NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4916 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: tiny computer

عضو جدید
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

Exclamation tiny computer

سلام
    می خواستم ببینم که ایا میشه باavr هم یه کامپیوتر کوچولو درست کرد واگه میشه یکم توضیح بدین که چه جوری این کار رو انجام می دن و از کدوم قسمت های میکرو استفاده می کنن.
    من یه بار یه فیلم دیدم که تو اون یه نفر با pic همچین کاری کرده بود.
    خیلی ممنون .خداحافظ

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement

همکار M3R آواتار ها
    نام
    مسعود
    تشکر شده 649 بار در 304 پست

کامپیوتر که نمیشه گفت ولی یه سیستم عامل میشه روش نصبید.

نقل قول از farzadsw
    یه توضیح کوچولو در مورد خود RTOS بدم:
    RTOS مخفف Real Time Operation System هست. در حقیقت یه نوع ساده سیستم عامل هست که حجم کم و قابلیت اطمینان بالایی داره و روی انواع میکروپروسسور ها از 8بیتی تا 64 بیتی قابل نصبه.
    از این سیستم عاملهای بلادرنگ(RTOS) در تمامی پروژه ها استفاده میشه خصوصا در پروژهایی که زمان و کنترل خیلی مهمه مثل تجهیزات پزشکی و autopilot و ربات های پیشرفته
    از اونجایی که rtos یک سیستم عامل هست ، از ویژه گی های اونم برخورداره . یعنی تویعه اون سریعتر و ساده تره چون برای نوشتن برنامه شما با سیستم عامل ارتباط برقرار میکنید نه سخت افزار. همچنین امکانات زیادب به صورت ماژولار میتونه به اون اضافه بشه . مثلا : پروتکل tcp/ip ، سیستم فایل ، usb ، محیط گرافیکی و...
    نحوه اجرای برنامه ها توی rtos بر اساس task ها هستن. مثلا یه task تعریف میشه که یه پایه رو هر 120 میلی ثانیه روشن و خاموش کنه ویا یه task دیگه چک میکنه تا هر وقت دکمه a زده شد بره فلان کار رو بکنه. این task ها اولویت بندی میشن و بر اساس اونا میشه کار های پیچیده ای انجام داد.
    یه سری به اینجا بزن!!

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M3R برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

می خواستم ببینم که ایا میشه باavr هم یه کامپیوتر کوچولو درست کرد؟
    بستگي به اين داره كه منظوره شما از ميني كامپيوتر چي باشه .
    ولي با اين كه الان avr تو سطحي نيست كه بشه يه همچين ايده اي رو باش پياده كرد و به نظره من به تراشه هايي همچون fpga يا cpld يا حداقل arm فكر كنيد .
    اگر هم بخواين با avr اين كار رو انجام بدين بايد با سري هايي مثل 2560 پيادش كنيد .ولي بازم دارم ميگم اين مبحث و چگونگي مطرح شدن و عملي شدنش بستگي به انتظاراتي داره كه شما ازش دارين .

موفق باشيد
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

7. تشکرها از این نوشته :

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط PGT نمایش پست ها
    بستگي به اين داره كه منظوره شما از ميني كامپيوتر چي باشه .
    ولي با اين كه الان avr تو سطحي نيست كه بشه يه همچين ايده اي رو باش پياده كرد و به نظره من به تراشه هايي همچون fpga يا cpld يا حداقل arm فكر كنيد .
    اگر هم بخواين با avr اين كار رو انجام بدين بايد با سري هايي مثل 2560 پيادش كنيد .ولي بازم دارم ميگم اين مبحث و چگونگي مطرح شدن و عملي شدنش بستگي به انتظاراتي داره كه شما ازش دارين .

موفق باشيد
    دوست عزیز به این پیچیدگی ها هم نیست، درسته بستگی به انتظارات داره ولی خوب مثلا یه کامپیوتر که زبان بیسیک رو اجرا کنه و پورت های استاندارد رو داشته باشه فکر کنم چیز خوبی باشه !
    من خودم نوشتم یه برنامه به زبان سی ، در واقع مفسر زبان بیسیک رو نوشتم که کد بیسیک رو بهش میدادی و میکرو اونو اجرا میکرد، برنامه میتونست توی کارت مموری ، حافظه فلش یا هر نوع حافظه قابل خوندن باشه ولی متاسفانه با سوختن فلشم از دست دادمش !
    قبلا برای آقای زارعی ایمیل کرده بودم - اگه ایشون داشته باشش
    پروژه های دیگه ای هم هست که نوشته شدن نمونش

ولی خوب به زبان اسمبلی هست ! و با مگا 32 نوشته شده از امکاناتش هم میتونم به پورت LPT,COM,PS2,I2c
    خروجی ویدویی PAL و صوت اشاره کرد
    تصاویر بیشتر

مثال

3 Ein einfaches Oszilloskop

7 Das altbekannte PONG.

برای دانلود به سایت http://www.jcwolfram.de/projekte/avr...sic32/main.php مراجعه کنید! پروژه اوپن سورسه
    ویرایش توسط agape : 12-11-2010 در ساعت 14:23

9. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال processor آواتار ها
    نام
    محمد صداقتی
    تشکر شده 262 بار در 120 پست

سلام به دوستان
    مبحث خیلی جالبیه
    اگه میشه بیشتر راجع به سیستم عامل ها توضیح بدین یا اگه میشه یه تاپیک ایجاد بشه
    این مثالی هم که نشون داده شد خیلی جالب بود