NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2062 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: مشکل با at91sam7x56

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری
    تشکر شده 21 بار در 12 پست

پیش فرض مشکل با at91sam7x56

سلام
    میدونم موضوع خیلی قدیمیه ولی بدجوری رو اعصابمه کتابخانه i2c را از سایت دانلود کردم بعد برای ران کردن همه چی درسته ولی پیغام زیر رو میده نمیدونم کجاش ایراد داره لطفا یکی راهنمایی کند

.\i2c-test.axf: Error: L6218E: Undefined symbol AT91F_PIO_CfgInput (referred from i2csw.o). راستی یادم رفت هر جای کامپیوتر هم این فایل lib_at91sam7x256 رو هم کپی کردم توی دایرکتوری اصلی هم هست 5 تا هدر دیگه و 3 تا فایل c. * دیگه هم هست همه رو دزست میخونه کتابخونه بالا رو هم میخونه ولی این ایراد نمیدونم کجاست
    ویرایش توسط afshin2001 : 02-07-2018 در ساعت 21:01

2. # ADS
    Circuit advertisement
    نام
    Advertising world

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری

بعد از کلی تحقیق و اتلاف وقت فهمیدم که این جمله یعنی کتابخانهای تعریف نشده ولی سرتا سر برنامه رو وجب به وجب خوندمو گشتم همه چی درسته برنامه بی نقصه ولی پس چرا ران نمیشه الله اکبر
    نمیدونم حدس میزنم که باید رجیستر خاصی برای اجرای برنامه تعریف بشه ویا در خواندن حافظه باید فضایی مشخص بشه که من بلد نیستم کسی در این باره چیزی به ذهنش میرسه لطفا راهنمایی کند متشکرم

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری

با تشکر بله عبارت در library باید باشد lib-AT91SAM7x256.h لایبراری را هم در برنامه وارد کردم مسیر هم دادم ولی بازم ایراد میگیره نمیدونم از کجا ایراد داره ولی در کیل در بعضی برنامه ها دیدم که در پنجره option در زبانه C51 باید یک تعریفی قرار گیرد مثلا در قسمت define باید FOSC تعریف شود و در لایبراری یک ifndefine وجود دارد که تا مقدار آن در keil در زبانه c51 مشخص نشود لایبراری اجرا نمی شود کیل هم برای خودش کلی دنگ و فنگ داره مشکل اینجاست فایلی که تو سایت گذاشته شده برای i2c کار نمیکنه البته برنامه کاملا درسته ولی چیدمان برنامه و option در کیل برای برنامه توضیح داده نشده اگه حداقل فردی که برنامه رو توسایت گذاشته لطف کرده بود و دایرکتوری اصلای برنامه به همراه فایلهای لایبراری و فایل اصلی پروژه را گذاشته بود این مشکلات خیلی کمتر میشد ولی دوستمون که فایلها رو گذاشته فقط برنامه اصلی و کتابخانه i2c را گذاشته باقی فایلها وجود ندارند و برنامه ناقص است در توضیحات لازم هم در زمینه اجرا داده نشده است. در این مورد چیزی به ذهن کسی میرسد راهنمایی کند با تشکر.

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری

بله منم یه بورد lpc همین تازگیها گرفتم ولی درگیر این مسئله شده بودم یه جورایی عادت ندارم مسئله ناتمام بزارم . در این برنامه وقتی که اجرا میکنیش پیغام زیرو میده:*** Using Compiler 'V5.06 update 4 (build 422)', folder: 'C:\Keil_v5\ARM\ARMCC\Bin'Rebuild target 'SWI2C'
    assembling SAM7.s...
    compiling main.c...
    compiling usart.c...
    compiling tdelay.c...
    compiling I2CSW.c...
    linking...
    .\usart.axf: Error: L6218E: Undefined symbol AT91F_PIO_CfgInput (referred from i2csw.o).
    .\usart.axf: Error: L6218E: Undefined symbol AT91F_PIO_CfgOutput (referred from i2csw.o).
    .\usart.axf: Error: L6218E: Undefined symbol AT91F_PIO_ClearOutput (referred from i2csw.o).
    .\usart.axf: Error: L6218E: Undefined symbol AT91F_PIO_SetOutput (referred from i2csw.o).
    Not enough information to list image symbols.
    Not enough information to list load addresses in the image map.
    Finished: 2 information, 0 warning and 4 error messages.
    ".\usart.axf" - 4 Error(s), 0 Warning(s).
    Target not created.
    حالا اگر در پنجره option در زبانه c++/c گزینه optimization را عوض کنی بزاری روی level0(-O0)--> level1(-O1)k بزاری برنامه ران میشه و اینو میگه
    *** Using Compiler 'V5.06 update 4 (build 422)', folder: 'C:\Keil_v5\ARM\ARMCC\Bin'
    Rebuild target 'SWI2C'
    assembling SAM7.s...
    compiling usart.c...
    compiling main.c...
    compiling tdelay.c...
    compiling I2CSW.c...
    linking...
    Program Size: Code=3356 RO-data=32 RW-data=4 ZI-data=1260
    FromELF: creating hex file...
    ".\usart.axf" - 0 Error(s), 0 Warning(s).
    Build Time Elapsed: 00:00:00
    ولی عیب اینجاست که این برنامه روی میکرو پرگرام نمیشه منظور اینکه موقع پروگرام eror میده که فایل مناسب میکرو نیست.
    اولین باره که تغییر اپتیمایز یه همچین کاری میکنه شما نظری ندارید

- - - Updated - - -

نظر شما اینه که بیخیالش بشم برم سراغ lpc یه بورد آموزش 1768 هم گرفتم برای راه افتادن به نظر هم در سایت منابعش خیلی کاملتره یکم با اون کار کردم به نظر خوشدست تر هم هست به نظر شما وقتمو روی stm بزارم یا روی lpc

مدیر انجمن mzarkoob آواتار ها
    نام
    مهدی زرکوب
    تشکر شده 2,317 بار در 1,273 پست

خوب بستگی داره رفع این موضوع را برای چه کاری بخواهید. اگر همین طوری بخواهید حل بشه که چه کاریه!؟
    این که چه میکرویی انتخاب کنید بستگی به کارتان دارد .

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری

with all respect منظور با تمام احترام
    یعید میدونم جوابی داشته باشید راستش من خیلی جستجو کردم اینگار( مطمئن نیستم ولی بالای 90 درصد) این لایبراری مشکل داره هرکسی تو هرزمانی کار کرده با این لایبراری به مشکل خورده از فروم کیل گرفته تا سایت at91.com و خیلی جاهای دیگه همه اعلام اشکال با این لایبراری کردندو هیچ کس هم جواب نداده به نظر میاد که این لایبراری نیاز به چیدمان جدیدی برای هندلر ها و رجیستر ها دارد که اکتر افراد از کار کردن با این لایبراری طفره رفتن و در نهایت برنامه را بدون آن ران کردند و کتابخانه های لازم را خودشان نوشتند.
    در رابطه بامن این کار سرگرمیه، سرگرمیه من ور رفتن با برنامه هاست( پازل حل کردن، جدول حل کردنو....) پس دلیل خاصی ندارم ولی از مشکل حل نشده خوشم نمیاد در نهایت منم این لایبراری رو میندازم کنار و کتابخانه را بدون آن باز سازی میکنم.
    در رابطه با stm or lpc یه نظر کلی مثلا خودتون ترجیح میدید با کدوم یکی کار کنید. این نظر شما برای من محترمه ولیکن ممکنه من بر عکسش تصمیم بگیرم در کل تصمیم من بعد از نظر شما کلا فاکتور این مسئله نیست نظر شما در رابطه با این دو میکرو برای من مهم است.

کاربر علاقه مند
    نام
    حمیدرضا حیدری

یه همسایه ای داشتیم خیلی آدم مقتصدی بود میگقت زنگ در خونمونو میزنن برق مصرف میشه کی میخواد هزینه برقشو بده دست آخرم نتونست با ین فکر کنار بیاد نه نمرد خیالتون راحت هنوزم زندست روی زنگ در خونشون یدونه قلک (از این تلفن سکه ای های قدیم) نصب کرده زنگ میزنی باید یه سکه بندازی.