NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4872 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: عایق کردن مدار از رطوبت

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض عایق کردن مدار از رطوبت

سلام دوستان
    پروژه ی پایانی من مکانیزه کردن کارگاه تولیدی قارچ می باشد ,ولی مشکلی که هست رطوبت بالای سالن است که باید مدارمون عایق باشه که مشکلی براش پیش نیاد. نظر شما چیه؟ چه جوری مدار را عایق رطوبت بکنم؟
    مشکل دیکه هم سنسور دماست که من از smt160 استفاده می کنم که اونم باید عایق رطوبت باشه ولی دما را عبور بده که بتونه سنسش کنه. یه راه اینه که یه سری لوله ی تو خالی نازک که سنسور توی اون جا بگیره باید داشته باشم به طوری که یه طرف این لوله بسته است و پر از خمیر سیلیکون که سنسور توی این خمیرا قرار میگیره ، طرف دیگه هم که سیم هامون از اون خارج میشه را میشه با چسب آکواریم عایق کرد. جنس این لوله هم فولاد ضد زنگ است (stainless steel)
    به نظر شما راه دیگه ای هست یا همین راه مناسبه؟ اگه این راه مناسبه این لوله ها را از کجا گیر بیارم؟ آمادش هست یا باید بدم برام بسازنش؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال ghaem313 آواتار ها
    نام
    محمد قديمي
    تشکر شده 194 بار در 105 پست

اگر فقط به دما نیاز داری می تونی از سنسور دمای آب خودرو های انژکتوری استفاده کنی
    این سنسور ها ntc هستند و حساسیت بالایی دارند ودر رنج منفی 40 تا مثبت 150 کار میکنند

مدارت رو هم تویه پاکس درست و در مون بزار که جای پیچ درست و حسابی داشته باشه .به واشر بری ها بدی براش واشر درست کنن بعد با چسب مزدا عایقش کن
    چند تا از این پاکت های مواد خشک کن هم میتونی بذاری توش

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما ghaem313 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaem313 نمایش پست ها
    اگر فقط به دما نیاز داری می تونی از سنسور دمای آب خودرو های انژکتوری استفاده کنی
    این سنسور ها ntc هستند و حساسیت بالایی دارند ودر رنج منفی 40 تا مثبت 150 کار میکنند

مدارت رو هم تویه پاکس درست و در مون بزار که جای پیچ درست و حسابی داشته باشه .به واشر بری ها بدی براش واشر درست کنن بعد با چسب مزدا عایقش کن
    چند تا از این پاکت های مواد خشک کن هم میتونی بذاری توش
    مرسی از جوابتون
    میشه بگین قیمت این سنسورها چقدره؟ گیرمیان یا نه؟ اکه بخوام با همین سنسورهای smt160 یا lm35 کار کنم چه راهی داره؟
    نحوه ی ارتباطشون با میکرو چه جوریه؟با استفاده ازadc ؟ کار کردن باهاشون آسونه یا سخته؟
    در ضمن بگم که فقط سنسور دما نیست. سنسورهای رطوبت و دی اکسید کربن هم داریم .
    ویرایش توسط atashsavar : 28-11-2010 در ساعت 16:37

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

همین طور اگه بخوام با همون سنسورهای smt160 یا lm35 استفاده کنم راهی هست؟ چه کار باید بکنم باری حل این مشکل؟

مدیر باز نشسته t.o.e آواتار ها
    تشکر شده 122 بار در 60 پست

سلام:
    کار با lm35 و توضیح کامل و برنامه اش با میکرو تو اینترنت فراوانه.اگر داخل سایت هم سرچ کنید دوستان انجام دادند.باز اگر جستجو کردید و به نتیجه ای نرسیدید بگید که براتون کدها و مدارشو با میکرو بزارم.خودمم از اینترنت براتون سرچ می کنم.
    و اما عایق کاری.شما اگر می خواهید که مدارتون عایق بشه میتونید از رزین استفاده بکنید که از لحاظ قیمتی به صرفه نیست.مگر اینکه مدارتون کاربردی باشه و بخواهید سالیان سال ازش استفاده بکنید.
    اسپری پلاستیک هم عایق میکنه ولی تا حالا امتحان نکردم ببینم نسبت به آب چه واکنشی نشون میده.؟
    ولی رزین صد در صد کار میکنه.

8. تشکرها از این نوشته :

نام
    محمد قديمي

قیمت این سنسور ها 15 تومنه اما دقت و رنج بالایی دارن بسیار سریع هم هستند
    مقاومت متغیر با دما هستش که برای مدار کافیه با یه مقاومت سری بشه و خروجی رو بدی به adc
    اگه خواستی از این استفاده کنی بگو تا بگم سنسور چه ماشینی رو بخری

در مورد لوله ها: اگر تهرانی برو بازار استیل هر نوع بخوای پیدا میشه
    از لولهی آلومینیومی هم میتونی استفاده کنی که سایز کوچکش رو همه لوازم گاز (لوازم بخاری و گاز)فروشی ها دارند و تو همه ی شهر ها هم هست

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما ghaem313 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط t.o.e نمایش پست ها
    سلام:
    کار با lm35 و توضیح کامل و برنامه اش با میکرو تو اینترنت فراوانه.
    ولی رزین صد در صد کار میکنه.
    دوست عزیز مشکل من کارکردن با سنسورهای lm35 نیست مشکل من عایق بودنه نسبت به رطوبت طوری که دما را عبور بده.
    آیا این رزین یا اسپری که گفتید دما را عبور می دهند یا تو کار سنسور باعث اخلال می شوند؟

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

قیمت این سنسور ها 15 تومنه اما دقت و رنج بالایی دارن بسیار سریع هم هستند
    مقاومت متغیر با دما هستش که برای مدار کافیه با یه مقاومت سری بشه و خروجی رو بدی به adc
    اگه خواستی از این استفاده کنی بگو تا بگم سنسور چه ماشینی رو بخری

در مورد لوله ها: اگر تهرانی برو بازار استیل هر نوع بخوای پیدا میشه
    از لولهی آلومینیومی هم میتونی استفاده کنی که سایز کوچکش رو همه لوازم گاز (لوازم بخاری و گاز)فروشی ها دارند و تو همه ی شهر ها هم هست
    منظورتون از 15 تومن که 15 هزار تومن نیست؟(چون در این صورت به صرفه نیست)
    در ضمن من اصفهانم نه تهران ولی اگه احتیاج بشه می تونم بیام تهران
    درمورد کارکرد این سنسورها یه سری جستجو کردم تو اینترنت و یه چیزایی فهمیدم. اگه مشکلی پیش اومد برام ازتون کمک میگیرم.
    سنسور چه ماشینی ؟

نام
    محمد قديمي

آره 15 هزار تومن
    سنسور محصولات gm مپل دوو -اپل .چون این ماشین ها روی همه ی بخش هاشون کار شده منجمله روی خروجی سنسور که می تونی از تو اینترنت مقدار مقاومتش رو تو هر دمایی به دست بیاری

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ghaem313 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

آره 15 هزار تومن
    با این وصف پس به صرفه است که از همون سنسورهای smt160 و lm35 استفاده کنم ، چون این مقاومت ها با این قیمت به صرفه نیست

سلام:
    شما میتونید پایه های lm 35 رو با وارنیش بگیرید و کل مدار رو رزین کنید.این اسپری برای اینه که اگر فلزی یا رسانایی به مدار خورد باعث اتصالی نشه .من میدونم که اگر تینر بزنی به مداری که اسپری شده..اسپری اون پاک میشه ولی رزین نه.رزین رو میتونی بزرای تو آب...یعنی مداری رو که رزین کردی بزاری تو آب...هیچ اتفاقی نمی افته.
    اگر تو اینترنت راجع به عایق بودن یا خود پروژه تون به انگلیسی سرچ کنید ..جوابتونو پیدا می کنید.
    قطعا کاری که شما می خواهید بکنید شبیهش رو انجام دادند.
    باز هم اگر به نتیجه ای نرسیدید بگید که از اساتیدم بپرسم.

17. تشکرها از این نوشته :

ناظم انجمن vahidasm آواتار ها
    نام
    وحید
    تشکر شده 881 بار در 470 پست

سلام شما میتونید برای عایق کردن سنسورتون از آنتن های تلویزیون هم استفاده کنید ما این کار رو انجام میدیم و خیلی هم ازش نتیجه گرفتیم
    اگه شما سنسورتون رو تو لوله آنتن قرار بدین و یک سرشو قلع بزنین و سر دیگه اونو با استفاده از شیرینگ به سیم سنسور متصل کنید تا حد زیادی اونو از رطوبط دور نگه داشتین

19. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط t.o.e نمایش پست ها
    سلام:
    شما میتونید پایه های lm 35 رو با وارنیش بگیرید و کل مدار رو رزین کنید.این اسپری برای اینه که اگر فلزی یا رسانایی به مدار خورد باعث اتصالی نشه .من میدونم که اگر تینر بزنی به مداری که اسپری شده..اسپری اون پاک میشه ولی رزین نه.رزین رو میتونی بزرای تو آب...یعنی مداری رو که رزین کردی بزاری تو آب...هیچ اتفاقی نمی افته.
    اگر تو اینترنت راجع به عایق بودن یا خود پروژه تون به انگلیسی سرچ کنید ..جوابتونو پیدا می کنید.
    قطعا کاری که شما می خواهید بکنید شبیهش رو انجام دادند.
    باز هم اگر به نتیجه ای نرسیدید بگید که از اساتیدم بپرسم.
    سلام مرسی از جوابتون
    آیا این اسپری ها یا رزین حرارت را انتقال می دهند یا خیر؟ اصلا اگر گرما را انتقال ندهند ممکن است برای مدار مشکل پیش بیاد؟
    به زبان انگلیسی چی سرچ کنم؟

پیش فرض ....

سلام:
    اینطور که من متوجه شدم شما میخواهید مدارتونو ایزوله بکنید.شما کل مدار رو با پایه های lm35 رو رزین بکنید و فقط سر lm35 رو بیرون بگذارید تا براتون sence بکنه.
    عنوان پروژه ای که دارید به انگلیسی در گوگل سرچ کنید یا اصول عایق کاری برای گلخانه ها یا عایق کردن مدار در جاهای پر رطوبت یا اندازه گیری دما در جاهایی که رطوبت زیادی دارند با lm 35 و از ....
    اگر باز هم با این عناوین که همش رو زحمت می کشید به انگلیسی سرچ می کنید چیزی یافت نکردید بگید.
    من انگلیسیم زیاد خوب نیست از دیکشنری بابیلون می تونید استفاده کنید یا اگر دانشجو هستید میتونید تو دانشگاه از اساتید زبان بپرسید که انگلیسیشو بهتون بگند.ممکنه تو اینترنت یه سری سایت هایی رو پیدا کنید که همش بحث کردند که در داخل بحث هاشون میتونید جوابتونو بگیرید.
    موفق و موید باشید.تا سه شنبه دسترسی به اینترنت رو ندارم.

22. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما t.o.e برای ارسال این پست سودمند: