NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2664 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 33 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 60 از 657

موضوع: ساخت تابلو روان حرفه ای

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان
    تشکر شده 98 بار در 35 پست

پیش فرض ساخت تابلو روان حرفه ای

سلام،
    مشکل
    با فیوزبیت های میکرو مشکل پیدا کردیم
    الان دیگه میکرو شناخته نمیشه
    ما با پروگرامر stk200 برنامه میدهم

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ehsankhalili1 برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان

سلام دوستان
    فیوزبیت M8 رو روی external low frequncy قرار دادم دیگه پروگرامر اکسترم اونو نمی شناسه کس هست کمکم کند؟

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ehsankhalili1 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان

سه تا آی_سی 8، 16، 32 رو سوزوندم!!! ملت کمک کنید

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ehsankhalili1 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان

تشکر به خاطر کمکها ی شما
    با یک رهنمود دوستی در سایت مهندس لاچینی همه آی_سی ها رو درست کردم!!!

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ehsankhalili1 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 17 بار در 11 پست

کار را که کرد انکه روال کار را گفتتتتتتتتتت؟؟؟؟؟؟

11. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما hetler برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال jn_1983 آواتار ها
    نام
    جواد .ن
    تشکر شده 356 بار در 137 پست

با سلام به دوستان عزيزم تابلو كارم
    متاسفانه خيلي تو اينترنت گشت زدم و خيلي تحقيق كردم و هيچ چيزي دستگيرم نشد و مقداري دست و پا شكسته اطلاعات خام!

ولي خواستن توانستن!!

بالاخره تونستم بعد از 2 هفته يه برنامه توپ در حد تيم ملي براي تبديل افكتهاي فوق تاعاده جذاب نرم افزار SWiSH بنويسم!!

خيلي گشتم و خيلي تحقيق كردم و منابع خوبي رو مطالعه كردم و موفق شدم اين نرم افزار رو كه اكثرا براي فروش گذاشته اند رو بسازم!!

در حال حاضرم دارم براي تكميل برنامه و قسمتهايي كه ممكن باگ ايجاد كنه رو درست ميكنم و فرم نهائي شده رو بعدا اعلام ميكنم!!

با اين نرم افزار براحتي ميتونيد براي هر نوع كاربري و هر نوع برنامه نويسي در كامپايلرهاي مختلف استفاده كنيد و اينكه اين برنامه براحتي ميتونه كدهاي لازم رو براي MMC فراهم كنه!!

درضمن اين برنامه كه نوشتم ميتونه يك Demo و بعبارتي ديگر يك پيش نمايش از كاري كه قراره رو تابلو نمايش بده انجام ميده!!

كيفيت تصاوير كاملا حفظ ميشه و حتي انعطاف پذيري زيادي براي تغييرات و نمايش و اصلاح فونتهاي بد رو داره!!

اين برنامه قابليت اينو داره كه هر چي فونت رو سيستم داري رو برات نمايش ميده و هركدوم رو خواسته باشي انتخاب ميكنه و بلادرنگ پيش نمايش اون رو ميبيني!!اگه خوشت اومد كه اومد اگه نه يه فونت ديگه....

كار نشد نداره!!!

13. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان

پیش فرض ساخت تابلو روان حرفه ای

سلام،
    دوستان اطلاعاتی در مورد نحوه اتصال ram به میکرو و برنامه نویسی ان که شامل خواندن و نوشتن هست می خواهم
    لطفا کمک کنید

15. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما ehsankhalili1 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان

دوستان یک مدل حافظه به نام tms27c256 که یه eprom هست در یکی از تابلو ها دیدم که استفاده شده
    دیتاشیت ان رو گذاشتم لطفا در مورد اتصالش به میکرو و خواندن و نوشتن اون راهنماییم کنید
    مرسی
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

17. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما ehsankhalili1 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان

سلام به همه
    می دونید چرا افراد لم کارشون رو کمتر تو این ولایت به دیگران میگن ؟ جوابش ساده است . رقابت در حفظ شغل و ساده تر برای بدست اوردن لقمه ای نان . چون کار نیست اما من لم درست کردن فیوز بیتای میکرو رو میگم چون از دوستان خیلی آموختم.
    توجه کنید که این راه حل فقط برای میکروهایی است که فیوز بیت اونا روی" فرکانس خارجی کم" تنظیم شده.
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/main/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/IMG]
    [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/main/LOCALS%7E1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/IMG]ابتدا دو پایه Clk1 و Clk2 آی_سی مورد نظر را به بالا کج کنید که داخل شیار زیف پروگرامر قرار نگیرند آی سی را درو ن زیف بگذارید و قفل کنید . ( اگر با سیم اتصال می دهید پایه کلاک را وصل نکنید ) به این دو پایه یک کریستال فرکانس پایین و در صورت امکان "کریستال ساعت" را وصل کنید . حال با برنامه مناسبی مانند "خزیمه" فیوزبیت فرکانس آی سی را روی فرکانس داخلی مناسب تنظیم کنید . با زدن OK احتمالاً (در صورت نداشتن عیب دیگر) آی سی راه خواهد افتاد .

عکسی هم ضمیمه شده
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: rar IC_zif.rar (19.3 کیلو بایت, 247 نمايش)

19. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما ehsankhalili1 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    نام
    احسان

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanmelody نمایش پست ها
    سلام.
    میشه روال کار رو بگید ؟
    جواب در صفحه 10

21. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما ehsankhalili1 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

سلام.
    فکر کنم استفاده ار این حافطه به صرفه نباشه.چون کلی از پایه های میکرو رو اشغال میکنه و هم حافظش کمه.بهترین گزینه استفاده از mmc/sd هاست.اگه خدا بخواد بعد از امتحانات میریم دنبالش.یکی ار دوستاهن هم تو این تاپیک گفته بود که مطالبی داره به ما بده،اما تا چند وقت نمیاد به سایت.
    سلام
    شايان جان تيكه ميندازيا!!!
    بخدا چند وقتي هست كه مشغول طراحي نرم افزار تبديل كدهاي SWish بودم!! خيلي وقتگيره!!قول دادم و رو قولم هستم كه تو اين تاپيك نحوه عملكرد و فوت و فنهاي استفاده سريعتر از MMC رو مخصوص تابلو روان توضيح بدم!!

الويت با SWiSH بود كه با موفقيتي بينظير مواجه شدم!!

من مخلص دوستان هستم!!يكم كمتر تو سايت ميام ولي حتما رو قولم هستم!!

23. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

در ضمن استفاده از اين ic حافظه بقول شايان عزيز اصلا نميصرفه و حتي براي تابلوهاي بزرگ شدني نيست!!

ببنيد وقتي شما ميخايد يه افكت بديد حداقل 20 فريم لازمه!!! مثلا اگه تابلوي شما 24 در 80 باشه هر فريم 240 بايت لازمه حالا براي اين 20 فريمي كه درست كردي بخاي نمايش بدي بايد 20*240 بايت (4800بايت) لازم داري كه اصلا مموري استفاده شده كفاف كارشما رو نميده!! تازه اگر همچين مموري پيدا كني!!

تازشم اين براي نمايش يك جمله با افكتش بود.حساب كن ميخاي چندين جمله و عكس و امضا و جملاتي ديگر با افكتهاي مختلف رو بخاي نمايش بدي ببين چه حافظه اي ميخاد.....

پس بهترين گزينه mmc كه در مود spi تا 4g ميتوني استفاده كني و حالش ببري!!

25. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

سلام.
    برای کار با mmc فایل های زیر رو تو قسمت پروژه های avr پیدا کردم.بخونید ببینید چطوریاست.همین جا هم نظراتون رو بگید(حتما بگید!)
    شايان جان من اين فايل رو قبلا خونده بودم ولي تو مود fat كار كرده كه فعلا براي كار با تابلو بدرد نميخوره چون كار ميكرو رو براي كارهايي از قبيل رفرش و توزيع ديتا بين شيفت رجيسترها و........ مختل ميكنه و يا بعبارتي عملكرد مدارت رو به شدت پايين مياره!!

تو مود spi راحتتر و بهتر ميتوني به نمايشت برسي و كار ميكرو رو فقط رو كار پردازش نمايش متمركز كني!! حافظي جانبي رو ميذاريم چون فقط كمبود حافظه داريم پس براي اين كمبود نبايد ميكرو رو زياد معطوف به يه كار سنگينتر ديگه كرد.

27. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

مرسی.
    یعنی برای کار با تابلو روش دیگه داره ؟
    چون تا الآن کار نکردم اطلاعات دقیقی ندارم.دیدم ساده بود گفتم شاید بدرد بخوره.
    پس همچنان باید منتظر اطلاعات شما باشیم !(امیدوارم باز بد برداشت نشه...)
    احیانا منظورتون خوندن و نوشتن سکتوری نیست ؟
    سلام
    بله شايان جان دقيقا كار به روش سكتوري هست ولي روش سكتوري كه الان تو همه جاي سايت موجود هست يك روش روتين و معمولي هست كه همه بلدن!! ولي اين روش هم باز مشكلاتي داره!! چرا كه براي خوندن 512 بايت (يك سكتور) با ميكروهاي موجود در حالت سريع SPI باز سيستم دچار وقفه اي ميشه كه نميذاره تابلو بدرستي كار اصلي خودش رو انجام بده!!

تو اين روشي كه من ميگم ديگه نيازي انگار داري از حافظي eeprom ميكرو اطلاعات رو واكشي ميكني !! همچين كه آدم حال ميكنه و انگار ميكروش رم 1 گيگ داره!!1

براي اجراي اين ترفند بايد رو CMD هاي ميكرو مسلط بود كه من اين روش رو با مطالعه چند مقاله و ديتا شيت خود HITACHI (سازنده بزرگ تو MMC) بدست آوردم!! انقد سادست كه نگووووووووووو!!!

29. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

سلام.
    آقا جواد من یک پیشنهاد داشتم.البته عملی کردنش شاید یکم سخت و وقت گیر باشه اما اگر عملی بشه چیز خیلی فوق العاده ای میشه !
    حتما خود شما تست کردی که وقتی فایل فلش رو میخوای تبدیل به کد هگز بکنی زیاد دقیق در نمیاد و در ضمن نمیشه همه افکت های نرم افزار swish max رو به کد تابلو تبدیل کرد چون بعضی هاش خیلی پیچ و تاب دارند ! این در صورتی هست که افکت های فوق العاده این نرم افزار هم همین ها هستند.
    یک نکته دیگه هم هست و اون اینه که یک نقطه ضعفی در فونت ها هست.
    فونت هایی که در این نرم افزار استفاده میشه مخصوص یک صفحه نمایش با رزولیشن بالاست،نه تابلویی که خیلی محدودیت رزولیشن داریم.حتی اگر حالت نمایش فونت رو هم از vector به pixel تغییر بدیم کار یکم بهتر میشه اما روی فونت های فارسی خیلی افتضاح میشه !
    حالا هدف من اینه که نمیشه ماخودمون بیایم الگوریتم این افکت هارو در بیاریم و اینها رو داخل یک برنامه ای بذاریم که بیاد اون متنی رو که وارد کردیم طبق افکتی که انتخاب میکنیم بیاد فریم هارو درست کنه و کد هر فریم رو بده ؟
    اینطوری ما میتونیم بیایم از فونت هایی که خودمون واسه تابلو تعریف کردیم استفاده کنیم که نتیجه کار خیلی فوق العاده میشه.
    میدونم کار خیلی وقت گیریه و شما نمیرسید ولی اما اگر شما استارت کارو بزنی و بما بگی که چی به چیه من خودم به شخصه روزی 3 ساعت روش وقت میذارم !
    فکر کنم آقا احسان هم پایه باشه و شاید یکی دو نفر دیگه هم اضافه شدن که در اینصورت خیلی سریع کار پیش میره.
    لطفا همه کسانیکه این پست رو خوندن نظر بدن.
    سلام بر شايان گرامي خودمون

گام به گام جواب ميدم:
    تو اين برنامه كه نوشتم دقت بقدري بالاست كه خود آدم كيف ميكنه ميبينه!! در ضمن يك آپشن هم توش گذاشتم كه ميتونه دقت رو كم و زياد كنه

اصلا نيازي به تغيير وكتور به پيكسل نيست!! بدليل كه بالا گفتم!!

كج و كوله ترين فونت فارسي رو طوري نمايش ميده كه انگشت به دهان ميموني!! حتي دستخط خودت رو با امضاء بكش بذار رو صفحه نمايش و حتي بهش افكت هم بده!!!

در ضمن با اين برنامه همه افكتها رو ساپورت ميكنه!! حتي اونايي كه خيلي پيچ و قوس دارن!! من تقريبا 500 تاشو امتحان كردم اونم بصورت تصادفي!! فقط يه لم داره كه اون بايد رعايت كني تا بتوني از همه افكتها استفاده كني!!

شايان جان الگوريتم 2000تا افكت تو مخيله نميگنجه!! چه برسه بذاريم تو ميكرو!! نوشتن اين الگوريتم ها محاسبات فوق العاده سنگين رياضي و منطقي ميخاد. تازه اگه بتونيم الگوريتمش در بياريم!! هيچكسي تو اين زمينه همچين كاري رو نكرده و نخواهد كرد!!عين اينه كه ما بيايم كرنل32 ويندوز رو با اين سوادمون بنويسيم!!اونم تو مدت محدود(حتي 2 سال)

بذار برنامه رو تكميلش كنم و ورژن قابل ارائه را رو كنم ميبيني كه واقعا نيازي به اين كار نداري!!!

پس تمركزمون رو بذاريم رو سخت افزار!!

بعدش قراره كاراي بهتري رو به نتيجه برسونيم!!

31. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

نمیگید کی تموم میشه ؟ما منتظریما !!
    سلام شايان

من فردا برات يك افكت توپ ميذارم!! چي دوس داري قربان؟؟ همه چي داريم فقط سفارش بده!!

من كارو انجام دادم ولي خودت خوب ميدوني براي نهائي و تجاري كردن كار كمي وقت لازمه!! بخصوص اينكه يه پروژه تو دستم دارم كه دارم روش كار ميكنم!!

حتي اگه بتونم يه فيلم از نرم افزاري كه درست كردم بگيرم برات تا دلت قرص بشه و ترسي از افكت و فونت و ... نداشته باشي!!

33. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    جواد .ن

یک فیلم جدید از تابلو که از یک ماتریس 18*16 هست !
    http://www.4shared.com/video/kNBkwtoS/NEW.html
    عالي بود شايان!! نور خيلي خوبي داشت!! تو زواياي كناري هم بهمين شدت نور داشت؟؟

35. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما jn_1983 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 11 بار در 7 پست

حالا به فرض تابلو روان هم ساختی کی پول بالاش میده.هیچکس حاضر نیست پول بالای همچین چیزایی بده.
    البته من خودم دنبالشم ولی هیچوقت به عنوان منبع درامد دنبالش نرین فقط برا یادگیریش تلاش کنید .
    اخه وقتی قیمت ال سی دی 32 اینچ اومده روی 500 هزار تومن کی 400 هزار تومن بالای تابلو روان میده.
    البته منم از این طرح حمایت میکنم و میخوام یاد بگیرم که روزی بتونم تابلو روان سه بعدی بسازم.

37. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mmmmohamad برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    این تاپیک رو از مسیر اصلی آموزش تابلو روان منحرف نکنید وگرنه قفل میشه
    با تشکر از همه دوستان

کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

39. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 11 بار در 7 پست

نمایش همزمان متن فارسی و انگیلیسی !
    ham zaman.mp4 - 4shared.com - online file sharing and storage - download
    جالب بود خودم تا حالا ندیده بودم تابلو روانی بتونه فارسی و انگلیسی با هم نمایش بده.
    حالا که تو این کار داری حرفه ای میشی یه مقاله ای در مورد این کار ارایه بده که ما ببینیم
    اصلا باید از کجا شروع کنیم.(منظورم کار کردن با ای سی لچه یا جاروب)

41. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mmmmohamad برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 3 از 33 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین