NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 5344 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ارتباط avr با pic

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

پیش فرض ارتباط avr با pic

سلام
    من باید با یک دستگاه کنترل کننده دور موتور که میکرو ان pic میباشد ارتباط برقرار کنم .
    من باید مقدار پالس شمرده شده رو توسط یک میکرو دیگه بر روی lcd نمایش بدم ( چون تعداد پایه میکرو pic کم هست میخوام یه میکرو دیگه به اون متصل کنم )
    ایا این کار عملی هست ؟ اگه عملی هست از کدوم پروتکل استفاده کنم ؟
    اگه عملی نیست چه روش دیگه ای وجود داره ؟

2. # ADS
    Circuit advertisement

کاربر فعال
    تشکر شده 105 بار در 58 پست

پیش فرض RE: ارتباط avr با pic

اکثر میکرو های pic دارای دو پایه RX و TX هستند مانند PIC18F4550 یا PIC16F84 و از طریق این دو پایه می تونید از پروتکل rs232 که برنامه نویسی اون آسون هست یا از پروتکل TWI یا همون I2C با استفاده از دو پایه SDA و SCL استفاده کنید البته اگه مشخص کنید که از کدوم میکرو استفاده می کنید بهتر می شه راهنمایی تون کرد

کاربر ارشد 1nafar آواتار ها
    تشکر شده 4,874 بار در 1,377 پست

پیش فرض RE: ارتباط avr با pic

سلام
    یه سری ایسی هم وجود داره که میتونه پورت i2c یا rs232 رو به یه پورت 8 بیتی تبدیل کنه ، توی یه مبحت راجع به i2c در مورد این ایسی بحث شده .
    لطفا نام میکرو ها تون رو بگید . اگه میکرو رو عوض کنید راحت تر هستید چون شما باید برنامه میکرو رو تغییر بدید و برنامه دور سنج رو از اول بنویسید .