NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2695 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 4 از 33 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 80 از 657

موضوع: ساخت تابلو روان حرفه ای

کاربر فعال jn_1983 آواتار ها
    نام
    جواد .ن
    تشکر شده 356 بار در 137 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mmmmohamad نمایش پست ها
    جالب بود خودم تا حالا ندیده بودم تابلو روانی بتونه فارسی و انگلیسی با هم نمایش بده.
    حالا که تو این کار داری حرفه ای میشی یه مقاله ای در مورد این کار ارایه بده که ما ببینیم
    اصلا باید از کجا شروع کنیم.(منظورم کار کردن با ای سی لچه یا جاروب)
    سلام محمد جان!!
    با همه تابلو روانها ميشه اينكارو كرد ولي بشرط اين كه انيميشن طراحي شده رو در اون جا كرد.
    خيلي از تابلو ها اينكارو ميكنن!! ولي زياد معمول نيست!!
    اين تابلو هم به روش شيفت رجيتسري و با استفاده از ارسال اطلاعات بصورت سريال و لچ كردن در اون شيفت رجيسترها صورت ميگيره!! شايان كارش درسته!!

محمدجان دوباره ناراحت نشيا ارادت داريم.

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

نام
    جواد .ن

پیش فرض توليد كد لازم انيميشن براي تابلو

سلام شايان جان
    با عرض پوزش كه دير به قولم وفا كردم.(به دليلي كه در پ.خ عرض كردم ولي هنوز همونطوريم)

برات يك انيميشن با Swish طراحي كردم كه توش اسم " پدر " به مناسبت همين ايام قرار داره!!
    لازم به ذكر كه اين انيمشن براي ارتفاع تابلوي شما (عرض 16) ولي با طول 24 كدگذاري شده!! كد لازم به زبان بيسيك!!

اين انيميشن 100 فريم داره و حدود 34400 بايت فضا لازم داره كه ميتوني تو حافظه فلش ميكرو قرار بدي يا اينكه من كار شروع آموزش MMC براي تابلو رو بدم!!

شماره هر فريم رو در پايان كدهاي توليد شده هر فريم قرار دادم وميتوني به دلخواه هر فريم رو كه دوس نداشتي رو حذف كني!!

اسكن به طريق بالا به پايين است!! يعني سطري است!! و از راست به چپ اسكن شده!! (چون فارسي است)

من فايل SWF رو هم ضميمه ميكنم تا خودت اون رو هم ببيني و با مدل نمايش رو تابلوت مقايسه كني (واقعا لذت بخش...)!!

باز مشكلي داشتي بگو تا توضيح مفصل تري بدم!!
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar Movie1.rar (2.0 کیلو بایت, 335 نمايش)
    • نوع فایل: rar javad.rar (2.2 کیلو بایت, 297 نمايش)
    ویرایش توسط jn_1983 : 19-06-2011 در ساعت 02:30

5. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanmelody نمایش پست ها
    یک نکته دیگه:
    چون تابلو مون 16 سطر داره،یا به عبارتی 2 بایت،اگر شما بیاید تو هر سطر 2 بایت قرار بدید بهتر نیست ؟ البته هیچ فرقی نمیکنه ها،واسه ملموس تر شدن کار گفتم
    اگه دقت كرده باشي گفته بودم كه سطري اسكن شده و چون طولش 24 بيتي هست پس ميشه در هر سطر براي ملموستر شدن كار 3 بايت رو قرار بدم!! يعني هر سطر كه اسكنش تموم بشه بره رو سطر بعدي!!

اين كاري نداره و اينطور آپشنها رو براي كسي كه قرار با اين نرم افزار كار بكنه در نظر ميگيرم كه هركاري دوس داشته باشه بكنه!!

7. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

گفتید که نرم افزارتون میتونه یک پیش نمایش از طرح نشون بده،میششه از اون فیلم بگیرید و آپ کنید ؟چون من فکر نکنم بتونم تا هفته آینده دست به تابلو بزنم.
    ميدونم كه مشغول lpc هستي من هم مشغول اين كار هستم!! دارم با جمعي از دوستان حرفه اي خودم تو چندتا شركت يه پروژه وسيع(ملي-ميهني) ميگيريم كه بايد با آرم كار كنيم!!بخاطر همين منم زياد فرصتي ندارم كه رو اين برنامه كار كنم مگر اينكه چندنفري بخوان اين نرم افزار رو خريداري كنن!!

ولي سعي ميكنم در ايام بيكاريم روش كار كنم و برات اين فيلم رو تهيه كنم!! برنامه 95% انجام شده و باقيمانده كار محكم كاري(عدم باگ) و زيبا سازي و ... است.

سعي ميكنم درجريان كار باشم و رها نكنم!!

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

سلام.
    خیلی ممنون که مثال رو گذاشتید.اما برای اینکه با بسکام بشه راش انداخت یکم باید تغییر کنه.اگه بخوام همه فریم هارو دست بزنم کلی وقت میبره !اما شما فکر کنم اگه بیاید الگوی کار رو عوض کنید بهتر باشه تا من این همه رو دست بزنم !
    فریم اولشو درست میکنم که بدونید باید چطوری بشه.
    Data &H0 , &H0 , &H0 , &H0 , &H0 , &H0 , &H0 , &H0
    'End of Frame Num= 1
    من خودم حدود 4 سالي ميشه كه با بيسكام كار نكردم!! اون نوع داده اي هم كه دادم تو بيسكام جواب ميده ولي بايد اولش DATA_ نوشت!! (اگه ذهنم ياري بكنه)

با اين نرم افزار هرجور خروجي كه بخواي ميتوني بگيري!!نرم افزار رو طوري نوشتم كه قابليت انعطاف پذيري بالايي داشته باشه (user freindly)!!

اين رو هم به چشم!! سعي ميكنم امشب برات آپلود كنم!!

11. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

نه ، موضوع LPC نیست ! 3 تا امتحان مهم دارم تو این هفته که باید بدم.منظورم اونه.
    هدف من واسه کار با سری LPC هم برمیگرده به همین تابلو ! کلا هر کاری که من میکنم یک جوری به تابلو روان برمیگرده.
    یک موضوعی ، تو این مداری که من گذاشتم دیگه اسکن سطری یا ستونی ملاک نیستا !!
    شما هم اگه میخوای با آرم کار کنی اگه دنبال آرم 9 یا بالا تر میخوای بری که هیچ،اگر نه همون lpc1768 که قراره روش کار کنیم عالیه.
    انشالله موفق باشي

ميدونم منظورت رو چون خودم اين نوع تابلو رو پياده سازي كردم(اخيرا)!! كاملا برام ملموسه!!

منظور من از اسكن سطري يا ستوني اين بود كه تو نرم افزارم براي پردازش تصوير از اسكن سطري يا ستوني بهره گرفتم!! حالا تو برنامه ميكرو با هرنوع متدي ميشه ازين نوع ديتا كه آماده ميكنه استفاده كرد!!

13. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

این تابلو رو ساختید ؟ چه ابعادی ؟ نسبت به تابلو های معمولی چطور بود ؟
    یک سوال : به نظر شما میشه از power led تو این تابلو استفاده کرد ؟ یه همچین منبع تغذیه ای پیدا میشه که اینهمه جریان رو تامین کنه ؟
    بله تو ابعاد عرض= 24 و طول=48

نور فوق العاده خوبي داشت!!راحتي كار بخصوص در برنامه نويسي!!

بله ميشه از اين led ها هم استفاده كرد ولي زياد نيازي نيست بلكه بخوي خود نور خيره كننده اي داره!! فقط كافي تكنيك آفتاب گيري روش رعايت بشه!!

البته براي اينكه نور از تمام زواي( تقريبا با حفظ 80 درصد لوكس خود) بخوبي ديده بشه از led هاي مات استفاده ميكنند. اين نوع طوري هست كه led عمق زيادي نداره (يعني فاصله قسمت نيمه هادي با نوكش كوتاهه) حتي اين نوع led خيلي كوچيك هم هست!!

براي منبع تغذيه هم ميشه از پاورهاي مرغوب استفاده كرد.يعني اينكه براي هر بلوك يا چند بلوك(بسته به مصرف بلوكها) يك پاور جداگانه بذاري!!

پاور كامپيوتر مرغوب ميتونه براحتي 10 الي 15 آمپر اونم با افت ولتاژ در حدود 0.2 الي 0.5 ولت جريان كشيد.

معمولا در تابلو ها ازين نوع پاور استفاده ميكنن!!

15. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

سلام.
    خیلی ممنون که مثال رو گذاشتید.اما برای اینکه با بسکام بشه راش انداخت یکم باید تغییر کنه.اگه بخوام همه فریم هارو دست بزنم کلی وقت میبره !اما شما فکر کنم اگه بیاید الگوی کار رو عوض کنید بهتر باشه تا من این همه رو دست بزنم !
    فریم اولشو درست میکنم که بدونید باید چطوری بشه.
    Data &h0 , &h0 , &h0 , &h0 , &h0 , &h0 , &h0 , &h0
    data &h0 , &h0 , &h0 , &h0 , &h0 , &h0 , &h0 , &h0
    'end of frame num= 1
    سلام
    اين هم همون كدي كه دوس داشتي به شكل دلخواهت باشه!!

و اينكه گفته بودي طوري چيده بشه كه ملموس باشه!! پس چون طول رو در انيميشن 24 گرفتم درنتيجه در هر خط 3 تا ديتا هست!! و هر فريم هم داراي 16 سطر ازين نوع اطلاعات 3تائي است!!
    ویرایش توسط jn_1983 : 19-06-2011 در ساعت 16:48

17. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

کاش یک فیلم میذاشتید.این پاور هایی که میگید اسم خاصی دارند ؟
    چون الان من ار پاور گرین (Green) که مثلا خیلی خوبه دارم استفاده میکنم و سطح ولتاژم رو هر led حدود 3.6 ولت هست !
    در اسرع وقت چشم!!

نه نوع خاصي ندارند!! همين گرين حرف نداره!!

شايان جان آيا اينكارو (اندازه گيري ولتاژ LED) موقع نمايش جمله امتحان كردي؟؟چون كه اگه اين كار كرده باشي جواب درستي بهت نميده!! چون مدارت دائما در حال روشن خاموش كردن LED هاست و يك شكل موج مربعي رو led ميوفته در نتيجه سطح ولتاژ در روي نمايشگر ولتمترت پائين مياد!!(بدليل همون سطح زير نمودار موج)

اگه ميتوني به همه شيفت رجيستر هات مقدار 255 بده تا همشون روشن بمونن و هيچگونه اطلاعاتي روش قرار نده و هيچ رفرشي صورت نگيره!! حالا ولتاژ LED هارو بگير!!

اگه ولتاژ پائين باشه 2 علت ميتونه داشته باشه:
    1- حداكثر جريان خروجي در پاورت كمه!!
    2- fanout آي سي شيفت رجيستر پايين

راه حل دارن:
    1- استفاده از ولتاژ 12 ولت پاور (چون بشتر جرياندهي پاورها بترتيب مربوط به 12 ولت ميشه بعد 5 ولت و 3.3 ولت و -12 ولت) پس اصلا براي راه اندازي اصلا از 5 ولت استفاده نكن!!

براي اينكه از اين جريان در اين ولتاژ استفاده كني باشد از يك ترانزيستور قدرت (2N3055) و يك آي سي رگولاتور مثل 7805 و يا LM 317 براي ولتاژ خروجي بهره بگيري!! جرياني كه تو پست هاي قبلي گفته بودم براي همين 12 ولت پاور بودش!! اگه خواستي مدارش بهت بدم!!

2- خروجي شيفت رجيسترها كه مستقيما به LeD وصل ميشن رو بايد به ماسفت يا ترانزيستور قدرت نصب كني!! شيفت رجيستر فقط دستور سوئيچ رو بده و LED ها جريان مورد نيازشون رو مستقيما از پاور بگيرن!!

19. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند rbm آواتار ها
    تشکر شده 16 بار در 10 پست

سلام
    بحثتون خیلی جالبه ، این نرم افزاری که کد ها رو تبدیل میکنید رومیشه بزارید من خیلی دنبالشم ممنون میشم

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما rbm برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

نقل قول نوشته اصلی توسط rbm نمایش پست ها
    سلام
    بحثتون خیلی جالبه ، این نرم افزاری که کد ها رو تبدیل میکنید رومیشه بزارید من خیلی دنبالشم ممنون میشم
    سلام دوست عزيز

خوشحالم كه از اين مبحث استقبال ميكني!!

اين نرم افزاري كه كدهاش رو قرار دادم در حال تكميل كردنش هستم!! و بزودي يك ورژن از اون رو ارائه خواهم داد!! اگه همين پست رو پيگيري كني از ارائه اين نرم افزار باخبر خواهيد شد!!

23. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید azowghi آواتار ها
    تشکر شده 44 بار در 20 پست

پیش فرض شیفت رجیستر

سلام

ببخشید میان کلامتان

میشه یک توضیحی بدید که ورودی سریال برای شیفت رجیستر میتونه از طریق uart به اون وارد بشه؟

اگر میشه یک توضیحی درباره پایه های شیفت رجیستر 74595 بدین که ورودی سریال که وارد شد برای فرستاده به خروجی چه باید کرد؟

ممنون

25. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما azowghi برای ارسال این پست سودمند:

بنده با c کار میکنم منتهی با winavr

27. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما azowghi برای ارسال این پست سودمند:

ببخشید گفتید:sh_cp وقتی که به این پایه پالس بدید،مقداری که روی پایه ds قرار داره معنی پیدا میکنه.یا ساده تر همون کلاک خودمون.

منظورتون اینه که هر بایت رو از بایت دیگه جدا سازی میکنه؟ مثلا بعد از از هر 8 بیت یک پالس به این پایه میفرستیم؟

ممنون که با حوصله جواب دادید

29. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما azowghi برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

شايان جان اين هم از كدي كه سفارش داده بودي!! اگه ميبيني دير جواب ميدم بخاطر كاراي ديگمه كه فرصت رو از من ميگيره!!

ببين و نظرت رو هم بده!!

در اصل شما اسكن ستوني ميخاستي كه براحتي رو نمايشگرت نمايش بده!!
    ویرایش توسط jn_1983 : 20-06-2011 در ساعت 19:42

31. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

سلام .
    فکر کنم شما مداری رو که بستید بصورت ax1 بستید.یعنی اومدید شیفت رجیستر ها رو ستونی قرار دادید.
    اما من اومدم ردیفی بستم،درسته ؟
    درسته بنده اينطوري كار كردم!! فرقي نميكنه چون با اين نرم افزار هرنوع و هرجور خروجي بخاي بهت ميده فقط كافيه با چندتا كليك خروجي رو باب ميل خودت دريافت كني!!

33. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

آقا جواد واقعا تبریک میگم،خسته نباشید،گل کاشتید،معرکه بود،فوق العاده،دیگه نمیدونم چی بگم !
    کدی رو که گذاشتید اومدم رو تابلو اجرا کردم.خیلی تمیز اجرا کرد !من تا الآن همچین نمایشی ندیده بودم !
    جوگیر شدم برم 6 ستون دیگه رو راه بندازم تا ابعاد تابلوم با ابعاد انیمیشن یکی در بیاد تا بتونم کامل ببینمش.
    سلام شايان جان
    قابلي نداشت.نيازي به تشكر نيست!! تمام تلاشم رو كردم كه نرم افزار در سطح حرفه اي كار خودش رو نشان بده!!
    دوست داشتم عملكرد نرم افزار علاوه بر اينكه كاستي نسبت به نرم افزارهاي ديگه نداشته باشه بلكه قابليت هايي داشته باشه كه ديگر نرم افزارها ازون محروم هستند.

راستي يه فيلم هم بگير ببينم!! البته وقتي كه اون 6 تا ستون ديگه آماده شد و امتحاناتت تمام شد.

35. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

البته شايان من اين قابليت رو گذاشتم كه حتي هر شخص بتونه به فريم ها دست ببره و تك تك فريمها رو اصلاح كنه و اون رو تغيير بده!!
    ولي نكته اي كه قابل توجه هست اينه كه نميشه با توجه به عرض تابلو نميشه بهتر ازين كار كرد.اگه عرض تابلو بيشتر از 24 باشه بهترين نمايش رو شاهد خواهيم بود.

من حتي از تابلوسازهاي معروف هم فيلم تهيه كردم و اگه خواستي برات آپ ميكنم ببيني كه اصلا همچين كيفيتي حتي در عرض 48 هم ديده نميشه!! در صورتي كه اين نرم افزارم براي اين ابعاد ميتركونه!! طوري كه متعجب خواهي شد كه اين واقعا فونت يا اينكه ويرايش شده!!

37. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

هر افكتي كه دوس داشتي باشي رو برات اجرا ميكنم!! حتي افكتهاي پيچيده و پر پيچ و تاب!!
    اگه عرض بالاي 24 باشه خودش بهتر و خفن تر نشون ميده!!

من تابلويي نديدم كه با عرض 16 افكتها رو درست در بياره و يا اينكه حتي افكت روش بذاره مگر افكتهاي ساده و روتين!!

براي اصلاح توي برنامه هم اگه قرار باشه اتوماتيك باشه يك مبحث گنده و پيچيده تري مياد وسط اونم چيزي نيست جز منطق فازي براي پردازش تصوير و تشخيص حروف فارسي با فونت مخصوص!! يه جورائي درست كردن يك نوع ocr‌ براي نرم افزار ميشه!! كه كار شركتهاي بزرگ توليد كننده اسكنر و pdf ريدر ها است!! البته نه كه ما نميتونيم ولي زمانش رو نداريم و يا اينكه حداقل انگيزه كافي براي ساخت چنين نرم افزارهايي رو نداريم!!

39. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

شايان جان من سليقه خودت رو نميدونم چيه!! بخاطر همين خودت يك متن بنويس تو Swish‌ و افكت دلخواهت رو بذار و من هم برات كد مورد نظر رو توليد كنم!!
    ولي فعلا اين يكي رو داشته باش!!

اين يكي 6 تا افكت داره و 130 فريم شد!! اگه مشخصات دقيق فريم ها رو بخواي هم بهت ميدم كه هر كدوم دوس نداشتي حذفش كني!!
    در ضمن فرمت SWF رو هم ضميمه كردم!!

41. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 4 از 33 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 ... آخرینآخرین