باشم.(شاید هنوز سرم کلاه بزرگ نرفته)
    ولی بازم دوست دارم به بقیه یاد بدم. تعریف از خود نباشه. ولی حیف اون همه پول که نگرفتیم، یک بار فکر کن!!!
    از اونجا که تا حدودی به اینترنت مع تاد شدم الان سرگرمیم شده iranmicro
    ویرایش توسط esisafa : 04-01-2012 در ساعت 00:23