NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3942 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 26

موضوع: ایجاد کلاس مجازی

مدیر باز نشسته هنرفر آواتار ها
    نام
    اصفهان
    تشکر شده 311 بار در 154 پست

Exclamation ایجاد کلاس مجازی

با سلام دوستان من این تاپیک را ایجاد کردم تا یه پیشنهاد را مطرح کنم.پیشنهادم اینه که اگه امکان داشته باشه مدیران سایت ترتیب برگذاری کلاس به صورت مجازی را بدند.مثلا با یه نظر سنجی کلاس مورد نیاز مطرح بشه بعد از اعضا با یه هزینه ای ثبت نام بشه و یکی از اساتید که تجربه خوبی دارند کلاس را به صورت مجازی برگزار کنند.دوستان لطفا نظریاتشون را بیان کنند.با تشکر از همه اعضا.
    ویرایش توسط هنرفر : 09-04-2010 در ساعت 02:40
    جوان ایرانی زانو نمیزند حتی اگر حتی اگر سقف آسمان کوتاه تر از قدش باشد....

iran-ehda.ir

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما هنرفر برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

منم موافقم فقط همه دوستان نظرات خودشونو رو اعلام كنن مثلاً چه دوره هايي رو مد نظر دارن و چه اساتيدي مي تونن تو چه رشته هايي فعاليت كنن يا حتي به صورت نظرسنجي هم ميشه مطرح كرد .

البته درسته تمام آموزش هاي گروه ايران ميكرو رايگانه ولي خوب اين قسمت مي تونه به عنوان منبع درآمد هر چند ناچيزي مطرح بشه .
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

5. تشکرها از این نوشته :

نام
    اصفهان

مثل اینکه دوستان از این پیشنهاد استقبال خوبی نکردند.

iran-ehda.ir

7. تشکرها از این نوشته :

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام

منم با پیشنهاد دوست خوبم جناب هنرفر موافقم.

اما بنظر من دوتا مشکل عمده وجود داره! یکی اینکه برای ایجاد همچین کلاسی نیاز به تایپ کردن هست که این امر سرعت پیشرفت کلاسهارو میاره پائین.

دوم اینکه آیا اصلا کسی هست که وقت کافی برای تدریس مجازی داشته باشه!؟ مدیران سایت که همگی درگیر هستن و تعداد اعضای فعال هم که زیاد نیست!

گذشته از اینا چند وقتیه که سایت تبدیل شده به مکانی برای پرسش و پرسش و پرسش و پرسش.... خیلی ها فقط سوال می پرسن و کمتر در بحث های دیگه شرکت می کنن و سایت عملا حدود 10 الی 15 تا کاربر فعال داره. که این اصلا خوب نیست!

بنظر من ما در حال حاضر باید دنبال راهی باشیم تا اعضا رو بیشتر درگیر موضوعات و مطالب کنیم. (منظورم اینه که مشارکت شونو بیشتر کنیم و اونارو از حالت منفعل بودن در بیاریم.)

البته اگه این کلاس های مجازی دارای هزینه باشه اونوقت مطمئن باشید که همیشه شلوغه! فقط باید دید آیا کسی حاضره پول بده و در این کلاس ها شرکت کنه یا نه؟
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

9. تشکرها از این نوشته :

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

سلام

منم با پیشنهاد دوست خوبم جناب هنرفر موافقم.

اما بنظر من دوتا مشکل عمده وجود داره! یکی اینکه برای ایجاد همچین کلاسی نیاز به تایپ کردن هست که این امر سرعت پیشرفت کلاسهارو میاره پائین.

دوم اینکه آیا اصلا کسی هست که وقت کافی برای تدریس مجازی داشته باشه!؟ مدیران سایت که همگی درگیر هستن و تعداد اعضای فعال هم که زیاد نیست!

گذشته از اینا چند وقتیه که سایت تبدیل شده به مکانی برای پرسش و پرسش و پرسش و پرسش.... خیلی ها فقط سوال می پرسن و کمتر در بحث های دیگه شرکت می کنن و سایت عملا حدود 10 الی 15 تا کاربر فعال داره. که این اصلا خوب نیست!

بنظر من ما در حال حاضر باید دنبال راهی باشیم تا اعضا رو بیشتر درگیر موضوعات و مطالب کنیم. (منظورم اینه که مشارکت شونو بیشتر کنیم و اونارو از حالت منفعل بودن در بیاریم.)

البته اگه این کلاس های مجازی دارای هزینه باشه اونوقت مطمئن باشید که همیشه شلوغه! فقط باید دید آیا کسی حاضره پول بده و در این کلاس ها شرکت کنه یا نه؟
    .

وبلاگ شخصی من

11. تشکرها از این نوشته :

عضو جدید birjand آواتار ها
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

Red face

سلام
    منم موافقم
    البته اگر مباحث کاربردی باشه پرداخت مبلغ منطقی است :d

13. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

پیشنهاد خوبی هست ، ولی آموزش به صورت تصویری هست؟ من تجربه و اطلاعاتی در مورد آموزش مجازی تدارم ، مثلا چطور درس داده میشه و ...
    باید یه زیر ساخت (احتمالا یه پلاگین یا نرم افزار) روی سایت ایجاد بشه . در کل من موافقم ولی در مورد جزییات باید بیشتر صحبت بشه.

میتونیم با یه بخش قرار دادن فیلم آمورشی (مثل youtube ) کار رو شروع کنیم (آموزش یکطرفه نه interactive ). اینطوری هر کسی میتونه یه مطلب آموزشی بگذاره ، بین این فیلم ها از روی امتیاز و قرعه کشی میتونیم هر ماه جایزه هم بدیم . مثلا یه حق عضویت ناچیز ماهانه (برای در اومدن خرج جایزه میگم!) باشه . البته این هم باز باید یه زیرساخت نرم افزاری داشته باشه

15. تشکرها از این نوشته :

نام
    اصفهان

میشه از نرم افزار های مسنجر استفاده کرد و کلاس به صورت انلاین و تصویری برگزار بشه.همه ی اعضای کلاس راس ساعت معیینی در یک روم حضور پیدا می کنند و در طرف دیگر استاد تدریس میکنه و اعضای کلاس تصویر استاد را از طریق وب کم میبینند.اگر سوالی هم بود از طریق نوشتاری در قسمت عمومی از استاد می پرسند ولی استاد از طریق میکروفن جواب را میگه تا همه بفهمند.در کل اگه استقبال بشه این روش عملی هست.ولی اعضا باید اینترنت پر سرعت داشته باشند.(adsl)

iran-ehda.ir

17. تشکرها از این نوشته :

نام
    مرتضی رحیمی کردمحله

جالبه

خیلی خوبه ، ولی میشه توی یاهو منسجر یه روم اختصاصی ایجاد کرد؟ طوری که فقط اعضای کلاس وارد بشن؟
    .

وبلاگ شخصی من

19. تشکرها از این نوشته :

نام
    تهران

پشت وبکم چطوری میشه درس داد ؟ سر کلاس یا پاورپوینت میگذارن یا روی تخته مینویسن ، ولی با وبکم نمیشه هیچ کدوم از این کار ها رو کرد. حتی اگه فرض کنیم روی یه وایت بورد داره توضیح داده میشه و کیفیت وب کم هم اونقدر خوبه که نوشته های وایت بورد رو نشون میده ، یکی یه سوالی میپرسه ، مدرس باید بیاد پای کامپیوتر و سوال رو بخونه بعد دوباره برگرده توضیح بده . اگه من بد متوجه شدم یکم بیشتر توضیح بدید.

یاهو اصلا برای این کار ها مناسب نیست . اسکایپ خیلی بهتره :
    http://www.skype.com/allfeatures/conferencecall/

21. تشکرها از این نوشته :

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    ما خودمون کلیه زیر ساخت های مورد نیاز برای این کار رو داریم ( اشتراک فیلم ، نمایش اون ، ایجاد یک جامعه مجازی ، انتقال تصویر و صدا و .... )
    اما همون که خودتون هم گفتید چند تا مشکل وجود داره :
    خیلی ها اینترنت پر سرعت ندارن .
    برای این کار مدرس هم باید اینترنت پر سرعت داشته باشه .
    اینترنت ایران اصلا قابل اعتماد نیست ( سرعتش ثابت نیست )
    و....
    در کل میشه یه جلسه به صورت اموزشی کلاس گذاشت و کلیه جوانب رو در عمل سنجید .

23. تشکرها از این نوشته :

نام
    تهران

میگم اگه امکانش هست ، فعلا بخش اشتراک فیلم (البته فقط فیلم های آموزشی مرتبط با برق و الکترونیک!) رو راه اندازی کنید . یه چیزی شبیه youtube . البته امیدوارم ف.یلتر نشه!

سلام
    سعی میکنم تا چند روزه دیگه این بخش رو به صورت ازمایشی راه اندازی کنم .
    نظرتون راجع به ایجاد یک کنفرانس عمومی و از طریق یاهو چی هست ؟ مثلا یه سمینار در مورد arm ایجاد کنیم و هر کسی خواست بیاد داخلش صحبت کنه .
    البته این مورد ازمایشی هست و بیشتر برای بدست اوردن امار ( چقدر استقبال میشه ) مطرح میشه .

26. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط 1nafar نمایش پست ها
    سلام
    نظرتون راجع به ایجاد یک کنفرانس عمومی و از طریق یاهو چی هست ؟ مثلا یه سمینار در مورد arm ایجاد کنیم و هر کسی خواست بیاد داخلش صحبت کنه .
    .
    من كه به شدت موافقم ولي بايد نفرات اصلي مشخص بشن مثلاً دبيران كنفرانس كيا هستن و ....
    حتي مي تونيم به صورت ميتينگ هفتگي يا ماهيانه مطرحش كنيم و كاملا به صورت اپن برگزارش كنيم تا همه بتونن نظرات آني خودشون رو اعلام كنن و درباره موضوعاتي مانند تدريس مجازي و ساير مسائل تبادل نظر كنيم .

اما به نظر من اگه سايت خودمون امكانات و زيرساخت هاي لازمه رو داره بهتره كه نريم سراغ ياهو .
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

نام
    تهران

کلا سراغ یاهو نریم بهتره . skype قابلیت کنفرانس رو داره.

مدیر انجمن Aghaeifar آواتار ها
    نام
    علی آقائی فر
    تشکر شده 975 بار در 440 پست

خیلی عالیه

میتونیم از اولین سایت ها باشیم که کل اموزش ها رو به صورت فیلم گذاشته برای بچه ها هم اسون تره تهیش دیگه تایپ و عکس و ... نمی خواد .

من پیشنهاد می کنم اگر میسر شد حتی مجله رو به صورت فیلم بدیم بیرون . (در حد ایده )

برای چت هم فوقش یه اسکریپ چت انلاین روی سایت نصب می کنیم و استفاده می کنیم
    ما در انتظار رویت خورشیدیم ...

اللهم عجل لولیک الفرج

سلام
    سرویس اشتراک گذاری فیلم توی ادرس زیر راه اندازی شد:
    http://i-u.ir
    اگه مشکلی بود مطرح کنید تا هر چه سریع تر رفع بشه ، این بخش تا چند روز دیگه فارسی میشه

کلا سراغ یاهو نریم بهتره . skype قابلیت کنفرانس رو داره.
    اره منم با اسکایپ موافقم . پس یه تاریخ مشخص کنید تا همه انلاین بشیم ، پنج شنبه ساعت 10 شب خوبه ؟
    اولین کنفرانس با موضوع arm .
    توی این کنفرانس در مورد مباحث اموزشی ، شناخت ارم ، هسته های جدید و ... صحبت میکنیم .

31. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته arsalan681 آواتار ها
    تشکر شده 1,256 بار در 613 پست

بسیار عالی من که کاملا موافقم

نام
    تهران

id اسکایپ من farzadsw هست. پنجشنبه شب من نمیتونم بیام ، ولی خب شما افتتاحش کنید ، اگه خوب بود جمعه هم دوباره جلسه بگذاریم.

نام
    تهران

من سایت آپلود فیلم رو امتحان کردم . کار مبکرد . فقط تو قسمت title , keyword فارسی نمیشد نوشت . یه سری اخطار هم نوشت:

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/upload.inc on line 227

Warning: chmod() [function.chmod]: No such file or directory in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/upload.inc on line 228

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/upload.inc on line 229

Warning: chmod() [function.chmod]: No such file or directory in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/upload.inc on line 230

Warning: exec() has been disabled for security reasons in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/common.inc on line 589

Warning: chmod() [function.chmod]: No such file or directory in /home/irmanup/public_html/i-u.ir/includes/common.inc on line 590

این دامین ها رو چرا اینطوری انتخاب میکنید؟ مثلا دامینهای آپلود عکس و فایل هم مثل این 2-3 حرفی بودن و من یکی که یادم نمیمونه . یه کلمه با معنا (هرچند که طولانی باشه) راحت تر تو ذهن آدم میمونه.(البته دامین ثبت شده رو دیگه نمیشه تغییر داد).

گزینه دانلود هم داره دیگه؟ (خودتون انتخاب کردید باشه ، یا پیشفرض بوده؟)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین