NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5016 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: ساخت گیرنده برای ریموتهای ir

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

Thumbs up ساخت گیرنده برای ریموتهای ir

سلام.من می خوام با میکرو یه گیرنده برای ریموتهای IR چینی موجود در بازار بسازم.لطفا در مورد سخت افزار و نوع کدهایی که باید براش بنویسم توضیح بدید.تو bascom یه سری توابع برای ساخت گیرنده و فرستنده IR هست.حالا من می تونم از دستور گیرنده و سخت افزارش برای شناسایی سیگنالای ارسالی ریموتهای موجود استفاده کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

Thumbs up

دوستان لطفا اگه می تونید سریعتر راهنمایی کنید.یعنی کسی با rc5 میکرو کار نکرده ؟؟؟من می تونم از این دستور برای پروژه مورد نظرم استفاده کنم؟؟؟توضیح بدید.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

دوستان من می خوام با استفاده از یه میکرو یه گیرنده برای کنترل های فرستنده مادون قرمز موجود مثل کنترل تلویزیون بسازم.حالا یعنی واقعا کسی نیست که بتونه من رو راهنمایی کنه ؟؟؟

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

سلام
    دستور GetRC5 در بسكام فقط يك استاندار هست و براي خيلي كنترل ها جواب نمي ده شما بايد دقيقا نحوه ارسال ديتا را از فرستند اناليز كنيد مثلا با اسيلوسكوپ يا به ميكرو وصل كنيد روي مانيتور نشون بدين
    كلا نحوه ارسال رو بفهميد چجوريه بعد با ميكرو مي تونيد يك كنترل بسازيد
    گيرندش هم توي بازار به اسم چشم پارس معروفه كه سه سيمه هست
    موفق باشيد
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

6. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_vd نمایش پست ها
    دوستان من می خوام با استفاده از یه میکرو یه گیرنده برای کنترل های فرستنده مادون قرمز موجود مثل کنترل تلویزیون بسازم.حالا یعنی واقعا کسی نیست که بتونه من رو راهنمایی کنه ؟؟؟
    من قبلاً يه پروژه در اين زمينه كار كرده بودم ولي تو اون پروژه سيگنال هاي فرستنده رو خودمم مدوله مي كردم و اون طرف طبق الگويي كه مدوله كردم، توسط يه ميكرو ديگه دمودلش مي كردم .
    ولي اينكه شما بخواين سيگنال هاي يه دستگاه كنترل از راه دور مثل تلوزيون رو دموله كنيد بايد به الگوي مدولاسيون ديجيتالي كه فرستنده ريموت ارسال مي كنه دسترسي داشته باشين كه بتونيد وضعيت تمام كليد هاي ريموت كنترل رو تعريف كنيد يا اينكه اگه براتون مهم نباشه طرف ثاني، روي ريموت كدوم دكمه رو فشار ميده، كه در اين صورت براحتي مي تونيد از روشي قبلي كه گفتم استفاده كنيد و فقط يه گيرنده بسازين كه حساس به امواج مادون قرمز هست حالا هر موجي با هر مدولاسيوني كه باشه .

و در كل شما بايد از طريق سنسور گيرنده سه پايه به نام Infrared Receiver Module‌ كه تو هر مغازه ميشه پيداش كرد استفاده كنيد .

شيوه كار هم به اينصورت هستش كه خروجي اين سنسور رو بايد توسط يه ترانزيستور npn يه طبقه تقويت كني بعد خروجي تقويت شده رو بدي به ورودي rs232 ميكرو كه اطلاعات رو از خروجي تقويت شده برداره بعدشم كه معلومه سيگنال رو بايد با دستورات شرطي دمودله كني و پالس هاي اصلي رو تفكيك كني .
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 11 بار در 7 پست

اگه برای کاری به صورت تخصصی میخوای همین که بچه ها گفتن ، اگه ماژول آماده میخوای که یه کاریا راه بندازی بره پی کارش این لینک را ببین به دردت میخوره

9. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

Thumbs up

ممنونم از پاسختون.اگه ممکنه یه نمونه پروژه آماده برای خوندن کد کنترل های مادون قرمز قرار بدید.فکر کنم باید از تایمرا استفاده بشه.من تجربه کافی برای انجام این پروژه رو ندارم

نام
    افشین علیزاده

خوندن كدهاي دريافتي از خروجي سنسور گيرنده كه كاري نداره كه از طريق پروتكل ارتباطي rs232 اين كار رو بايد انجام بدين به وسيله پايه RX روي ميكروكنترلر مورد نظرتون .

در زمينه كدهاي آماده بايد بگم كه، شما مشخصات دقيق چيزي رو كه مي خواين رو بگيد(ريز به ريز) تا بتون كمك كنيم .
    سادگی نهایت کمال است

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

Thumbs up

من دقیقا می خوام کد یه کنترل تلویزیون یا هر چیز دیگه ای رو با گیرندم بخونم بعد گیرنده رو با توجه به کد دریافتی طوری برنامه ریزی کنم که هر وقت کد مورد نظر دریافت شد یه سیستم مکانیکی مثل راهبند رو بالا و پاین کنه.در واقع هدف من اینه که یه گیرنده واسه کنترلهای مادون قرمز درست کنم.منتظر پاسختون هستم.

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 2 بار در 2 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_vd نمایش پست ها
    من دقیقا می خوام کد یه کنترل تلویزیون یا هر چیز دیگه ای رو با گیرندم بخونم بعد گیرنده رو با توجه به کد دریافتی طوری برنامه ریزی کنم که هر وقت کد مورد نظر دریافت شد یه سیستم مکانیکی مثل راهبند رو بالا و پاین کنه.در واقع هدف من اینه که یه گیرنده واسه کنترلهای مادون قرمز درست کنم.منتظر پاسختون هستم.
    دوستان کسی نمی خواد کمک کنه.اگه امکانش هست یه پروزه آماده با تشریح قسمتهایی از کد که لازمه

نام
    افشین علیزاده

با سلام

شما خودتون بايد شروع كنيد پروژه اماده اصلا خوب نيست و اين شما رو بد عادت مي كنه
    شما شروع كن به درايو كردن سنسورهايي كه من گفتم بعدش من تو متن برنامه نويسي بت كمك مي كنم .
    سادگی نهایت کمال است

15. تشکرها از این نوشته :