NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3707 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 57

موضوع: نویز پذیزی avr

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

ولي به نظر من شايد بشه تو صنعت هم از avr استفاده كرد ولي خوب چون بيشتر مدارهاي راه اندازي كه من ديدم به نوعي از pic استفاده كرده بودن ولي منم با نظر دوستمون Hesam1984 موافقم ميشه به راحتي با طراحي دو مدار با شرايط كاملا يكسان و به كار گيري تو محيط هاي كاري با فركانس بالا درباره اين موضوع به يه نتيجه گيري اصولي رسيد .

خوب دوستان ميدونن كه عملاً نويز تو فركانس هاي بالا وارد عرصه ميشه والا تو فركانس هاي پايين كه نويزي وجود نداره .

در ضمن ناگفته نمونه كه avr هم از خيلي جهات نسبت به pic برتري داره (مثلاً يكيش سرعت پردازش) و من به شخصه تو پروژه هام از avr استفاده كرده و مي كنم .
    ولي خوب گفتم چون تو اكثر ماژول هاي صنعتي ديدم كه از pic استفاده شده به همون دليل احساس مي كنم سيستم داخليشون در مقابل نويز مقاوم تره
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Division برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر فعال Hesam1984 آواتار ها
    نام
    مهره مار
    تشکر شده 108 بار در 77 پست

منبع تغذیه و تامین کلاک میکرو خیلی مهمه. در کارهای جدی رزوناتور می زنن برای تامین کلاک. حتی کریستال رو هم اعتماد نمی شه کرد. وقتی میکرو تغذیش یا کلاکش نویز داشته باشه چی کار می تونه انجام بده بنده خدا. هنگ می کنه یا ریست می شه.

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Hesam1984 برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam1984 نمایش پست ها
    در کارهای جدی رزوناتور می زنن برای تامین کلاک. حتی کریستال رو هم اعتماد نمی شه کرد.
    بله درسته اگه به طور مثال ساعت مچي شما زمان رو به طور صحيح به شما نشون نده خوب شما نمي تونين به وظايفي كه به عهدتون گذاشته شده رسيدگي و انجامشون بدين

طراحي نوسان كننده هزينه نسبتاى بالاي داره و پياده سازيش براي مدارهايي با ساختار نه خيلي حساس معني نداره .
    ولي اين يه مسئله بزرگيه كه اگه منبع نوسان شما توش نويز بيافته و اين نويز وارد سيستم بشه و ازش به عنوان ساعت داخلي استفاده بشه مشخصه كه مطمئناً مشكلي در مدار به وجود مياد .

ولي تو ميكروكنترلرهاي پيشرفته مثلاً arm توجه ويژه اي به وضعيت پايداري اسيلاتور شده است .
    به طور مثال اگه منبع كلاك شما با خودش نويز حمل كنه يا به اصطلاح بهتر حامل نويز (يا خطا) باشه مطمئناً وقتي اين سيگنال به واحد PLL ميرسه و اونجا به يه عددي ضرب ميشه خطا يا نويز تقويت ميشه .

پس علاج واقعه هميشه پيش از وقوع هستش بر اساس اين منطق ميكروكنترلرهاي ARM اگه منبع نوسان گرشون به حالت پايدار منطقي نرسه اصلاً اون رو به رسميت نميشناسن
    ویرایش توسط Division : 08-04-2010 در ساعت 22:29
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

7. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند SA3ID آواتار ها
    نام
    سعید جباری
    تشکر شده 127 بار در 31 پست

باسلام به دوستان و مخصوصا حسام خان
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam1984 نمایش پست ها
    شما یکی از این PDF ها دارین که دو تاش رو از نظر نویز مقایسه کرده باشه ؟
    PIC رو با AVR مقایسه کرده باشد. .... شما به غیر از مورد بالا که ازتون خواستم موردی داشتین که با برد مدار چاپی یکسان و منبع تغذیه یکسان و شرایط محیطی یکسان PIC بهتر باشه؟
    در پاسخ باید بگم که من خودم نتونستم سندی در مورد مقایسه این دو پیدا کنم به خاطر همین رفتم تو سایت میکروچیپ و در مورد این موضوع جستوجو کردم و آخر سر یه فایلی رو گیراوردم که به صورت نموداری و در یک فرکانس خاصی تاثیرات نویز بر میکروهای PIC رو بررسی کرده بود, منم این فایل رو گذاشتم که شما یه سندی شبیه این در مورد AVR پیدا کنید تا تو همین انجمن بتونیم مقایسه هامون رو با دلیل و مدرک بیان کنیم.

در مورد سوال دوم: منم با شما موافق چون این طوری بهتر میشه نظر داد ولی من سال پیش با یه دیمر 9KW سه فاز که از محصولات ایرانی بود و شرکت "فراز" اون رو طراحی کرده بود آشنا شدم, کار این دستگاه این بود که عمل طلوع و غروب رو تو مرغداریها شبیه سازی میکرد( آخه با این روش سر مرغا کلاه میزاشتن تا روزی دو بار تخم کنن) خلاصه این دیمر به خاطر اتصال کوتاه مشکل پیدا کرد و ما هم مجبور شدیم که به شرکت بگیم که واسمون یه تعمیرکار بفرسته, وقتی تعمیرکار شرکت دیمر رو باز کرد دیدم که واسه مدار فرمان دیمر از PIC16F887A استفاده شده, همون لحظه ازش پرسیدم که آیا این دیمر با AVR هم جواب میده یا نه؟ سرویسکار گفت ما این دیمرها رو اول با AVR درست کرده بودیم و خوب هم جواب میداد ولی چندتا مشکل داشتیم:
    1. بخاطر جریانهای برگشتی در شبکه بعضی وقتها دستگاه درست کار نمیکرد(البته این مشکل با ارت حل شده بود)
    2. بخاطر قطع و وصل شدید کنتاکتورها در بعضی مواقع باز مشکل داشتن.
    3. آخرین و اساسی ترین مشکل این بود که تو این دستگاه از تریستورهای 9KW استفاده شده بود که وقتی جریانهای 50 تا 60 آمپر رو کم و زیاد میکرد میکرو هنگ میکرد
    البته این حرفایی بود که اون سرویسکار میگفت و آخر سر هم گفت ما بین بد و بدتر بدرو انتخاب کردیم. من تا این لحظه فقط در این مورد به شرایط یکسان برخورد کردم , در ضمن به نظر من یه مهندس الکترونیک باید همیشه بدترین شرایط رو واسه طراحی یک دستگاه انتخاب کنه, چون ممکن اون دستگاه دست یه آدم کم تجربه (مثل من) بیوفته که موقع راه اندازی دستگاه هیچ یک از نکات مهم مربوط به دستگاه رو رعایت نکنه, چون تو محیط های صنعتی اصلا به اینجور موارد دقت نمیکنن مثلا میان دستگاه رو داخل تابلو برق میزارن یا اصلا از کابل ارت و چاه ارت استفاده نمیکنن و یا ... خلاصه این مواردی بود که سر کار یاد گرفتم و امیدوارم شما هم به این نکات ریز دقت کنید.

موفق باشید

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما SA3ID برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال n340 آواتار ها
    نام
    0511
    تشکر شده 11 بار در 9 پست

حالا منم بگم
    من رو یه طرح صنعتی تابلو اسانسور کار کردم
    با مگا 64 خوب من تا اونجا اصلا با نویز سروکار نداشتم تا به این طرح رسید
    من وقتی اینتراپتارو فعال کردم ازشون استفاده می کردم اما وقتی کانتاکتور ها میگرفت اینتراپت خارجی قاطی میکرد
    چون هردو همزمان بود بجای مثلا 2 3 می نداخت
    بعد اومدم اینتراپت رو غیر فعال کردم و نرم افزار با IO جلو بردم

نکته ها:تابلو ورودی ها با اپتو خروجی ها با uln و با moc3022 بوده و میکرو هیچ ارتباطی مستقیم با بیرون نداشته
    همه ایزوله
    کلاک خارجی استفاده شده
    کله موارد رعایت شد

این تموم شد تا برا یک ربات مین یاب برد زدم
    پدرم درومد
    اینقدر از این مگا 64 بدم اومد که دارم رو pic کار می کنم
    وقتی موتورارو با pwm پایین راه مینداختم اگه ربات وای میستاد
    میکرو هنگ می کرد
    بعد حل شد
    و یه پی سی بی اصولی ترم زدم اما من محدودیت فضا داشتم
    خلاصه من نتونستم از اینراپت بدونه نویز استفاده کنم
    می خواستم از اینتر اپت برا اینکور اسفاده کنم که نشد

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما n340 برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل سایت kavir آواتار ها
    نام
    زارعی
    تشکر شده 5,684 بار در 1,801 پست

شايد خيلي از مشكلات و نويز ها تو بخش نرم افزاري باشه كه ما ربط به سخت افزار مي ديم
    يكي از اساتيد اينجانب خودشون avr كار بودند و كارهاي صنعتي هم با avr بستند در اين باره كه صحبت مي كرديم گفتند خيلي از نويزها از بخش نرم افزار هست و ما مرتبط به سخت افزار مي كنيم
    حالا اينجاش خودم نتيجه گرفتم براي اينتراپت وقتي به زيرروال رسيديد بايد وقفه را غير فعال كنيد عمليات انجام بشه و هنگام خروج مجدد فعال كنيد
    فكر مي كنم با اين روش مشكلي پيش نياره البته براي من اينطوري حل شد
    کویر ویدئو راه اندازی شد

اگر چه دیر ولی برگشتم به جمع دوستان قدیمی....

13. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما kavir برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 32 بار در 27 پست

من همین کارا کردم در یه پروژه اما باز هم به روتین وقفه میره من gicr,gifrرا هر دورا صفر کردم

15. تشکرها از این نوشته :

تازه وارد
    تشکر شده 2 بار در 1 پست

من موافق هستم

17. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما r_hosseini برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن
    نام
    امید آزاده
    تشکر شده 279 بار در 133 پست

سلام به همه .... آقا برای avr این کارا رو حتما انجام دهید .... اولا سعی کنید از منبع ولتاژ دوگانه استفاده کنید .... بعدش به میکرو ولتاژ 0 و 5- بدید ... از 2 اپتو کوپلر بصورت پشت سر هم استفاده کنید بطوری که اولی ، دومی رو راه اندازی کنه ... اگه از رله استفاده می کنید رله رو با قسمت مثبت تغذیه مثلا 5+ و 0 راه اندازی کنید .... قسمت 220 به مثلا 12 رو از سوئیچینگ استفاده نکنید بهتره ، مگر اینکه جنس بسیار مرغوب باشه .... چون اگه یه بار سلفی قدرت وصل بشه ، قاط می زنه .... حتما از فیلتر صافی تو قسمت 220 استفاده کنید (خیلی مهمه) .... البته pcb هم که خودتون استادین ..... اگه مشکلی بود بگید عکس مدارشو بزارم...........................

در آخر هم از دوست عزیزم جناب مهندس طورچی مقدم برای دادن همچین اطلاعاتی تشکر می کنم ....

19. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما microprocesor_2002 برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 55 بار در 23 پست

سلام و درود
    من هم با نظراتی که داده شد، موفقم و در مداراتی که دارم استفاده می کنم تمام این نکات نرم افزاری و سخت افزاری رو + تجربه انجام داده ام و خدا رو شکر که تا حالا مشکلی نداشتم و نویزی برروی عملکرد دستگاه اثر نداشته.
    جهت اینکه دوستان بدانند که اگر درست و رو حساب کتاب انجام بشه اینو میگم. پروژه ای که من توش از سه تا AT90can128 استفاده کردم ساخت دستگاه رادیولوژی هست و می تونم بگم که برای بار اول هست که به این شکل داره کار میشه. یعنی ساخت 100% دستگاه رادیولوژی.
    ببینید تو دستگاه ما داریم تا صقف 150 کیلو ولت اونم درست زیر پروسسورهای اصلیمون ولتاژ تولید می کنیم. همه چی تو تانک روغن هست . حتی کابل های ارتباطی های ولتاژمون. پس با تدابیر خوب میشه نویزرو حذف کرد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20111023.jpg
مشاهده: 96
حجم: 145.7 کیلو بایت  

21. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mazyar برای ارسال این پست سودمند:

مدیرکل انجمنها agape آواتار ها
    نام
    Zeus
    تشکر شده 2,209 بار در 846 پست

سلام من گفته های تمام دوستان رو خودنم! تا به اینجای کار!
    قبل از هر چیزی بیایم با این مساله احساسی برخورد نکنیم ! شرکت اتمل یا میکروچیپ که از دارایی های ما نیست که به خاطر زیر سوال رفتن محصولاتش ما بخوایم ازش دفاع کنیم ! من بیشتر و 98 درصد اوقات از AVR برای پروژهام استفاده کردم قبل از AVR اول 8051 کار میکردم و چند مدت خیلی کوتاه با pic ؛ از pic خوشم نیومد اول به خاطر عدم رند بودن سخت افزارش و سیستم آدرس دهی (عادت دارم برنامه رو مخلوطی با اسمبلی یا توابع سطح پایین پیش می برم) و دوم به خاطر کامپایلر های ضعیف و غیر حرفه ای اون، مثلا چند وقت پیش قرار شد برای یکی از دوستان کاری انجام بدم و سفارش ایشون pic بود، پروژه انجام نشد فقط به دلیل عدم ساپورت درست و حسابی اشاره گر! یعنی نمیشد اشارگر به اشاره گر تعریف کرد و در ضمن از نوع متغییر مجهول (void) رو پشتیبانی نمی کرد.
    اما در مورد مقایسه نویز پذیری این دو باید بگم اولین چیزی که به ذهنم میرسه بخاطر معماری مورد استفاده در این میکرو ها هست میکروی AVR از معماری rics استفاده میکنه که در رابطه با معماری تکنولوژی قدیمی هاوارد که pic داره از اون استفاده میکنه 2 تا 4 برابر سریعتر عمل میکنه، اگه بخواین در مورد معماری ها بدونید به این صفحات مراجعه کنید:
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Harvard_architecture
    http://en.wikipedia.org/wiki/Reduced_instruction_set_computing

http://en.wikipedia.org/wiki/PIC_microcontroller
    http://en.wikipedia.org/wiki/Atmel_AVR
    خوب دوستان هم میدونند که هرچی سرعت بالا تر باشه درصد نویز پذیری بالاتره ، مثلا اگه pic رو با 40 مگ درایو کنی در واقع معادل درایو avr در فرکانس 10 مگ هست، پس تا امکان داره باید از فرکانس های پایین استفاده کرد تا مدار نویز کمتری بگیره،من تا حالا مشکلی با نویزپذیری AVR نداشتم ، یا نویز پذیر نیست یا خوش شانسم یا اصولی کار میکنم ، یکی از این موارد هست، مثلا یکی از پروژه ها تولید ولتاژ 5 کیلو ولت برای یه دستگاهی بود که با AVR کار های کنترلی اون انجام میشد، محیط سرشار از EMP بود به صورتی که وقتی که وقتی 20 دور سیم رو دور یه لیوان میپیچیدم و دو سر سیم رو به یه ال ای دی وصل میکردم و نزدیک محل کار مدار قرار میدام led روشن میشد! تو این مدار مشکلم با پلیگان و emi فیلتر و نوسان ساز آماده و حل شد و هیچ مشکلی هم نداشت و الانم نداره ! در مورد این که بیشتر مدارات صنعتی از picدارن استفاده میکنن شاید بشه گفت که شاید که طراح های اون شرکت به این میکرو عادت کردن، از نه الان درست یادم نیست مدلشو ولی یه PLC شرکت آلمانی زیمنس بود که از پردازنده ATMEGA128 استفاده کرده بود، به هر حال فکر میکنم از ماست که بر ماست ، چه با PIC و چه با AVR کار کنی اگه اصول رو درست رعایت نکنی حتما با مشکل مواجه میشی!

23. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما agape برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض نویز و تداخل

نمی دونم چی بگم؟؟؟!!!! من نمیدونم یه آزمایش ساده با برنامه یکسان و شرایط دارای نویز یکسان جهت آزمایش چقدر مگه زمان می خواد بباجون برو تست کن ای ایرانی ! خارجیها خودشون هم از نوشته هاشون اطمینان ندارن. باور کن اغلب اوقات طراح کمتر از کاربر اطلاع از پایداری و کارکرد طرحش داره- پس ازمایش کن
    ناسا هیچ چیزی رو شبیه سازی نمی کنه چون میدونه باید ازمایش کنه در محیط واقعی

25. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن cmuiran آواتار ها
    نام
    پیمان غلامی
    تشکر شده 966 بار در 553 پست
    به نام آن کسی که به من بال پرواز داد تا اوج بگیرم

27. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما cmuiran برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 17 بار در 11 پست

با سلام
    فرقی نداره کدوم بهتره اصلا فرض میکنیم avr نویز پذیره هرچند من خودم چند مدار کاملا صنعتی با 8051
    دیدم.
    مانند پست بالا بیاییم و راه علاج پیدا کنیم
    در ضمن یک سوال هم داشتم اینکه میگویند Watch dog Timer را فعال کنیم منظور چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

به نظرم به همه چی بستگی داره , به محیطی که avr استفاده میشه , به مرغوبیت میکرویی که استفاده میکنین , ایزولاسیون ورودی و خروجی ها و تغذیه , شیلدینگ استاندارد , و....
    من خودم یک نوع plc رو دیدم که از 8051 استفاده کرده بودن , قدیمی بودن دلیل حساس بودن به نویز نیست
    در کل بیشتر از این که نوع میکروکنترلر مورد استفاده مهم باشه موقعیت مورد استفاده مهم تره

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

30. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

سلام دوستان من که متاسفانه بعضی جاها ر کاری کردم باز هم میکرو نویز گرفت مثل جائی که از سوئیپینگ های دست ساز برای تغذیه استفاده کردم انصافا بعضی جاها به مشکل میخوره در کل خود atmel برای کار در محیطهای صنعتی این میکرو هایی که ما استفاده میکنیم رو پیشنهاد نداده بلکه استفاده از خانواده Automotive Microcontrollers را پیشنهاد داده(بخصوص برای اتومبیل چون به دلیل جرقه شمعها از هر میکروئی نمیتوان در اتومبیل استفاده مداوم کرد) این خانواده نه تنها در برابر نویز بیشتر بلکه برای محدوده دمائی گسترده تر هم به کار میاد و در نمونه هائی خروجی ها در برابر اتصال کوتاه محافظت شده هستند و تا اونجائی که من دیدم همه اونها هم SMD هستند در کل از این خانواده فقط AT90CAN128 در ایران وجود دارد البته تا اونجائی که من اطلاع دارم در زمینه شرکت ST از همه موفقتر اینهم از لینک سایت ATMEL:
    Atmel Corporation - Automotive Microcontrollers
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

32. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M.ABDOLLAHI برای ارسال این پست سودمند:

مدیر کل انجمن ها morteza_rk آواتار ها
    نام
    مرتضی رحیمی کردمحله
    تشکر شده 2,899 بار در 1,263 پست

سلام

در مورد کار در اتومبیل باید بگم که برای شرکت پیمان یدک خودرو یه تصحیح سیگنال انجام دادم با ATMega8 و ATMega48 اونم درست پشت صفحه پنل کیلومتر ماشینها و در تیراژ بالا ، خوشبختانه هیچ مشکلی هم پیش نیومد. جالب اینجاست که با کریستال داخلی هم کار کردم! الان 3 ساله که مشکلی نیست!
    .
    اَللّهُمَ صَلّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجّل الفَرَجَهُم

وبلاگ شخصی من

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 14 بار در 12 پست

مینی plc شرکت تله مکانیک با نام zeilo از ATMEGA128 استفاده کرده!

35. تشکرها از این نوشته :

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

فقط از خودمون بپرسیم که چرا فقط شرکت های ایرانی از avr استفاده میکنن؟؟
    چرا هیچ وقت نمیشه دره یک وسیله ی خارجی رو باز کنیم و با Atmega8 روبه رو بشیم؟؟؟؟
    من که فکر نمیکنم این میکروکنترلر های بی کیفیتی که وارد ایران میشه درست و صحیح کار کنه !

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

37. تشکرها از این نوشته :

مدیر انجمن M.ABDOLLAHI آواتار ها
    نام
    مهدی عبدالهی
    تشکر شده 2,677 بار در 667 پست

سلام باور کن الان وقت کافی ندارم که کامل جوابت رو بدم باید برم جائی ولیکن همین قدر بگم با وجود lpc سری های 11و12و13 کمکم avr بخصوص xmega (چون smd پس در نتیجه هیچ مزیتی نسبت به اون سری هائی که گفتم نداره ) باید بره کنار بخصوص با اون قیمتهای بالای avr جواب دادن این میکرو که شما میگی در چند تا پروژه دلیل بر صنعتی بودنش نیست در کل این avr هائی که توی ایران میاد برای کار صنعتی استاندارد نیست البته من قبلا هم توی این سایت مقایسه رو انجام دادم حالا تا بعد...
    و هر كس از ياد [خداى‏] رحمان دل بگرداند، بر او شيطانى مى‏گماريم تا براى وى دمسازى باشد. (36)و مسلّماً آنها ايشان را از راه باز مى‏دارند و [آنها] مى‏پندارند كه راه يافتگانند. (37)تا آن گاه كه او [با دمسازش‏] به حضور ما آيد، [خطاب به شيطان‏] گويد: «اى كاش ميان من و تو، فاصله خاور و باختر بود، كه چه بد دمسازى هستى!» (38)(سوره زخرف)بگو: «پليد و پاك يكسان نيستند، هر چند كثرت پليد [ها] تو را به شگفت آوَرَد. پس اى خردمندان، از خدا پروا كنيد، باشد كه رستگار شويد.» (100)(سوره مائده(

39. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین