NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 3636 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدامیک از نرم افزارهای زیر را می پسندید و با آن کار می ک

رأی دهندگان
25. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • CodeVision

10 40.00%
  • Bascom

15 60.00%
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 21 به 25 از 25

موضوع: کدام را می پسندید

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

من خودم با جفت pic و avr کار کردم . میکرو های pic به صورت out of the box مقاومت (یکم )بیشتری در برابرنویز، نسبت avr دارن . یه بار به طور اتفاقی دریل رو در فاصله 10 سانتی avr روشن کردم ، میکرو ریست شد . ولی با pic این اتفاق نیوفتاد.
    اما این دلیل نمیشه که از avr تو صنایع و محیط پرنویز استفاده نشه . اگه تو طراحی مدار روشهای emi shielding اعمال بشن مقاومت مدار در برابر نویز خیلی زیاد میشه و برعکس اگه طراحی مدار درست نباشه pic هم جواب نمیده.
    طول عمر و پایداری میکرو های avr هم خیلی خوبه طوری که من 2تا میکروی pic سوزوندم ولی تا حالا میکروی avr رو نسوزوندم !
    بحث سر اینکه فلان چیز خوبه یا اون یکی ، همه جا هست و فقط مربوط به اینجا نیست . تو یه تاپیک توی سایت embeddedrelated حدود 1 سال توی 50 صفحه داشتن بحث میکردن که at91 بهتره یا lpc . کاملا موافقم که "هر کدام به جای خودش" ولی بحث سر اینه که جایگاه هر کدوم چیه . که اتفاقا همین بحثا تا حدود زیادی جایگاه هر کدوم رو مشخص میکنه.

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 8 بار در 6 پست

armsk جان عرض کردم اون در حالی هست که زبان قدیمی دیگه استفاده نشه، اسمبلی حالا استفاده میشه، اگر اسمبلی نباشه که اصلا کامپایلری C برای میکرو نمیشه نوشت، اصلا بدون اسمبلی زبان های دیگه برای میکرو معنی نداره. ( فرمایشات آقا فرزاد هم در این مورد تایید میکنم )
    فرزاد خان همونطور که عرض کردم علاقه ای به دنبال کردن این بحث ندارم، مغماری میکروکنترلری با معماری پروسسور و هسته اصلی خیلی فرق میکنه، هسته AVR مشکلی نداره، مشکلات در هماهنگ شدن سایر قسمت ها با این هسته هست و با خودشون هست ( البته برعکس شما من این رو از خودم میگم )
    زیاد روی این موارد با هم بحث نکنید هر دوی این میکروکنترلرها در موارد خاصی بهتر از دیگری هست و همینطور در مورد کامپایلرها و زبانهای برنامه نویسی، سعی کنید به جای اینکه دنبال خوب یا بد مطلق باشید دنبال خوبی ها و بدی ها باشید.:D

عضو جدید
    تشکر شده 26 بار در 9 پست

سلام
    من چند سال پیش تو شرکت تتا (تولید کننده تلوزیون های شهری تهران) کار میکردم و از بسکام استفاده میکردم واقعا سریع کارمو راه میانداخت ، ولی یه روز حسابی غافلگیر شدم قرار بود تو یه پروژه از کیبرد pc استفاده کنیم و از همه کلید هاش ، با کمال تعجب دیدم تابع آماده بسکام فقط کلید های حرفی و عددی رو ساپورت میکنه و اصلا کلیدهای مثل PageUp یا کلیدهای عملیاتی دیگه توش تعریف نشده و از همون جا تصمیم به کار با C گرفتم و تا حالا هیچ مشکلی ندارم ، توابع از پیش نوشته شده هم خیلی داره کافی عنوان AVR LIB رو سرچ کنید تا متوجه بشید

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alirezataremi برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته alireza9900 آواتار ها
    نام
    علیرضا اینانلو
    تشکر شده 792 بار در 246 پست

تقریبا میشه گفت کامل ترین منبع برای کتابخونه و مثال avr-gcc
    WinAVR AVR-GCC Tutorial

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما alireza9900 برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

سلام به همه
    من فکر کنم کمتر از همه شما با میکرو کار کردم اما در برنامه نویسی برای ویندوز و وب با sdk ها و زبان های معرف ماکروسافت خیلی کار کردم
    بعضی از دوستان مقایسه avr و pic یا مقایسه بسکام و زبان c را بیهوده و مشابه یک جنگ ازش یاد کردن
    اما نظر منم هم بخونید
    برنامه های سطح پایین هرگز منسوخ نمیشن مثل ترانزیستور که دوست خوبمون گفت منسوخ نمیشه
    اگر هم منسوخ بشن باید چیزی مشابه با تکنولوژی جدید جایگزین اونا بشه و این تکنولوژی جدید یک نو آوری نخواهد بود و در واقع یک انقلاب جدید در اون علم میتونه این اتفاق را رقم بزنه
    سطح زبان C پایینتر از بسکام قرار داره (افرادی که معنی این جمله را نمیدونن حتما تحقیق کنند)
    این تفاوت سطح هم تفاوت های بزرگی را ایجاد میکنه
    زبان c ارتباطی نزدیکتر تر بین برنامه نویس و برنامه و سخت افزار برقرار میکنه و دست کاربر را در حرکت های خاص باز میزاره اما کار را مشکلتر میکنه
    زبان بسکام در سطحی بالاتر کاربر را از سختی سخت افزار جدا میکنه و برنامه نویسی را راحت میکنه اما به قول یکی از دوستان امکان این را نداره که شما lcd را به دو پورت وصل کنید و شما را محدود میکنه
    اما این امکان را به توسعه دهندگان میده تا با ایجاد یک به اصطلاح کتابخانه و اشتراک اون سایرین را در نوشتن برنامه یاری و سختی کار را کم کنند
    مثل یک فایل dll در ویندوز میمونه که کمک میکنه به توسعه دهندگان برای توسعه ی برنامه های ویندوز
    به نظر من هر کسی باید تفاوت های بین هر دو را بدونه و برای پروژه های خود بررسی کنه کدوم بهتره و راحتره و این یه دعوا نیست ، بگذریم به کسایی که تعصب روی برنامه دارن و بحث با تعصب دیگران هم گمراه میکنه و نتیجه مطلوبی هم نداره
    شما نگاه به پروژه میکنید و با شناختی که از هر دو زبان برنامه نویسی دارید یکی را انتخاب میکنید، این یک انتخاب باز به شما میده ولی یک حرفه ای کامل بی نیاز از یک زیان نمیشه
    به این بحث ها به دید یک انتخاب که بعدش اون زبان را بندازید دور نگاه نکنید تا جنگ هم نشه، بلکه این بحث ها یک شناخت برای انتخاب زبان در پروژه شما هست
    در مورد انتخاب میکروکنترلر
    آیا avr یا pic
    این دید هم میتونه مثل مقایسه بالا بهش نگاه کنید
    جهت مقایسه ،بهتره با هم مقایسه مهندسی و فنی بشن و مقایسه هایی از نوع اتفاقی و تجربی ممکنه جواب عالی برای این سوال نباشه
    من یه پروژه ساده برای کنترل چندتا موتور آکواریم را با یه میکرو ارزون و زبانی که باهاش راحترم انجام میدم با توجه به خطاهایی که ممکنه بوجود بیاد و برام مهم باشن یا نباشن انتخاب میکنم
    اما یه پروژه کنترل یک کواد شاید بتونم با بسکام بنویسم اما همه میدونید که c برای این کار بهتره و این می طلبه تا ما اینجا مقایسه اصولی از میکرو و زبان برنامه نویسی کنیم
    امیدوارم همه در همه لحظات زندگی موفق باشید
    ویرایش توسط parsdc : 14-05-2014 در ساعت 16:29

10. تشکرها از این نوشته :

KHM

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12