NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5085 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: کتابخانه جدید avr_win

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

Icon2008 کتابخانه جدید avr_win

سلام به تمام دوستان گرامی

کتابخانه AVR-WIN که به جرات میتوان گفت تنها نمونه موجود در نوع خود است توسط این جانب طراحی و پیاده سازی شده است . ممکن است این سوال در ذهن شما مطرح شده باشد که کار این کتابخانه چیست ؟ توضیح مختصری راجبه کاربرد آن ارایه میدهم که امیدوارم مورد قبول واقع شود.

اگر تا به حال با زبان های سطح بالا کار کرده باشید حتما میدانید که جدیدا تمام این زیان ها شیء گرا شده و کار برنامه نویسی را خیلی سهل و آسان نموده اند. مثلا زبان ویژوال بیسیک، یا سی شارپ، تا قبل از پیدایش این زبان ها اگر کسی قصد داشت برنامه ای برای ویندوز بنویسد مجبور بود هزاران خط کد بنویسد تا پنجره ای در ویندوز ظاهر گردد و بعد چند صد خط کد بنویسد تا مثلا دکمه ای روی پنجره ظاهر شده قرار بگیرد. ولی در زبان های مورد استفاده امروزی با چند کلیک خیلی ساده کار هزاران خط کد را به راحتی انجام میدهیم و این یک مزیت برنامه نویسی است که روند انجام یک پروژه سرعت می بخشد.

حال فرض کند میخواهید با AVR خود منویی گرافیکی بسازید و فرمی طراحی کنید که کاربر بتواند تنظیمات مورد نظر خود را همانند ویندوز (همان گونه که عادت کرده) انجام دهد، برنامه ای مثل برنامه موبایل که کاربر با استفاده از رابط گرافیکی تنظیمات مورد نظر خود را اعمال میکند. اگر قصد ارتقاع سطح برنامه های خود را دارید یا این که میل دارید پروژه هایی رو که انجام میدهید به سرعت به پایان برسانید این کتابخانه مثلما راه گشای خوبی خواهد بود. با استفاده از این کتابخانه ویندوز را در سخت افزار خود شبیح سازی می کنید. عکس زیر نمونه ای از فورم(پنجره) طراحی شده توسط این کتابخانه است:

فکر میکند برای طراحی چنین فرمی چه مقدار برنامه نویسی لازم باشد ؟

ادامه مطلب: http://elecom.agape.ir/1389/03/43/

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام دوست عزیز

من کار شمارو دیدم. جای تقدیر و تشکر داره. چیز خوبی از کار در اومده ، ولی ای کاش همین کار رو برای LCDهای رنگی انجام می دادید! اونوقت تمام آیکون ها و آیتم ها می تونست مثل خود ویندوز باشه.

اینطور که شما گفتید این کتابخونه شامل 50000 هزار خط برنامه هست. بنظر شما این مقدار حجم بالای کد ، روند اجرای برنامه رو کند نمی کنه؟

البته من درست متوجه نشدم که برای استفاده از این کتابخونه حتما باید کد هگز بهمراه ATmega64 مورد استفاده قرار بگیره؟ منظورم اینه که ما در پروژه ی خودمون باید از کتابخونه ی شما به همراه ATmega64 استفاده کنیم و پروژه ی خودمونو با یک میکرو دیگه انجام بدیم؟

بهرحال برای شما آرزوی موفقیت دارم.
    ویرایش توسط morteza_rk : 08-06-2010 در ساعت 23:38
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

مدیر باز نشسته هنرفر آواتار ها
    نام
    اصفهان
    تشکر شده 311 بار در 154 پست

خیلی جالب بود .موفق باشید
    جوان ایرانی زانو نمیزند حتی اگر حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قدش باشد....

iran-ehda.ir

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

Talking

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza_rk نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من کار شمارو دیدم. جای تقدیر و تشکر داره. چیز خوبی از کار در اومده ، ولی ای کاش همین کار رو برای LCDهای رنگی انجام می دادید! اونوقت تمام آیکون ها و آیتم ها می تونست مثل خود ویندوز باشه.

اینطور که شما گفتید این کتابخونه شامل 50000 هزار خط برنامه هست. بنظر شما این مقدار حجم بالای کد ، روند اجرای برنامه رو کند نمی کنه؟

البته من درست متوجه نشدم که برای استفاده از این کتابخونه حتما باید کد هگز بهمراه ATmega64 مورد استفاده قرار بگیره؟ منظورم اینه که ما در پروژه ی خودمون باید از کتابخونه ی شما به همراه ATmega64 استفاده کنیم و پروژه ی خودمونو با یک میکرو دیگه انجام بدیم؟

بهرحال برای شما آرزوی موفقیت دارم.
    نه عزیز جان ، برنامه کلا میتونه رو خود atmega64 باشه بدون هیچ مشکلی ، به هر حال کتابخونه است

و البته با تغییرات جزیی در موتور نمایشگر قابلیت نمایش رنگ رو هم داره در صورتی که نمایشگر رنگی باشه (از قبل فکر همه چی شده)
    ویرایش توسط agape : 09-06-2010 در ساعت 01:05