NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2695 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 9 از 33 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 180 از 657

موضوع: ساخت تابلو روان حرفه ای

عضو جدید
    تشکر شده 24 بار در 12 پست

میشه ایسی پروگرام شده رو بخرم بعد کد هگز رو از داخل میکرو برداشت

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zixelll برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید

مکانش کجاست ادرس داری بهم بدی اصلا قفلش باز میشه

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zixelll برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال jn_1983 آواتار ها
    نام
    جواد .ن
    تشکر شده 356 بار در 137 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط zixelll نمایش پست ها
    مکانش کجاست ادرس داری بهم بدی اصلا قفلش باز میشه
    سلام
    فرض فايل هگزش باز شد. خوب شما خودت رو مقيد به يك هگز ميكنيد و ديگه توانائي توسعه كار رو نداريد. اگه مشكلي پيش بياد ميتونيد مشكلش رو حل كنيد؟؟
    چطوري ميخايد برنامه و محتواي هگز رو دقيقا منطبق با همون چيزي كه نوشتن برگردانيد و آناليزش كنيد؟؟

اين راه خوبي نيست كه داريد شما ميريد. بهتره كه بشينيد برنامه رو خودتون بنويسيد كه بعدا هم هرچقدر خواستيد توسعه بديد و حتي فروش هم داشته باشي!! نوشتن برنامه رو هم خودتون بايد شروع كنيد و اگه به مشكلي برخورديد از دوستان فعال بپرسيد و جواب بگيريد. اينطوري مزاياي زيادي هم براي شما داره!!

البته من تمامي موارد بالا رو بصورت دوستانه پيشنهاد دادم و شما مختار هستيد!!
    موفق باشيد.

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید

سلام حرفهای شما منطقی و عالی بود میشه از اول به من برنامه نویسی شو یاد بدی چون من وارد نیستم به خدا دعات میکنم

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zixelll برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

سلام حرفهای شما منطقی و عالی بود میشه از اول به من برنامه نویسی شو یاد بدی چون من وارد نیستم به خدا دعات میکنم
    چراكه نه!!
    پس توصيه ميكنم از اول براي اين تاپيك وقت بذار و مطالعه كن و هر سوالي داشتي بپرس حتما پاسخ داده ميشه!! بي نصيب نميموني!! براحتي نحوه عملكرد مدار و برنامه نويسيش رو ياد ميگيري!! نگران نباش زياد پيچيده نيست. ساده و روان...

درضمن محتاجيم به دعا...
    موفق باشي.

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید

سلام اینکه تو سایت مهندس لاچینی هست که زده تبدیل فایل text به hex و یا غیره مگه فرق میکنه با فایل هگزی که من میخام

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zixelll برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

سلام اینکه تو سایت مهندس لاچینی هست که زده تبدیل فایل text به hex و یا غیره مگه فرق میکنه با فایل هگزی که من میخام
    ببينيد اون فيل هگزي كه ايشان فرمودن با فايل هگزي كه تا الان مورد بحث بود يك دنيا فرق دارن!! منظور فايل هگزي كه شما بحث ميكردي خروجي برنامه نوشته شده براي راه اندازي تابلو روان توسط كامپايلر هست.
    ولي چيزي كه آقاي لاچيني گذاشته يك برنامه كاملا محدود براي توليد كدهاي لازم براي نمايش تو تابلو هست. براي نمايش تو تابلو روان نياز به يكسري جدول هست. اصطلاحا جدول گلايف ميگن. اين جدول داده ها مشخصات پيكسلي فونت و متن و يا عكسي كه ميخاي رو تابلو نمايش بدي رو شرح ميده!! اين اساس كار يك تابلو روان!!

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید

سلام از کجا شروع کنیم برای برنامه نویسی مهندس جان

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما zixelll برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند 319991 آواتار ها
    تشکر شده 87 بار در 43 پست

سلام و خسته نباشید به همه دوستان
    خیلی وقت بود که دنبال چنین سایتی،باهمکاری بالا می گشتم (خیلی حال کردم دمتون گرم)
    دوستان من حدود یک سال هست که دنبال ساخت تابلو هستم .کلی تو سایت ها گشتم.در اخر تونستم یک تابلو 16*8 بسازم باقابلیت ساپورت mmc،پورت کام اما نمی دونم نورتابلوم در چه حدی هست،به نظرم در حد قابل قبول باشد. درابتدا از ای سی74154 استفاده کردم متن به راهتی به راست یا چپ حرکت می کرد بعد متوجه شدم که متن باید به بالا پایین حرکت کنه،اما با 74154 سرعت پایین می یاد،حالا به سراغ کار با ای سی 74595رفتم با مقداری کارمتوجه شدم با این ای سی می تونم متنم را به بالا پایینم حرکت بدم ولی برای دشتن نور کافی بعد از هر 74595 یدونه uln2803گذاشتم،در کنار این با برنامه دلفی تونستم یه کیبرد توپ مثل کیبرد ویندوز درست کنم بافشردن هرکدام از دکمه ها کدهای هگز از پیش طراحی شده از طریق پرت کام روی مموری ذخیره میشه ،توسط میکرو فایل باز کرده کدها راخونده و اجرا کرده ،تمام بردم رو هزارسوراخی بستم حالا نمی دونم برای تهیه pcbتابلوم باید چند در چندباشه تانور زیادی داشته باشم بسازم ازطرفی فکرم روی ایجاد افکت هس نمی دونم اونهارو چه جوری بسازم یا گیر بیارم لطفا راهنمایی کنید درمورد این که گفتید تمام سر اند ledهارو به منبع وصل کرده وطرف کاتدشون رو توسط74595 صفر کنترل می کنید چه جوری میشه؟؟؟ اینجوری که تمام ستون روشن میشه،راستی تابلوهای شما با 74595 به چپ راستم حرکت میکنه،از طرفی پایه هرنوع همکاری در زمینه تحقیقم هستم یه سوال برای ساختن یه تابلو باعرض 32 طول هرچه که می خواد باشه میشه چهار تا از پورت های میکرو به عرضشون بدم یه ازیه پورت دیگه میکرو برای 74595 استفاده کنیم من میکروم atmega 128 با کریستال 16 میباشد

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 319991 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند 319991 آواتار ها
    تشکر شده 87 بار در 43 پست

مرسی اقا بابت راهنمایی تون
    مثلا استفاده از لچ(74573؟)
    درمورد طراحی افکت هاهم راهنایی خواصی ندارید بکنید ؟ یابرنامه رو نشونم بدین تا بتونم ازروی اون، برنامه شوخودم اگه بتونم بنویسم
    یه سوال این روش که من اشاره کردم جزء چه روشی می شه اسکن صفحه ای در حالت کلی چه جوری می شه:؟
    می تونم دردلفی متن رو به عکس سیاه سفید تبدیل کنم بعدش اونو تویه ماتریس شامل صفر و یک ها ذخیره کنم سپس از طریق پرت کام اونو به میکرو بدم میکرو هم اونو تو mmcذخیره بکنه ،اسکن صفحه ای اینجوری؟

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 319991 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 21 بار در 19 پست

آقا شایان فکر کنم اونجا نباید بحث میکردیم،جاش اینجا بود،خیلی بینظم کردیم اونجارو!!!من قبلا هم از اطلاعات تاپیک شمااستفاده میکردم...کارتون عالیه...کاشکی منم وقت داشتم...خوشبحالتون...

23. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما m1000w برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 18 بار در 10 پست

فكر نميكنيد وقتي به روش اسكن صحفه اي استفاده ميكنيد مدار بزرگتر و قطعات بيشتر و گرانتر ميشه. فرض كنيم قيمت و پيچيدگيش مهم نباشه. براي يك تابلو يك متر مربع حدودا 2500 ال اي دي نياز هست ( با فرض اينكه بين 2 ال اي دي 2 سانتيمتر باشه) هر ال اي دي 30 ميلي امپر ميكشه حالا وقتي 2500 ال اي دي روشن باشه جريان 75 آمپر ميكشه اگر يك منبع 8 ولت نياز باشه ( كه حداقل 8 ولت ميخواد) به يك منبع ولتاژ 600 وات نياز دارين. در صورتي كه تابلوهاي موجود در بازار هر متر مربع 40 وات بيشتر مصرف نميكند. به نظر من از همون جاروب استفاده كنيم ولي از sweep 4 كه هم قطعات كمتر بشه هم توان هم نور در حد معقول باشه.

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما khani_67 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 14 بار در 7 پست

با سلام
    دوستان چن هفته پیش رفته بودم توپ خونه دیدم چند تا مغازه چند تا تابلو جدید سبز رنگ نصب کردن در حد المپیک . عجب نوری داشت واقعا خیره کننده بود.. افکت هاشم که نگو و نپرس .. می خواستم بدونم این تابلو ها مال کدوم شرکته ؟؟؟و اگه من بخوام یدونشو با ابعد تقریبا 64 در 16 بسازم . می تونم یا نه؟ کسی هست که کمکم کنه ؟ چون من هیچی از تابلو روان نمی دونم . واگه بخوام یکیشو تهیه کنم البته روز دید چقدر برام اب می خوره ؟البته از اینایی که توی توپ خونه گذاشتن
    با تشکر

27. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما god boy برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 18 بار در 10 پست

سلام. حساسيت چشم انسان به رنگ سبز 2 برابر هست به خاطر همين پرنور تر به نظر ميرسه.
    آقا شايان جواب منو ندادي كه؟

29. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما khani_67 برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    نام
    سید حمید رضا موسوی
    تشکر شده 5 بار در 2 پست

سلام دوستان من امروز این پست را دیدم
    74595 یک شیفت رجیستر بیسار عالی است ولی مشکل در تعداد زیاد این شیفت رجیستر ها است من برای یکی از شرکت های گنده در تهران برنامه و pcb را طراحی کردم و الان هم استفاده می شود فقط مشکل اصلی هزینه بالای خود led ها است اگر کسی پایه کار باشد حتما کمک می کنم چند تا از فیلم هایی که کار خودم هست را نیز ضمیمه می کنم .

31. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما hamidrezaznu برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 14 بار در 7 پست

با سلام و تشکر
    عزیز من تمام صفحات این موضوع رو خوندم .ولی بازم برام مشکله چون تا حالا با تابلو روان کار نکردم . قبلا توی خیابونا می دیدم .برام عادی بود خیلی به چشم نمی اومد . از وقتی این چند تا تابلوی سبز رنگ رو دیدم کفم برید .. به خاطر همین شیفتش شدم . حالا هم می خوام هر جور شده برم تو کارش . فقط باید کمکم کنید
    در مورد ابعادی که گفتم . منظورم 64 در 16 هستش ولی به صورت دو سانت دو سانت محاسبه کردم .. یعنی طول تقریبی تابلویی که بنده می خوام 140 در 40 سانتیمتر می شه
    خواهشا برد مدار چاپی و هر چیز دیگه ای رو که نیاز داره رو برام منظور بفرمایید
    تو فکر اینم هستم که یه نرم افزار از شرکت نور سان بخرم ولی نمی دونم به دردم می خوره یا نه ؟ این رفیقمون هم که داره برنامه پیشرفته ای می نویسه .دهنمو اب انداخته . نمی دونم چکار باید بکنم . خیلی مشتاقم که یکی از این تابلو ها رو بدون درد سر بسازم
    خواهشا کمکم کنید
    با تشکر

33. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما god boy برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 14 بار در 7 پست

با تشکر
    خب نرم افزار اقا جوادو از کجا می تونم تهیه کنم؟ خلاصه می خوام کمکم کنی من حتی تا حالا برد مدار چاپیشم ندیدم اصلا بلد نیستم طراحی کنم. در ضمن نور سان یه نرم افزاری داده که افتاب دیده . شما اونو تهیه کردی یا همین سالنی ها رو ؟
    ویرایش توسط god boy : 13-08-2011 در ساعت 02:20

35. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما god boy برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 14 بار در 7 پست

خب همین بردشم که شما میگی بلد نیستم سر هم کنم . اگه یه نقشه بود راحت تر این کارو می کردم . در خواستم اینه که یه مدار چاپی حرفه ای . البته تصویری برام بذاری تا بتونم کارمو شروع کنم . من اماتورم نیستم دیگه چه برسه به ....

37. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما god boy برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 14 بار در 7 پست

خب اون دو تا برنامه رو از کدوم پست می تونم دانلود کنم و با کدوم برنامه باز میشه ؟

39. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما god boy برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 14 بار در 7 پست

بله دیده بودم . ولی چون نمی دونم چی به چیه؟ و فایل ها هم زیاده گفتم تا راحت تر مشکلم حل شه . در ضمن کلیپ پست 261 خیلی حرفه ای بود . باید بگم واقعا خسه نباشی
    با تشکر تا فردا

41. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما god boy برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 9 از 33 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین