NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5025 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: حلقه for در دیباگ کردن

مدیر انجمن Aghaeifar آواتار ها
    نام
    علی آقائی فر
    تشکر شده 975 بار در 440 پست

پیش فرض حلقه for در دیباگ کردن

سلام
    وقتی با کیل دیباگ می کنم به یه حلقه for می رسم که برای تاخیر گذاشتم مثلا تاخیر 10 میلی ثانیه ولی وقتی گزینه run رو می زنم چند ثانیه ای هم وای می ایستم ولی خارج نمیشه ...!
    چرا اینطوریه ؟
    ما در انتظار رویت خورشیدیم ...

اللهم عجل لولیک الفرج

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

وقتی run رو میزنید حلقه رو رد میکنه (به اندازه تاخیر) ولی تا وقتی pause رونزنید تغییرات رو نمیتونید ببینید . برای دیباگ نرم افزاری ، برنامه رو پله پله ببرید جلو و هر وقت به تاخیر رسیدید ، میتونید با پرش به خارج اون ، ادامه برنامه رو چک کنید .
    اما اگر میخواید از همون run استفاده کنید ، بهتره از یه دیباگر مثل j-link یا h-jtag استفاده کنید و تغییرات رو به صورت هم زمان تو خود بورد ببینید (نیازی به pause نیست)

4. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن Aghaeifar آواتار ها
    نام
    علی آقائی فر
    تشکر شده 975 بار در 440 پست

ولی روی سخت افزار این طور نیست (بر خلاف چیزی که امروز در مترو بهم گفتی) من یک حلقه for با تاخیر 1 میلی ثانیه رو این کار رو کردم بیش از 70 ثانیه طول کشید که از حلقه بیاد بیرون
    دکمه run رو نزدم - داشتم به صورت step step می رفتم جلو وقتی به for رسیدم یک step دیگه زدم که 70 ثانیه طول کشید - تست رو رمستقیم روی سخت افزار انجام دادم...
    حلقه for چیزی نبود جز یک خط زیر(کریستال 12 مگ)

for(i=0;i<6000;i++);
    ما در انتظار رویت خورشیدیم ...

اللهم عجل لولیک الفرج

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

من با دیباگر سخت افزاری تست کردم ، وقتی run زده میشه ، برنامه با زمان واقعی (1ثانیه = 1 ثانیه ) رو بورد اجرا میشه . برنامه هم چشمک زن بود .
    step step رو برای شبیه سازی خود کیل گفتم بهتره استفاده بشه . البته زمانبندی ها با مقدار واقعی فرق دارن (تو شبیه سازی ) . البته تو این نسخه ای که من الان دارم کلا شبیه سازی نرم افزاریش مشکل داره .

پس اگه از jtag استفاده میکنید ، وقی run میکنید باید درست کار کنه ، اگر به جای run بخواید step برید جلو وقتی به حلقه میرسه نباید استپ معمولی f11 استفاده کنید چون همونطور که گفتید به جای اینکه همون لحظه بره خط بعد ، شبیه حالت run میشه (دکمه های step غیر فعال میشه و پاز فعال) ! درصورتی که نباید اینطور باشه ، حالا دلیلش رو نمیدونم ولی برای حلش ، وقتی به حلقه رسیدید از ctrl+f10 استفاده کنید (تاخیر به صورت تابع باشه) .