NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2873 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: ارتباط hmi با ميكرو

کاربر فعال ghaem313 آواتار ها
    نام
    محمد قديمي
    تشکر شده 194 بار در 105 پست

پیش فرض ارتباط hmi با ميكرو

با سلام من مي خواستم ببينم كه ميشه با hmi ارتباط برقرار كرد .يعني اطلاعاتي كه براي plc ميفرستي رو چه طوري كد ميكنه و ميشه اونكد ها رو خوند و با ميكرو يه پروژه انجام داد كه داده ها رو روي hmi نشون داد و ازش خواند

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    شدنی هست فکر می کنم از modbus استفاده میکنند شما این کلمه رو سرچ کنید اینجا هم نمونه هست
    http://www.freemodbus.org/index.php
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

4. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال ghaem313 آواتار ها
    نام
    محمد قديمي
    تشکر شده 194 بار در 105 پست

متشكر از جوابتون
    من قصد دارم (البته استادم) كه يه دونه hmi delta سري dop-b رو به ميكرو متصل كنم و plc رو حذف كنم.
    خوب پروتك modbus در چند نوع
    Modbus RTU
    Modbus ASCII
    Modbus TCP/IP
    Modbus over TCP/IP
    Modbus over UDP
    Modbus Plus
    Modbus PEMEX
    وجود داره حالا پروتكل hmi ها كدومه؟و اصلا ميشه با hmi دلتا رو به plc زيمنس وصل كرد؟(من فكر كنم بشه)

در ضمن من ارتباطي كه مي خوام با hmi داشته باشم در حديه كه تو كاراي گرافيكي با اين ماژول انجام ميديم ميشه مقدار پرچم ها يا ريجستر ها را تغيير داد
    من مي خوام بدونم براي اينكه مثلا پرچم M0 ست شود چه كدي براي plc ارسال ميشه و من با ديتكت كردن اون توسط ميكرو كار رو انجام بدم

کاربر علاقه مند benam_miri آواتار ها
    نام
    میری
    تشکر شده 86 بار در 18 پست

سلام.شرکت هایی که hmi میزنند با اکثر plc ها کار میکنند.دوما کدشونو نمیتونی پیدا کنی من 6 ماه دنبالش بودم .برو با پنلهای صنعتی تاچ کار کن.با vb -delphi و ... تا بتونی با میکرو ارتباط داشته باشی.
    اگر فهمیدی کدهای hmi رو منم خبر کن.

عضو جدید dr-data آواتار ها
    تشکر شده 14 بار در 11 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط benam_miri نمایش پست ها
    سلام.شرکت هایی که hmi میزنند با اکثر plc ها کار میکنند.دوما کدشونو نمیتونی پیدا کنی من 6 ماه دنبالش بودم .برو با پنلهای صنعتی تاچ کار کن.با vb -delphi و ... تا بتونی با میکرو ارتباط داشته باشی.
    اگر فهمیدی کدهای hmi رو منم خبر کن.
    دوست عزيز خدمت شما عرض كنم كه hmi هاي delta از modbus در ورژن هاي مختلف پشتيباني مي كنند يه نگاه به كاتلوگش بنداز واضح گفته.
    در خصوص اينكه چي بفرستم كه كاري كه مي خوام رو انجام بده هم بايد بگم كه يك سري function code داريم در مدباس كه طبق استاندارد معلوم مي كنه واس نوشتن اين كد رو بده واس خوندن اون كد رو و.....

ولي در كل نشدني نيست ولي كار مي بره

عضو جدید
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaem313 نمایش پست ها
    با سلام من مي خواستم ببينم كه ميشه با hmi ارتباط برقرار كرد .يعني اطلاعاتي كه براي plc ميفرستي رو چه طوري كد ميكنه و ميشه اونكد ها رو خوند و با ميكرو يه پروژه انجام داد كه داده ها رو روي hmi نشون داد و ازش خواند
    سلام
    این تاپیک قدیمی بود و من گفتم در این خصوص تاپیک تازه ایجاد نکنم

دوست عزیز اکثریت اداوات صنعتی یکی از پروتکلهای ارتباطی modbus می باشد که خود modbus دسته بندی خاصی داره که ما در اینجا modbus RTU انتخاب می کنیم در این حالت باید شما در نرم افزار hmi مشخص کنید که از طریق پروتکل modbus RTU می خوام اینکار کنم بستر سخت افزاری هم RS232 , RS485 , RS422 یکی انتخاب می کنم سمت میکرو هم به همین تناسب بعد شما باید مشخص کنید که میکرو master باشه یا hmi ، بهتر که hmi بعنوان master انتخاب باشه سپس یه کد ساده برای hmi می نویسی مثلا گذاشتن یه چراغ سپس بسته به نوع نرم افزار اون hmi باید مشخصات اون چراغ تنظیم کنی مثل روی کدام لینک ارتباطی داده ارسال کنه جنس داده چی هست و ...

برای نمونه Hmi Fatek بعد از تمام مراحل داده زیر را برای میکرو ارسال می کنه :

Master to Salve (HMI Fatek to Microcontrller) : 8 Byte
    __________________________________________________ ___________________________________________
    | | | | | | | | |
    | Station Number | Type | H Address |L Address| H N.Of Point | L N.Of Point | H CRC | L CRC |
    |______|_____________|_____________|______________ |________|_____________|_______|_________________|

مثلا :
    Request : 0x01 , 0x01 , 0x00 , 0x0A , 0x00 , 0x01 , 0xDD , 0xC8

- - - Updated - - -

Master to Salve (HMI Fatek to Microcontrller) : 8 Byte
    __________________________________________________ ___________________________________________
    | | | | | | | | |
    | Station Number | Type | H Address |L Address| H N.Of Point | L N.Of Point | H CRC | L CRC |
    |________________|______|___________|_________|___ ____________|_______________|_______|_______|

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما NSMNSM برای ارسال این پست سودمند: