NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4787 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: stereo vision با ARM9 mini2440

عضو جدید egm1176 آواتار ها
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

Exclamation stereo vision با ARM9 mini2440

سلام
    دوستان ! من یه پروژه دارم که می خوام با ARM9 2440 انجام بدم.
    موضوع پروژه وصل کردن 2 تا دوربین به برد و دریافت تصویر و بدست آوردن عمق اشیا هست.
    چون خود برد یه پورت دوربین داره فکر کردم که دو تا وب کم (با هاب) وصل کنم . تو اینترنت که گشتم دیدم که کار پردازش تصویر با همین برد و یه وب کم انجام شده.
    می خواستم بینم کسی نظری داره ؟ با دو تا هم میشه ؟
    اصلا کار با ویندوز راحت تره یا لینوکس ؟
    برنامه های متلب و ویژوال استدیو embedded واسه دانلود پیدا میشه ؟
    کمک کنید ...
    فقط لطفا زود ...

2. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

به نظر من تنها کاری که میتونید با mini2440 در خصوص پردازش تصویر بکنید ، استفاده از یه لینوکس کم حجم + openCV هست . در این حالت هم باید رزولشن رو تا جایی که میتونید پایین بیارید تا فریم ریت قابل قبولی داشته باشید . با رزولیشن QVGA فکر نمیکنم فریم ریت پردازش شما بالای 5 بشه .
    فکر متلب هم نباشید ، چون تاجایی که من میدونم برای پلتفورم ARM نسخه ای نداره . البته جدیدا یه تولباکس و کامپایلر برای سیستم Embedded اضافه کرده ولی از جزییاتش اطلاعی ندارم .
    ویژوال استدیو هم مثل متلب ، روی سیستمتون قابل نصب نیست . برنامه های کامپایل شده توسط PC برای سیستم Embedded هم نیاز به Windows ce و دات نتش داره ؛که اگر شما وقت کنید و برنامه رو تو ویژوال استدیو ی کامپیوتر بنویسید و برای آرم9 کامپایلش کنید ، باز هم پرفورمنس خیلی پایینی داره.

در هر صورت من پیشنهاد میکنم در صورتی که با FPGA با DSP های مخصوص پردازش تصویر آشنایی دارید ، دنبال ARM9 برای این جور کارها نرید.

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 0 بار در 0 پست

خب راستش فقط پردازش تصویر می خوام نه ویدئو .
    در ضمن دیدم که این کار انجام شده. قبلا می خواستم با fpga انجام بدم ولی خب برد ضعیفی داشتم که به درد نخورد بقیه هم قیمت های نجومی داشتند ! راستش وقت هم ندارم که با vhdl کد بزنم.
    کلا منو نا امید کردید !

تشکر شده 0 بار در 0 پست

راستی چرا لینوکس و نه ویندوز ؟ آخه کار با ویندوز راحت تره !
    و یک سوال دیگه ؟ مگه openCV روی ویژوال استدیو نباید نصب شه ؟
    منظورتون اینه که کد رو بزنیم و کامپایل شده رو بفرستیم رو برد ؟
    ویرایش توسط egm1176 : 10-03-2011 در ساعت 20:56

نام
    تهران

خب اگه فقط یک فریم رو میخواید پردازش کنید ،محدودیت هایی که گفتم رو ندارید (به غیر از اینکه متلب و ویژوال استدیو روی سیستمتون نصب نمیتونن بشن)

مزیت لینوکس توی اینه که کامپایلر GCC رو روی خود سیستمتون میتونید نصب کنید و بعد با opencv روی سیستمتون پردازش رو انجام بدید (روی بورد کامپایل میشه). همچنین مثال و فایل برای لینوکس بیشتر هست(اون پروژه هایی هم که دیدید لینوکس بوده)
    در خصوص جزییات پردازش تصویر روی winCE اطلاع زیادی ندارم ، فقط میدونم شما باید قبلش برنامه پردازش تصویر رو توی PC کامپایل کنید و بعد فایل exe رو روی ویندوز CE اجرا کنید . خب اگه میدونید چطور باید این کار رو بکنید استفاده از ویندوز برای شما راحت تر هست.

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 0 بار در 0 پست

ممنون از جوابتون. درسته. فکر کنم اون مثال ها برای لینوکس بود ولی اینجایی که من می خوام برد رو بخرم به صورت پیش فرض روش ویندوز نصبه. می خواستم مشکلات نصب لینوکس رو نداشته باشم.
    راستی یه جایی خوندم برای استفاده از وب کم باید رزولوشن بالا باشه در غیر این صورت نویز خیلی روی نتیجه کار تاثیر می ذاره. نظر شما چیه ؟ حالا برای این برد رزولوشن بالا یا پایین ؟
    در مورد 2 تا وب کم هم باز مثال این که با یک هاب بشه چندتا وسیله usb رو وصل کرد دیدم ولی خب mouse و keyboard و web cam بودند و نه دو تا وسیله مثل هم ! می خواستم بپرسم میشه دو تا وب کم رو آدرس دهی کرد ؟
    راستی یه سوال دیگه : خروجی رو چه جوری میشه دید ؟
    ببخشید اگه خیلی سوال های ابتدایی می پرسم :-|

نام
    تهران

رزولیشن رو اگه خیلی بالا بگذارید ممکنه رم کم بیارید ، مثلا با qvga امتحان کنید اگه جواب داد رزولیشن رو بیشتر کنید. البته این رزولیشن مربوط به عکس capture شده از وبکم توسط نرم افزار شما هست ، به عبارت دیگه وب کم رزولیشنش ثابته و نرم افزار شما رزولیشن عکس کپچر شده رو تعیین میکنه. بنابراین نویز یه تصویر کپچر شده کوچیک با بزرگ تقریبا فرقی نداره .

توی ویندوز PC به طور پیش فرض نمیشه 2تا وبکم رو به دستگاه وصل کرد ولی برای این کار نرم افزار های مختلفی نوشته شده که بعضی هاشون هم اپن سورس هستند . یه جستجویی تو وب بکنید مثالهاش رو پیدا میکنید ، بعدا باید برای wince یکم تغییرشون بدید.

خروجی هم بسته به کدی که برای نرمافزارتون مینویسید میشه تو یه پنجره نمایش داده بشه یا تو یه فایل ذخیره بشه و بعدا دیده بشه.

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

تشکر شده 0 بار در 0 پست

مگه کدی که برای برنامه می نویسیم فرق می کنه که میخواد رو لینوکس اجرا بشه یا ویندوز ؟
    منظورم اینه که تابع های openCV که یکسان هستند.
    یعنی میشه کد رو توی VisualSudio2008 زد و روی openCV نصب شده برای لینوکس اجراش کرد ؟
    فکر کنم فقط نحوه نصبش فرق کنه . من دارم روی VS از openCV استفاده می کنم و می خوام در آخر برنامه ام رو ریزم روی برد.
    می خواستم ببینم اگه نیاز شد که روش لینوکس نصب کنم کار می کنه دیگه ؟
    یه سوال دیگه : توی CD که همراه برد به من دادند نسخه embedded visual studio هم هست . میشه از اون استفاده کرد ؟
    بازم شرمنده
    ویرایش توسط egm1176 : 19-03-2011 در ساعت 21:19

تشکر شده 0 بار در 0 پست

دوستان ! کسی نیست ؟