NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1380 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 41 به 43 از 43

موضوع: روشی سریع برای مونتاژ فیبر مدارچاپی

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام و عذر خواهی بابت ارسال پاسخ بعد از خیلی وقت از آخرین پست

من و دوستم یه روشی رو ابداع کردیم که توی چسبوندن طر ح به فیبر کمکمون کرده
    چون ما یه جورایی مربی الکترونیک و آموزش اون در سطح مقدماتی بودیم و برای آموزش فیبر زدن این کار رو کردیم

وسایل مورد نیاز: فیبر ، کاغذ زرد رنگ پشت کاغذ چسبان ها (خیلی لیز هست) ، پرینتر لیزری ، دستگاه پرس کارت

بصورت پرینت روی کاغذ گلاسه روی این کاغذ ها پرینت میگیریم (چون راحت تر از گلاسه طرح ازش جدا میشه)
    کاغذ رو روی فیبر میذاریم (هیچ چسبی استفاده نمیشه )
    دمای پرس کارت رو روی 250 میذاریم و صبر میکنیم تا گرم بشه
    با دقت فراوان کاغذ و فیبر رو درون ورودی میذاریم و صبر میکنیم تا بیاد بیرون
    با تجربه میشه دمای کافی و تعداد گذاشتن درون دستگاه رو بدست آورد اما ما رو دستگاه خودمون با این دما و یکبار گذاشتن نتیجه گرفتیم
    نکته : مواظب باشید دمای زیاد باعث سوختن کاغذ نشه و فیبر باد نکنه
    دما رو میتونید تا 270 درجه ببرید بالا اما اون به مقاومت کاغذ بستگی داره

2. # ADS
    Circuit advertisement

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

دوستان من کلی سرچ کردم و با تمام راهنمایی دوستان نتیجه خوبی نگرفتم اما بالاخره روش خوبی و کم هزینه ای موفق شدم ابدا کنم که جواب عالی گرفتم

کاغذ خوشنویسی از دفتر خوشنویسی ارزان قیمت که زیاد کاغذ ضخامت نداشته باشه، اینی که من تست زدم ضخامتی 0.05 میلیمتر تقریبا داشت صاف و شبیه به گلاسه هست
    مدار رو با پرینتر لیزری پرینت بگیرید

سمت مسی فیبر رو تیمز با سمباده 800 بشورید و سمباده بکشید
    حالا تینر فوری 10000 رو کمی روی کاغذ سمت پرینت گرفته و روی مس بریزید و بعد از حدودی 10 ثانیه کاغذ رو روی مس قرار دهید و با دست به آرامی حباب ها رو خارج و کاملا کاغذ رو به سطح مس بچسبانید وقتی تینر در حال خشک شدن است و هنوز کامل خشک نشده ، اگر کامل خشک بشه کاغذ و مس ممکنه جدا بشن، در اون زمان آب 90 درجه سانیگراد بریزید رو کاغذ به اندازه 2 لیوان
    بعد از چند ثانیه با ریختن آب سرد کاغذ رو سرد کنید و راحت کاغذ رو بردارید، اصلا نیاز نیست در آب بزارید

بزرگترین اشتباه من و اکثر دوستان در توضیحات این بود که فکر میکنند تینر عمل انتقال رو انجام میده
    این آب جوش هست که باعث ذوب شدن ماده پرینت که پلاستیک هست میشه و به مس میچسبده
    شما آب جوش نریزی اصلا نمیچسبه و با کاغذ جوهر بلند میشه

کل این روش 2 دقیقه نمیشه، ولی تمام توضیحات دوستان رو خوندم با تینر، الکل، ترکیب اونا، استون و همه و همه موفق به چاپ نشدم
    ضخامت کاغذ ممکنه تاثیر زیادی نداشته باشه اما بیش از حد هم نباید ضخیم باشه

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض معرفی تجهیزات جانبی فیبر نوری

برای استفاده از تکنولوژی فیبر نوری نیاز است تا تجهیزات مناسب را در اختیار داشته باشید. تجهیزات فیبر نوری عبارتند از:
    • کابل فیبرنوری
    • ماژول فیبر نوری
    • پچ کورد
    • پچ پنل
    • دستگاه فیوژن
    • کلیور فیبر نوری.

کابل فیبر نوری

با ظهور فیبر نوری تحول چشم گیری در ارتباطات به وجود آمد. کابل های مسی دارای مشکلاتی در انتقال داده ها می باشند که می توان به افت کیفیت داده ها در مسافت های طولانی و سرعت پایین ارسال نمود. داده هایی که در فیبر نوری ارسال می شوند به صورت سیگنال های نوری بوده و بسیاری از مشکلات کابل مسی را از ندارند.اولین مزیت مهم فیبر نوری، پهنای باند بالای آن می باشد. این ظرفیت می تواند به 10 گیگابیت بر ثانیه برسد که سرعت بسیار بالایی است بنابراین در ارتباطاتی که نیاز به ارسال داده های حجیم و تصویر (مانند ویدئو کنفرانس) می باشد فیبر نوری می تواند کمک شایانی نماید.
    تجهیزات فیبر نوری

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123