NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2438 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: Can bus

کاربر فعال alnz آواتار ها
    نام
    عادل جون
    تشکر شده 69 بار در 34 پست

Can bus

سلام

اين يه پاورپوينت در مورد پروتكل can هستش كه آقاي اميد فاطمي از دانشگاه تهران اونو تهيه كردن .
    شرمنده من تبديلش كردم به پي دي اف آخه حجمش واسه آپلود برام زياد بود .

‍دانلود

2. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما alnz برای ارسال این پست سودمند:

3. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

چرا لیک دانلود نذاشتید؟

عضو جدید jadogar آواتار ها
    تشکر شده 3 بار در 3 پست

ممنون
    آیا راهی وجود داره که بشه با هزینه کم یک مبدل برای کامپیوتر ساخت که اطلاعات باس کن رو لاگ کنه ؟

6. تشکرها از این نوشته :

کاربر فعال
    تشکر شده 105 بار در 58 پست

سلام من یه کتابخونه کانل به زبان C و کامپایلر avr gcc پیدا کردم که شامل توابع مورد نیاز برای راه اندازی پروتکل ارتباطی can در ای سی های mpc2515 و sja1000 و میکرو at90can128 رو داره. به همراه یه مثال کاربردی
    دانلود
    ولی وقتی اون مثال رو کامپایل می کنم با ارور پیدا نکردن توابع اوم مواجه می شم.

کسی می تونه تست کنه این کتابخونه رو

8. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما gate_crasher برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

سلام کسی می تونه مثالی که همراه این کتابخونه هست رو فقط یه با کامپایل کنه ببینه مشکل داره یا نه؟ اخه من نتونستم اجراش کنم.

10. تشکرها از این نوشته :

مدير بخش STM32 sadmonew آواتار ها
    نام
    صادق محمدي
    تشکر شده 3,115 بار در 1,408 پست

با سلام
    كامپايل شد. فقط يه كار هست كه بايد انجام بدي تا بدون مشكل كامپايل بشه.(براي ATmega32)
    تو فولدر Demo يه فايل با عنوان "libcan.a" وجود داره اين فايل رو تو مسير زير كپي كن.
    E:\WinAVR-20090313\avr\lib .
    بعدش تو AVRstudio به منوي Project برو و گزينه Configuration Options رو انتخاب كن. در سمت چپ پنجره باز شده گزينه Libraries رو انتخاب كن. بعدش در سمت راست در كادر سفيد رنگ زير عبارت Available Link Objects ، گزينه libcan.a رو انتخاب كن و روي دكمه <--Add Library كليك كن و بعدش رو دكمه OK كليك كن. حالا پروژتون رو كامپايل كنيد.
    يه عكس هم قرار دادم كه توش مشخص شده چه فايل هاي رو به پروژتون اضافه كنيد.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: can_lib.jpg
مشاهده: 62
حجم: 144.9 کیلو بایت  
    ویرایش توسط sadmonew : 30-09-2011 در ساعت 12:35

12. تشکرها از این نوشته :

کاربر علاقه مند
    تشکر شده 55 بار در 23 پست

درود
    به پیوست برای استفاده عموم برنامه سورس ارتباط CAN رو با AT90can128 با زبان Bascom گذاشته ام.
    باید بگم که جهت بهتر فهمیدن و دستکاری برنامه به منظور کاربرد دلخواه ،حتما بایستی بطور کامل PDF مربوط به ارتباط CAN آی سی AT90CAN128 رو مطالعه کنید
    این برنامه رو خودم بستم و جواب داده، البته یک نکته تو این برنامه وجود داره که با بی توجهی به اون دچار مشکل و سردرگمی خواهید شد. و اون اینکه در برنامه وقفه های CAN فعال شده اند. اگر آنها را فعال و به حال خود رها کنید، AVR دچار کاهش سرعت خواهد شد.
    مثلا با نوشتن تاخیر با میزان 1 ثانیه، عملا CPU به مدت حدود 3 ثانیه صبر خواهد کرد. پس وقفه ها را دسته کم نگیریرد. این موضوع منو 1 نصفه روز سرکار گذاشته بود و کسی هم نبود که راهنمایی بگیرم. چون CAN رو افراد معدودی استفاده می کنند و بلدن.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط mazyar : 30-09-2011 در ساعت 22:48

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما mazyar برای ارسال این پست سودمند:

کاربر فعال

یکی از اساتید گرانقدر انجمن AvrFleaks لطف کردن و یه برنامه به زبان کدویژن برای میکرو AT90CAN مخصوص پورت CAN نوشتن هنوز تست نشده. تا چند روز آینده نتیجه تستش رو هم بهتون می دم.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

16. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما gate_crasher برای ارسال این پست سودمند:

عضو جدید
    تشکر شده 12 بار در 12 پست

لطفا يكي بگه اون مثالي كه gate-crashed فرستاده در مورد جه قسمتي از باس كن هست؟

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mazyar نمایش پست ها
    درود
    به پیوست برای استفاده عموم برنامه سورس ارتباط CAN رو با AT90can128 با زبان Bascom گذاشته ام.
    باید بگم که جهت بهتر فهمیدن و دستکاری برنامه به منظور کاربرد دلخواه ،حتما بایستی بطور کامل PDF مربوط به ارتباط CAN آی سی AT90CAN128 رو مطالعه کنید
    این برنامه رو خودم بستم و جواب داده، البته یک نکته تو این برنامه وجود داره که با بی توجهی به اون دچار مشکل و سردرگمی خواهید شد. و اون اینکه در برنامه وقفه های CAN فعال شده اند. اگر آنها را فعال و به حال خود رها کنید، AVR دچار کاهش سرعت خواهد شد.
    مثلا با نوشتن تاخیر با میزان 1 ثانیه، عملا CPU به مدت حدود 3 ثانیه صبر خواهد کرد. پس وقفه ها را دسته کم نگیریرد. این موضوع منو 1 نصفه روز سرکار گذاشته بود و کسی هم نبود که راهنمایی بگیرم. چون CAN رو افراد معدودی استفاده می کنند و بلدن.
    باسلام این برنامه مبدل can به rs232هست من دنبال این مبدلم .اگه این برنامه رو توat90can128پروگرم کنم راحت ارتباط can به pc رودارم .باتشکر

تازه وارد
    تشکر شده 0 بار در 0 پست

کجاست فایل؟

کاربر فعال
    تشکر شده 47 بار در 38 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط gate_crasher نمایش پست ها
    یکی از اساتید گرانقدر انجمن AvrFleaks لطف کردن و یه برنامه به زبان کدویژن برای میکرو AT90CAN مخصوص پورت CAN نوشتن هنوز تست نشده. تا چند روز آینده نتیجه تستش رو هم بهتون می دم.
    ببخشید زبان کدويزن چیه؟
    جدید اختراع شده؟