NOTICE توجه: این یک موضوع قدیمی است که آخرین پست ارسالی آن مربوط به 2185 روز قبل است . لطفا فقط پاسخ ها ، سوالات و درخواست های 100 درصد مرتبط را به آن ارسال کنید و برای درخواست ها و سوالات جدید موضوع جدیدی را ایجاد کنید
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مشکل در راه اندازی تاچ مقاومتی در رزبری با استفاده از مبدل موجود در فروشگاه

کاربر فعال
    تشکر شده 78 بار در 59 پست

پیش فرض مشکل در راه اندازی تاچ مقاومتی در رزبری با استفاده از مبدل موجود در فروشگاه

باسلام
    دوستان بنده برای راه اندازی تاچ با رزبری پکیج زیر رو از فروشگاه خریداری کردم:
    پکیج LCD 7 مخصوص رزبری 2 و 3
    داخل لینوکس درایور تاچ رو به اسم eGalax Inc.میشناسه! اما به هیچ عنوان کار نمی کنه. با دو نسخه رزبری 2016 موجود در dvd و نسخه 2017 دانلود شده از نت هم چک کردم همین مشکل رو داشت.
    پیشتیبانی فروشگاه که تعطیل باشه بهتره! میگن طبق راهنمای داخل دی ویدی!!!!
    ولی داخل دیویدی فقط برنامه کالیبره تاچ هست وقتی تاچ کلیک خور نیست بنده چه جوری کالیبره کنم؟؟؟
    اینم بگم تاچ رو با ویندوز تست کردم مشکلی نداره.
    خودم اومدم و درایور تاچ از سایت eeti درایور دانلود کردم.
    EETI eGalaxTouch Drivers for Linux
    نصب شد و تاچ کلیک رو دریافت میکنه اما با دوتا مشکل جدید روبرو شدم:
    1- یه ماژول به اسم eGTouchD که بایستی به صورتی دستی لود بشه( نمیدونم چرا اتوماتیک لود نمیشه) این مورد رو با یه اسکریپت حل کردم...
    2- بعد از هر کلیک یه کلیک اضافه هم ارسال میشه به همین خاطر احساس میشه موس به گوشه بالا قفل شده یعنی هرجایی کلیک کنم کلیک میشه اما برمی گرده بالا

کد:
    pi@raspberrypi:~ $ ls /usr/share/X11/xorg.conf.d/ -la total 24 drwxr-xr-x 2 root root 4096 Mar 19 15:15 . drwxr-xr-x 6 root root 4096 Nov 29 01:51 .. -rw-r--r-- 1 root root 1350 Oct 14 11:36 10-quirks.conf -rw-r--r-- 1 root root 1099 Jan 18 2017 50-evdev.conf -rwxr-xr-x 1 root root 872 Mar 19 15:06 52-egalax-virtual.conf -rw-r--r-- 1 root root 607 Mar 24 2017 99-fbturbo.conf pi@raspberrypi:~ $ ls /usr/share/X11/xorg.conf.d/
    این خروجی دستور eGtachD هست در حالتی که دیباگ فعال باشه:

کد:
    [15:18:44:619]-: <Main> Entering DevRxLoop. Prepare to receive Points & Data [15:18:47:094]-: Send Single Event: ID[0], State[1], X[257], Y[1832] [15:18:47:118]-: Send Single Event: ID[0], State[0], X[1684], Y[300]
    الان بنده یه بار کلیک کردم اما دوتا خروجی برای xserver فرستاده شده. بنابراین یه لحظه موس میاد نقطه درست دوباره بر میگرده نقطه اشتباه دومی...
    خروجی دستور xinput جالبه و شاید به این موضوع مرتبط بشه؟
    کد:
    ⎡ Virtual core pointer id=2 [master pointer (3)] ⎜ ↳ Virtual core XTEST pointer id=4 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ Logitech USB Optical Mouse id=6 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalax Inc. USB TouchController Pen id=7 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalax Inc. USB TouchController Pen id=8 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalax Inc. USB TouchController id=9 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalax Inc. USB TouchController id=10 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalaxTouch Virtual Device for Single id=11 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalaxTouch Virtual Device for Single id=12 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalaxTouch Virtual Device for Single id=13 [slave pointer (2)] ⎣ Virtual core keyboard id=3 [master keyboard (2)] ↳ Virtual core XTEST keyboard
    از دوستان کسی هست راهنمایی کنه بنده رو...

2. # ADS
    Circuit advertisement

همکار افتخاری dariush_ab آواتار ها
    نام
    داریوش عباسی نژاد
    تشکر شده 1,810 بار در 1,064 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط dostajn نمایش پست ها
    باسلام
    دوستان بنده برای راه اندازی تاچ با رزبری پکیج زیر رو از فروشگاه خریداری کردم:
    پکیج LCD 7 مخصوص رزبری 2 و 3
    داخل لینوکس درایور تاچ رو به اسم eGalax Inc.میشناسه! اما به هیچ عنوان کار نمی کنه. با دو نسخه رزبری 2016 موجود در dvd و نسخه 2017 دانلود شده از نت هم چک کردم همین مشکل رو داشت.
    پیشتیبانی فروشگاه که تعطیل باشه بهتره! میگن طبق راهنمای داخل دی ویدی!!!!
    ولی داخل دیویدی فقط برنامه کالیبره تاچ هست وقتی تاچ کلیک خور نیست بنده چه جوری کالیبره کنم؟؟؟
    اینم بگم تاچ رو با ویندوز تست کردم مشکلی نداره.
    خودم اومدم و درایور تاچ از سایت eeti درایور دانلود کردم.
    EETI eGalaxTouch Drivers for Linux
    نصب شد و تاچ کلیک رو دریافت میکنه اما با دوتا مشکل جدید روبرو شدم:
    1- یه ماژول به اسم eGTouchD که بایستی به صورتی دستی لود بشه( نمیدونم چرا اتوماتیک لود نمیشه) این مورد رو با یه اسکریپت حل کردم...
    2- بعد از هر کلیک یه کلیک اضافه هم ارسال میشه به همین خاطر احساس میشه موس به گوشه بالا قفل شده یعنی هرجایی کلیک کنم کلیک میشه اما برمی گرده بالا

کد:
    pi@raspberrypi:~ $ ls /usr/share/X11/xorg.conf.d/ -la total 24 drwxr-xr-x 2 root root 4096 Mar 19 15:15 . drwxr-xr-x 6 root root 4096 Nov 29 01:51 .. -rw-r--r-- 1 root root 1350 Oct 14 11:36 10-quirks.conf -rw-r--r-- 1 root root 1099 Jan 18 2017 50-evdev.conf -rwxr-xr-x 1 root root 872 Mar 19 15:06 52-egalax-virtual.conf -rw-r--r-- 1 root root 607 Mar 24 2017 99-fbturbo.conf pi@raspberrypi:~ $ ls /usr/share/X11/xorg.conf.d/
    این خروجی دستور eGtachD هست در حالتی که دیباگ فعال باشه:

کد:
    [15:18:44:619]-: <Main> Entering DevRxLoop. Prepare to receive Points & Data [15:18:47:094]-: Send Single Event: ID[0], State[1], X[257], Y[1832] [15:18:47:118]-: Send Single Event: ID[0], State[0], X[1684], Y[300]
    الان بنده یه بار کلیک کردم اما دوتا خروجی برای xserver فرستاده شده. بنابراین یه لحظه موس میاد نقطه درست دوباره بر میگرده نقطه اشتباه دومی...
    خروجی دستور xinput جالبه و شاید به این موضوع مرتبط بشه؟
    کد:
    ⎡ Virtual core pointer id=2 [master pointer (3)] ⎜ ↳ Virtual core XTEST pointer id=4 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ Logitech USB Optical Mouse id=6 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalax Inc. USB TouchController Pen id=7 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalax Inc. USB TouchController Pen id=8 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalax Inc. USB TouchController id=9 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalax Inc. USB TouchController id=10 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalaxTouch Virtual Device for Single id=11 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalaxTouch Virtual Device for Single id=12 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ eGalaxTouch Virtual Device for Single id=13 [slave pointer (2)] ⎣ Virtual core keyboard id=3 [master keyboard (2)] ↳ Virtual core XTEST keyboard
    از دوستان کسی هست راهنمایی کنه بنده رو...
    سلام مهندس.
    این تاچ کمی اذیت میکنه و بسته به نسخه درایور و ... تفاوت میکنه نحوه راه اندازیش.
    یک فایل pdf برای راه اندازیش، که من قبلا آماده کرده بودم، باید به شما داده میشد.
    یک لطف کنید به من یک ایمیل بزنید تا اگر فایل رو ندارید بهتون بدم یک بار طبق اون پیش برید ان شا الله مشکل حل بشه.
    dariush_abbasinezhad@yahoo.com
    موفق باشید.
    برنامه نویسی ویندوز 10 رزبری را با زبان آردوینو تجربه کنید!
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش راه اندازی اولیه برد EasyARM و کامپایل سورس WinCE
    آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب
    - سیمیولینک - کیوت برای رزبری پای
    مشاوره رایگان خرید کامپیوتر های تک بردی فروشگاه کویر الکترونیک

ارتباط با من از طریق پست های انجمن و یا ایمیل یاهو موجود در بخش کاربری

کاربر فعال

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush_ab نمایش پست ها
    سلام مهندس.
    این تاچ کمی اذیت میکنه و بسته به نسخه درایور و ... تفاوت میکنه نحوه راه اندازیش.
    یک فایل pdf برای راه اندازیش، که من قبلا آماده کرده بودم، باید به شما داده میشد.
    یک لطف کنید به من یک ایمیل بزنید تا اگر فایل رو ندارید بهتون بدم یک بار طبق اون پیش برید ان شا الله مشکل حل بشه.
    dariush_abbasinezhad@yahoo.com
    موفق باشید.
    ممنون از پاسخگویی:
    فایلی با نام Egalax touch Instruction farsi داخل دی وی دی هست که فقط مراجل کالیبره رو گفته. فایلی غیر از این منظورتونه؟
    الان تونستم یه کارهایی بکنم:
    over scan رو غیر فعال کردم.
    بعد از راه اندازی یه بار دستور sudo eGTouchD می زنم تا ماژول اجرا بشه.
    بعد دوباره با killall از بین می برمش
    حالا مثل بچه آدم کار می کنه...
    فقط نمیتونم بصورت اتوماتیک انجامش بدم...
    احساس میکنم یه فایلی باید موقع راه اندازی اجرا بشه. اما کدومه هنوز نمیدونم

نام
    داریوش عباسی نژاد

ممنون از پاسخگویی:
    فایلی با نام Egalax touch Instruction farsi داخل دی وی دی هست که فقط مراجل کالیبره رو گفته. فایلی غیر از این منظورتونه؟
    الان تونستم یه کارهایی بکنم:
    over scan رو غیر فعال کردم.
    بعد از راه اندازی یه بار دستور sudo eGTouchD می زنم تا ماژول اجرا بشه.
    بعد دوباره با killall از بین می برمش
    حالا مثل بچه آدم کار می کنه...
    فقط نمیتونم بصورت اتوماتیک انجامش بدم...
    احساس میکنم یه فایلی باید موقع راه اندازی اجرا بشه. اما کدومه هنوز نمیدونم
    خواهش میکنم.
    نه همون فایل هست. همون مراحل برای راه اندازی کفایت می کنند مگر اینکه نسخه رزبین شما و یا مورد دیگری فرق کرده باشه که در آن صورت من تست نکرده و اطلاعی ندارم.
    ایمج آماده کیوت 5.7 برای بردهای رزبری - آرنج پای - نانوپای - کیوبی - سینلینکس - پاین 64

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

کاربر فعال

خواهش میکنم.
    نه همون فایل هست. همون مراحل برای راه اندازی کفایت می کنند مگر اینکه نسخه رزبین شما و یا مورد دیگری فرق کرده باشه که در آن صورت من تست نکرده و اطلاعی ندارم.
    مجدد سلام
    اون فایل برای کالیبره کردن هست.
    وقتی نتونم کلیک کنم چه جوری کالیبره کنم؟؟؟؟

نام
    داریوش عباسی نژاد

مجدد سلام
    اون فایل برای کالیبره کردن هست.
    وقتی نتونم کلیک کنم چه جوری کالیبره کنم؟؟؟؟
    سلام.
    در نسخه گفته شده رزبین درايور تاچ اسكرين موردنظر وجود داشته و به محض اتصال تاچ اسكرين، درايور به طور خودكار لود خواهد شد و کلیک را دریافت میکند.

آموزش های فارسی
    لینوکس - ویندوز - متلب

کاربر فعال

سلام.
    در نسخه گفته شده رزبین درايور تاچ اسكرين موردنظر وجود داشته و به محض اتصال تاچ اسكرين، درايور به طور خودكار لود خواهد شد و کلیک را دریافت میکند.
    متاسفانه برای بنده کار نمیکنه...