NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 1347 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 40 از 73

موضوع: *** طراحی و ساخت یک اینورتر جوشکاری ***

مدیر باز نشسته REZA_KLNTR آواتار ها
    نام
    مشهد مقدس
    تشکر شده 233 بار در 122 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hitler نمایش پست ها
    در وهله اول لازمه از دوست عزیزمون reza_klntr بابت مطرح کردن همچین مطالبی کمال تشکر و داشته باشیم .
    و لازمه در جواب دوستان بگم این دستگاه نه کار دستیه و نه تو کتاب هنرستان راجبش بحث شده بلکه یه تکنولوزی جدیده جوشکاریه که جدیدا وارد بازار ایران شده و به دلیل جوشکاری فوق الاده خوب و وزن بسیر کم و ابعاد کوچک کم کم داره مورد توجه جوشکاران قرار میگیره و قیمت اون هم 600000 هست .

یه نوعیش و من دیدم که 200 آمپر جریان داشت و برای خنک کردنش هم از گاز استفاده میشد .
    اگه لطف کنید و اطلاعات بیشتری رو در اختیارمون قرار بدید ازتون ممنون میشم .
    مثلا یه شماتیک از مدار و بزارید واقا سنگ تموم گذاشتید.
    در ضمن درست میگید اگه بشه به جایه igbt از یه چیز دیگه استفاده کرد عالی میشه زیاد شنیدم میگن تو این ترانس های سوئیچینگ ین igbt ها زود میسوزن قیمتشون هم که بالاس ...
    ممنون دوست عزیز !
    ما در ابتدای راه هستیم و تا شماتیک زیاد فاصله داریم و ابتدا باید تحلیل مدار لازم رو انجام بدیم تا با حداقل قطعات و قطعات موجود طراحی بشود! و دقیق انجام شدن این پروژه ملزوم همکاری همه دوستان هست به هر نحو ممکن!

فعلا کمیاب ترین قطعه فریت آن است که فقط در تهران یافت میشود و آدرس دقیق هم از فروشگاه هاش نداریم ، شاید دوستان تهرانی بتونند کمک کنند در این رابطه!
    بعد بحث محاسبات ترانس سوئیچینگ و ماسفت و igbt هستش!
    البته ابتدا ولتاژ و جریان مورد نیاز رو و... از جوشکاران محترم و یا دستگاه های نمونه باید تهیه کنیم که من دنبالش هستم!

اطلاعات خویش را به دیگران بیاموزید تا دیگران راه رفته شما را دوباره نروند بلکه ادامه دهند!

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما REZA_KLNTR برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

مدیر باز نشسته armstk آواتار ها
    تشکر شده 1,198 بار در 573 پست

آقاي reza-klntr نگران فريت نباشين شما سايز اون فريت رو بگين من گيرش ميارم

میکروکنترلر STM32103-RBT6 بطور کامل راه اندازی شد !!!
    مرحله بعدی اتصال TFT 3.2 به میکرو و بوت کردن UC-OS II + GUI !!!

.

5. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما armstk برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال
    تشکر شده 44 بار در 28 پست

دوست عزیز اینجا تو تبریز هم من به اکثر فریت ها دسترسی دارم و راحت میتونم تهیش کنم فقط کافیه نوع EE یا IE ... و اندازش رو بگید من تهیه کنم . IGBT هم همین طور

ماکزیمم جریان خروجی هم 200آمپره

تو محاسبه سیم پیچی هم میتونم یه کاری بکنم

اگه بتونید یه شماتیک از رو دستگاه اصلی تهیه کنید که روش مطالعه کنیم همه چی حله

7. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما hitler برای ارسال این پست سودمند:

مدیر باز نشسته REZA_KLNTR آواتار ها
    نام
    مشهد مقدس
    تشکر شده 233 بار در 122 پست

بسیار عالی!
    ie یا ee تفاوت چندانی نداره جز اینکه ee بهتر تو بوبین فیت میشه ....

خوب ابتدا همون اطلاعات اولیه ایکه گفتم باید مشخص بشه پس هر کس دسترسی داره ی اندازه گیری بنماید !
    من فعلا به مدل سه فازش دسترسی دارم و تقریبا پیچیدست! تا یک تکفاز به دستم برسه!

اطلاعات خویش را به دیگران بیاموزید تا دیگران راه رفته شما را دوباره نروند بلکه ادامه دهند!

9. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما REZA_KLNTR برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_klntr نمایش پست ها
    بسیار عالی!
    Ie یا ee تفاوت چندانی نداره جز اینکه ee بهتر تو بوبین فیت میشه ....

خوب ابتدا همون اطلاعات اولیه ایکه گفتم باید مشخص بشه پس هر کس دسترسی داره ی اندازه گیری بنماید !
    من فعلا به مدل سه فازش دسترسی دارم و تقریبا پیچیدست! تا یک تکفاز به دستم برسه!

شما اگه بتونید یه شماتیک از همون سه فازش تهیه کنید و بزارید میشه روش مطالعه کرد و تحلیلش کرد .

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما hitler برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    نام
    mashhad
    تشکر شده 3 بار در 1 پست

سلام آقايان من همين الان عضو شدم (در حال حاضر چند نقشه كاملا" عملي آماده دارم كه خودم دارم توليد ميكنم و به بازار عرضه ميكنم اين معما كه به تازگي براي شما پيش اومده رو من 2 سال روش كار كردم ولي اينو مطمئن باشين كه خيلي سخته من حد اقل چهار ميليون تومن igbt سوزوندم تا دستگاه كامل شد ولي الان خيلي با كيفيت شده و اصلا" برگشتي نداره اگه كسي طرح رو لازم داره اول همه راه هارو بره بعد اگه نتيجه نگرفت بياد تا من بهش طرح بدم تا راحت مثل آب خوردن بتونه توليد كنه voryasanaat@yahoo.com

13. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما voryasanaat برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط voryasanaat نمایش پست ها
    سلام آقايان من همين الان عضو شدم (در حال حاضر چند نقشه كاملا" عملي آماده دارم كه خودم دارم توليد ميكنم و به بازار عرضه ميكنم اين معما كه به تازگي براي شما پيش اومده رو من 2 سال روش كار كردم ولي اينو مطمئن باشين كه خيلي سخته من حد اقل چهار ميليون تومن igbt سوزوندم تا دستگاه كامل شد ولي الان خيلي با كيفيت شده و اصلا" برگشتي نداره اگه كسي طرح رو لازم داره اول همه راه هارو بره بعد اگه نتيجه نگرفت بياد تا من بهش طرح بدم تا راحت مثل آب خوردن بتونه توليد كنه voryasanaat@yahoo.com
    مرسی
    خوشحالم که به نتیجه رسیدید
    هر دستگاه چند تموم میشه؟
    چند میفروشید؟
    حد اقل یه شماتیک بزارید لطفا

تازه وارد
    نام
    mashhad
    تشکر شده 3 بار در 1 پست

متاسفانه واقعا با يه شماتيك نميشه كاري از پيش برد خيلي اصول ريز ريز داره كه اگه بيارم رو كاغذ حد اقل 50 برگ ميشه (در ضمن من قصد فروش اين طرح رو دارم و نميتونم شماتيك رو بزارم تو اينترنت ) اگر كسي واقا" طالب اين مسئله هست تماس بگيره voryasanaat@yahoo.com

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط voryasanaat نمایش پست ها
    متاسفانه واقعا با يه شماتيك نميشه كاري از پيش برد خيلي اصول ريز ريز داره كه اگه بيارم رو كاغذ حد اقل 50 برگ ميشه (در ضمن من قصد فروش اين طرح رو دارم و نميتونم شماتيك رو بزارم تو اينترنت ) اگر كسي واقا" طالب اين مسئله هست تماس بگيره voryasanaat@yahoo.com

بله ...

تازه وارد
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

سلام..
    من نمیدونم کی ممکن است که بخواهد نقشه یک دستگاه جوش را بفروشد!!! برای من خیلی عجیب است ! اگر واقعا
    شما داری ان را تولید هم میکنی ؟!! چونکه تا انجا که من میدانم فقط یک شرکت ان هم در شیراز - با یک نقشه دزدی
    شده از کسی که من بخوبی میشناسم - دارد تولید میکند .. جالب است که نقشه دزدی را ثبت هم کرده .
    من چونکه خودم نمونه های مختلفی از اینگونه دستگاه ها را ساخته ام ( اما نه با طرح دزدی بلکه با طرح خودم ) میدانم
    که به اصطلاح کار هر ... نیست خرمن کوفتن.........
    جناب اقا که ادعا میکنی طراحی کرده ای-خیلی میبخشی!! یک کم در باره طرحت میتوانی توضیح بدهی؟یا فقط دستگاه
    در حال تولیدت!!! را میخواهی بفروشی!!! بیا با هم یک معامله ای بکنیم. من بهترین نمونه از این دستگاه با هر توانی که
    بگویی طراحی کرده میسازم! با این شرط که اگر موقع جوشکاری با ان سیم جوش چسبید طرح را با نمونه مجانی میدهم
    اگر نه خودت بگو چند میارزد؟؟؟ اخر مومن اینجا جای مشتری بیداکردن است؟
    میبخشید-- واقعا از همه معذرت میخواهم اگر کمی تند رفتم ؟ اخر مثلا مجسم کنید که طراح شاتل بخواهد طرحش را
    بدهد نون خشکی.اگر کسی واقعا .................... بیخیال
    بهر حال باز هم میبخشید-
    اما در باره مساله اصلی
    امیدوارم مرا از دادن نقشه معاف کنید.ولی اگر کسی سوالی در باره این دستگاهها داشته باشد و بفهمم ( از نوع سوال
    میفهمم که ... ) واقعا کار کرده ای و همینجور الکی سوال نمیکنی و زحمت کشیده ای حتما خوشحال میشوم جواب دهم

18. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 48 بار در 38 پست

عجب !

به هر حال این جا یه فروم علمیه و هدف اشتراک اطلاعات است نه بازاریابی یا منم منم بازی !

اگه کسی چیزی میخاد یاد بده که بسم ا... ورنه ما خودمون بهتر میدونیم که تکنولوژی دست چه کساییه !

20. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mehrdadgh برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 4 بار در 2 پست

سلام به همه دوستان
    همه تان دارید راه را عوضی میروید.با هسته 6633 که نمیشود دستگاه جوش ساخت.حتی با فرکانس 300 کیلوهرتز هم
    جواب نمیدهد.برای یک دستگاه 150 امبر به یک هسته فریت به اندازه ee6565 نیاز دارید. Igbt های گران قیمت را هم
    بیخیال شوید.من به شما ماس فت هایی مثل- 2sk3131 و یا 47n60 - را پیشنهاد میکنم.خودم ساخته ام عالی کار
    میکند.ولتاژ کار هم 24 ولت است با توپولوژی دبل فوروارد مثل اب خوردن میشود طراحیش کرد.

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما شهریار برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال n340 آواتار ها
    نام
    0511
    تشکر شده 11 بار در 9 پست

اره منم تو فکرش بودم
    یکی هم خریدیم 600000 تومان
    ولی عالی جوش میده
    خودم ادم از جوشش حال می کنه هرچند مبتدی باشه
    واقعا عالیه
    در ضمن دوستان اونایی که میخوان معامله کنند بهم پی ام بدن
    دو فروم مطرح نکنن
    کاتالوگ اون نمونه ای که خریده بودیم
    حتی نقشه هم داشت که تک تک عناصر توش بود ولی خوب سلف ملف یوخ
    روش زده بود چین ولی می گفتن کاره ایرانه
    چه بدبختیم ماکه باید تولید کنیم به اسم چین

24. تشکرها از این نوشته :

همکار hakimzadeh آواتار ها
    نام
    غلامرضا حکیم زاده
    تشکر شده 418 بار در 118 پست

متاسفانه مبحث بدون نتيجه پايان يافته است.
    آيا ازدوستان كسي نقشه اين نوع ترانسهاي جوش را داره.؟
    آقاي يكنفر هم كه يادش رفت نقشه را آپ كنه.

کاربر علاقه مند benam_miri آواتار ها
    نام
    میری
    تشکر شده 86 بار در 18 پست

سلام.من دارم روش کار میکنم البته از دو ماه پیش.دستگاه جوش ابتا به ساکن 60 تا 70 ولت دیسی برق دارد بعد از اتصال به سی تا چهل ولت کاهش میابد.مدار قدرت از 4 تا ترانس تشکیل شده که خروجیها به صورت سیم پیچ سر وسط هستند.که سر های وسط مشترک وسرهای دیگر با دیود به پلاریته مربوطه ترانسهای وصل میشوند.پس ما الان دو تا سر مثبت و منفی داریم برای جوش قبل از اینکه به خروجی برود باید از یک سلف قدرت رد بشود.برای فیدبک هم توی یکی از این ترانسها یک سیم پیچ باید پیچید برای اینکه
    فیدبک جریان داشته باشیم.(اندازه گیری جریان) اولیه این چهار تا ترانس دو به دو موازی میشوند
    و با 20 تا آیجیبیتی 20آمپری تحریک میشوند قیمت هر کدوم 1500 تا 3000 تومانه
    این آیجیبیتی ها برق 220 ولت دیسی رو روی ترانسهامون پی دبلیو ام میکنن .این آیجی ها 5 تا 5تا موازی میشوند
    جمعا 4 تا گیت بیرون میاد این گیتا رو با یک ترانس که ثانویش 4 تا سر با اختلاف فاز متفاوت هست
    و بعد از دیسی کردن به گیتا میدن.حالا ما یک ترانس اولیه داریم که باید با پالس کنترلش کنیم
    که با lm555انجام دادن.با میکرو نمیشه کار کرد چون نویز دارد.من فعلا روی کنترلش هستم ازش جواب گرفتم کلش رو میزارم برا دانلودقدرتش تایید شده چون با کنترل فابریکش کار میکنه

27. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما benam_miri برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 3 بار در 1 پست

من سازنده ترانسفورماتورهاي تقويت كننده اتوماتيك برق شهر براي منازل و كارخانجات در توانهاي مختلف هستم . همچنين دستگاههاي شارژ باطري معمولي و اتوماتيك و البته ترانسهاي جوشكاري در آمپراژ مختلف هم توليد مي كرديم كه به علت بالا رفتن هزينه هاي توليد فروش و توليد آنها را متوقف كرديم .
    اكنون در حال تهيه نمونه ساخته شده اين دستگاه توسط خودمان با روش مهندسي معكوس هستيم بايد به عرضتان برسانم كه بسيار كار تخصصي و پيچيده اي است و نياز به دانش بسيار قوي در زمينه الكترونيك و الكتروتكنيك بصورت تلفيقي ميباشد

با كمال تاسف بايد عرض كنم كه در ايران كسي حاضر به ارائه اطلاعات خود بصورت رايگان نيست بنابراين توصيه مي كنم با استفاده از ابزار زبان انگليسي در وب به جستجو بپر دازيد و مقالات بسياري در اين زمينه خواهيد يافت اما باز هم عرض مي كنم كه دانش علمي و عملي بسياري براي توليد اين دستگاه نياز داريد .

29. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما reza1972 برای ارسال این پست سودمند:

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

بدبختيم به خدا!

کاربر فعال naatamam آواتار ها
    نام
    حسن معماری
    تشکر شده 877 بار در 286 پست

سلام
    این مبحث چی شد و به کجا رسید ؟
    کسی از دوستان بالاخره نمونه ای را ساخت ؟ یا همش حرف بود و ادعا !!!

32. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    نام
    MSS
    تشکر شده 53 بار در 29 پست

سلام.
    مطمعن باشین که کار سختی نیست فقط باید چندتا اصلو بدونید.
    من سه نمونه از این دستگاه طراحی کردم که دو تاشون در حال تولیدن.
    از قرار دادن شماتیک معزورم ولی هر سوالی در مورد طراحی باشه در خدمتم.
    کسی هم اگه مشتری باشه طرح میفروشم.

عضو جدید
    نام
    مشهد
    تشکر شده 9 بار در 2 پست

به این آدرس سری بزنید . به مهارت آنچنانی زبان انگلیسی نیاز نداره ولی ایده خوبی برای 100 آمپر میده.
    Welding inverter 100A
    یک فایل فشرده هم که کاتالوگ به همراه شماتیک یک دستگاه تجاری هست ضمیمه برای دوستان
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

35. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما aalamee برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین