NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2694 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 18 از 33 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 341 به 360 از 657

موضوع: ساخت تابلو روان حرفه ای

کاربر فعال mehrdad22 آواتار ها
    نام
    مهرداد بابایی
    تشکر شده 144 بار در 96 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alimicro نمایش پست ها
    سلام ذوست عزیزساختن تابلو به این سادگی نیست بفرض بقول خودت این دات ماتریسهاهم گیر آوردیدبقیه کارها راچکارمی کنی این ماتریس ال ای دی هابایدخودت بسازی البته تهران یکی دوجاآماده شده اش دیدم شمابری ماژول بگیری بهتره .موفق باشید
    سلام دادا

من که نمیخوام تو 2 روز یه تابلو روان حرفه ای بسازم ، هرچقدر طول کشید ، کشید، مهم نیست ،
    بهتر از اینه که ماژول آماده بگیری!!!!!
    به فرض ماژول آماده گرفتم و درست هم کردم ، پس کی قراره حال کنم؟ این که حال نداره؟

راستی با این دات ماتریس های 8*8 و .... کار کردم تقریبا بلدم ، فقط این تابلو روانهای بزرگ رو هیچ اطلاعاتی درباره اش ندارم!!!

دوستان ممنون میشم کمک کنن!

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mehrdad22 برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل انجمنها Doloop آواتار ها
    نام
    حسين
    تشکر شده 3,086 بار در 1,371 پست

منم نظرم اینه که بری چند تا ماژول led بگیری
    چون دات ماتریس کیفیت خوبی نداره به درد مغازه رفیقتم نمیخوره چون تو محیط روشن خوب جواب نمیده
    برای مثال تابلو های داخل مترو کرج رو اگه دیده باشی با همون دات ماتریسه ولی چون تو محیط نسبتا کم نوریه(نور مستقیم رو تابلو نمیافته)اونطوری نشون میده تازه کیفیت ساخت اونم بالاست
    راستی تابلوئی که میخای درست کنی برای مغازه چه اندازه ایه؟
    ماژول هم اگه خاستی بگیری تو امجد زیرزمین تقریبا اخر پاساژ 16*32 رو 25000 تومن تا 35000 تومن میده
    *** اللّهم عجّل لولیک الفرج ***

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال mehrdad22 آواتار ها
    نام
    مهرداد بابایی
    تشکر شده 144 بار در 96 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط do...loop نمایش پست ها
    منم نظرم اینه که بری چند تا ماژول led بگیری
    چون دات ماتریس کیفیت خوبی نداره به درد مغازه رفیقتم نمیخوره چون تو محیط روشن خوب جواب نمیده
    برای مثال تابلو های داخل مترو کرج رو اگه دیده باشی با همون دات ماتریسه ولی چون تو محیط نسبتا کم نوریه(نور مستقیم رو تابلو نمیافته)اونطوری نشون میده تازه کیفیت ساخت اونم بالاست
    راستی تابلوئی که میخای درست کنی برای مغازه چه اندازه ایه؟
    ماژول هم اگه خاستی بگیری تو امجد زیرزمین تقریبا اخر پاساژ 16*32 رو 25000 تومن تا 35000 تومن میده
    سلام
    تقریبا طولش 1متر الی نهایتا 1.5 باشه
    عرضش هم 50سانت الی نهایتا 60 سانت

پس یعنی یه جورایی باید بیخیال دات ماتریس بشم دیگه؟؟
    خب این ماژول های led یه کم درباره اش توضیح میدی؟
    یه نقشه مدار نداری حسین جان تا بفهمم دقیقا چی به چیه و ماژول led رو چطوری راه بندازم؟
    ممنون
    ویرایش توسط mehrdad22 : 21-01-2012 در ساعت 02:22

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mehrdad22 برای ارسال این پست سودمند:

نام
    حسين

ببین اقا مهرداد من تو این کار زیاد تجربه عملی ندارم ولیزیاد در موردش تحقیق کردم و از دوستانم هستن که تو این کارن(تابلونویسی)
    راجع به این هم فکر کنم تو همین تایپیک بحث شده منتها برنامه های شبیه سازی شده تو پروتئوس با دات ماتریس هست من یه فایل گذاشتم که با led بود برو اون رو تو همین تایپیک پیدا کن کمکت میکنه
    فکر کنم تو صفحات 29 به بعده اندازش هم 8*16 یا 20*8 بود
    کار ledها هم دقیقا مثل دات ماتریسه یعنی به جای هر دات شما یه led میزاری ولی کیفیت کار کاملا متفاوت هست
    خوب شما میتونی بری از تابلو ساز ها یه تابلو خام در اندازه مورد نظرت بگیری بهشون بگو برنامه نویسیش رو خودم انجام میدم و فقط تابلوش رو میخام تو تهران هم یه مرکز بود که رفیق من از اونجا میگرفت فکر کنم یا تو پاساژ فرشته بود یا عباسیان
    طبق آخرین قیمتی که من دارم الان قیمت تابلو تک رنگ با برنامه نویسیش متری یک میلیون و دویست هزاره
    تابلویی که شما میخاهید هم من پرسیدم متری 250 هزار تومنه
    باز برای جزئیاتش میتونی به آقای شایان نیکزاد و برو بچه های فعال این تایپیک پیام بدی
    موفق باشی

9. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند 319991 آواتار ها
    تشکر شده 87 بار در 43 پست

درود بر دوستان
    كسي در مورد تابع هاي گرافيكي vb خبري داره دارم يه برنامه مي نويسم براي افكت هاي تابلو يكي دو تا برنامه هم از اينترنت گرفتم كه بدرد مي خوره ولي افكت ندارن به همين خاطر مي خوام افكت درست كنم

11. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 107 بار در 62 پست

کسی هستش که روی تلویزیون های شهری کار کرده باشه حتی در ابعاد کوچک؟

13. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 26 بار در 9 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط black-black نمایش پست ها
    کسی هستش که روی تلویزیون های شهری کار کرده باشه حتی در ابعاد کوچک؟
    سلام
    من چند صباحی در شرکت تتا الکترونیک (سازنده تلوزیون شهری های تهران ،ونک ، هفت تیرو...) کار کردم
    اگه سئوالی دارید بپرسید .در خدمتیم.

15. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما alirezataremi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

این تتا الکترونیک همونی نبود که تو نمایشگاه کتاب پارسال تلویزیون بی سیم اورده بود؟

من میخاستم کلن باطرز کار این تلویزیونها اشنا بشم که چطوری یه تصویر تو کامپیوتر رو میگیرن و نمایشش میدن؟

17. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 26 بار در 9 پست

از اینکه پارسال تو نمایشگاه کتاب بوده اطلاعی ندارم . این تابلو ها دارای رزولوشن محدودی هستن (برای مثال تابلوی میدان ونک تهران 288*352 که این رزولوشن پخش MPEG هست،البته ابعاد تابلو 720cm*880cm هست که سر جمع 63.36 متر مربع هست)خلاصه این تابلو های بخش کوچکی از صفحه مانیتور کامپیوتر رو میخونن و روی خودشون نمایش میدن ، البته اطلاعات رو از خروجی DVI کارت کرافیگ میگیرن و تبدیل به مقادیر R ,G ,B,H Sync و V Sync میکن و با پروتکل TCP-IP با سیم یا بدون سیم به مقصد که همون تابلو باشه میفرستن.اطلاعات داخل DVI یه جور اطلاعات کامل تصویر به صورت دیجیتال هست که فقط باید به اطلاعات بدرد خور تابلو تبدیل بشه که این کار کارت فرستنده هست یعنی اطلاعات از DVI به کارت فرستنده میره و بعد با کابل شبکه به تابلو میره و اونجا یک کارت گیرنده اطلاعات رو به Data و Clk تابلو تبدیل میکنه
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 62,63.jpg
مشاهده: 50
حجم: 118.7 کیلو بایت  

19. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما alirezataremi برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataremi نمایش پست ها
    از اینکه پارسال تو نمایشگاه کتاب بوده اطلاعی ندارم . این تابلو ها دارای رزولوشن محدودی هستن (برای مثال تابلوی میدان ونک تهران 288*352 که این رزولوشن پخش mpeg هست،البته ابعاد تابلو 720cm*880cm هست که سر جمع 63.36 متر مربع هست)خلاصه این تابلو های بخش کوچکی از صفحه مانیتور کامپیوتر رو میخونن و روی خودشون نمایش میدن ، البته اطلاعات رو از خروجی dvi کارت کرافیگ میگیرن و تبدیل به مقادیر r ,g ,b,h sync و v sync میکن و با پروتکل tcp-ip با سیم یا بدون سیم به مقصد که همون تابلو باشه میفرستن.اطلاعات داخل dvi یه جور اطلاعات کامل تصویر به صورت دیجیتال هست که فقط باید به اطلاعات بدرد خور تابلو تبدیل بشه که این کار کارت فرستنده هست یعنی اطلاعات از dvi به کارت فرستنده میره و بعد با کابل شبکه به تابلو میره و اونجا یک کارت گیرنده اطلاعات رو به data و clk تابلو تبدیل میکنه
    ممنون از راهنمایی.میخاستم بدونم بطور کل از چه کنترلری استفاده میکنندر داخل تابلو؟چطور ساختاری داره که اینقدرقابل گسترش بودنش بالاست؟اینطور که دیدم بلوک بلوکه میخام بدونم ای بلوکا چطور بهم وصل میشه؟

21. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 26 بار در 9 پست

راستش ساختار Display تابلو فوق العاده ساده هست فقط کافیه LED ها رو با شیفت رجیستر بهم متصل کنید ،که برای مصارف Indoor از ای سی های CMOS مثل 74hc595 استفاده میشه ، و برای مصارف Outdoorاز Led Driver استفاده میشه که انواع مختلفی داره از جمله مرغوبترین اونها MBI5026 از شرکت MacroBlock کره جنوبی هست که تحت لیسانس آمریکا تولید میشه و در واقع یه شیفت رجیستر 16 بیتی هست با جریان دهی 90ma در هر خروجی در ولتاژ 5 ولت ، البته هزار و یک راه دیگه برای طراحی Display وجود داره ، ولی ساده ترین راهش همین ای سی های Led Driver هست .عکس شماره 1 یه جور برد فرستنده هست که داخل کامپیوتر نصب میشه ، روی اسلات PCI ،البته فقط ولتاژ کارش رو از اسلات میگیره و عملا با PCI کار دیگه ای نداره. عکس 2 هم پشت یک ماژول Full Color هست که با همین آی سی های 5026 کار شده و در واقع همون بخش های تشکیل دهنده تابلوهای میدان ونک ، هفت تیر ،تجریش و پل مدیریت هست.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.JPG
مشاهده: 99
حجم: 96.9 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2.JPG
مشاهده: 100
حجم: 116.6 کیلو بایت  

23. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما alirezataremi برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 26 بار در 9 پست

راستی یادم رفت به سئوال شما جواب بدم ، برای گسترش این تابلو ها باید همین ماژول های کوچیک رو بهم وصل کنید ، این ماژول ها هم مثل آی سی شیفت رجیستر سریال به موازی (Serial to Paralel) کار میکنه یعنی پایه های Data , Clk, Stbو Enb داره که تو دیتا شیت توضیح مفصلی در مورد این پایه ها داده شده(دیتا شیت آی سی شیفت رجیستر) و شما با اتصال Serial Out آی سی اول به Serial Inآی سی دوم (مثلا در 74hc595) به جای یه شیفت رجیستر 8 بیتی یه شیفت رجیستر 16 بیتی خواهید داشت ، اگه 20 تا آی سی پشت سر هم ببندید یه شیفت رجیستر 160 بیتی خواهید داشت ، پس گسترش طولی تابلو کار سختی نیست فقط باید مسائل مربوط به نویز مد نظر گرفته بشه که اونم زیاد پیچیده نیست. در مورد کنترولر بگم که از FPGAدر کارت فرستنده و گیرنده استفاده شده معمولا خرید این کارتها از چین خیلی ساده تره تا طراحی در داخل ولی چند نفری هم هستن که داخل ایران این کارتها رو تولید میکنن (اگه بخواهید تو این زمینه کار کنید بهترین نقطه شروع بدست آوردن اطلاعات در مورد سیگنالهای DVI هست)

نام: IMG_0030.JPG
مشاهده: 99
حجم: 133.3 کیلو بایت   برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_0026.JPG
مشاهده: 84
حجم: 113.8 کیلو بایت  

25. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما alirezataremi برای ارسال این پست سودمند:

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezataremi نمایش پست ها
    راستی یادم رفت به سئوال شما جواب بدم ، برای گسترش این تابلو ها باید همین ماژول های کوچیک رو بهم وصل کنید ، این ماژول ها هم مثل آی سی شیفت رجیستر سریال به موازی (Serial to Paralel) کار میکنه یعنی پایه های Data , Clk, Stbو Enb داره که تو دیتا شیت توضیح مفصلی در مورد این پایه ها داده شده(دیتا شیت آی سی شیفت رجیستر) و شما با اتصال Serial Out آی سی اول به Serial Inآی سی دوم (مثلا در 74hc595) به جای یه شیفت رجیستر 8 بیتی یه شیفت رجیستر 16 بیتی خواهید داشت ، اگه 20 تا آی سی پشت سر هم ببندید یه شیفت رجیستر 160 بیتی خواهید داشت ، پس گسترش طولی تابلو کار سختی نیست فقط باید مسائل مربوط به نویز مد نظر گرفته بشه که اونم زیاد پیچیده نیست. در مورد کنترولر بگم که از FPGAدر کارت فرستنده و گیرنده استفاده شده معمولا خرید این کارتها از چین خیلی ساده تره تا طراحی در داخل ولی چند نفری هم هستن که داخل ایران این کارتها رو تولید میکنن (اگه بخواهید تو این زمینه کار کنید بهترین نقطه شروع بدست آوردن اطلاعات در مورد سیگنالهای DVI هست)
    درود بر دوستان
    پس كار اصلي چيني ها انجام ميدن ،اما از بابت اطلاعاتي كه در مورد شيفت رجيستر هاي 16 بيتي دادي مرسي

27. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

پیش فرض نیاز به نرم افزار تابلو وران

سلام مدتی هست تو یکی از شهرستان های تبریز توسط نرم افزار شرکت نورس....تابلو میسازم.ولی مشکلی که هست حد اکثر سایز 32*128 هست که در این سایز سرعت خیلی میاد پایین.
    از دوستان کسی شرکت یا فردی رو سراغ دارن که بشه ازشون نرم افزار تابلو روان تک رنگ و سه رنگ رو در سایز های بزرگتر با سرعت بیشتر خرید؟
    همچنین کسی شرکت یا فردی که نرم افزار یا تکنولوژی تابلو حرم اذان گو رو که همه شهر های ایرانو پوشش بده ،برام معرفی کنه؟
    javadkheirabi@gmail.com

29. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Javadk برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 122 بار در 73 پست

با سلام یک سوال دارم ؟

من یک تابلو روان 64*16 (سطر 16) با جاروب سطری با atmega128 راه اندازی کردم . یک مشکلی دارم که نوشته من از بالا به پایین میاد نه از راست به چپ . لطفا کمک کنید مشکلمو بر طرف کنم .

اینم برنامه . قسمت اصلی اطلاعات

کد:
    Do

For S = 0 To 56
      Mask = &HFF

M = 56 - s
      E = M + 7
      For Refresh = 0 To 10

'#################################################
       For I = M To E

D = I * 2
        U = D + 16
        '--------------------------------
        For B = 0 To 15
          Portd = 0
         Porta = Lookup(d , Text)
         Portf = Lookup(u , Text)
         Portd = 2 ^ B
         Portd = 0

U = U + 16
         D = D + 16

Next B
        '--------------------------------
         Portc = Scan
        Rotate Scan , Left
        Waitms 1
        Portc = 0

Next I
       '##################################################

Next Refresh
     Next S

Loop

31. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما starsoheil برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

سلام دوست عزيز من تو يه كار برا ي افزايش نور از روش استاتيك استفاده كرده بودم نورش هم خوب و مي روش انيميشن نمايش داد پيشنهاد مي كنم در مورد روش استاتيك تحقيق كن

33. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما b.f1370 برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 6 بار در 4 پست

با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم

دوستان یه شماتیک و یه فایل برنامه به زبان c واسه تابلو روان 40*24 گذاشتم - نوشته قابل توسعه تا بی نهایت !

حالا مشکل اینجاست که من از برنامش سر در نمیارم و انگار برنامش کامل نیست.

از اساتید اگه یکی لطف کنه این رو توی پروتیوس شبیه سازی کنه و برنامش رو کامل کنه و بذاره خیلی ممنون میشم. متاسفانه من نمیدونم چیکارش کنم!

سوال دیگه اینکه تغذیه مدار چی میشه ؟ کم نمیاره مدار در وسعت بیشتر ؟؟؟

متشکرم

نام: 24x24.jpg
مشاهده: 111
حجم: 153.0 کیلو بایت  
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

35. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما meysamgh برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 6 بار در 4 پست

دوستان و اساتید نظری ندارند ؟؟؟

37. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما meysamgh برای ارسال این پست سودمند:

نام
    حسين

ببین دوست عزیز ما اینجا بیشتر راهنمائی میکنیم و خودمونم تکیمون به همت خود شخصه
    پس تو تلاش کن ما هم هستیم
    راجع به مدار هم بگم اگه تو همین تایپیک پست های قبل رو نگاه کنی شماتیک هم هست برای پروتئوس برنامشم هست
    در مورد تغذیه هم بگم بسته به ابعاد مدار میزان جریانی که نیازه هم بالا میره هرچی تابلو بزرگتر جریان بیشتری نیازه

39. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Doloop برای ارسال این پست سودمند:

درودبر دوستان
    من براي ساخت كيت تابلو روان pcb ،دو رو طراحي كردم بيرون كه گرون در ميادبخوام بدم بزنن مي خواستم بدونم كسي روش متاليزه كردن بلده

41. تشکرها از این نوشته :

صفحه 18 از 33 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233 آخرینآخرین