NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3047 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از 121 به 136 از 136

موضوع: راه اندازی ماژول gsm

ناظم سایت KHM آواتار ها
    تشکر شده 2,131 بار در 905 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط reza kafi نمایش پست ها
    سلام من می خواستم با sim908 کار کنم اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره لطفا در اختیار من بگذا رد ممنون از لطفتون منتظر هستم
    سلام. رفیق اگه یکم سایتو میگشتی دربارش قبلآ بحث شده..در مورد مدار تغذیه قسمت پروژه sim900 رو ببین و همچنین توضیحاتشو بخون..توضیحات دیگه رو هم بگردی پیدا میکنی..
    موفق باشی

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند zoz_zozm آواتار ها
    نام
    علی میرزایی
    تشکر شده 23 بار در 16 پست

Icon16 مدار برای sim900

اینم pcb که من واسه sim900-te-c زدم امیدوارم به درد دوستان بخوره.(بهمراه lm2576 )
    اولین pcb ای هست که زدم ببخشید اگه یکم شلوغه.(از قطعاتی که دم دستم بود استفاده کردم )
    در ضمن خودم تستش کردم و دارم ازش استفاده می کنم. (با روش اتو)

دوستان نگاه کنن ببینن اگه مشکلی داشت برطرف کن(ی)م.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما zoz_zozm برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 158 بار در 66 پست

Icon16

نقل قول نوشته اصلی توسط armstk نمایش پست ها
    ،کر میکنم این جایی که میگین همون نماسنده شرکت sim توی ایران هستش , که توی امجد طبقه اول آخرایه پاساژ هستش که توی مغازش جز sim900 u sim548 .... چیزه دیگه ای نداره !!
    البته نمایندگیش قیمت هاش بالاست ! یعنی از غیر نماینده ها مثله جهان کیت خرید کنین ارزون تره
    البته sim900a رو هم میتونین از فروشگاه سایت بگیرین که قیمتش مناسب تر از بقیه هستش
    سلام،اگر امکان دارد نام مغازه را بیان کنید.مرسی

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

سلام بر اساتید گرامی. یک عالمه سوال دارم که اگر اعصابشو داشتید جواب بدید

آقا اگه برای تغذیه ماژول از باتری استفاده کنیم بازم نیاز به رگولاتورهایی مانند lm2576و یا.... هست یا خیر؟
    اون محافظ ESD با شماره SMF05C خوبه باشه یا نه؟ چون دارم این قطعه رو.

در حالت معمول وقتی ماژول در حال کار کردنه و سیم کارتو درمباریم و میخواهیم یک سیم کارت دیگه بزاریم دیگه نمیشه و باید حتما ماژول رو خاموش روشن کنیم.آیا اگه از سوکت سیم کارت 8 پین و پرسنس استفاده شده) استفاده کینم مشکل حل میشه و میتونیم در هنگام کار کردن ماژول سیم کارت رو عوض کنیم؟

وجود اون خازن 100میکرو تانتالیوم که گفته یک 100نانو مولتی لایر باهاش موازی بشه چقدر تاثیر داره و بهتره ولتاژ اون خازن تانتال چقدر باشه؟16ولت کافیه یا بهتره 25ولت یا بالاتر باشه؟

بهترین ولتاژ برای کارکرد ماژول چقدر هست(بهترین شرایط) 3.7ولت خوبه؟

آیا میکرویی که میخواد به ماژول دستور بده و با ولتاژ باتری3.7ولتی هم کار میکنه باید زمانی که میخواد پروگرام بشه با همون 3.7ولت پروگرام بشه یا اگه با اگه با 5ولتم پروگرام بشه موردی نداره؟

ما هر جا گشتیم فوتپرینت سوکت سیم کارت 8 پین رو پیدا نکردیم.کسی داره بده با ما؟ بعدش اساتید گرامی به من بگن اون 2پین اضافی روی یوکت سیم کارت 8پین به چه کار آید؟ تصویرش در زیر موجوده:

عضو جدید
    نام
    مرتضی محمدی
    تشکر شده 7 بار در 3 پست

پیش فرض Sim soket

سلام
    اون 2 تا پایه اضافی واسه اینه که بفهمی سیمکارت تو سوکت هست یا نه.
    در کارکرد ماژول هیچ تاثیری نداره و یه چیز اضافیه، میتونی استفاده کنی، میتونیم نکنی.
    واسه استفاده کردنشم باید یکیشو به vcc یا gnd وصل کنی و طرف دیگشو به میکرو،
    هر وقت که سیمکارت رو داخل سوکت بزاری این دو تا پایه به هم وصل میشنو میتونی با میکرو تشخیص بدی که سیمکارت داخل سوکت هست یا نه.
    اگه با پروتیوس کار میکنی از فوت پرینت فایل پیوست استفاده کن.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط mo2026 : 20-06-2013 در ساعت 13:31

8. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما mo2026 برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط joojoo0065 نمایش پست ها
    یک عالمه سوال دارم که اگر اعصابشو داشتید جواب بدید
    سوالاتتون رو در یک جا بپرسید. لازم نیست در تاپیکهای مختلف بپرسید...

آقا اگه برای تغذیه ماژول از باتری استفاده کنیم بازم نیاز به رگولاتورهایی مانند lm2576و یا.... هست یا خیر؟
    همونطور که دیتاشیت ماژول گفته، باطری Li-ion 3.7V رو میتونی مستقیم به پایه های تغذیه ماژول وصل کنی. ولی اگه از باطری های با ولتاژ بیشتر استفاده میکنی، باید حتما از رگولاتور استفاده کنی.

همونطور که دیتاشیت گفته، این قطعه لازمه و باید باشه. اگه داری که چه بهتر، اگر هم نداری میتونی از چهارتا دیود زنر 6V استفاده کنی.

در حالت معمول وقتی ماژول در حال کار کردنه و سیم کارتو درمباریم و میخواهیم یک سیم کارت دیگه بزاریم دیگه نمیشه و باید حتما ماژول رو خاموش روشن کنیم.آیا اگه از سوکت سیم کارت 8 پین و پرسنس استفاده شده) استفاده کینم مشکل حل میشه و میتونیم در هنگام کار کردن ماژول سیم کارت رو عوض کنیم؟
    یکی از دوستان میگفت اگه ماژول رو بدون سیمکارت روشن کنیم یا سیمکارت رو حین کار کردن ماژول دربیاریم، امکانش خیلی زیاده که ماژول بسوزه. دوست عزیز سوکت سیمکارت 6پین و 8پین از لحاظ شناختن یا نشناختن سیمکارت هیچ فرقی باهم ندارند. شما اگه نمیترسی که ماژولت بسوزه! اگه درحین کار ماژول سیمکارت رو عوض کردی، لازم نیست ماژول رو خاموش و روشن کنی، ماژول رو ریست کن (پایه 16 رو به زمین بزن) سیمکارت رو میشناسه.

وجود اون خازن 100میکرو تانتالیوم که گفته یک 100نانو مولتی لایر باهاش موازی بشه چقدر تاثیر داره و بهتره ولتاژ اون خازن تانتال چقدر باشه؟16ولت کافیه یا بهتره 25ولت یا بالاتر باشه؟
    این خازن برای جبران افت ولتاژ و نویز هست و اگه باشه خوبه، 16ولت کافیه. البته من تاحالا از این خازنها استفاده نکردم و به جاش یه خازن 32000uf معمولی موازی با یه خازن 100nf معمولی گذاشتم و ماژول بخوبی کار میکنه و مشکلی نداره.

همونطور که میدونید ماژول درمحدوده 3.4V – 4.5V کار میکنه. به نظر من بهترین ولتاژ 4.2V هستش.

آیا میکرویی که میخواد به ماژول دستور بده و با ولتاژ باتری3.7ولتی هم کار میکنه باید زمانی که میخواد پروگرام بشه با همون 3.7ولت پروگرام بشه یا اگه با اگه با 5ولتم پروگرام بشه موردی نداره؟
    اولا میکروهای سری A و سری L با در محدوده ولتاژی 2.5V – 5V کار میکنن. اما فرکانس اونا با ولتاژششون رابطه داره. یعنی اگه ولتاژ اعمالی به اونها کم باشه نمیتونن در فرکانسهای بالا کار کنند. البته با ولتاژ 3.7V میتونن تا فرکانس 15MHZ کار کنن. که این فرکانس کار تو رو راه میندازه.
    شما برای پروگرام کردن میکرو داخل مدار نمیتونید از 5V استفاده کنید، چون ماژول هم داخل مدار هست و 5V به ماژول آسیب میزنه. شما چندتا راه دارید: بهترین راه اینه که میکرو رو خارج از مدار پروگرام کنید. اگه میخواید میکرو رو داخل مدار پرو گرام کنید و از پروگرامرهایی که تغذیشون رو از USB میگیرن استفاده میکنید، باید یه دیود بین میکرو و ماژول قرار بدید تا ولتاژ 5V پروگرامر از میکرو به ماژول نره. یا دیود رو طوری بزارید که ولتاژ 5V رو به 4.3V کاهش بده. (از دیود هایی که افت ولتاژ دو سر اونها 0.7 هست استفاده کنید.) یک راه ساده تر که دیگه لازم نیست از دیود هم استفاده کنید اینه که تغذیه میکرو رو همون 3.7V یا 4.2V بدید و میکرو رو داخل مدار پروگرام کنید. (البته بدون تغذیه USB)
    ویرایش توسط sobhan537 : 20-06-2013 در ساعت 15:13

10. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

تشکر دوستان.

آیا در صورت استفاده از سوکت سیم کارت 6 پین باید پایه پرسنس ماژول و سیم کارت را زمین کنیم یا خیر؟. من یک جا دیدم این کار را کرده بودند.

دوستان من مشکل آنتن دهی دارم و گاهی اصلا شبکه را پیدا نمیکنه یا بعضی وقتا از شبکه خارج میشه.مسیر انتن زاویه نداره و با فصله 1میلی متری مستقیم اومده سر کانکتور ufl. از آنتن های زیر هم استفاده میکنم.آیا نکته خاصی وجود داره یا این انتن ها ضعیف هستند؟:

ویرایش توسط joojoo0065 : 21-06-2013 در ساعت 12:19

مدیر انجمن sobhan537 آواتار ها
    نام
    عبدالملکی
    تشکر شده 804 بار در 495 پست

تشکر دوستان.

آیا در صورت استفاده از سیکت سیم کارت 6 پین باید پایه پرسنس ماژول و سیم کارت را زمین کنیم یا خیر؟. من یک جا ددم این کار را کرده بودند.
    دیتاشیت رو بخونی متوجه میشی... (ضمیمه کردم)

راستش مهندس من تاحالا با این آنتنها کار نکردم. از آنتن زیر استفاده میکنم که آنتن دهیش خوبه و مشکلی نداره:
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: SimCard.jpg
مشاهده: 50
حجم: 75.1 کیلو بایت  
    ویرایش توسط sobhan537 : 21-06-2013 در ساعت 17:28

13. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

دوستان من مشکل آنتن دهی دارم و گاهی اصلا شبکه را پیدا نمیکنه یا بعضی وقتا از شبکه خارج میشه.مسیر انتن زاویه نداره و با فصله 1میلی متری مستقیم اومده سر کانکتور ufl. از آنتن های زیر هم استفاده میکنم.آیا نکته خاصی وجود داره یا این انتن ها ضعیف هستند؟:

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

من از اون آنتن دومیه که گذاشتی استفاده کردم،آنتنم نمیپرید هیچوقت ولی قدرت سیگنال بالای 25% هم هیچوقت نداد بهم...
    ولی اون آنتنی که آقای sobhan537 گفتن تو شرایط برابر 30% بیشتر سیگنال داشت،منم پیشنهاد میکنم آنتنتو عوض کنی...
    (البته من ماژول gsm رو از mc55 آلمانی اصل استفاده میکردم)

16. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

دوستان ماژول sim900a رو چند تا کارخانه میسازند؟ اون المانی آیا خیلی تفاوت داره؟ روش تشخیص اصلی بودنش چیه؟ من یکی رو باز کردم آی سی هاش ST بود جنس خوب بود انگار(انگااااارررر).

کسی با ماژول های quectel کار کرده؟ چظور هست نسبت به sim900a?

کاربر فعال sjafarim آواتار ها
    نام
    جعفری
    تشکر شده 297 بار در 141 پست

من با sim900 کار نکردم،اون زمانا sim300 رو بورس بود خدا بیامرز
    راستش رو sim300 هم همیشه ازین آنتن خوبا بستم و جفتشو روش تست نکردم که دقیق بخوام بهت بگم ولی در کل فرق mc55 با بقیه اینه که خیلی سگ جونه، یعنی اصلا لازم نیست رعایت هیچیشو بکنی،شبیه لودره (اون موقع ها صنایع الکترونیک هم تو یه پروژه ای ازین استفاده میکرد) ولی ماژولای sim یکم نازشون بیشتره!

19. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال abbasalifix آواتار ها
    نام
    عباسعلی محمدنیا
    تشکر شده 139 بار در 80 پست

سلام
    دارم یه برد طراحی میکنم همچنین یه مقاله که قراره توی سایت قرار بگیره
    برای راه اندازی sim 900 کسی برد یا شماتیکی داره ؟

کاربر علاقه مند
    نام
    ---
    تشکر شده 27 بار در 23 پست

من برد راه اندازش رو دارم

عضو جدید
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام بر اساتید گرامی. یک عالمه سوال دارم که اگر اعصابشو داشتید جواب بدید

ما هر جا گشتیم فوتپرینت سوکت سیم کارت 8 پین رو پیدا نکردیم.کسی داره بده با ما؟ بعدش اساتید گرامی به من بگن اون 2پین اضافی روی یوکت سیم کارت 8پین به چه کار آید؟ تصویرش در زیر موجوده:

سلام مهندس جان فوت پرینت این سوکت رو پیدا کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

سلام
    این موضوع بستگی به مهارت خودتون داره و اینکه آیا برد دیگه ای برای استفاده به عنوان راه انداز دارین یا نه؟
    اگه ندارین به نظرم حتما برد راه انداز رو خریداری کنین چون قیمت اون کمتر از قیمت خود ماژول هست و خیلی کارتون رو راحت میکنه.
    ماژول و راه انداز رو اگه تو اینترنت سرچ کنین میتونین پیدا کنین، نمونه هاشو تو پاساژ امجد هم دیدم.

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567