NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5223 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: الکترونیک و مکانیک - علوم هم نیاز

کاربر علاقه مند NAS2000CO آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 72 بار در 20 پست

Gadid الکترونیک و مکانیک - علوم هم نیاز

با سلام

امروزه پرداختن به علم الکترونیک در شاخه کنترل بدون پرداختن به مبحث مکانیک و تبحر در این زمینه چندان مفید نیمباشد من خود به عنوان یک طراح مکانیک با ده سال سابقه کار طراحی و تدریس که 4 سالی نیز در زمینه برق و الکترونیک و و کنترل مطالعه کرده و دوره دیده ام این موضوع را با دیدی فرا نگرانه خدمت دوستان عرض میکنم که این دو علم یعنی مکانیک و کنترل امروزه کاملا وابسته به یکدیگر بوده و چه بهتر که دانش آموختگان هر دو مبحث در مبحث دیگر نیز تسلط کافی داشته باشند با این مقدمه که خدمت دوستان عرض شد خواستار ایجاد انجمنی
    با نام تخصصی طراحی ماشین مخصوص - SMD میباشم که بتوان در آن با پرداختم به مبحث طراحی ماشین و مبحث
    کنترل دوستان را به هم نیازی این دو علم در صنعت واقفتر کنیم .
    مسلما در این انجمن بیشتر به مباحث مکانیک از دید طراحی ماشین خواهیم پرداخت .

با تشکر

2. تشکرها از این نوشته :

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

سلام
    حرف های شما کاملا درسته . این بخش در سایت ایجاد میشه .
    فقط :
    نام دقیقش چی باشه ؟
    زیر مجموعه ی کدوم بخش قرار بگیره ؟

مدیر انجمن farzadsw آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 745 بار در 309 پست

به نظر من کافیه اسم بخش "رباتيك " رو بکنید " رباتیک و مکاترونیک" . بهترین اسمی هم که بهش میخوره همون مکاترونیک هست.
    به نظر من بهتره زیر مجموعه همون "رباتیک و مکاترونیک" (احتمالی!) 2 بخش"پردازش سیگنال" و " هوش مصنوعی " هم در نظر بگیرید .

به نظر من کافیه اسم بخش "رباتيك " رو بکنید " رباتیک و مکاترونیک" . بهترین اسمی هم که بهش میخوره همون مکاترونیک هست.
    به نظر من بهتره زیر مجموعه همون "رباتیک و مکاترونیک" (احتمالی!) 2 بخش"پردازش سیگنال" و " هوش مصنوعی " هم در نظر بگیرید .
    انجام شد ، بخش هوش مصنوعی بعدا و در صورت استقبال هوش مصنوعی ایجاد میشه

کاربر علاقه مند NAS2000CO آواتار ها
    نام
    تهران
    تشکر شده 72 بار در 20 پست

با سلام

زیر مجموعه مکاترونیک یک شاخه به نام اصول طراحی ماشین یا اصول طراحی مکانیک ایجاد نمایید این میتونه مفهوم را برسونه .

بهتر است برای پرسش و پاسخ هم یک زیر مجموعه جداگانه در نظر گرفته شود تا پرسشها و نظرات از مقالات ارائه شده جدا شوند.

زیر مجموعه مکاترونیک یک شاخه به نام اصول طراحی ماشین یا اصول طراحی مکانیک ایجاد نمایید این میتونه مفهوم را برسونه .
    این بخش ایجاد شد و شما مدیر اون بخش هستید .
    بهتر است برای پرسش و پاسخ هم یک زیر مجموعه جداگانه در نظر گرفته شود تا پرسشها و نظرات از مقالات ارائه شده جدا شوند.
    میتونید مقالات و اموزش ها رو تحت پست های مهم ارسال کنید تا بالا تر از بقیه قرار بگیره .
    به زودی در صفحه ی اول سایت ( www.iranmicro.ir ) یه بخش برای قرار دادن مقالات که توی سایت وجود داره ایجاد میشه و تمامی مقالات کاربردی در اونجا قرار داده میشه