NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 4085 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: پروژه ی بعدی کدام یک از موراد زیر باشد

رأی دهندگان
20. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • arm7 (فیلیپس)

6 30.00%
  • arm cortex-m3 (فیلیپس ،st و اتمل )

3 15.00%
  • arm cortex-a8 ( چیپ omap3530 شرکت TI)

6 30.00%
  • arm9 (اتمل ، فیلیپس)

5 25.00%
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 20 از 48

موضوع: پروژه ی بعدی گروه ایران میکرو را شما مشخص کنید

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

پیش فرض پروژه ی بعدی گروه ایران میکرو را شما مشخص کنید

با سلام

GENIUS نوشته :

درحيرتم كه چرا اساتيد اصلا هيچ حرفي از ميكرو arm هاي شركت nxp به ميان نمي آورند ؟؟؟
    باور بفرمائيد ميكروهاي شركت nxp مخصوصا سري lpc2300 يه سر و گردن از مشابه هاي ساخت شركت atmel بالاترند .

فايلي رو قرار مي دم كه خودتون دانلود كنيد و قضاوت كنيد .
    http://www.iranmicro.ir/forum/attach...4&d=1267383859
    اگر صلاح بدونيد يه تيم جديد تشكيل بديم كه روي arm هاي شركت nxp نسل هفتمش كار كنيم .

سلام

Information
    تقریبا تمامی بخش های ارم اتمل راه اندازی شده و شما مطالب مربوط به اونا رو در مجلات pmm مشاهده کردید .

ما اموزش برنامه نویسی این میکرو کنترلر رو با تقسیم بندی زیر شروع کردیم :

1
    NOTE
    - شناخت ارم و اشنایی با سخت افزار داخلی اون ( ترجمه ی دیتا شیت و برگه های اطلاعاتی و جمع اوری اطلاعات اولیه )
    2- اشنایی با کامپایر keil و اموزش مقدماتی زبان c
    3- راه اندازی پورت ها و کار با اونا
    4- راه اندازی واحد Clock Generator ( pll)
    5- بخش sam-ba
    6- راه اندازی adc
    7- واسط jtag
    8 -راه اندازی بخش واچ داگ
    9- راه اندازی بخش pmc
    10- راه اندازی بخش usart
    11- راه اندازی بخش تایمر وکانتر
    12 - بخش spi
    13- بخش Debug Unit
    14- ارتباط سریال one-wire
    15- بخش IrDA® Infrared
    16- ISO7816
    17-- بخش pwm
    18-بخش وقفه ( خارجی )
    19-RS485
    20-پورت usb
    21- پورت Ethernet
    22- Two-wire
    23- بخش ssc

بخش های جانبی راه اندازی شده :

1- راه اندازی حافظه فلش ATD45DB161
    2-راه اندازی lcd سریال
    3-را هاندازی کیپد 4*4
    4-راه اندازی lcd کارکتری
    5-راه اندازی lcd گوشی چینی
    6- تاچ اسکرین ( صفحات لمسی )

و بعد گذشت 8 ماه ، اموزش سری at91sam رو در 7 مجموعه که با نام مجله ی pmm منتشر میشد به پایان رسوندیم ( مجله ی شماره ی 8 تا 24 ساعت اینده منتشر میشه)

ما بزرگترین مرحله رو پشت سر قرار گذاشتیم ، بیشتر از 500 صفحه مطلب داریم ( تقریبا 300 صفحه مطالب + 50 صفحه سورس پروژه + 50 صفحه اموزش هدر ها + و بیشتر از 100 صفحه دیتا شیت و برگه ی اطلاعاتی ....) که باید اون رو به یک کتاب رایگان تبدیل کنیم
    همچنین باید چند تا پروژه ی جامع برای این کتاب اماده کنیم
    که فکر نکنم تمام این کار ها بیشتر از 1 ماه وقت ببره
    من این موضوع رو در ادرس زیر مطرح کردم و برای اینکه کار سریع تر پیش بره ، اطلاعیش رو هم بالای انجمن قرار دادم :
    http://www.iranmicro.ir/forum/showth...4350#post14350
    WARNING
    و اما برای اینده و پروژه ی بعدی ما دو تا راه داریم

1- بریم سراغ سری های جدید ارم ( cortex-m3)
    2- بریم سراغ فیلیپس ( سر فصل ها رو در بیاریم و بخش های مختلف رو راه بندازیم و... )

از اونجا که ما فقط به انتشار علم فکر میکنیم و روی هیچ میکرو کنترلری تعصب نداریم و کمبود منابع انسانی ( نظیر گرافیک کار و مترجم و برنامه نویس و... ) داریم و نمیتونیم دوتا گروه بشیم .
    مجبوریم یکی از موارد بالا رو انتخاب کنیم .
    حالا نظر شما چی هست ؟
    توضیحات :
    >در مورد سری های جدید ارم ، دوست خوبم اقا فرزاد مفصلا در ادرس زیر توضیح دادن و مقایسه ای بین نمونه های مختلف انجام دادن :
    http://www.iranmicro.ir/forum/showthread.php?t=2846

>اگه بخواییم با فیلیپس شروع به کار کنیم ، قطعا باید نمونه ای رو انتخاب کنیم که از هسته ی هسته ی ARM7 استفاده کرده باشه .
    >از اونجا که اغلب ارم های جدید ( پر قدرت ) فاقد بسته بندی tqfp میباشند ، ما باید از برد های اماده استفاده کنیم ، اگه تعداد مون زیاد باشه ، اقا فرزاد میتونه زحمت وارد کردن برد رو بکشه ( با قیمت مناسب )
    > کلا بحث ارم 7 از سری های جدید مثل cortex-m3 و M8 و ... جدا هست . قطعا هیچ کس از سری cortex-m3 برای اندازه گیری دما و ساختن ساعت و ... استفاده نمیکنه ( در حالی که این قابلیت در اون وجود داره ) و همچنینی هیچ کس از ارم 7 برای پورت کردن سیستم عامل و... استفاده نمیکنه ( در حالتی که میشه برای اون یستم عامل های سبک نوشت ) .
    ارم 7 بیشتر برای مصارف عمومی هست و cortex-m3 برای سیستم عامل و پردازش های حجیم .

با شرکت در نظر سنجی بالا که به مدت یک 4 روز ادامه پیدا میکنه ، پروژه ی بعدی گروه ایران میکرو رو مشخص کنید .
    پروژه ی بعدی نتیجه ی نظر سنجی بالا خواهد بود .
    WARNING
    دوستان عزیز نظر سنجی ویرایش شد ، لطفا ضمن مطالعه ی نظر سایر دوستان که در ادامه اورده شده است ، گزینه ی دلخواه خود را انتخاب نمایید
    ویرایش توسط 1nafar : 27-03-2010 در ساعت 12:05

2. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement

مدیر انجمن Division آواتار ها
    نام
    افشین علیزاده
    تشکر شده 1,013 بار در 407 پست

با تشكر ويژه از جناب 1NAFAR

پيشنهاد مي كنم مدت زمان نظرسنجي رو بكنيدش يه هفته تا همه نظراشون رو اعلام كنن .

و من نظرم كار روي ساخته هاي شركت فيليپسه و تراشه پيشنهاديم هم LPC2378 هست كه به راحتي پيدا ميشه و قيمتشم زياد گرون نيست (18 تومنه) .

قبل از اينكه آقاي 1NAFAR اعلام كنن، من كار رو با اين تراشه شروع كردم و چون دست تنها بودم تونستم جيك و پيك مبحث PLL و تمام پورت هاي ورودي و خروجي اين تراشه رو (همرا با نحوه برنامه نويسيشون) تمومش كنم .

از دوستان خواهش مي كنم در ادامه همين مبحث نظراتشون رو علاوه بر شركت در نظرسنجي ايجاد شده در قسمت بالا ،اعلام كنن .
    سادگی نهایت کمال است
    یه مدتی میشه که نیستم... ولی به زودی بر می گردم...

5. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Division برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

بهتره که سراغ میکرو های nxp نرین
    تیم تحقیقاتی آرم eca دارن روی همین میکر وهای فیلیپس کار میکنن و برد آموزشی اونو هم دارن به اتمام میرسونن(lpc2378)
    پس بهتره سراغ میکرو های cortex m3 برین یا میشه که سراغ میکرو های st micro بریم
    از لحاظ سرعت از lpc2378 و at91sam7x256 هم بیشتره و قیمت مناسبی هم داره
    مثلا stm32f103cbt قیمتش 15 تومنه
    اینم شکل ظاهری یک rtos ucos/ii به همراه محیط گرافیکی هستش که روی یک میکرو ی STM32F103CBT پورت شده :

این تصویر کار فرزاد هستش که با میکرو های stm هم کار کرده بوده
    من با cortex m3 و st micro موافقم

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

7. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما armstk برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال Elec_l0vE آواتار ها
    تشکر شده 47 بار در 34 پست

ببخشيد اين كتاب رو من از كجا مي تونم دانلود كنم ؟!

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    کتاب هنوز نوشته نشده و قراره نوشته بشه ، اطلاعات بیشتر :
    http://www.iranmicro.ir/forum/showth...4350#post14350
    مطالبی که عنوان شده در مجلات pmm که در ادرس زیر موجود هست وجود داره :
    http://www.iranmicro.ir/forum/forumdisplay.php?f=221

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما 1nafar برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

چه فرق مهمی بین فیلیپس و اتمل هست؟؟

نام
    افشین علیزاده

نقل قول نوشته اصلی توسط amooloole نمایش پست ها
    چه فرق مهمی بین فیلیپس و اتمل هست؟؟

اگه به صورت عمقي بيايم بحث كنيم هسته پردازنده هر دوشون يكيه ولي اوني كه باعث تفاوت بين اين دو تراشه ميشه بيشتر به خاطر امكانات جانبي هست كه دارن .

1- مثلاً تو فيليپسي ها تعداد واحد هاي pwm زياده ولي تو سري اتمل كمن
    2- يا واحد dac تو فيليپسي ها وجو داره ولي تو اتملي ها وجو نداره ( البته با pwm اتمل هم ميشه عمليات dac رو انجام داد )
    3- فركانس كاري فيليپس تقريباً 20% بيشتره
    4- قيمت ساخته هاي اتمل ارزون تره و تقريباً به راحتيم پيدا ميشن
    5- سري اتمل مجهز به واحدي به نام sam-ba هستن
    6- برنامه نويسي براي فيليپسي ها به مراتب آسون تر از اتملي ها هست
    سادگی نهایت کمال است

13. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Division برای ارسال این پست سودمند:

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

با تشکر از دوست خوبم آقای 1nafar ، فقط یه توضیح کوچولو بدم :

arm cortex-m3 با اینکه جزو جدیدترین معماری های arm هست ولی از لحاظ قدرت پردازش و امکانات خود پردازنده چیزی بین arm7 , arm9 هست و شباهت زیادی با arm7 داره ، مثلا این هم mmu نداره بنابراین نمیشه روش سیستم عاملی مثل linux , windows ce نصب کرد . برای همین cortex-m3 رو با cortex-a8 اشتباه نگیرید ، فقط اسمشون شبیه هست ولی از لحاظ قدرت و امکانات شباهتی با هم ندارن (کلا سری m , a اینطورین) . خلاصه اینکه شما فرض کنید cortex-m3 یه arm7 ارتقا یافته هست و در آینده جایگزین اون میشه . اون عکسی هم که من گرفتم و armstk لطف کردن گذاشتن مربوط به cortex-m3 ساخت ST هست که روش ucosII با محیط گرافیکی اجرا شده (که یه rtos هست و نیازی به mmu نداره) .

هم اتمل ، هم فیلپس ، هم st و بقیه شرکتها از روی cortex-m3 میکرو کنترلر ساختن که از بین اینا st از بقیشون با سابقه تره ، میکرو های هر شرکتی یه ویژگی مختص خودشون دارن مثلا سری کرتکس اتمل که به تازگی تولید شده از نظر امکانات و سرعت جابه جایی اطلاعات خیلی خوبه ، st تو adc و dac و ....

با توجه به این ابهامی که وجود داشت به نظر من اگه امکانش هست نظر سنجی رو reset کنید ، چون فکر کنم اکثر کسایی که کرتکس رو انتخاب کردن منظورشون cortex-a8 بوده . گزینه ها هم اینطوری بشه بهتره (فقط دارم پیشنهاد میدم ها ! ) :
    1. arm7 (فیلیپس)
    2. arm cortex-m3 (فیلیپس ،st و اتمل )
    3. arm9 (اتمل ، فیلیپس) هرچند من خودم هیچ وقت آرم 9 رو توصیه نمی کنم ولی گزینه هست به هر حال
    4. arm cortex-a8 ( چیپ omap3530 شرکت TI)

ترتیبشون هم بر اساس قدرت و امکانتشونه نه قیمت ، قیمتها تقریبا 2به 2 برابره (arm7,cortex-m3 و arm9- cortex-a8 ) . قدرت cortex-a8 هم در حد یه کامپیوتر شخصی هست.

15. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال lpln852 آواتار ها
    تشکر شده 88 بار در 55 پست

Exclamation

من فکر میکنم بهترین گزینه S3C2440 از شرکت SAMSUNG باشه که همون arm9 هست و طریقه نصب ویندوز روی اون رو اموزش بدید

مدیر انجمن Aghaeifar آواتار ها
    نام
    علی آقائی فر
    تشکر شده 975 بار در 440 پست

بعضي از دوستان پيشنهاد هايي رو مي دن كه حالا حالا كسي حداقل در ايران سراغ اونها نميره

اين كه 3 تا منبع خارجي هم باشه براي ساپورت خود تيم خيلي مهمه !!!

به نظر من اين مهم نيست چيزي نوشته شه كه منابع اطلاعاتيش كمه و ايران ميكرو بشه منبعش

مهم اينه كه نياز هاي دانشجويان الكترونيك به كدوم سمته و حركت تيم به اون سمت باشه
    اگر شما بياييد cortex رو اموزش بديد حداقل به اين زودي ها اين هسته هاي arm مثل cortex در بين الكترونيك كار ها جا نمي افته و تلاشي صورت مي گيره بدون اينكه ديگران از بازدش سود ببرن

پيشنهاد من كار با ارم 7 فيليپس است . و lpc2148 رو پيشنهاد مي كنم ( نه lpc2378 با اون همه دك و پزش )

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Aghaeifar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر علاقه مند Romanof آواتار ها
    نام
    بهشهر
    تشکر شده 32 بار در 19 پست

با سلام
    جناب علی آقایی فر فرمودند :

بعضي از دوستان پيشنهاد هايي رو مي دن كه حالا حالا كسي حداقل در ايران سراغ اونها نميره

اين كه 3 تا منبع خارجي هم باشه براي ساپورت خود تيم خيلي مهمه !!!

به نظر من اين مهم نيست چيزي نوشته شه كه منابع اطلاعاتيش كمه و ايران ميكرو بشه منبعش

مهم اينه كه نياز هاي دانشجويان الكترونيك به كدوم سمته و حركت تيم به اون سمت باشه
    اگر شما بياييد cortex رو اموزش بديد حداقل به اين زودي ها اين هسته هاي arm مثل cortex در بين الكترونيك كار ها جا نمي افته و تلاشي صورت مي گيره بدون اينكه ديگران از بازدش سود ببرن
    وقتی arm9 در ایران وجود دارد و منبع خارجی هم کم نیست چرا ما نباید دست به کار شویم و د ر این مورد حداقل مطالعاتی داشته باشیم و همیشه باید بشینیم ببینیم دیگران چکار میکنند . ما باید دست به کار شویم و کاری کنیم که ایران میکرو منبع خوبی برای arm9 باشه . اگر بیاییم cortex اتمل را آموزش بدیم اولاً دوباره کاری نمیشه چون سایت eca انجمن برای کار بر روی میکروهای arm فیلیپس راه انداخته و به جاهایه خوبی هم رسیده و دوماً حالا که ما با اتمل شروع کردیم بهتره با اتمل ادامه بدیم و دوباره نریم سر مبحث میکروهای arm7 فیلیپس و برنامه نویسی اون .
    ویرایش توسط Romanof : 28-03-2010 در ساعت 13:25

نام
    علی آقائی فر

علي غفاري كيه ؟ علي آقايي فر هستم

در سايت eca فعلا كه كاري روي فيليپس ها نكردن و به جاي خاص هم نرسيدن ( تا جايي كه الان من دارم eca رو مي بينم به اندازه مجله 1 ايران ميكرو هم در مورد فيليپس كار نشده )
    بنده كمه نظرم ارم 7 فيليپسه اگر هم روي ارم 9 قرار شد كار شه بازم نظرم فيليپس نه اتمل
    برنامه نوييس فيليپس خيلي اسون تره و روون تره و دلايل ديگه كه خودتون مي دونيد چرا فيليپس برتره

نام
    بهشهر

ببخشید اصلاحش کردم .
    علی آقا درسته که فیلیپس مزایایی نسبت به اتمل دارد ولی اتمل هم مزایایی نسبت به فیلیپس دارد (به استناد سخنان آقای genius)
    و اما در مورد برنامه نویسی :
    درسته که برنامه نویسی با فیلیپس راحت تره ولی حالا که با اتمل شروع کریم و به جاهایه خوبی رسیدیم چرا اتمل را ول کنیم بریم سره فیلیپس ؟؟؟

نام
    افشین علیزاده

من پيشنهادي رو دارم :

جناب 1nafar فرمودن كه بنابه دلائل كاملاً منطقي (كه توضيحم دادن) نمي تونيم دو تا تيم بشيم اما به نظر من و با توجه به نكته نظرات دوستان اگه دوتا تيم بشيم با يه تير مي تونيم دو تا نشون بزنيم . (البته اين نظر منه)

تيم A : رو ساخته هاي شركت Atmel يا Philips با هسته پردازنده ARM926EJ و ساخته هاي شركت TI با هسته Cotex-a8 كار كنن .

تيم B : رو ساخته هاي شركت Philips با هسته ARM7TDMI-S و ساخته هاي شركت ST Micro با هسته Cotex-m3 كار كنن .

و يه چيزه ديگه بعضي ها مي تونن تو هر دو تا تيم هم فعاليت داشته باشن (با يه تقسيم وظايف حساب شده)

البته لازم ميدونم يه توضيح كوتاهي درباره Cotex-a8 بدم چون احساس مي كنم اطلاعات بعضي از دوستان در اين مورد كمه (دوست خوبم farzadsw‌ كاملاً شيوا توضيح دادن من تكميل ترش مي كنم )

1- فركانس كاري از 600MHZ الي 1GHZ
    2- ساپورت فرمت هاي مالتي مديا
    3- سازگاري كامل با معماري ARM926 و ARM11xx
    4- داراي 515 و 423 پايه (البته در بسته بندي هاي مختلف، شكل قطعه عين CPU كامپيوتره )
    5- حافظه نهان تا 16K
    6 - پورت هاي ورودي خروجي 64 و 32 بيتي
    7- معماري هاروارد
    8- ديگه چي مي خواي آخه
    ویرایش توسط Division : 29-03-2010 در ساعت 16:54
    سادگی نهایت کمال است

23. تشکرها از این نوشته :

نام
    تهران

چند تا عکس از بورد خودم اینجا گذاشتم :

http://www.iranmicro.ir/forum/showth...4524#post14524

این cortex-a8 از لحاظ سرعت با arm11 قابل مقایسه نیست ، چه برسه به آرم9 . از طرفی هزینه بوردشون خیلی نزدیک به همدیگس(همه قطعات مشابه هستن فقط خود میکرو ها فرق دارن و قیمت میکرو ها هم نزدیک به همه) و طریقه نصب سیستم عامل برای جفتشون یکسانه ، با این حال من نمیدونم چرا بعضی ها اصرار دارن با آرم9 کار کنن!؟

25. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

نام
    افشین علیزاده

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    با این حال من نمیدونم چرا بعضی ها اصرار دارن با آرم9 کار کنن!؟
    منم با نظر شما موافقم اما منظور من اين نبود كه بيايم حتماً رو arm9 كار كنيم منظور من اينه كه بالاخره رو هر دوشون ميشه سيستم عامل نص كرد پس تو دسته بندي اوليه تو يه گروه قرار دادمشون .
    سادگی نهایت کمال است

27. تشکرها از این نوشته :

نام
    علی آقائی فر

نقل قول نوشته اصلی توسط farzadsw نمایش پست ها
    چند تا عکس از بورد خودم اینجا گذاشتم :

http://www.iranmicro.ir/forum/showth...4524#post14524

این cortex-a8 از لحاظ سرعت با arm11 قابل مقایسه نیست ، چه برسه به آرم9 . از طرفی هزینه بوردشون خیلی نزدیک به همدیگس(همه قطعات مشابه هستن فقط خود میکرو ها فرق دارن و قیمت میکرو ها هم نزدیک به همه) و طریقه نصب سیستم عامل برای جفتشون یکسانه ، با این حال من نمیدونم چرا بعضی ها اصرار دارن با آرم9 کار کنن!؟
    هزينه بردشون نزديك به همديگست يعني هزينه بردش چنده ؟!!

( قطعا در ايران زير 250 تومن نخواهد بود ) .

جدا چند نفر در اينجا حاضر ميشن برن اين رو بخرن ؟ به نظر من اين ها حكايت سنگ بزرگ برداشتن و نزدنه مثل مجله ها مورد استقبال قرار نمي گيره ! ! !

حتي براي خود مديران سايت هم تهيش سخته چه برسه بقيه !‌

در مورد حرف اقاي Romanof هم خوب وقتي مي دونيم فيليپس برنامه نويسي خيلي اسون تره اينكه حالا مقداري راه با اتمل اومديم چرا دوباره همين مسير رو بريم ؟ هنوز خيلي نرفتيم ظرف 1-2 ساعت كل تفاوت هاي اصلي برنامه نويسي فيليپس با اتميل هم دستمون مي اد .
    اي سيش هم ديگه اونقدر ناياب نيست 2-3 تا مغازه نداشته باشن 4 امي داره حداقل lpc2378 رو داره ديگه

نام
    تهران

منم با نظر شما موافقم اما منظور من اين نبود كه بيايم حتماً رو arm9 كار كنيم منظور من اينه كه بالاخره رو هر دوشون ميشه سيستم عامل نص كرد پس تو دسته بندي اوليه تو يه گروه قرار دادمشون .
    من منظورم شما نبودی ، اون 14 نفری رو گفتم که تو اون تاپیک به آرم9 رای دادن
    ویرایش توسط farzadsw : 29-03-2010 در ساعت 02:50

30. تشکرها از این نوشته :

نام
    تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.aghayifar نمایش پست ها
    هزينه بردشون نزديك به همديگست يعني هزينه بردش چنده ؟!!

( قطعا در ايران زير 250 تومن نخواهد بود ) .

جدا چند نفر در اينجا حاضر ميشن برن اين رو بخرن ؟ به نظر من اين ها حكايت سنگ بزرگ برداشتن و نزدنه مثل مجله ها مورد استقبال قرار نمي گيره ! ! !

حتي براي خود مديران سايت هم تهيش سخته چه برسه بقيه !‌

در مورد حرف اقاي Romanof هم خوب وقتي مي دونيم فيليپس برنامه نويسي خيلي اسون تره اينكه حالا مقداري راه با اتمل اومديم چرا دوباره همين مسير رو بريم ؟ هنوز خيلي نرفتيم ظرف 1-2 ساعت كل تفاوت هاي اصلي برنامه نويسي فيليپس با اتميل هم دستمون مي اد .
    اي سيش هم ديگه اونقدر ناياب نيست 2-3 تا مغازه نداشته باشن 4 امي داره حداقل lpc2378 رو داره ديگه
    یه بورد که برای at91sam9260 تو ایران ساخته بودن و نسبتا هم جمع جور بود حدود 180 هزار تومن هزینش شد . اون آرم 9 سامسونگ (اگه اشتباه نکنم اسم بوردش mini2440 ) بود حدود 200 هزار تومن میفروشن ، اون بوردی که من دارم کمتر از 250 هزار تومن برام تموم شده (از دلال نگرفتم ، خودم مستقیم گرفتم) . حالا میبینید که تفاوت قیمت زیادی ندارن (امکانات جانبی بورد من از اون 2تا بیشتره) .

منم بحثم بین آرم9 و cortex-a8 بود وگرنه آرم7 هیچ تناسبی با اون 2تا نداره.

میکروی آرم7 فیلیپس رو باید با cortex-m3 مثلا شرکت st از نظر قیمت ، امکانات و قدرت پردازششون مقایسه کنید. قیمتشون تو ایران یکی هست ، امکاناتشون در کل مشابه هست ولی هر کدوم یه ویژگی خاصی دارن . اما قدرت پردازش و نهایت فرکانس cortex-m3 های شرکت st تقریبا 1.5 برایر lpc2xxx هست.

32. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما farzadsw برای ارسال این پست سودمند:

نام
    بهشهر

علی آقا شما می خواین با arm7 فیلیپس کار کنین یا با cortex-a8 و cortex-m3 شرکت فیلیپس هم موافقین ؟؟؟
    از نظر من اینقدر که arm7 فیلیپس کمیابه چه برسه به cortex-a8 و cortex-m3 این شرکت پس رفتن به سمت فیلیپس شاید در اوایل کار خوب باشه ولی وقتی خواستیم پاهامونو از حوزه arm7 فراتر بگذاریم دچار مشکل می شیم . از نظر من بهتره راهمون را به سوی cortex-a8 یا cortex-m3 اتمل ادامه بدیم .

راستی نمی تونین یک گزینه برای حذف نظر افراد در نظر سنجی بالا قرار بدین که اگه کسی خاست نظرش را عوض کند بتواند این کار را بکند.
    ویرایش توسط Romanof : 29-03-2010 در ساعت 10:33

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین