NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5252 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پردازش صدا

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض پردازش صدا

سلام
    اول بگم که این سایت از نظر محتوای علمی و عملی تک هست و کمتر سایتی توی ایران در این حد محتوا داره ، مطالب اموزشی خیلی خوب بود و امید وارم هر روز بیشتر بشه .
    سوال من :
    من میخوام بدونم چه جوری روی صدا پردازش انجام میدن . مثلا من یک شکل موج رو به مقادیر دیجتال زیر بدیل کردم
    999و256و458و654و8و255و545وو555و5558و5225 و6658و5545و2وو5و
    5665و55855و44455و555و2225و
    6555و5666و56+6و663365و
    من اعداد بالا رو همیجوری وارد کردم و امید وارم متوجه منظورم بشید . من با این اعداد چه جوری میتونم حجم صدا و باس و بم و سایر شخصات رو کنترل کنم ؟

نکته :
    با کم کردن مقادیر عددی اطلاعات عملا از بین میره .
    با استفاده از سلف و خازن پردازش دیجتال معنایی نداره
    و....
    امید وارم سوالم رو درست مطرح کرده باشم

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

پیش فرض RE: پردازش صدا

سلام
    امید وارم سوالم رو درست مطرح کرده باشم
    یه چیزایی متوجه شدم .
    همون طور که میدونید سیگنال صوت از یه سری هامونیک تشکیل شده ، در واقع هر هارمونیک حاوی یک جزء از اطلاعات صدا هست ، مثلا یکی حامل مقار باس و دیگیری حامل مقدار بم و دیگری حاوی بلندی صدا و... هست .
    این هارمونیک ها با هم ترکیب میشن و سپس به خروجی ارسال میشن :

برای کار با صدا شما باید سیگنال رو به مولفه های اولیه تقسیم کنید ، میشه با سری فوریه و سار روش هایی که برای اینکار وجود داره ، هارمونیک ها رو جدا کرد و.......
    در کل انجام این کار با میکرو کنترلر های مثل AVR یا PIC یا ... سخت هست و بهتره از ایسی های مخصوص این کار استفاده کنید . سری DSP بهترین گزینه برای شما هست .