NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4634 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: کلاهبرداری از شرکت کنندگان مسابقات رباتیک رعدکاپ اصفهان

کاربر فعال ROBOTICS آواتار ها
    نام
    ایران
    تشکر شده 488 بار در 158 پست

پیش فرض کلاهبرداری از شرکت کنندگان مسابقات رباتیک رعدکاپ اصفهان

کلاهبرداری از شرکت کنندگان مسابقات رباتیک رعدکاپ اصفهان

خبرگزاری فارس: به دنبال برگزاری ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک کشور در اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان، از یک‌هزار و 500 شرکت کننده این مسابقات کلاهبرداری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، با اعتراض یک‌هزار و 500 دانش‌آموز و دانشجوی شرکت کننده در ششمین دوره مسابقات ملی رباتیک کشور به نحوه برگزاری این مسابقات در اصفهان، مشخص شد که این مسابقات با جعل لوگوی یکی از دانشگاه‌های اصفهان و به نام این دانشگاه توسط شرکت خصوصی رعد ایران " رعد کاپ " برگزار شده و رسمیت ندارد.
    محسن حبیب‌زاده دانشجوی برق و الکترونیک دانشگاه مشهد در این ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص نحوه کلاهبرداری شرکت رعد ایران گفت: شش ماه پیش در حالی فراخوان برگزاری این دوره از مسابقات در 26 و 27 آبان ‌ماه سال جاری بر روی سایت raadcup.ir قرار گرفت و دانش‌آموزان و دانشجویان از سراسر کشور اقدام به ثبت ‌نام کردند که در ابتدا یکی دیگر از دانشگاه‌های اصفهان میزبان این دوره از مسابقات اعلام شد.
    وی تصریح کرد: یک ماه قبل از برگزاری مشخص شد که این دانشگاه میزبان این دوره از مسابقات است و این در حالی بود که پس از این موضوع، شرکت کنندگان به هنگام حضور در اصفهان متوجه شدند که تنها شرکت خصوصی رعد ایران یا رعدکاپ مجری برگزاری این مسابقات است.
    این دانشجوی دانشگاه مشهد بیان داشت: دوره مقدماتی مسابقات رباتیک رعد کاپ 26 آبان ماه در حالی برگزار شد که عدم حضور هیچ مسئولی در اردوگاه شهید بهشتی به منظور پاسخگویی به مشکلات شرکت‌کنندگان و ناظر بر نحوه برگزاری مسابقات، عدم وجود برنامه دقیق و مشخص در نحوه پذیرش و سرویس‌دهی به آنها سبب اعتراض جمع کثیری از شرکت کنندگان شد که به دنبال این اعتراضات و تماس با نیروی انتظامی استان اصفهان، شب گذشته مجری مسابقات دستگیر و راهی زندان شد.
    یکی از دانشجویان رشته نرم‌افزار کامپیوتر از دانشگاه یزد نیز گفت: تمام شرکت کنندگان معترض به علت اینکه مرجع پاسخگویی در دوران برگزاری مسابقات وجود نداشت، از حضور در دوره فینال خودداری کردند که با مشخص شدن کلاهبرداری صورت گرفته، با پیگیری نیروی انتظامی اصفهان و دادگستری قرار شد تمام هزینه شرکت کنندگان عودت داده شود.
    یکی از دانشجویان دانشگاه قم هم در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان ادامه داد: حداقل هزینه برای ساخت یک ربات ساده نزدیک به 300 هزار تومان است و بسیاری از شرکت کنندگان در این مسابقات یک میلیون تومان برای ساخت ربات هزینه کردند.
    به گزارش فارس، مسابقات ملی رباتیک کشور هر ساله به میزبانی دانشگاه‌های مختلف برگزار می‌شود که این مسابقات اردیبهشت‌ ماه امسال به میزبانی این دانشگاه برگزار شد و این در حالیست که با سوء‌استفاده شرکت خصوصی رعد ایران از آرم و نام دانشگاه، برگزاری این مسابقات بسیار قابل تامل به نظر می‌رسد.
    در سایت رعد کاپ که با وجود کلاهبرداری صورت گرفته، هنوز فیلتر نشده و به راحتی قابل دسترسی است، هزینه ثبت نام هر تیم در هر رشته 50 هزار تومان، هزینه ثبت نام هر نفر در هر رشته 20 هزار تومان، هزینه اسکان برای هر نفر در دو شب 20 هزار تومان، هزینه پذیرایی برای هر نفر 20 هزار تومان و هزینه هر نفر مهمان یا تماشاگر در دو روز نیز 10 هزار تومان اعلام شده است.
    به گزارش فارس، این دوره از مسابقات قرار بود در رشته‌های ربات‌های مسیریاب، مسیریاب ویژه، امدادگر، مین‌یاب، شبیه‌ساز فوتبال دو بعدی، نمایش آزاد و بینایی ماشین و با حضور یک‌هزار و 500 نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور برگزار شود.
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

2. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما ROBOTICS برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    خیلی جالب بود
    یکی از مدیران سایت هم توی این مسابقات شرکت کرده ...
    واقعا حیف شد ، خیلی روی ماژول srf02 وقت گذاشت !!!!
    در کل چه میشه کرد ، شانس ماست دیگه ...

مدیر انجمن Aghaeifar آواتار ها
    نام
    علی آقائی فر
    تشکر شده 975 بار در 440 پست

فرزاد هم شرکت کرده بود ...
    ما در انتظار رویت خورشیدیم ...

اللهم عجل لولیک الفرج

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

.
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

مدیر باز نشسته ROBOMAN آواتار ها
    نام
    ايران
    تشکر شده 206 بار در 74 پست

پیش فرض کلاه گشاد

سلام
    بله همه که شنیدن ما هم کلاه سرمون رفت بعد از این همه وقت گذاشتن روی مسیر یاب و مین یاب و رفتن به مرحله بعدی مین یاب دیدیم که چه کلاه گشادی رو سرمون رفت آخرشم از 600 ت.من پولی که دانشگاه آزاد برامون داد برای ثبت نام 400 تومن رو برگردوندن و گفتن این 200 تومن بابت اقامت این چند روزتون توی هتل 5 ستاره رعد کاپه
    انشا ا... دیگه این جور کلاه گشاد سر هیچکس نره (از دوستان اصفهانی عذر میخوام من دیگه پامو تو اصفهان نمیزارم!!!)

همکار M3R آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 649 بار در 304 پست

سلام.
    من هم تو این مسابقه بودم دعواها هم از قسمت مسیر یاب به خاطر داوری مسابقه شروع شد و بعد رفتن رو گواهی شرکت در مسابقه و بعد نیروی انتظامی و بعد .....

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 34 بار در 15 پست

سلام
    من هم بودم

به نظر من مسئول اصلی این افتضاح دانشگاه اصفهان بود

اگه از مسابقات عقب کشیده بود باید اطلاع رسانی می کرد

ولی ظاهراً با توجه به خصایص ویژه اصفهانی ها - با هم ساخت و پاخت کرده بودن پولا رو هاپولی کنن

من با سرپرست های تعداد زیادی از تیم ها صحبت کردم و همه متفق القول بودن که:

با توجه به انتفاقات پیش آمده و رفتار مسئولان اصفهانی هر گونه مسابقه رباتیک در استان اصفهان تا اطلاع ثانوی تحریم شد
    که امیدوارم بقیه بچه های رباتیکی هم این موضوع را (برای ابراز همدردی و با توجه به توهینی که به شعور شرکت کنندگان در مسابقه شد) رعایت کنند.
    ویرایش توسط ali_aaa : 20-11-2010 در ساعت 18:44

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

من هم جزو مال باخته ها بودم
    هیچ کدوم ازبچه های سایت رو ندیدم ، البته بدیهی بود چون نمیشناختم . ما طبقه اول بودیم ، راهروی سمت چپ ، کسی اونجا نبود ؟

مدیر باز نشسته ROBOMAN آواتار ها
    نام
    ايران
    تشکر شده 206 بار در 74 پست

پیش فرض اتاق

سلام
    من طبقه دوم پردیس اتاق 209 بودم

همکار M3R آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 649 بار در 304 پست

سلام.
    من خوابگاه پردیس اتاق 109 بودم.
    ویرایش توسط M3R : 21-11-2010 در ساعت 13:33

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 34 بار در 15 پست

منم 112 پردیس بودم

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

منم نبودم....

عضو جدید eMicro آواتار ها
    نام
    علیرضا عبدشاه
    تشکر شده 12 بار در 5 پست

سلام
    تو سایت رعد کاپ یه چیز دیگه نوشته
    گروه برگزارکنندگان رعدکاپ، تأسف عمیق خود را از آنچه در مسابقات روباتیك اصفهان و نیز آنچه بعدها با خبرپراكنی ناصحیح رخ داد اعلام می‌نماید.
    هرچند در ابتدا عزم گروه بر این بود كه مانندپنجمین دوره مسابقات روباتیك رعدكاپ كه اردیبهشت ماه 89 با همكاری دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار كرد، ششمین دوره این مسابقات را همزمان با کنفرانس بین المللی بینایی ماشین و پردازش تصویر در دانشگاه اصفهان برگزار كند ، ولی متاسفانه به دلایلی این همكاری به طور کامل میسر نشد و این مسابقات، با حضور 300 تیم از سراسر کشور روز سه شنبه 26/8/89 در مجموعه فرهنگی شهید بهشتی اصفهان کار خودش را آغاز نمود.
    مرحله مقدماتی مسابقات روز اول در فضایی آرام برگزار شد و روز دوم مسابقات نیز با حذف 220 تیم از 300 تیم شرکت کننده، تکلیف فینالیست ها مشخص شد و این در صورتی بود که شب فینال سه تیم رباتیک به خاطر اعتراض به نتایج مسابقات، خواستار تجدید نظر داوران شدند و چون بنا بر قانون این موضوع امکان‌پذیر نبود، سعی کردند با اغتشاش ، هزینه متحمل شده را دریافت کنند.
    به هنگام درخواست کمک از نیروی انتظامی برای آرام کردن فضا، پیشنهاد عودت هزینه به تیم معترض داده شد، که با انجام این کار، اکثر تیم‌هایی که به فینال راه پیدا نکرده بودند، خواستار عودت پول پرداختی خود شدند.
    گروه برگزارکنندگان رعدکاپ حق شكایت از اخلالگران و نیز كسانی كه با خبرپراكنی نادرست و بدون رعایت حقوق شهروندی حیثیت برگزاركنندگان مسابقات را زیر سؤال بردند، را برای خود محفوظ می‌دارد.